Opinie Karnawał 2015

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 20 lutego 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    Ja wkleję drobne ułatwienie dla młodszych graczy. W 4 zadaniu można oddać tylko 1 produkt z wymienionych. Poniżej podaję ilości poszczególnych produktów (przy założeniu, że tylko 1 produkt oddajemy)
    Pióra papuzie – 31
    Biżuteria – 75
    Angorska wełna – 160
    Owcza wełna – 87
    Bikini – 26
    Koc piknikowy -71
     
    -MarekW-, ells.w87 oraz blazers lubią to.
  2. AsiaPelasiax

    AsiaPelasiax Wielki mistrz forum

    Witam wszystkich.
    Przygotowania do eventu pełną parą czy już wszystko potrzebne macie zorganizowane?
    Ja - sama nie mogę wyjść z podziwu - mam to co potrzebne , nawet z rozpędu i chyba z przyzwyczajenia , że kupię za mało papuzich piór - kupiłam ponad 100 szt. W razie czego pójdą na targ. Boję się tylko o wypadajki bo z tym nigdy nie mogę dać rady niestety chociaż ulepszenie srebrne pucharu stoi na polu. Zobaczymy może jednak skończę mój pierwszy event w całości. Pytanie tylko czy najpierw wysiać potrzebną rośłinę i zebrać wypadajki i oddać wszystko razem czy wykonywać kolejno zadania>?:oops:
     
  3. MOD_Cookie*

    MOD_Cookie* Guest

    AsiaPelasiax proszę o zmianę podpisu w sygnaturze. Według Regulaminu Forum dozwolone są 2 wiersze, a u Ciebie jest ich więcej:
    Bardzo proszę o zmianę.
     
  4. AsiaPelasiax

    AsiaPelasiax Wielki mistrz forum

    Już zmieniłam :)
     
    MOD_Cookie* lubi to.
  5. MOD_Cookie*

    MOD_Cookie* Guest

    Bardzo dziękuję :)
    Na Karnawał jestem już przygotowana, mnóstwo papuzich piór czeka, pola już przygotowane. Nic, tylko siać :D
     
    elwira17 i AsiaPelasiax lubią to.
  6. AsiaPelasiax

    AsiaPelasiax Wielki mistrz forum

    Ja mam ponad 100 szt ponieważ niedoczytałam do końca jakiegoś postu poleciałam ta targ kupiłam 50 szt weszłam do stodoły i zapomniałam że w stodole pokazuje wartość JEDNEJ szt danego np produktu a ja myślałam że za 50 szt wartość to około 1800 i znowu na targ... ale na szczęście później się domyśliłam że za sztukę tyle wyniesiexD
     
  7. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Nie wiem jak na Twoim targu ale u mnie bardziej opłaca się kupować pajaki niż wrzucać świetliki do młyna czy kupować paszę dla pająków
    Event -pewnie zrobię bo jest . I tyle na jego temat mozna powiedzieć8)
     
  8. Sekme

    Sekme Generał forum

    Wszystko zależy od tego, ile wypadajek daje Twoja farma przy Twoim stylu gry.

    Zrób sobie listę nagród, na których Tobie najbardziej zależy, i policz oraz zapisz, ile potrzeba wypadajek i szt. rośliny, by je zdobyć najkrótszą drogą. Np. żeby zdobyć słonia z konfetti trzeba policzyć 4 zadania srebrne i całe zadanie 5. I tak dalej...
    Mając taką listę nagród wraz z wypisaną obok liczbą wypadajek oraz rośliny, w każdym momencie eventu będziesz dokładnie wiedziała, na które nagrody już Cię stać. A dalej na podstawie tej wiedzy będziesz podejmowała dalsze decyzje.

    Stosując powyższą metodę nie ma znaczenia, czy będziesz robiła zadania po kolei czy zaczekasz z oddawaniem do końca.
    Tę metodę stosowałam w czasach, gdy wiedziałam, że nie mam szans skończyć całego eventu, i gorąco ją polecam.

    Dzień dobry :)
     
  9. rolniksam92

    rolniksam92 Aktywny autor

    Witam wszystkich:) juz mam wszystko przygotowane i czekam na sianie;D na super polach mam cebule i uzbrajam sie w cierpliwość by wcześniej niż po 14 nie zebrać:p mam nadzieję, że troche tych wypadajek wyleci:) mam nadzieję że uda mi sie zdobyć świetliki bo ich jeszcze nie mam, a takie są ładne:)
    Powodzenia wszystkim życzę!:)
     
  10. {Monia}

    {Monia} Komandor forum

    A ja właśnie zdobyłam Miłość ekologiczną dla goździków =) Przyda się na wypadajki.

    Też czekam do 14, mam nadzieję, że szybko uwinę się z badylem.
     
  11. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    ja wczoraj mialam posiac na wszystkich polach goździki, ale ze dopiero wieczorem weszlam na farme to z rozpędu wszystkie zagrody zebralam, podlalam i nakarmilam i sie stuknelam w glowe ze mialam je usunac z farmy :p tak wiec tylko na glownej i polowie dzikiej mam goździki, a reszta to fabryczki i zagrody i hibiskus na bahamie.
    no ale plan mam taki ze najpierw nasieje roslinki a potem roze w dzien na wypadajki, na noc goździki ;) goździki mi krocej rosną wiec mam ok 13 h z wodą ;) zaczne po 14 a kolo 21 dopiero dalej polece bo o 16:30 jade do kina na Greya :p a ze do kina 35 km to troche zejdzie. no ale na evencik jest sporo czasu;) do soboty musze sie uwinąc ale to na spokojnie zdąże;) w sumie srode tez mam wywaloną prawie całą z planu, ale zdaze na luzie ;)
    zwiera o dziwno mam wsytarczająco w stodole, produktow tez troche jest-samych piór papuzich mam sporo;)
    event wydaje sie lekki i przyjemny:)
     
    agaszcz80 lubi to.
  12. AsiaPelasiax

    AsiaPelasiax Wielki mistrz forum

    Hm..czytam i nic nie rozumiem. Wytłumaczcie mi proszę o co chodzi żeby przed eventem wysiać np tylko cebulę lub różę, zebrać je po starcie eventu i co dalej? czy z tych roślin tzn cebuli i róż wypadajek jest najwięcej? czy trzeba mieć jakieś uszlachetnienie? Ja mam uszlachetnienie dla róż tzn pokarm dla rozumu- więcęj pd.
    Aktualnie mam posianą tylko kukurydzę na polach i lawendę.
     
  13. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    wypadajki są losowe, jednak przy wysianiu roślin, które mają więcej PD może ich więcej wypaść i stąd sporo osób sieje te długorosnące, bo one mają dużo PD. A jeżeli chodzi o sianie róż czy cebuli uszlachetnionej to też poniekąd masz więcej wypadajek ( chodź to najlepiej robić jak ma się rząd z Święta Kasztana), bo z tym rzędem i przetworami te uszlachetnione róże rosną 1 s, więc więcej zbiorów robisz i masz więcej wypadajek.

    Poczytaj ten wątek Szklarnia
    Nieoficjalny Poradnik Farmeramy
     
    rolniksam92 i AsiaPelasiax lubią to.
  14. AsiaPelasiax

    AsiaPelasiax Wielki mistrz forum

    Dzięki Agato i Edyto już zrozumiałam :)
    będę wiedzieć na przyszłość
     
  15. edyta368

    edyta368 Aktywny autor

    chodzi o to , że im dłużej rosnąca roslina tym więcej wypadajek na starcie , bo z eventowej nie lecą za dobrze a nie wszyscy chca nadrabiać zapasy uszlachetnionymi roślinami , bo trzeba je pierwsze zrobić w szklarni a potem podlewać super nawozem :)
     
    AsiaPelasiax lubi to.
  16. Anuszki

    Anuszki Półbóstwo forum

    To jak oddam papuzie pióra (mam tego ponad 200 sztuk) to innych produktów już nie muszę, tak?
     
  17. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    tak :)

    Trzeba oddać równowartość, a 31 piór papuzich załatwia sprawę ;)
     
    Anuszki i Anetta41 lubią to.
  18. blazers

    blazers Wszystkowiedząca wyrocznia

    Ostatni raz poruszę ten temat , bo niestety coś we mnie zmusza mnie do tego ;).
    Czy tak trudno sprawdzić ile kosztuje produkcja paszy , ewentualnie sama pasza na rynku , a ile produkt , który chcemy zrobić ?
    Zresztą o tym , że własna hodowla pająków (nawet teraz kiedy drożeją , bo Kula prorokuje je w nowej stałej misji) jest kompletnie nieopłacalna pisano już wiele raz.
    Mój targ obecnie :
    karma dla pająka - 3.500 SG
    świetlik (skład do karmy) - 2.800 SG
    PAJĄK (produkt finalny) -2.000 SG
    Nie wspominam o zajmowaniu młyna , czy 4 pól , szaleństwo jakieśxD.
    Wiem , że to wirtualna waluta i gra , ale mimo wszystko jakiekolwiek podstawy ekonomii byłyby mile widziane.
    Tyle wariacji na temat jednej z nagród (polana świetlików) w tym evencie 8).

    Event też zrobię i planuję szybko się uwinąć , bo przecież mamy Karnawał xD.

    Bry niestety poniedziałkowe.
     
  19. MOD_Cookie*

    MOD_Cookie* Guest

    U mnie wygląda to w ten sposób:
    Karma dla pająka: 3.900 SG
    Świetlik: 2.900 SG
    Pająk: 1.700 SG
    Różnica jest ogromna, samemu robić się nie opłaca... Ale kolejne świetliki z Eventu chętnie zdobędę :)
    Zagroda zawsze cieszyła moje oko :p
     
    Sekme, polnygryzoń oraz blazers lubią to.
  20. skorpionek2007

    skorpionek2007 Hrabia forum

    Dzien dobry
    jak tam oczekiwanie na event mija ...ja sie juz doczekac nie moge :)
     
    myszamm i MOD_Cookie* lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.