Kuchenne tajemnice

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Zła_Kobieta, 10 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Zetka wielkie dzięki ;)
    w tym roku probuje receptury panoramyogrodniczej z liscmi wisni .podobno wyciagaja z aronii cierpki smak.dam znac po degustacji jak wyszlo.
    z Twojego przepisu skorzystam ale nie przy aronii-moze wisnie zamiast niej zaprawie :p;)
    narazie wino pracuje,sokow ze 40 słoikow zapasteryzowalam:aronia,winogron,aronia i jablka.no i ta nalewke zrobie.kto to bedzie pil ciekawa jestem xDxD:cry::cry:
     
  2. kropka4x4

    kropka4x4 Stary wyjadacz

    z liśćmi wiśni robię soki i faktycznie nie czuć tego aroniowego smaczku :)
     
    toDzasta i Zła_Kobieta lubią to.
  3. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Ja akurat lubię cierpkie nalewki :)
    Chociaż za aronią nie przepadam. Wolę dereń i tarninę :)
     
    toDzasta lubi to.
  4. toDzasta

    toDzasta Komandor forum

    Wygląda smakowicie, więc czekam na relację;)
    Ja dziś cukinię pieczoną robię:)
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Jutro wypróbuję i napiszę, co z tego wyszło.
    Dziś muszę się nacieszyć końcem urlopu, więc moje żarcie przyrządzili profesjonaliści xD

    Jak robisz cukinię, faszerujesz jakimś mięskiem...?
    Niby nie przepadam za dyniowatymi, ale jadłam kiedyś cukinię z wsadem mięsnym i nie powiem, niegłupio smakowała :)
     
    toDzasta i grakula16 lubią to.
  6. toDzasta

    toDzasta Komandor forum

    Faszeruję mięsem mielonym wymieszanym z kuskusem, papryką, pomidorami. Na to odrobinka mozzarelli i jest super:)
     
    zzizzie lubi to.
  7. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Dzisiaj z przymrużeniem oka ;)
    [​IMG]
     
  8. waderówek

    waderówek Chodząca legenda forum

    xDxDxDxD
    [​IMG] ;)
    Uwielbiam przymrużać oko:inlove:xD
     
    empatyczna, Zła_Kobieta oraz toDzasta lubią to.
  9. tersea51

    tersea51 Nadzorca forum

    Gdy się nie ma , co się lubi, to się lubi, co się ma... zwykła mawiać moja Babcia, stawiając talerz z hukiem Dziadkowi.. no, nie zawsze, tylko wtedy gdy coś przeskrobałxD;) A nie znosił krupniku i z reguły w takich przypadkach dostawał właśnie to - i w ramach ekspiacji potulnie zjadał;)
     
  10. kropka4x4

    kropka4x4 Stary wyjadacz

    przychodzę dzisiaj z prośbą,potrzebny mi przepis na sałatkę z zielonych pomidorów, i to najlepiej na już :) wiem,że w necie jest tego mnóstwo ale może macie taki wypróbowany,sprawdzony?
     
  11. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Jeju jak ja tu dawno nie zaglądałam! A po drodze zdążyłam się przeprowadzić i zrobić parapetówkę :D wynalazłam kolejny fajny przepis na imprezową przekąskę: Kurczaki Crunchy :D mój mąż był nimi zachwycony ;)

    Składniki:
    4 filety z kurczaka
    1 jajko
    pół szklanki mąki
    szklanka płatków kukurydzianych z miodem
    szczypta soli
    2 łyżeczki musztardy francuskiej
    1 łyżeczka mielonego czosnku
    1 łyżeczka ostrej papryki w proszku
    szczypta pieprzu
    Wykonanie:
    Kurczaka oczyszczamy z błonek. Kroimy na mniejsze kawałki i lekko rozbijamy. Wkładamy do miski. Dodajemy musztardę francuską, sól, pieprz, mielony czosnek i paprykę. Mieszamy dokładnie i odstawiamy do lodówki na minimum godzinę.
    Teraz potrzebujemy 3 misek. W jednej rozbijamy jajko z odrobiną wody, w drugiej wsypujemy mąkę a w trzeciej kruszymy płatki kukurydziane z miodem. Następnie wyciągamy nasze kurczaki z lodówki obtaczamy w mące, następnie w jajku i na końcu w płatkach tworząc pyszną chrupiącą skórkę.
    Kurczaki Crunchy układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 170 stopni na około 40 minut (jeśli mniejsze kawałki kurczaka to krócej). Wyciągamy i podajemy tą pyszną przekąskę np. z domowym sosem czosnkowym.

    [​IMG]
     
  12. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Witam:)

    Przed chwilką skończyłam robić smalec wegański z jabłkiem. Teraz chłodzi się w lodówce.

    Przepis mam z jednego z blogów, nie wiem czy można podać nazwę lub przepisać przepis.

    Trochę mam inaczej niż w przepisie, bo nie miałam 2 czy też 3 składników,ale i tak myślę,że dobrze i bez tego wyszło.
     
  13. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Jak smalec może być wegański? Toż to z definicji jest tłuszcz zwierzęcy.
     
  14. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Może jakbym nazwę smalec w cudzysłów wzięła, to byś zaskoczony nie był.
    To smalec z białej fasoli.
    Już próbowałam, fajna pasta na kanapkę. Dobrze smakuje z żytnim czy razowym chlebem. Do tego na obrazku widziałam ogórka kiszonego,można sobie dołożyć na wierzch kanapki i zjeść tak jak z typowym smalcem.
     
  15. tersea51

    tersea51 Nadzorca forum

    Cóż..definicja definicją, a ja podam taki przepis:
    wegetariański smalczyk

    Składniki na jeden słoik:
    1 puszka fasoli lub 1 1/2 szklanki ugotowanej fasoli
    2 cebule
    2 liście laurowe
    1 ziele angielskie
    1 jałowiec
    1/2 łyżeczki majeranku ( opcjonalnie)
    1 łyżka sosu sojowego
    sól i świeżo mielony czarny pieprz
    olej do smażenia ( u mnie ryżowy)
    Cebulę posiekać w kostkę, na patelni rozgrzać olej i dodać posiekaną cebulkę wraz z zielem, jałowcem i liśćmi laurowymi. Smażyć na małym ogniu do czasu, aż cebulka będzie złota.W międzyczasie fasolę odcedzić, opłukać i zmiksować przy pomocy blendera razem z sosem sojowym, majerankiem, sporą szczyptą pieprzu, soli i 1/4 szklanki zimnej wody,
    z patelni zdjąć ziele, jałowiec i liście laurowe, cebulkę dodać do zmiksowanej fasolki i jeszcze na krótko włączyć blender, tak by cebulka była wyczuwalna, a nie zmielona na pastę. Doprawić solą i pieprzem, schłodzić... i jeść na dobrym chlebku z ogórkiem kiszonym.
     
    Zła_Kobieta i carlain21 lubią to.
  16. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Nie muszę już przepisu podawać. Korzystałam z tego samego.
     
    tersea51 i Zła_Kobieta lubią to.
  17. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    I to ma być smalec? Toż to tłuszczu w tym jedynie tyle, co oleju do podsmażenia cebuli :eek:
    Dziękuję, zostanę przy klasycznym, o którym wiem, że kiedyś miał nogi i kwiczał 8)
     
  18. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum



    Tu bardziej o smak chodzi niż o sam tłuszcz:) Zdrowszy zamiennik to też jest.

    Jeden mankament to to,że na takim "smalcu" nic się nie upiecze i nie doprawisz też nim niczego.

    Spróbować warto:)

    Ja zamiast oleju to użyłam masła klarowanego, nie za dużo,aby to zbyt tłuste nie było i nie miałam lubczyku oraz sosu sojowego.


    Robiłam pierwszy raz i nie żałuję,zamiast kupować jakieś takie sobie pasty do kanapek, to wolę to sobie zrobić i jest ok.
     
    dantic3 lubi to.
  19. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! Wszystko się we mnie burzy na myśl o wegańskim smalcu beztłuszczowym z fasoli :cry:
    To jest profanacja, świętokradztwo i ogólnie zbrodnia straszliwa :mad:
     
  20. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Nie uważam tak, dla mnie to taki zdrowszy jak już napisałam zamiennik.

    I zdrowych zamienników warto szukać i próbować.xD;)
     
    dantic3 lubi to.