kiedy gra zadziala

Temat na forum 'Pytania techniczne' rozpoczęty przez użytkownika rysio, 25 lipca 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. rysio

    rysio Ambasador forum

    znow te same problemy, nic nie mozna zrobic a czas leci nieublaganie
     
    **ranczo** i ***kacper*** lubią to.
  2. **ranczo**

    **ranczo** Forumowy żółtodziób

    u mnie to samo, znowu nerwówa, stres... a czas leci
     
  3. rysio

    rysio Ambasador forum

    szanowni MODzi, moze zaproponujcie stronie niemieckiej zeby urachamiali gre 15 min przezd jej startem zeby nie bylo stresu jak wszyscy chetni rzuca sie na komputery o 14:00.
    zauwazcie prosze ze od praktycznie zawsze gra zaczyna dzialac poprawnie w 15-20 min po starcie eventow!!!
    niech komputerowcy zaczna prace 15 min wczesnie i dla na graczy po stresie, a dla was rowniez mniej pracy
     
    marysiad8 i **ranczo** lubią to.
  4. wiesKingi

    wiesKingi Czeladnik forum

    U mnie wszystko zadziałalo jak należy ,rośliny rozsiane
     
  5. kudlaty147

    kudlaty147 Fanatyk forum

    pewnie znowu DOOS zablokowal
     
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Nie wiem jak Ty to sobie wyobrażasz? z moich obserwacji to przy stracie każdego eventu masz problemy i jak sam stwierdziłeś "praktycznie zawsze gra zaczyna dzialac poprawnie w 15-20 min po starcie eventow" - to ja na Twoim miejscu odczekałabym nawet pół godziny żeby spokojnie i bez problemów zacząć event bo udostępnianie eventu partiami dla kolejnych grup Graczy nie jest możliwe.
    Zawsze też możesz zgłosić problem do PT, tam można sprawdzić działanie gry na danym koncie.

    Czy masz jeszcze jakieś pytanie?
     
  7. rysio

    rysio Ambasador forum

    czy to piszesz powaznie?
    zalecasz mi zebym w kazdym evencie byl stratny?
    moj pomysl polegal tylko na tym zeby programisci wprowadzali dane eventu wczesniej a nie na ostatni moment
     
    marysiad8 lubi to.
  8. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Odczekanie 15-20 minut a nawet pół godziny to lepsze niż denerwowanie się w tym czasie bo tak jak napisałam, nie ma możliwości udostępnienia eventu przed planowanym startem, gdzie tu sens? gdyby event został wgrany na "żywo" o 13:30 to taka też byłaby godzina startu dla wszystkich Graczy i znowu u Ciebie muliłoby tak samo jak o 14:00.
    Ale tak jak napisałam, napisz zgłoszenie do PT i działanie gry na Twoim koncie zostanie sprawdzone.

    Czy jeszcze o coś chcesz zapytać?
     
  9. rysio

    rysio Ambasador forum

    nadal nie rozumiesz idei:
    sens jest nastepujacy - programisci wgrywaja event wczesniej (a nie na ostatni moment) a gra startuje jak zawsze o 14:00
    w tym sens tej propozycji
    chyba ze znajdziesz logiczniejsze wyjasnienie - dlaczego u wielu graczy gra zaczyna funkjonowac w 15-20 min po starcie eventu?
     
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Wiesz, nie rozumiem idei bo choć nie jestem ani informatykiem, ani programistą to myślę, że kod gry (w tym wszystkie nowe wydarzenia) napisane są dużo wcześniej a podczas startu eventu nowe dane wgrywane są do pamięci przeglądarki na Twoim komputerze i w zależności od tego sprzętu i oprogramowania, szybkości i jakości połączenia z internetem to wgrywanie jest szybsze lub wolniejsze.

    Jeśli wiesz jak to wygląda od strony technicznej i masz propozycję dla programistów BP to zapraszam do przedstawienia jej w odpowiednim dziale: Zbiór aktualizacji i pomysłów.

    Zapraszam również jak już wyżej napisałam, zgłoś problem w czasie jego wystąpienia do PT, w celu sprawdzenia Twojego konta. Tutaj nic więcej nie jestem w stanie pomóc.

    Czy masz jeszcze jakieś pytanie?
     
  11. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Rysio, tu masz wyjaśnioną przyczynę zamuleń:

    https://board-pl.farmerama.com/threads/spowolnione-otwieranie-stron-mulenie-ciąg-dalszy.96375/

    Dobrze wiedzą co jest przyczyną i nic z tym nie zrobią.
    Udostępniają usługę, ale nie zapewniają poprawnego działania w różnych warunkach.
    Powinni mieć na uwadze wzmożoną aktywność.
    Nie wyobrażam sobie zamulania innych gier online, które producent by tłumaczył za dużą ilością graczy.
    Za takie tłumaczenie zostałby zlinczowany w komentarzach.
    BP to wisi.
    I na koniec parafraza w doniesieniu do podlinkowanego tematu:

    Ktoś musi nie grać, aby grać mógł ktoś.

    A, jeszcze jedno.
    Zauważ, że od jakiegoś czasu zgłoszenia o zamulaniu na start ewentu są praktycznie ignorowane.
    Chyba 3 ewenty wstecz zgłoszenia wisiały całe popołudnie.
    I w ewentowym i w ogólnych.
    Wieczorem też wtedy były problemy.
    Przez cały ten czas żaden mod się do nich nie odniósł.
    Dopiero późnym wieczorem wpadł mod (jak już było po wszystkim) i po stwierdzeniu że już wszystko gra, wątek zamknął.

    Reasumując:

    Zgłaszanie zamuleń na start ewentu możemy sobie darować.
    Taki mamy klimat.:(

    Czy moja odpowiedź jest pomocna?:p;)
     
    yvonnege_, Kasiunia13 oraz bogusiania lubią to.
  12. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    hlnrys przekazujemy zgłoszenia Graczy i jeśli chodzi o problemy, które pojawiają się przy starcie eventu już nie raz pisaliśmy, że tak niestety będzie (chociaż nie u wszystkich) bo nowe elementy wgrywane są na konto i wyżej już napisałam jakie czynniki mają wpływ na wgrywanie tych nowości, przeciążenie serwera gry swoją drogą ale niezależnie od wszystkiego zawsze warto napisać do PT w celu sprawdzenia konta.

    Do dalszej dyskusji zapraszam tutaj: Prace konserwacyjne, problemy z grą.

    rysio czy masz jeszcze jakieś pytanie?
     
  13. rysio

    rysio Ambasador forum

    hlnrys, pozwolisz ze sie z toba nie zgodze, gdyz przemilczenie prawdy sytuacji nie poprawi
    wg mnie trzeba manifestowac swoje niezadowolenie az do skutku

    NIE
     
    hlnrys i marysiad8 lubią to.
  14. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    W takim razie temat zamykam i do wyrażania opinii zapraszam do wyżej podanego wątku.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.