Konkurs Konkurs "Świąteczne tradycje"

Temat na forum 'Oficjalne konkursy forum' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 24 grudnia 2023.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_Czerwona

  BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  Witajcie, Farmerzy!

  Każdy kraj, region, a nawet rodzina ma swoje bożonarodzeniowe i noworoczne tradycje. Nasze farmerskie zwierzęta i postacie też pochodzą z różnych części świata, a nawet innych planet. Pomyśl, jaka tradycja może towarzyszyć ich świętowaniu, czerpiąc z dostępnej wiedzy lub puść wodze fantazji.
  • Konkurs trwa od teraz do 02.01.2024. Wyniki zostaną przedstawione w ciągu tygodnia od zakończenia.
  • Zadaniem konkursowym jest opis tradycji, która mogłaby towarzyszyć naszym postaciom w grze w okresie bożonarodzeniowo-noworocznym.
  • W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy forum farmerama.pl z wyjątkiem członków Ekipy.
  • Udział w konkursie jest dobrowolny.
  • Praca powinna być tworzona przez samego Użytkownika i nigdzie wcześniej nie publikowana. Dyskwalifikowane będą wszelkie przejawy plagiatu.
  • Ekipa forum po tajnym głosowaniu wyłoni laureatów konkursu.
  Wyjątkowo, to Laureat będzie mógł wybrać część swojej nagrody.​
  1 miejsce: 200 FL, Skrzynia neonowych zagród II, wybrana zagroda lub ulepszenie starsze niż 4 miesiące (z wyjątkiem megazagród), Boksująca modliszka (item)
  2 miejsce: 100 FL, Skrzynia neonowych zagród II, wybrane drzewo lub ulepszenie starsze niż 4 miesiące (oprócz mega drzew)
  3 miejsce: Cudowna skrzynka „Piccolo”, Skrzynia neonowych zagród II, wybrany item z eventu, który ma dedykowane miejsce na rzędzie chmur (bez dodatkowych bonusów)

  Nagrody pocieszenia:
  4 miejsce:
  Bonus do stodoły - warsztaty, kupon na kombajn (48 godz.)
  5 miejsce: Bonus do stodoły - zagrody, kupon na kombajn (24 godz.)
  6. miejsce: Bonus do stodoły - drzewa, 3 x skrzynka XXL

  W tym temacie możecie zamieszczać prace konkursowe.

  Natomiast porozmawiać możecie >TUTAJ<.

  Pozdrawiamy,
  [​IMG]
   
  KsiądzxD lubi to.
 2. XxPigielxX

  XxPigielxX Okazjonalny autor

  Opis tradycji:
  • Franek Kędzierzawy na okres bożonarodzeniowo-noworoczny miałby uzyskać świąteczną chatkę. Chatynka stałaby w miejscu dawnego odbioru codziennych prezentów (obecnie pole dezaktywowane/ w remoncie).
  • Po wejściu (kliknięciu) na chatkę, naszym oczom miałoby ukazać się ślicznie udekorowane wnętrze. Po wejściu, gracz miałby możliwość odbioru codziennie przysługującej mu nagrody z tytułu zalogowania się - analogicznie jak dotychczasowo. Odbiór nagrody odbywałby się jednak w innej formie. W domku (przykładowo przy choince) znajdowałyby się porozrzucane prezenty z numerkami dni (począwszy od pierwszego dnia grudnia do ostatniego). Myślę że odosobny świąteczny domek Franka oraz alternatywna forma odbierania prezentów łączyłaby dobre z pożytecznym. Bowiem nieprzekombinatorstwo byłoby kompatybilne z miłym ,,smaczkiem'' do gry (obecna zakładka w menu jest standardowa - przez cały rok).
  • Urozmaiceniem odbioru codziennych nagród a zarazem podniesieniu atrakcyjności owego okresu, byłoby wprowadzenie ,,zimowej wejściówki" w kole fortuny (jako odosobnej zakładki w kole bądź czasowo zastępującej imprezową wejściówkę).Zimowa wejściówka to nic innego jak niekonwencjonalny pakiet nagród do wygrania w kole. Co to znaczy niekonwencjonalny? Jako główną nagrodę (przykładowo): Zagroda dla reniferów (+)/(++), wszelkiej maści dekoracje świąteczne, które dają rozmaite bonusy. Innymi słowy coś, czego nie można na co dzień wylosować zarówno w imprezowym kole fortuny jak i standardowym.
  • W jaki sposób odbywałoby się zdobywanie owych ,,zimowych wejściówek"? Chociażby po przez sianie określonej limitowanej rośliny a następnie przerabianiem jej w młynie na wejściówkę. Warto również wspomnieć o misjach w spółdzielni. Możnaby było wprowadzić specjalny pakiet zadań na okres bożonarodzieniowo-noworoczny, gdzie również gracz miałby do zdobycia ,,zimową wejściówkę" jak i inne nagrody.
   
 3. szary_ludzik

  szary_ludzik Mistrz forum

  W tym roku Zosia wraz z Frankiem postanowili zaprosić wszystkie zwierzęta oraz postaci z gry na wspólną Wigilię.
  Świętuj razem z nimi! Pomóż Zosi i Frankowi przystroić piękną choinkę w ich ogródku.
  W pierwszym kroku wybór drzewka, które będziemy przyozdabiać.
  Można oddać jodłę, śnieżną jodłę lub prehistoryczną jodłę (inne drzewka o wyglądzie choinki).
  Bobry wraz z wronami przygotują piękny płotek okalający choinkę.
  Potrzebne będą bobry, wrony oraz gwoździe i deski.
  Do produkcji lampek choinkowych zatrudnimy świetliki zarówno upiorne jak i te z farmy. Upiorne świetliki przyniosą światłojagody i stworzą z nich długi łańcuch światełek. Zwykłe świetliki mogą tworzyć łańcuch z 4h roślin z farmy/wyspy.
  Zabawki choinkowe to wylotki.
  Natomiast bombki choinkowe powstaną z roślin ewentowych.
  (niespodzianką będzie brak poradnika ile bombek potrzebnych będzie do wykonania zadań ewentowych)
  Rośliny ewentowe o różnym czasie wzrostu.
  2 i 10 godzinne na farmie - bombki żółte
  4 i 6 godzinne na polach pełni. - bombki czerwone
  2 i 8 godzinne na wyspie - bombki fioletowe
  Ojej! Kto czai się w krzakach?! To Borsty i Łasica! Chcą zepsuć Święta!
  Nie tym razem! Chłopaki chcą pomóc farmerom, którzy nie mają jeszcze dostępu do Kryształowych wodospadów lub Grzybowego Lasu.
  Można u nich wymienić rośliny ewentowe.
  Tym razem nie oszukują! Wymieniają rośliny równo co do godziny.
  Za 2 dwugodzinne można otrzymać 1 czterogodzinną.
  Za 4 dwugodzinne otrzymuje się 1 ośmiogodzinną.
  Ostatniego dnia ewentu będzie można kupić na targu brakujące bombki.
  Na górę choinki zwierzęta nałożą gwiazdę.
  Ten element choinki jest najtrudniejszy i trzeba się tu wykazać pracą z całego roku.
  Aby nasza gwiazda była duża i pięknie świeciła w ciemności lasu musimy oddać rzeczy ze stodoły.
  Kto co ma, oby jak najwięcej, gdyż będzie ranking najpiękniej świecącej gwiazdy.
  10.000 najpiękniejszych gwiazd farmy.
  Początkujący farmerzy nie muszą się smucić, że nie znajdą miejsca w rankingu - każdy kto odda chociaż jedną rzeżuchę, aby stworzyć choinkową gwiazdę otrzyma nagrodę pocieszenia.
  Wiadomo, im wyższe miejsce w rankingu, tym lepsza nagroda.
  Jednak za oddanie 1 rzeżuchy otrzyma się na zachętę 1 SN.
  Pula nagród będzie:
  od 1 do 500 - diamentowa farmerska gwiazda,
  od 501 do 5.000 - złota farmerska gwiazda,
  od 5001 do 10.000 - srebrna farmerska gwiazda,
  kolejny przedział to kolorowe farmerskie gwiazdy:
  od 10.001 do 100.000,
  od 100.001 do 200.000, itd.

  Mam nadzieję, że nie jest to plagiat.
  (Przyznaję, że inspiracje czerpałam z gry farmerama z eventu Kung Fu Tygrysica oraz Dożynki).
   
 4. komputerowiec1997

  komputerowiec1997 Czeladnik forum

  Życie na farmie nigdy się nie zatrzymuje - między doglądaniem zwierząt, zbieraniem plonów i nawożeniem drzew nie zostaje wiele czasu na odpoczynek. Trzeba też przecież zadbać o zapasy paszy, zajrzeć do ogrodu ozdobnego i w drodze do Cudownego Pnącza zajrzeć do spółdzielni i na targowisko. Nawet z pomocą kombajnu Farmer nie ma wiele czasu na spędzanie czasu z przyjaciółmi. Jest jednak jeden dzień w roku, gdy praca na farmie na jeden dzień zamiera (a przynajmniej zostaje ograniczona do minimum), a w centrum uwagi staje to co jest sercem Farmeramy - społeczność. Tym dniem jest Wigilia, to właśnie wtedy wszyscy mieszkańcy Farmeramy zbierają się pod Drzewem Mądrości na wielką kolację.

  Drzewo mieni się wtedy ozdobami - świetliki (wraz ze swoimi mrocznymi kuzynami) dbają o światełka, gałęzie zdobią suszone pomarańcze, posrebrzane szyszki i pierniczki - prosto z lokalnej piekarni. Za dekorację stołów odpowiada oczywiście Kwiaciarnia z Doliny Rzemieślniczej, w końcu nikt tak jak oni nie zna się na zaplataniu wieńców, a nastrój zapewniają świece z wosku, którego zbiory nadzorowała sama Pszczela Królowa.
  Goście przybywają z każdego zakątka świata, Zosia osobiście dba o to żeby Kuba Barański, Tygrys Łucjan i Ara Croft komfortowo i punktualnie dotarli na miejsce z tropikalnej Bahamaramy (oczywiście po ostatnim kursie swoim samolotem, Zosia także zasiądzie do kolacji, w końcu wszyscy są zaproszeni!). Czasem pojawiają się nawet goście ze Świątyni Małp, razem ze swoją przepyszną tartą ze Złotych Bananów.

  Każdy z gości przynosi ze sobą jakiś przysmak. Anna Świnianka co roku eksperymentuje z kulinarnymi zastosowaniami lokalnych gatunków kwiatów i chociaż zeszłoroczna sałatka z tulipanów zachwycała raczej wyglądem niż smakiem, to rogaliki z konfiturą lawendową, które właśnie trafiły na stół pachną naprawdę obłędnie. Brygida Truowska jest z kolei mistrzynią nieoczywistych połączeń smakowych, bo kto inny wpadłby na to by w jednym cieście połączyć syrop klonowy, nasiona Yggdrasilu i kwiaty czarnego bzu?

  A jednak tym na co czekają wszyscy goście, prawdziwym gwoździem programu jest Farmerska Zapiekanka. Każdy uczestnik kolacji ma prawo przynieść dowolny, wybrany przez siebie składnik i dodać go do zapiekanki. I nie ważne, czy będzie to słodkie kiwi najwyższej jakości, czy kosz zębatych pomidorów - każdy składnik niechybnie trafi do zapiekanki, której przygotowanie osobiście nadzoruje Franek. I choćby nie wiem jak mało zachęcająco gotowa potrawa miała wyglądać - każdy z gości musi spróbować choć kawałeczek. Bo w Farmerskiej Zapiekance nie chodzi o smak, chodzi o celebrowanie społeczności Farmeramy i docenienie różnorodności tego co każdy z jej mieszkańców wnosi do wspólnej farmerskiej codzienności.
   
 5. agniecha$

  agniecha$ Chodząca legenda forum

  Za doliną za gęstym lasem jest przepiękna tajemnicza kraina
  Nazywają ją krainą pełni księżyca
  Jest bajeczna niezwykła całkiem inna
  pełno tam zabawnych rzadko spotykanych roślin drzew i postaci
  Do krainy tej można dostać się tylko pociągiem widmo i w specjalne dni raz na miesiąc

  Mieszka tam oprócz innych postaci Owca zombie
  jedna z najsympatyczniejszych postaci jakie mieszkają w tej krainie
  Któregoś wieczoru wysłuchała opowieści Jacka o dalekiej krainie i obyczajach świątecznych
  bardzo jej się to spodobało i postanowiła zwyczaje przenieś i do swojej krainy

  Na początek wybrała , bo najbardziej urzekła ją choinka pełna bombek lampek i degustacja
  z przepysznych potraw oraz prezenty od świętego Mikołaja a najbardziej sam Mikołaj i sanie

  Trochę trwały namowy Potwornego Pomidora by chciał udawać Mikołaja .
  Zgodził się , gdy tylko usłyszał że jest to postać bardzo uwielbiana przez wszystkich w nieznanych mu krainach .

  Owieczka zombie z zapałem przeglądała necronomicon szukając przepisów
  i razem z nietoperzem Drakuli przygotowali
  kilka dań na poczęstunek
  mózgokapusta z dodatkiem grzybicznika piętawego okraszonym śluzem
  zupa z krwawej paproci
  i ciasto z jabłek mrocznej królowej z odrobiną psianki

  Zadowolona z efektu biegała tu i tam po swojej mrocznej krainie szukając coś co będzie przypominać choinkę
  To było najtrudniejsze
  żadne drzewo krainie księżyca nie przypominało świerka ani jodły
  Po zażartej kłótni z wroną złodziejką które to drzewko będzie najlepiej pasować
  wybór padł na upiorną wierzbę

  Upiorna wierzba jako choinka udekorowana została
  świecącą wełną i kilka żarówek czarnego światła , światło jagodą

  Wszystkie postacie mieszkające w krainie pełni księżyca przybyły podziwiać nowinki w obcego im świata
  Po przepięknym występie Michaela Sheepsona
  obok ustrojonego drzewka
  przy wielkim stole zasiadła Owieczka zombie wraz z mieszkańcami tej krainy

  Każdy mieszkaniec krainy mroków była pod wielkim wrażeniem i z zapartym tchem podziwiali przepiękne udekorowane drzewko
  Zanim przystąpili do degustacji przybył Pomidor Mikołaj
  Z zachwytu i z niedowierzaniem przekrzykiwali się jeden przez drugiego kto był grzeczniejszy
  Na dobranoc odchodząc do swoich domów ciesząc się z otrzymanych prezentów od Pomidora Mikołaja , który świetnie odnalazł się
  w tej roli
  obiecali sobie powtórzyć za rok takie magiczne święto

  [​IMG]
   
 6. basia747

  basia747 Forumowy żółtodziób

  Na naszej farmie mamy już świąteczny kalendarz, drzewko po którym się wspinamy zbierając prezenty, ale nie mamy chyba pięknie udekorowanego stołu z siankiem pod białym obrusem, z pięknymi chusteczkami, gałązkami oraz świeczkami.
  Na wsiach zapewne nadal jest tradycja kolędowania i chodzenia po domach. Śpiewania wspólnie kolęd.
  W miastach dzielimy się opłatkiem w gronie rodzinnym.
  Wspólne ubieranie choinki na placu miejskim w grze było by fajnym pomysłem.
  Każda postać mogłaby przynosić różne rzeczy z lasu. Szyszki, kasztany, wiśnie, jagody do udekorowania drzewka.
  Ale ja nie o świątecznej tradycji chciałam...
  Noworoczne tradycje to dla mnie fajerwerki oraz szampan o 24 i tańce do białego rana.
  Biorąc pod uwagę ekologię i to, że nasza farma jest w okolicy lasu i dużo na niej zwierząt odeszłabym od fajerwerków.
  Nasze nicponie Borsty i Łasica mogliby przygotować pokaz świateł na niebie, a tym samym dać znać naszym przyjaciołom z innych planet, aby nas odwiedzili w Nowy Rok.
   
 7. BA_Czerwona

  BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  Dziękujemy za wszystkie prace konkursowe, wątek zostaje zamknięty z uwagi na upłynięcie terminu.
   
  KsiądzxD lubi to.
 8. BA_Czerwona

  BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  Witajcie, Farmerzy!

  Przepraszamy za opóźnienie w przekazaniu wyników. Miło nam poinformować, że wyglądają one następująco:

  I miejsce - komputerowiec1997
  II miejsce - agniecha$
  III miejsce - XxPigielxX
  IV miejsce - basia747
  V miejsce - szary_ludzik


  Wszystkim uczestnikom dziękujemy i prosimy o kontakt z pomocą techniczną w celu odbioru nagrody, koniecznie podając nazwę użytkownika na forum.​
  Pozdrawiamy,
  [​IMG]
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.