Opinie Jajeczny ekspert

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 16 kwietnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Ewa2951

    Ewa2951 Ambasador forum

    hej. czy bonus do stodoły (slot) będzie działał na eventówkę?
     
    krasnoludek10 i robins71 lubią to.
  2. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    bonus do stodoły na eventówkę działa, 100% do stodoły da z małego pola mniej niż 10 sztuk. 2 szt normalnie, 2 dodatkowe z cjm i 2 z bonusu to 6
    chyba....Jeśli bonus obejmuje sztuki z cjm to wyjdzie z pola 8
    W każdym razie należy pamiętać że babeczka na te bonusy też działa i czas można wydłużyć ponad te 24h
     
  3. memlak

    memlak Zaawansowany

    Rób Małgosia bo ja też robię ;)
    Chyba .. ten tego ten..:p Tak .. Trza ruszyć leniwy zadek i brać się za robotę. Wypadalce z wyspy też lecą ze wszystkiego więc na farmie można bez przerwy siać eventówkę :)
     
    Ostatnie edytowanie: 16 kwietnia 2019
  4. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Masz chyba na myśli duże pola. Standardowo zbieramy z nich 5 szt. roślin. Jeśli zastosujesz bonus do stodoły (S), otrzymasz z dużego pola 10 roślin, dodatkowo z SNZ 13 szt.
    Podstawowy zbiór zawsze się podwaja przy tym bonusie, dotyczy też małych pól i super pól.
    Stosując bonus do slotu nie zapomnij o babeczce Pinkie Pie - przedłuży jego działanie analogicznie jak przedłuża wszystkie inne dopalacze w slotach.
    I nie pomyl bonusów ;)

    (ciachnęłam moją uwagę o CMJ - nie da się zastosować z bonusem ;)

    Tak, działa na eventowkę.
     
    Ostatnie edytowanie: 16 kwietnia 2019
  5. lusiaczek84

    lusiaczek84 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Do tego bonusu potrzebny jest slot diamentowy więc cjm nie włożysz niestety:p
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum


    Uff.
    Wiesz co…?
    Mnie okropnie dołują te twoje wyliczenia co do nasionka i co do sekundy xD

    Zawsze na pierwszej-drugiej stronie wątku eventowego podliczasz wszystko i z tych twoich megaprofesjonalnych excelowych obliczeń wynika, że normalnie event nie do zrobienia bez budzika, niedoborów snu (grożących psychozą) albo miliardowych inwestycji.

    Po paru stronach trochę odpuszczasz i robi się nieco bardziej optymistycznie…
    … a później spokojnie kończysz event z duuużym wyprzedzeniem, bez inwestycji i chyba nawet bez tej ostrej psychozy ;)
    Czy mógłbyś jakoś brać poprawkę na ten standardowy ciąg dalszy w tych pierwszych wyliczeniach…?
    Bo to się naprawdę można załamać xD

    Aha, eventu nie robię – bo i po co -.-
    Nie robię zupełnie niezależnie od tego, co ile godzin, minut i sekund trzeba ten budzik odpalać 8)xD
     
  7. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Tak, załapałam i poprawiłam ;)
     
  8. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    to kicha. Opłaci się chyba tylko w połączeniu z czymś z koła
     
  9. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tak lepiej?
    Po uwzględnieniu zagubionej przeze mnie doby;), oraz wszystkich "za" i "przeciw", mój plan wygląda tak (tylko do pnącza na 480 polach, na samej wodzie - 5:12):

    (śr)
    (7x10)x7 = 490 rozsiew + 1 pełny (1440) + coś na noc
    1.930
    Rozsiew bez śmigieł i produktów.
    Szkoda mi mieszać w slotach dla 1:30 zysku na dwóch rozsiewach.
    1:10 kerst + biała
    1:52 bez nich

    (cz,pt,s,n,pn)
    4 zbiory na dobę
    1440 x4 x5 = 28.000

    (wt)
    2 zbiory
    1440 x2 = 2.880

    łącznie 23 zbiory + rozsiew
    23 x 1440 + 490 = 33.610

    Mam pnącze!:D
    Oraz 1.500+ GT na 5 jajecznych niespodzianek.8)
     
  10. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Dla mnie to bardzo cenna rzecz ale do siewu na super polach (z super nawozem) ;) Na zwykłe pola - wszystko jedno czy duże, czy małe trochę go szkoda...
     
  11. *dzuga*

    *dzuga* Komisarz forum


    a zbierając z cmj nie będzie 4 szt z małgo pola, a nie 3?
     
  12. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tylko 3 przybywają na czysto.
     
  13. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    A nie lepiej kupić itemy "Przyczajone jajko" (co za nazwa :D).

    - "Jajeczna niespodzianka" daje 35 PD x poziom i kosztuje 300 GT
    - "Przyczajone jajko" daje 75 PD x poziom i kosztuje 350 GT
    różnica w tym, że jedno jest na 2 pola a drugie na 4 i tak wypada na korzyść 4-polowego, a fakt, że można itemy umieszczać na Wyspie, a PD i tak będą na Farmę jest dodatkowym atutem.:)
     
  14. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Bo ja wiem, czy lepiej.
    Pewnie lepiej.
    Ale... że też ci się chce to liczyć xD
    Słowo honoru ci daję, podparte moim eventowym doświadczeniem (może skromnym, ale jednak) - każdy event można zrobić bez jakichkolwiek wyliczeń.
    Po prostu - siejesz, zbierasz, siejesz, zbierasz... kontrolujesz wypadajki.
    Fascynujący przebieg fascynującego eventu -.-
     
  15. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Trochę dziś zbyt rozkojarzona jestem, żeby wymyślać plan eventowy. Parę pewników jednak jest... Wiem z całą pewnością, że chcę pnącze (bezwzględnie). Na nocne zbiory się nie piszę. Z 3 zasiewami w ciągu dnia sobie poradzę - w końcu nawet w gorączce przedświątecznych przygotowań trzeba znaleźć czas na chwilę odpoczynku. Chyba raz będę musiała na noc eventowe zielsko posiać. To tak wstępnie...
    A może jakiś bonus z koła się trafi i zgarnę więcej niż pnączowe minimum:music:
     
  16. klonek68

    klonek68 Hrabia forum

    Trza jaja malować xDxDxD żeby baby wielkanocne smakowite były;)...a ewencik jak zawsze robię xD
     
    magdusia668, anna0089 oraz robins71 lubią to.
  17. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    Racja....tylko ostatnio mi się wyśmigiełkowało jakoś..Zrobię inwentaryzację i sprawdzę czy mi się kalkuluje odpalać
     
    magdusia668, robins71 oraz ross2 lubią to.
  18. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    ten bonus dla malych pol to tak jak w slocie cmj....z malego masz normalnie 2 rosliny wiec 100% tez jest dwie;)
     
  19. -georginia-

    -georginia- Chodząca legenda forum

    tulipanowiec i cypryśnik meksykański do zdobycia, może się uda, zobaczymy
    powodzenia
     
  20. ross2

    ross2 Komandor forum

    Ten bonus w slocie diamentowym oplaca sie tylko majac sady i zagrody z warsztatami bo wtedy z babeczka jest na 31 godz z hakiem i mozna pieknie uzupelnic stodole . Szkoda go na pola ( jakiekolwiek ) .
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.