Opinie Konkurs urodzinowy

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 18 stycznia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. draculik34

    draculik34 Chodząca legenda forum

    Farma udekorowana :music: więc, można świętować ;) A nagrody rzeczywiście na bogato :music:
     
  2. ponderoza70

    ponderoza70 Stary wyjadacz

    Chciałabym wziąć udział w konkursie ale matołek ze mnie bo nie umiem :cry:
    szperam po forum w różnych wątkach jak to zrobić i wiem że nic nie wiem:cry:xD:cry:
    a żeby było śmieszniej to pościągałam itemy z pnącza, ułożyłam obrazek, obczytałam się co i jak no i zaczęły się schody...
    Imgur - nie wiem czy mam się zalogować, zapisać czy nie muszę ?
    jak zrobić screena - nie mam na klawiaturze skrótu - ehh już mi się odechciewa :sleepy:
     
    krasnoludek10 i PoloMit lubią to.
  3. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    To laptop? I jaki system masz?
     
    krasnoludek10, PoloMit oraz ponderoza70 lubią to.
  4. ponderoza70

    ponderoza70 Stary wyjadacz

    Tak Gosiu
    laptop Fujitsu - windows 10
     
    krasnoludek10 i PoloMit lubią to.
  5. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Spróbuj tak:ikonka windowsa i printscren,zapisze się w obrazach.
    [​IMG]
     
  6. ponderoza70

    ponderoza70 Stary wyjadacz

    Tylko na mojej klawiaturze w prawym górnym rogu mam ikonki - home, end, insert, delete
    na dole po prawej jeszcze mam skróty PgUp i PgDn
    szukałam w internecie opisu do tej klawiatury ale nie znalazłam a laptopa mam od nie dawna i jeszcze go nie "rozgryzłam"
     
    krasnoludek10 i PoloMit lubią to.
  7. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    To jeszcze tak:Klawisz FN,prtscr,ctrl i paint
    Jak nie masz klawisz prtscr,to tak:FN,logo windows i spacja
     
  8. ponderoza70

    ponderoza70 Stary wyjadacz

    Gosia bardzo dziękuję za pomoc :inlove:
    znalazłam wyjście awaryjne :p córka w swoim laptopie ma klawisze odpowiednie tylko muszę poczekać jak wróci z pracy.
    ja teraz zrobię sobie przerwę bo laptop niby "nowy" ale klawiatura przedpotopowa jak i ja xD:cry:i mam ochotę otworzyć okno:p
     
  9. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Co tu tak cicho?
    Zadbajcie trochę o zdjęcia swoich farm i hostujcie je na jakichś serwerach, które je utrzymają dłużej niż parę dni. Ja od kilku lat używam https://imgur.com/ Mam tam darmowe konto i nic mi jeszcze nie zniknęło.
     
  10. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    Oj. łatwo powiedzieć, ale zrobić to już... nie na moje możliwości.:oops: Niby udało mi się przehostować zdjęcie do Konkursu przez jakiegoś ImgBB - i nawet jeszcze nie zniknęło , ale kto wie jak szybko mi je wyrzucą :music:pewnie niezadługo, bo nie zakładałam tam konta - zwyczajnie nie potrafię tego zrobić :(
    Próbowałam przez tego imgur.com o którym piszesz, lecz nie dałam rady :cry:- ktoś by mnie musiał za rękę poprowadzić i tłumaczyć jak stawiać kolejne kroki .
    Najlepiej - i najprościej - by było , gdyby takie obrazki/zdjęcia farmy dało się wstawiać na forum sposobem ,,kopiuj - wklej,, :p
     
  11. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Jakoś tak rzadko korzystam teraz z hostingów, z imgur akurat nie, ale przetestowałam ją w wersji bez zakładania tam konta.

    1. Wchodzisz na stronę podaną przez Zgredka https://imgur.com/

    2. W lewym górnym rogu klikasz przycisk New post
    new_post.PNG

    3. Otwiera się takie okno:
    przechwytywanie1.PNG
    Możesz albo przeciągnąć obrazek ze swojego komputera (najwygodniej chyba z pulpitu) na pole z napisem "Drop imeges here" (to znaczy umieść zdjęcia tutaj) albo kliknąć przycisk "Choose Photo/Video" (wybierz zdjęcie/film) i jesteś przekierowana do wyszukiwania obrazka na swoim komputerze, wyszukujesz, 2 razy szybko go klikasz i obrazek jest załadowany na hosting imgur.

    3. Najedź kursorem na swoją grafikę, pojawi się przycisk do kopiowania:
    Przechwytywanie2.PNG
    Teraz teoretycznie powinnaś kliknąć "Copy link" (skopiuj link) i wkleić go do postu przez okno wklejania grafik, ale coś nie wychodzi. Dlatego kliknij te 3 kropki obok przycisku Copy link:
    Przechwytywanie3.PNG
    Z listy wybierz "Get share links" (uzyskaj linki do udostępniania):
    Przechwytywanie4.PNG
    Wybierasz z tego przedostatnią opcję BBCode (Forums) klikając przycisk Copy Link (kopiuj link) obok niej.

    Otrzymujesz gotowy link w formacie umożliwiającym bezpośrednie wklejenie go na forum.

    Wklejasz go i po opublikowaniu posta na forum obrazek jest widoczny
    [​IMG]
    Opis jest przydługi (wskazówki krok po kroku) ale w rzeczywistości to parę kliknięć mychą. Powodzenia:)
     
  12. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    A nie lepiej pobrać ShareX z Dobre programy?
    Nie korzysta z hostingów.

    Ja używam od lat.
     
    PoloMit i ponderoza70 lubią to.
  13. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Osobiście korzystałam z Fotosika, choć to mało wyrafinowany hosting. Ale sprawdziłam teraz i grafiki, jakie umieszczałam na forum w czasach przedekipowych (czyli ponad 3 lata temu) wciąż są widoczne, mimo że nie mam na Fotosiku konta:)
     
    PoloMit, ponderoza70 oraz HotFarmer3387 lubią to.
  14. kwiat11111

    kwiat11111 Wielki mistrz forum

    Dziękuje :)
     
    PoloMit i ponderoza70 lubią to.
  15. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Z ShareX korzystam namiętnie. Do spółki z imgur ;)
    Skonfigurowałem go tak, że każdy screen ląduje u mnie na dysku, jego kopia automatycznie jest zapisywana na hostingu, a link do obrazka wysyłany do schowka, gotowy do wklejenia na forum :)


    Natomiast sam ShareX tu nie pomoże. Żeby wkleić obrazek na forum, najpierw trzeba go "wysłać do internetu". Do tego właśnie służą hostingi. Przechowują obrazki na swoich serwerach i udostępniają linki, które potem można wstawić na forum lub wysłać komuś mailem lub w komunikatorze.
     
  16. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Masz rację, sprawdziłam i ja też mam tak skonfigurowany.
    Dawno to robiłam i nie pamiętałam.
    Tylko pobieram zawsze już gotowy link.
     
    PoloMit lubi to.
  17. Zochna.

    Zochna. Forumowy żółtodziób

    Czy mogę poprosić Moda o pomoc :)
    Obrazek do konkursu - wkleił się podwójnie - można jeden usunąć ? albo całość i spróbuje wkleić jeszcze raz tylko pojedyńczy ;)
     
    PoloMit lubi to.
  18. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Wolałabym nie edytować postu z pracą. Zamieść proszę obrazek jeszcze raz - w nowym poscie, a wtedy stary usunę :)
     
    PoloMit i Zochna. lubią to.
  19. Zochna.

    Zochna. Forumowy żółtodziób

    Dziękuję :) zaraz wstawię ponownie obrazek
    Zrobione
     
    PoloMit i BA_Marion lubią to.
  20. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Idzie weekend. A to oznacza, że będzie można więcej czasu poświęcić na dekorowanie farm. Do dzieła :)
     
    PoloMit lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.