Konkurs Noworoczny

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika KsiądzxD, 7 stycznia 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Witajcie, Farmerzy!

    Rozpoczął się Nowy Rok 2024, z tej okazji organizuję konkurs na podstawie zdjęć waszych farm w klimacie.. dobrowolnym.
    • Konkurs potrwa od dzisiaj tj. 07.01.2024 do 31.01.2024. Wyniki zostaną podane po zakończeniu konkursu, w miarę szybkiej możliwości.
    • Każdy z Uczestników może przedstawić tylko jedną pracę.
    • Wystawiona praca zostanie zapisana do dalszej oceny, bo czasem szybko znikają z uwagi na użycie różnych programów, każdą ew. edycję proszę zgłosić.
    • W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy forum farmerama.pl.
    • Udział w konkursie jest dobrowolny.
    • Praca powinna być tworzona przez samego Użytkownika i nigdzie wcześniej nie publikowana. Dyskwalifikowane będą wszelkie przejawy plagiatu.
    • Prace w żaden sposób nie mogą naruszać Regulaminu forum.
    • Tematem konkursu jest stworzenie z elementów gry (przedmiotów ozdobnych, drzew, zagród, upraw., itp.) dobrowolny klimat. Pochwalcie się swoimi bogactwami i kreatywnymi pomysłami. Np. nadchodzący dzień babci i dziadka, 14 luty, 8 marca, Wielkanoc lub zaskoczcie czymś. Zrzut ekranu należy umieścić w wątku konkursowym.
    • Wyłonienie zwycięzców zostawiam sobie i swoim ministrantom, wyniki podam w tym wątku.
    • Oferuję nagrody za trzy pierwsze miejsca w postaci mnożników oraz nie wykluczone nagrody za miejsca dalsze. Zapraszam do współpracy chętnych darczyńców o zaoferowanie nagród np. daję do dyspozycji takie nagrody, oferuję nagrody za miejsca czołowe lub dalsze np. 4,5,6 lub od końca.
    Nagrody zostaną przesłane podczas następnego g&t.
    Zapraszamy i życzę powodzenia :)
     
    Ostatnie edytowanie: 15 stycznia 2024
  2. PoloMit

    PoloMit Komandor forum

    Super pomysł:)
    W swoim czasie brałam udział w takich konkursach, nawet udało się zająć jakieś miejsce, więc miło to wspominam:)
    Tym razem chętnie dorzucę nagrody do puli w postaci neonowych zagród za trzy pierwsze miejsca:

    1 miejsce - zagroda neonowa dla strusi
    2 miejsce - zagroda neonowa dla kameleonów
    3 miejsce - zagroda neonowa dla chomików
    oraz nagrody pocieszenia dla miejsc 4,5,6 - itemy mnożnikowe - nieumarły skarb.
    Nagrody prześlę podczas najbliższego g&t;)
     
  3. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    superrrr pomysł :)

    to ja jako darczyńca:
    1 miejsce -Jasiek
    2 miejsce -kwieciste
    3 miejsce -zuchwali karciarze
    i ...

    ostatnie miejsce - muchołapka

    oczywiscie nagrody prześle przy najbliższym gt
     
  4. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    a gdzie ten wątek konkursowy?
     
  5. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Czytasz to co napisałem w pierwszym poście na górze i dodajesz pracę pod tym postem na dole :)
     
    Angel lubi to.
  6. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    No dobra to wrzucam moją pracę :p Tematem jest jak na mrokach ekipa się zebrała i postanowiła dać koncert noworoczny na Bahamie ;)

    [​IMG]
     
  7. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    u mnie też mroki

    zgodnie z pkt. 8 regulaminu konkursu, do wykonania pracy użyłem elementów farmerskich i stworzyłem klimat:

    legendarny nocny zlot czarownic, demonów i zombie na narady, ucztę i zabawy.

    ID zmienione


    [​IMG]


    __________________________________________________________________________________________________
     
  8. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Są pierwsze prace, super! Zapraszamy kolejnych uczestników do zabawy :)
     
  9. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Zima, zima zima, pada pada śnieg, farma puchem zasypana, czy na pewno śpi?
    Choć zagrody całe białe, to zwierzaki nie chcą spać,
    Podziwiają swój plac zabaw, jaki fajny jest,
    Są armaty, lodowiska, górki śnieżne i prysznice,
    Pozjeżdżamy, poganiamy, śnieżkami się porzucamy, po to zima jest,
    Jedni lepią już bałwany, innych śnieżny prysznicy kusi, a Mikołaj zabłąkany, nie wie w co pobawić się,
    Mrozek szczypie w nosy, w uszy, nic nie szkodzi, jest zabawa, nie ma spania, chociaż zima już.

    [​IMG]
     
  10. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Kolędnicy na farmę przybyli ;)xD

    Gospodarz wesoły, ochoty pozwoli
    Przy obecności jego, nie mamy nic smutnego;
    () Prędko nalewajcie, i chyżo spełniajcie,
    Na kogo przyjdzie kolej, jeden drugiemu dolej.
    ()tu się ucieszymy, dobrze podochocimy,
    Przy chojnym pańskim stole, niepomarszczonym czole.
    Za kolędę dziękujemy, Zdrowia, szczęścia, wam życzemy,


    [​IMG]
     
  11. Angel

    Angel Komisarz forum

    Może tak pozostawić zimę na farmie za sobą i ruszyć na gorącą tropikalna wyspę, gdzie słychać tylko szum wodospadów,
    śpiew ptaków i czuć urokliwą woń kwitnących drzew? :music:
    Zwierzaki już urządziły tam sobie niezły wypoczynek: słodkie lenistwo na leżakach, surfing, spływy krętą rzeką, loty balonem.
    Tubylcy gotują tajemniczy wywar w kotle, trwają też tańce samby nad brzegiem rzeki oraz dla znudzonych zabawą proponowana jest medytacja. Są też tacy, którzy rozsmakowują się w tutejszych drinkach, oczywiście zdrowych, owocowych. ;)
    Inni zwiedzają ogrody botaniczne i tropikalne ogrody dendrologiczne, gdzie trwa zabawa na karuzeli.

    Ja stawiam na tropiki, a Wy?xD

    P.S.
    Nie mogłam darować sobie krótkiego opisu.:cry:;) Oczywiście nie jest on tematem konkursu, więc niech go szanowne Jury nie bierze pod uwagę przy ocenie mojej "pracy". :pxD


    [​IMG]
     
  12. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Są itemy, są zagrody to ja jako nagrody drzewka dorzucę.

    I miejsce: zulubelka
    II miejsce: kaktus gromniczy
    III miejsce: nocny dąb
    IV miejsce: cis XXL

    Nagrody podeślę podczas najbliższego G&T
     
  13. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Do następnego g&t jeszcze sporo czasu :) póki co więcej nagród niż prac a to właśnie prace byśmy chcieli oglądać i podziwiać:)
    Więc poczekamy jeszcze, może ktoś jeszcze znajdzie czas na zabawę ;) ktoś może coś udoskonali, a ktoś inny się przełamie i stworzy równie cudowne prace jak te co mamy do tej pory :inlove: liczę na dalszą kreatywność i natchnienie :p:D Zapraszam do udziału!!! :)
     
  14. misiek1978

    misiek1978 Chodząca legenda forum

    [​IMG]
    Obrazek przedstawia moją wnusię ( jako gwiazdkę), którą otacza miłość i słodycz
     
  15. Karakuliambro

    Karakuliambro Stary wyjadacz

    [​IMG]

    Topienie Marzanny. Stary polski zwyczaj ludowy, sięgający tak zwanych czasów pogańskich, współcześnie ochoczo kultywowany przez młodzież szkolną (wiadomo dlaczego) oraz zwierzęta Farmeramy (można łatwo się domyśleć dlaczego).
    Temu wydarzeniu na Farmie towarzyszy festyn wiosenny. Wszyscy się cieszą z nadejścia Pani Wiosny.
    Precz z Zimą! Niech żyje Wiosna! Niech żyje Życie!
     
  16. Danutana

    Danutana Generał forum

    A u mnie karnawał pod palmami :D

    [​IMG]
     
  17. MiszkaM

    MiszkaM Forum Pro

    Zima to moja ulubiona pora roku, zwłaszcza taka jak teraz biała, lekko mroźna. Ale tęsknię już do wiosny. Tak więc, ciesząc się z nart, białych gór, przepięknie ośnieżonych drzew, z utęsknieniem czekam na pierwsze krokusy i przebiśniegi, potem tulipany i konwalie aż wreszcie - kawusię w ogrodzie:)


    [​IMG]
     
  18. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    Co za nowina!!! podczas 14 urodzin Farmeramy, bliźniacze siostry słonice postanowiły wyjść za mąż!!!:D:inlove:
    Nie ma lepszego miejsca jak słoneczna Bahama, więc na co było mi czekać?! :D
    Dwie imprezy w jednym!!! :D Związek małżeński zawarty :inlove:
    Oczywiście Ja nie biorę udziału, ale do końca zostały dwa dni ;)
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 29 stycznia 2024
  19. Gulia85

    Gulia85 Zaawansowany

    Małe przygotowania do Walentynek na farmie ;):inlove:

    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 31 stycznia 2024
  20. KsiądzxD

    KsiądzxD Ambasador forum

    O proszę g&t za pasem, więc musiałem się pospieszyć :)
    Poszło mi jednak dosyć sprawnie i w ciągu 7 godzin się uwinąłem :p

    Podsumowanie prac:
    1. Koncert Noworoczny: bardzo ładny pokaz farmerskich zasobów oparty na ciężkiej kilkuletniej pracy.
    Ilość żółwi, drzew magicznych łoł o_O oraz bardzo ładny pokaz na środku, szczególnie te świnki w okularach Mnie śmieszą xD
    2. Legendarny Nocny Zlot: eh akurat dla Księdza cuś takiego? :eek:A kysz siło nieczysta xD
    Dwie prace i same mroczne dusze, już się bałem kolejnych, ale na szczęście okazały się inne ;)
    3. Zima, zima..: bardzo się ucieszyłem patrząc na tą pracę, ponieważ gdy robi się zima na farmie blisko świąt, zdobyte we wszelki sposób zagrody reniferów zapełniają moje pole farmerskie i wprowadzają mnie w miły świąteczny nastrój :inlove: Tu dodatkowo wszystko w bieli, drzewa, zagrody, itemy zimowe i armaty dbające, aby tego śniegu nie brakło, no pięknie :)
    4. Kolędnicy: Przybieżeli na farmę we trzech, choć jest ich czterech xD Chyba nic by się nie stało gdyby dołączył i czwarty bo to kolędnicy a nie trzej królowie ;) Poza tym fajne stare itemy i z beczek gwiazdka mam nadzieję, że nie Dawida? o_OBardzo ciekawy region farmy, niby zima, ale pełno wulkanów, podróżnicy w zachwycie. Za kolędę dziękujemy gospodarzu Panie..:)
    5. Tropikalna wyspa: Przyszła w odpowiednim momencie, na dworze od kilku dni tak zimno, że o niczym innym nie marzyłem jak ciepło. Spłynąłem swoim kanoe po Amazonce oglądając się na boki raz w prawo, raz w lewo podziwiając piękne widoki. Są starocie i nowości, wszystko ładnie poukładane :) Nawet chwilę się bałem przepływając obok plemienia łowców głów:eek: ;)
    6. Wnusia: Tak jak Sebastian napisał, krótko i na temat. Piękna i radosna niczym wiosna. Chętnie byśmy już chyba posiedzieli na takiej ławeczce w tak pięknie stworzonym parku :)8)
    7. Topienie Marzanny: Dobre Bo Polskie.. :) Tak przenieśmy się już do marca, widzę pierwsza podorywka poplonu pod zborze jare pod lasem brzozowym. Żabki kumkają, koty się marcują, bociany przyleciały a potem dzieci przynoszą pod choinkę :D
    Piękne obchody Wielkanocy przypadające na 31 marca, wszyscy się radują, oby już nie było przymrozków bo drzewa kwitną ;)
    8. Karnawał: Nic tylko podziwiać, do tańca przygrywa Dj. Krokodyl, aż chce się tańczyć i poruszać tyłeczkiem :D
    Jak się też tak przyglądam to mi się przypomina film Apocalypto 8) który bardzo lubię :)
    9. Zima/lato: Tak jak piszesz, zdecydowanie zima biała i lekko mroźna, byle bez wiatru, wtedy jestem w stanie wyściubić nosa na dwór i pospacerować ;) Połowa stycznia to już zdecydowanie tęsknimy za latem, kawa w ogrodzie oj tak, koniecznie w przerwie koszenia i innych pracach na wzmocnienie :D Obrazek z serii „Patrząc na niego, czujesz jego zapach”. :)
    10. Walentynki: Walentynki mówią same za siebie :inlove: doceniam trud włożony w wykonanie każdej pracy, jak i tej bo to nie łatwe zadanie. Kilku godzinne układanie i przekładanie elementów, czas na dojrzewanie i wiele więcej. Widzę, ładne itemy miłosne a nawet jeden to może być babcia z dziadkiem pod drzewkiem sercowym :inlove::)

    No to teraz przechodzę do wyników.
    Prace oceniały osoby związane z farmą, jak i te które farmy nie znają. No i jak zawsze było nie łatwo a wręcz bardzo trudno.
    Wyciągając średnią, różnice były niewielkie i przedstawiają się tak:


    1 miejsce: AladdinSane - Jasiek, Zulubelka, Neonowy Struś, Chomicza Muchołapka.

    2 miejsce: Karakuliambro - Kwieciste, Kaktus Gromniczy, Neonowy Kameleon, Chomicza Muchołapka.

    3 miejsce: Angel - Zuchwali Karciarze, Nocny Dąb, Neonowe Chomiki, Chomicza Muchołapka.

    4 miejsce: - misiek1978 - cis xxl, Nieumarły Skarb, Chomicza Muchołapka.

    5 miejsce: - panoramaogrodnicza - Nieumarły Skarb, Chomicza Muchołapka.

    Maryllan - Nieumarły Skarb, Chomicza Muchołapka.

    7 miejsce: MiszkaM - Chomicza Muchołapka.

    Danutana - Chomicza Muchołapka.

    Gulia85 - Chomicza Muchołapka.

    agniecha$ - Chomicza Muchołapka.

    Bardzo dziękuję wszystkim za zabawę :D Wszystkim sponsorom bardzo dziękuję :inlove:
    Myślałem, że gt będzie trochę później i uda się z picollo wylosować jakąś parasolkę lub kwieciste, żeby obdarować zwycięzców :oops:
    Nie udało się a dysponuję tylko chomiczymi, więc każdy uczestnik taką dostanie.
    Przynajmniej to nie kumpel niedźwiedź a pewna chomicza xD
    Mamy miejsca 1-4, 5 i 6 jest razem, oraz na 7 miejscu mamy pozostałe prace :)

    Dziękuję jeszcze raz i do usłyszenia :D