Kuchenne tajemnice

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Zła_Kobieta, 10 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Specjalnie pod kątem psiego parku mi mieszkanie znaleźli xD
    Za używanie psiego parku płaci się abonament, a bramę otwiera się kartą (żebym nie zapomniała tej karty, nosi ją pies przy obroży).
    W parku psy biegają luzem, a specjalnie wynajęty pan sprząta.
    Genialne rozwiązanie xD

    Blikle... hmm, Blikle kojarzy mi się z dziwnymi cenami oraz kilometrowymi kolejkami po najmniejsze pączki galaktyki.
    Pewnie daje masło do francuskiego ciasta... ale ten pan profesor od matematyki nieźle tam ceny wyregulował ;)
     
  2. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Sprawdziłaś już :p ?? Co do chemii (też kuchnia) - spróbujcie zostawić mega brudny zabytkowy widelec w roztworze soli i wody na całą noc albo dobę i zobaczyć efektxDxDxD Tylko na koniec przetrzeć nawet chusteczką higieniczną;)
     
    Anetta41 lubi to.
  3. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Włóż do tej wody, najlepiej ciepłej, kawałek folii aluminiowej i po chwili powąchaj, a potem napisz jaki zapach poczułeś...a widelec na koniec opłucz w wodzie i wypoleruj miękką ściereczką:)xD
     
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No i tu jest problem - nie posiadam mega brudnego zabytkowego widelca.
    Gorzej nawet: nie chcę i nie zamierzam czegoś takiego trzymać w domu, w słonej czy słodkiej wodzie ani nawet na sucho.
    Eksperyment nie dla mnie xD

    Melduję, że przepis dorotus na "eklerki z kremem waniliowym" jest w porządku.
    Z tym, że trzeba mieć naprawdę dużą tylkę do rękawa (fachowcy wiedzą, o co chodzi) - ja miałam pod ręką tylko taką niedużą silikonową butelkę z małą tylką, co w połączeniu z brakiem cierpliwości sprawiło, że to, co upiekłam, można nazwać mini-eklerkami. Za to spore stado tego wyszło.
    Krem (niezawodny patissiere, czyli mniej więcej budyniowy) bardzo sympatyczny, tylko trzeba go solidnie (choć ostrożnie) przegotować, żeby zniknął smak mąki.
    Z polewą nie postępowałam zbyt delikatnie i po prostu maczałam w niej górne połówki ciastek. Dobry sposób, choć zużycie polewy nieco wzrasta.
    Ogólnie przepis godny polecenia (aha, warto napełniać te eklerki kremem w miarę ich pożerania, a nie wszystkie od razu - po co mają za bardzo zmięknąć).
     
  5. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Niektóre przepisy Dorotus są bardzo dobre, szukam tych prostych ;)nie udziwnionych
    często odejmuję trochę tłuszczu z jej przepisów
    ma sprawdzone przepisy na chleb-ostatnio piekłam orkiszowy na drożdżach z jej bloga, bardzo smaczny:)
     
    Anetta41, marzena5275 oraz toDzasta lubią to.
  6. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    To weź nawet zwykły brudny jeden xD Ale nie róbcie tego za często, zmywarka wychodzi taniej i dlatego tę metodę stosuje się tylko do brudnych naszyjników i tego typu rzeczy:p
    Przykro mi, nie miałem okazji tego wąchać na chemii:p Ale fakt... zapach po umyciu jest naprawdę specyficznyxDxDxD
     
    Anetta41 i grakula16 lubią to.
  7. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A mnie jakoś ten orkisz nie smakuje.
    Ale przyznaję, próbowałam tylko orkiszowego chleba ze sklepu, nie z własnego piekarnika.
    No to w wolnej chwili upiekę taki orkiszowy, się okaże ;)
     
    Anetta41 lubi to.
  8. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ze sklepu to same konserwanty-.- Kiedyś (chyba w podstawówce) chyba robiłem chleb, ale była jedna wada:cry: - po tygodniu był do wyrzucenia8)-.-
     
    Anetta41 lubi to.
  9. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Ja zrobiłam tej jej orkiszowy na drożdżach ale dodałam trochę mąki chlebowej pełnoziarnistej i trochę zwykłej -orkiszowej było tak z połowę

    Krasnoludku bo taki domowy chlebek jest bez konserwantów. Ja mrożę chleb :)
     
    Anetta41, toDzasta oraz zzizzie lubią to.
  10. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Zrobiłam te ślimaczki. Sos czosnkowy do środka nie trafił, ponieważ był w miseczkach :)
    Fotkę strzeliłam, żeby się pochwalić pierwszą produkcją.
    Wprawy jeszcze muszę nabrać, żeby ładniejsze były.
    [​IMG]
    I przypilnować baterii w aparacie, bo zdjęcie z telefonu jednak nie jest najlepszej jakości.
     
  11. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Nie narzekaj... Śliczne są:inlove: A skoro nie narzekaj, to i sobie...

    Zwróć koniecznie uwagę na refren ;)

    Wniosek: ZK, nic nie poprawiaj!!! Pięknie to zrobiłaś!!!
     
    Anetta41, marzena5275 oraz Zła_Kobieta lubią to.
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Śliczne :)
    A tortille ze sklepu...?
    Zdecydowanie radzę smażyć tortille w domu - po prostu nie ma porównania.
    I nawet nie tak znowu dużo z tym roboty :)
     
  13. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Tortille niestety ze sklepu...
    Ale chętnie podejmę próbę wyrobu domowego, jeśli tylko podzielisz się przepisem :)
     
    Anetta41 i marzena5275 lubią to.
  14. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Dziękuję. :)
    Przepis rzeczywiście prosty i nie warto kupować.
    Tym bardziej, że można sobie wcześniej przygotować do dalszego przerobu.
     
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A do tego baaardzo tanie - o ile dobrze pamiętam, te kupne tortille są zaskakująco drogie, jak na mieszaninę mąki i wody xD
    Nie to, żebym miała coś przeciwko drogiemu żarciu... ale niechby chociaż było smaczne ;)
     
  16. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    Kurcze to ja se tortilli nie zrobię, bo nie mam kuchenki ;/ Może w piekarniku się uda np w formie na tartę.
     
    Anetta41 i marzena5275 lubią to.
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Kup kuchenkę xD
    Jednopalnikową elektryczną, prąd niewątpliwie masz ;)

    EDIT: w piekarniku jest chyba za bardzo rozproszone to ciepło, chodzi o to, żeby tortillę mocno przypiec najpierw z jednej strony, potem z drugiej. W piekarniku to ona się upiecze, nie usmaży ;)
     
    Anetta41, marzena5275 oraz toDzasta lubią to.
  18. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    w piekarniku się nie uda bo musi być mocny płomień, pierwotnie tortlille się wypieka na rozgrzanych kamieniach

    taka turystyczna kuchenka kosztuje koło 100-150 zł a będzie na lata :)
     
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Jednopalnikowa to nawet tańsza ;)

    A mnie się marzy takie coś elektryczne do smażenia naleśników, do tortilli też by się nadało zresztą.
    Ale nie kupuję - dla jednej osoby (nawet z psem) to szkoda kasy na taki sprzęcik xD
     
    Anetta41 i marzena5275 lubią to.
  20. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Pewnie,że tak
    lepiej zainwestować w naprawdę dobrą patelnię :inlove:
     
    Anetta41, marzena5275 oraz zzizzie lubią to.