Opinie Kawałek tortu

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 2 stycznia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    najlepsze,,najbardziej dokladne porownanie byloby wtedy gdyby na super polach rosla roslina z czasem zblizonym do gozdzika na malych polach......
     
  2. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Coś w stylu słonecznik na SP i agrest na zwykłych?
     
  3. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    dokladnie;)
     
    miwi45, Andrzej_Kubata21 oraz robins71 lubią to.
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Te same czasy to zbliżona liczba wypadajek.
    Zboże słodowe na SP rośnie tyle co goździk na zwykłych.
    Dla goździka na SP nie ma odpowiednika na zwykłych.
    No chyba, że coś takiego dołożą w okolicy 500 lvl.:oops:
    Właściwie to nie ma co sprawdzać.
    Z SP (czy zwykłych dużych) wyleci max nominalna ilość.
    Z małych może być więcej niż z SP.
    Nie będę sobie robił bałaganu na farmie, ale poćwiczę na wyspie.
    Dam marakuje na 25 SP i paprykę na 100 małych.
    Leci tam chyba coś do utylizatora?
     
  5. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a propo wypadajek przetlumacze ci fragment postu z de....

    Um die Dropchance bei einem 4’er Feld auf 100% z bekommen, bräuchte man eine Pflanze mit einer Anbauzeit von ca.28h...diese gibt es nicht...mit Nelken liegt die Chance bei ca. 70%.
    Bleibt nur die Erhöhung des Dropboni über 140%. Dies ist nur mit dem Howie Donut möglich wobei jeder einzelne den Dropboni um 5% erhöht. Erst mit dem aufstellen von 12 Howies erreicht man 200% Dropbonus und damit die 100% Dropchance bei der Nelke.
    Erst mit mehr als 12 Howies ist es also möglich, aus 176 1’er Feldern mehr Drops zu bekommen, als aus 44 4’er Feldern
    http://de.bigpoint.com/farmerama/board/index.php?threads/alles-wichtige-über-drops.10812/
    by otrzymac 100% szanse wypadniecia wypadajki z duzego pola,potrzebna jest roslinka ktora,rosnie ok 28 h...oczywiscie nie ma takiej..dla gozdzikow szansa jest na poziomie 70%
    pozostaje wiec tylko podniesienie szansy powyzej 140%..jest to mozliwe tylko przy pomocy jaskow..kazdy z nich podnosi szanse o 5 %...dopiero przy postawieniu 12 jaskow jest mozliwe otrzymanie z 176 malych pol wiecej wypadajek anizeli z 44 duzych pol
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Pomijając już fakt, że naprawdę nie o to mi chodziło, kiedy całkiem niechcący rozpętałam ten wypadajkowy dyskurs...
    ... stwierdzam, Norbi, że coś ci pamięć szwankuje 8)

    Nieoficjalny poradnik wypadajkowy - kojarzysz może...? 8)xD
    Bo ja tak, a jakże, dokładnie ten sam tekst, ale już przerobiony na nasze 8)
     
  7. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a fakt Zuzka...zapomnialem o tym..zreszta chyba ci wtedy link podrzucalem;)
    starzeje sie niestety;)xD
    https://board-pl.farmerama.com/inde...-poradnik-farmeramy.10622/page-2#post-1501673
     
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No pewnie, że ten poradnik z twojego linka wzięty :)
    Pamiętasz, pisaliśmy wtedy do autora z prośbą o pozwolenie na przekład - nie odezwał się.
    No i próbowaliśmy to aktualizować, ale w końcu (bardzo słusznie) zostało jakie było.
    Starzejesz się...? E tam, za dużo myślisz o długich czopach po prostu xD
    A ciekawych poradnika można pokierować tam, gdzie są wszystkie nieoficjalne - po wycięciu postów Orki niewiele tego zostało, ech.

    <ciach>
    Odpowiedź na post nie związany z tematem usunęłam.
    MOD_Marion
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 3 stycznia 2019
  9. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Szansa na wypadajkę dla goździków ok 70%
    Po co podbijać JC do 140%?
    100 % nie wystarczy?
     
    miwi45, margaretazet oraz robins71 lubią to.
  10. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    no widocznie szyfruję jakoś wypowiedzi i ciężko się połapać :D ale przecież wiesz o co chodzi :D :)

    no wiesz 100 to trochę mało jak dla zzizzie :D
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  11. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Nie wiem, o co chodzi - tzn nie wiem, dlaczego chili rośnie jak szalone akurat na dżemie z babeczką.
    Rosłoby tak samo bez babeczki... tylko dżem by się szybciej skończył.
    Osobiście kupiłabym chili - ale każdy gra jak chce.

    A te 100% czy 140% to z poradnika, którego zapewne nie czytałeś.
    Mnie tam wszystko jedno, mam swoje sposoby na wypadajki... zwłaszcza przed eventem.
    Nigdy nie chlapię super kupką bez sensu - i tyle 8)xD
     
  12. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Pytalem moich sasiadow czy on gra...na 100% przestal;)
    wiesz poradnik to jeden z najmniej czytanych watkow na forum.....zreszta jak dzis czytalem dyskusje odnosnie zagrod....w pewnym momencie rece mi opadly......
     
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No jak do niego pisaliśmy, to już wtedy było zero reakcji.
    Dziwne, gość opracował ten poradnik naprawdę solidnie - i mu się odechciało.
    Szkoda, może by jeszcze coś mądrego napisał.

    Co do opadających rąk, to podziwiam, że miały ci jak opaść.
    Ja od wejścia na to forum mam już tak opadnięte, że jeszcze niżej nie opadną, bo piwnicy nie posiadam 8)xD
     
  14. Andrzej_Kubata21

    Andrzej_Kubata21 Hrabia forum

    Dobry event bez siania, można podgonić braki w stodole oraz dokończyć niektóre misje na spółdzielni.
     
  15. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Posty nie związane z eventem usunęłam.
     
  16. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    fargul, Twój post nie związany z tematem usunęłam. Ten post służy poinformowaniu Cię o tym.

    Edit. fargul, Twój kolejny post również usunęłam. Przypominam, że zgodnie z pkt. 2.10. Regulaminu forum masz prawo wyrazić swoją opinię o pracy moderatora pisząc skargę do Pomocy technicznej. Zabronione jest omawianie decyzji ekipy w wątkach innych niż do tego przeznaczone. Nie będę Ci ponownie o tym przypominać.
     
    Ostatnie edytowanie: 3 stycznia 2019
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  17. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    czy ta plansza eventowa jest aby dobra? bo pokazuje tak jak w poradniku ten pasek do 350 to o co chodzi z tymi liczbami?
     
    Andrzej_Kubata21 lubi to.
  18. jagódka133

    jagódka133 Fanatyk forum

    zbierałam sobie krokusa i zrobiłam test wiec tak:
    17 małych poletek bez JC dało 9 wypadajek. co daje skuteczność 53% więc 202 małe poletka dałyby 107 wypadajek.
    Więc może da to co poniektórym do myślenia, że nie warto siać na SP na start eventu. Już kiedyś o ty pisałam ale nie chciało mi się powtarzać.
    natomiast z 17 małych poletek z JC dało 100% wypadalności. Zbierając resztę pól 100% wypadalność się utrzymała.
     
  19. Anormalia

    Anormalia Stały bywalec

    Gdzie ten tort? teges? no? albo czy ja coś wymieszałam okrutnie?
     
  20. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    musisz odświeżyć gre, ja na pierwsze 3 gry 100% odgadnietych tortow :D
     
    miwi45 i robins71 lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.