Kuchenne tajemnice

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Zła_Kobieta, 10 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    O rany, to pozazdrościć takich stołowników ;)
    Rób dietetyczną pierś, a dla mamy zalewaj ją sosem śmietanowym ;)
    Zięcia zignoruj, jak zobaczy, że nikt się nie przejmuje, to coś sobie wybierze - z sosem albo bez xD

    Mam gdzieś na chmurce folderek z dietetycznymi piersiami (dziwnie to brzmi - filetami z kurczaka 8)), poszukam - może coś sensownego znajdę ;)
     
  2. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Tak też najczęściej robię, ale samej mi się to już nudzi:(;)
    będę wdzięczna za nowe pomysły
     
    zzizzie lubi to.
  3. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    Z tel nadaje przepraszam za bledy.Zzizzie ja Ciebie pieknie prosze o wieksza ilosc tych przepisow,od 3 miesiecy jem kurze cycki pieczone w pergaminie i juz mam odruch zwrotny.ze wsi jestem wiec napiszcie mi co to jest garam masala i czym to mozna.zastapic ufff.
     
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Cycki w pergaminie to się faktycznie mogą znudzić ;)
    Znalazłam jeszcze kurczaka panierowanego w płatkach kukurydzianych i pieczonego (nie smażonego), 200 kalorii ;)
    Też tu powieszę oczywiście :)

    A garam masala to taka mieszanka aromatycznych przypraw, ogólnie indyjska ale konkretny skład zależy chyba od regionu.
    Wg wiki skład to: kmin rzymski, kolendra, pieprz czarny, kardamon, liść laurowy, goździki, cynamon, pieprz cayenne, gałka muszkatołowa, ale na stronach z przepisami zdarzają się rozmaite wariacje.
    Można to kupić gotowe - chyba w większych marketach - albo samemu sobie zmieszać według gustu ;)
     
  5. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    Temat ogarnelam i wielkie dzieki pojutrze robie z Twojego przepisu.Podejrzewam,ze wszystko bedzie poezja smaku po tej kurze z papieru fuj
     
  6. .Basia410.

    .Basia410. Ambasador forum

    zzizzie sama widzisz ze nie nie możesz zniknąć z tego pokoju:)
    teraz mamy pełen obiad kurczak dieta jak należy
    deser pełna słodycz też jak należy
    waga utrzymana tzn wybalansowana jest ok
     
  7. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Zizzie, dzięki, sama widzisz, że zainteresowaniejest spore,
    zamiast płatków kukurydzianych można dla odmiany użyć płatków migdałowych lub sezamu
    jeszcze jak macie pomysł na dipy to poproszę, jogurt z czosnkiem, ew. zielonym ogórkiem już mi bokiem wychodzi
     
  8. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Zupełnie zapomniałam o awokado, dzięki
     
    .Basia410. i zzizzie lubią to.
  9. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A tak jeszcze w sprawie tej panierki do kurczaka - płatki migdałowe (mniam) będą ciutkę bardziej kaloryczne ;)
     
    Anetta41, grakula16 oraz .Basia410. lubią to.
  10. Mariolka7214

    Mariolka7214 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Dzień dobry bardzo ;)
    Zzizzie melduję, że zrobiłam oba ciasteczkowe serniki wczoraj, i ten pieczony i ten na zimno.
    Co prawda do tego na zimno użyłam Milki dmuchanej, bo akurat ta mi bardzo smakuje i serniczek niebo w gębie :inlove:


     
  11. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    To,że dostałam ślinotoku to chyba normalne,ale właśnie zamarynowałam schab według przepisu na biusty w miodzie.Troszeczkę zmodyfikowałam przepis i jutro upiekę w piekarniku
    Mam nadzieję,że będzie palce lizać ;) i ,że pójdzie w górną część ciała :D
    Przepisy na serniczki omijam szerokim łukiem,bo kocham słodycze i obawiam się,że to ponad moje siły
    Nie palę 8 miesięcy co przełożyło się na szerokość tu i ówdzie,ale dzielnie z tym walczę
    Gdzieś czytałam,że ten schab wcale nie jest taki tłusty i spokojnie można go jeść ,byle bez panierki ;)
    Przepisy na kurczaka porywam wszystkie :)
    Bardzo dziękuję :)
     
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Schabik to najchudszy kawałek świnki :)
    I moim zdaniem w połączeniu z miodem będzie rewelka ;)

    Co do słodyczy, to jakiś czas temu podjęłam się (w czynie społecznym) świątecznie wykarmić osobę tuż po operacji pęcherzyka żółciowego, czyli na takiej dość restrykcyjnej diecie.
    Poza peklowaną cielęcinką (poezja swoją drogą) wynalazłam coś dziwnego na deser. To coś było nie tylko lekkostrawne, ale też niskokaloryczne oraz - aż dziw - bardzo smaczne, a wabiło się bodajże "kostka kokosowa" czy coś w tym stylu - na bazie kaszki manny.
    Jakby co, mogę przepis wklepać dla walczących z boczkami i jednocześnie marzących o deserze ;)
     
  13. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    Podniosłam folię i powąchałam schabik o matko,ale on bosko pachnie:inlove:
    Generalnie staram się omijać słodycze szerokim łukiem,ale czasami grzeszę i wtedy jedynym ratunkiem jest czekolada gorzka minimum 70% kakao
    Zdarzyło się,że niestety w sklepie nie było i szłam spać z językiem na podłodze,ale w nocy lunatykowałam w stronę kuchni,a rano budziłam się ze słojem miodu i łyżką w łapach :oops:niczym Kubuś Puchatek:oops:
    Nic nie poradzę na to,że czasami dopada mnie to coś i jak nie popełnię to się uduszę :cry:wtedy wszystkie diety są mi obojętne,bo wyłącza się logiczne myślenie:cry: dlatego chętnie zrobię coś dietetycznego i smacznego chociaż w głowie zapala się lampka dietetyczne i dobre,to niemożliwe :music:
    W wolnej chwili poproszę o przepis :)
     
  14. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    zzizzie jak na bazie kaszki manny to muszę to mieć ;)
    akinomrd, wbrew pozorom smaczne i dietetyczne nie musi się wykluczać ;) Ale to zależy co kto lubi.
     
  15. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    No i deser z kaszki zrobiony i to przypadkiem. Miałam w nocy zrobić na szybko ryż mleczny. Nalałam mleka, wrzuciłam słodzik, sypię ryż (oczywiście nie założyłam okularów) i coś mi nie pasuje :D Wsypałam do mleka kaszę mannę. No to dokończyłam deser (stoi w lodówce), a potem od nowa ryż mleczny gotowałam :D
     
  16. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    To mi przypomina baaardzo dawne dzieje i działalność kuchenną mojej mamy, która nie miała serca do gotowania.
    Postanowiła kiedyś przyrządzić coś panierowanego.
    Wiadomo: mąka, jajko, tarta bułka.
    Moja biedna mama zamiast mąki użyła cukru pudru (na zasadzie: białe, w proszku - no to musi być mąka).
    Trochę dziwne wyszły te kotlety xD

    EDIT: wziąłby ktoś coś napisał ;)
    Mam ochotę schronić się w kuchni, bo tutaj jak dotąd jeszcze nie dotarła wielka fala rewolucyjna mająca na celu obalenie autorytetów oraz zastąpienie ich innymi 8)
     
    Ostatnie edytowanie: 30 kwietnia 2016
  17. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    No i dzisiaj była degustacja deseru z kaszki manny. Rewelacja - niebo w gębie. Zagości u mnie często ;)
     
    Anetta41 i zzizzie lubią to.
  18. cyfrzak

    cyfrzak Wielki mistrz forum

    a z dżemikiem truskawkowym wtedy jest jeszcze lepsza, lub mus jabłkowy :D ewentualnie polać sokiem malinowym czy wiśniowym
     
    Anetta41 lubi to.
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Chodziło o deser niskokaloryczny.
    Każdy dżem czy sok dodaje kalorii... mus jabłkowy w sumie najmniej, ale pod warunkiem, że robiony bez cukru.
    A ten deserek na bazie kaszki manny jest naprawdę smaczny i bez dodatków :)
     
    toDzasta i Anetta41 lubią to.
  20. cyfrzak

    cyfrzak Wielki mistrz forum

    normalnie zaraz mnie coś trafia jak słyszę o niskokalorycznych, deser jest po to żeby być deserowski, co do info że nie jem słodkiego bo dbam o linię no coment, dużo ludzi mi zazdrości błyskawicznej przemiany materii, mam 52 kg wagi oraz 173 wzrostu i to już od dobrych kilkunastu lat :D a mogę jeść ile się da i nie przytyję, taki dar :D
     
    Anetta41 lubi to.