Inwentarz - nowa zakładka i nowe opcje

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika michalina, 16 listopada 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy jesteś za taką zmianą

  1. tak

  2. nie

  3. obojętne

Wyniki będą widoczne dopiero po głosowaniu.
  1. michalina

    michalina Czeladnik forum

    Mam propozycję aby dodać nową zakładkę do inwentarza obok tych które już są. Np o nazwie magazyn w której gracze umieszczali by drzewa, zagrody, warsztaty i ozdoby które są im przydatne a w danej chwili nie mogą lub nie chcą w danej chwili umieścić na polach gry. Do magazynu trafiały by przedmioty (drzewa,zagrody, warsztaty i ozdoby) które gracz sam tam skieruje. Co wiązało by się z dodaniem nowej opcji. W tej chwili klikając "wybierz" możemy od razu umieścić przedmiot na polu gry a po dodaniu nowej opcji proponuje zmienić nazwę "wejdź". Po jej kliknięciu mielibyśmy dwie możliwości: "przenieś do magazynu" i "wybierz". W magazynie można by było umieścić możliwość "scalenia" i "rozdzielania" drzew, zagród, warsztatów podstawowych z ich ulepszeniami. Scalenie miałoby za zadanie na "stałe" (dopóki gracz nie rozdzieli) złączyć podstawę z ulepszeniem danego przedmiotu co ułatwiło by ponowne umieszczenie danej rzeczy w na polu gry. Magazyn będzie miał na celu ochronę znajdujących się w nich przedmiotów przed niechcianą sprzedażą czy zamianą podczas G&T. Na pewno wielu z nas się zdarzyło zdjąć jakiś przedmiot z pola gry (trudno dostępną zagrodę czy drzewo) zapomnieć o niej a później wymienić na coś innego.
     
    adam1345 lubi to.
  2. foczunia84

    foczunia84 Cesarz forum

    Nie,nie zdarzyło mi się niczego wymienić ani oddać "przypadkowo".Pomysł zupełnie zbędny.
     
  3. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Czyli rodzaj rupieciarni? Mogłoby być; co ja się czasem nabiegam po pasku robiąc slalom między nigdy nie używanymi rzeczami zgromadzonymi "dla Miecia" i "na wszelki wypadek" :)
     
  4. michalina

    michalina Czeladnik forum

    Rupieciarnia w dobry tego słowa znaczeniu. Czytałam inne posty i niektórzy piszą ze na czas evenetów robią sobie miejsce na pola zdejmują z pól gry inne przedmioty, może to by ułatwiło wyłożenie tych rzeczy bez konieczności szukania ich wśród przedmiotów których chcemy się pozbyć. Zapomniałam dodać ze wyłożone przedmioty z magazynu po ich usunięciu wracały by z powrotem do magazynu a z ogólnego inwentarza z powrotem do niego. Oczywiście z możliwością ich dowolnego przenoszenia między nimi.
     
    dotikampo lubi to.
  5. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Gdzieś (w jakiejś grze) taki magazyn już widziałam :) Może to i dobry pomysł jest taka dodatkowa przechowalnia, obawiam się tylko że im więcej opcji (zapisywania na serwerze, bazie danych) tym większe obciążenie dla gry co w efekcie może spowodować jej spowolnienie i wolę jednak tak jak jest teraz bez dodatkowych opcji.

    Niemniej jednak pomysł dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
     
  6. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    W sumie pomysł nie taki zły.... w czasie eventu często trzeba zdjąć z pól zagrody i warsztaty a po evencie na nowo wystawić a szukanie w pasku doprowadza mnie do nerwicy a tak byłyby osobno w oznaczonym miejscu gotowe do ponownego wystawienia i najważniejsze bez zbednego szukania. A gdy już będą niepotrzebne można wstawić z powrotem do ogólnego inwentarza. Tylko rzeczywiście każde kolejne ulepszenie i nowa funkcja moze spowodować, że gra nie będzie chodzić płynnie....
     
    ***kacper***, Azile oraz ania1713 lubią to.
  7. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    dla mnie zbędne...i tak moge wpisac nazwe zagrody, drzewa, warsztatu ktory chce ustawic i mam od razu
     
    SperanzaE, ***kacper*** oraz cyfrzakk lubią to.
  8. michalina

    michalina Czeladnik forum

    Zgadza się wpisujesz i masz. Miałam na myśli to że usuwasz z pola gry połowę swojego inwentarza bo potrzebujesz miejsca na uprawy, widzę że jesteś na wysokim poziomie, na pewno masz sporo inwentarza i zakładając że masz również sporo przedmiotów których chcesz się pozbyć przy pierwszej lepszej okazji, więc moje pytanie czy jesteś w stanie przypomnieć sobie po kilku dniach co przywrócić ?
     
    Ostatnie edytowanie: 17 listopada 2017
  9. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    dalej mnie to nie przekonuje...wiem co chce wystawic i wiem jak latwo to znaleźć
    pozbywac sie niczego nie chce - wole chomikowac bo nie wiadomo kiedy i w jakiej ilosci moze sie przydac ;)
     
    cyfrzakk lubi to.
  10. michalina

    michalina Czeladnik forum

    OK. Nigdy nie pomyślałam o inwentarzu w ten sposób. Potrzebuje jabłek to wysadzam wszystkie jabłonie choćby było ich 150 szt. Może lepiej było by umieścić dodatkowy kafelek z liczbą sztuk na polu gry pod tą z liczbą sztuk w inwentarzu.
     
  11. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Dla mnie ulepszenie zupełnie zbędne i co gorsza, kłopotliwe. Zamiast pomóc coś uporządkować spowoduje, że szukanie będzie wymagało wejścia w dwa inwentarze. Obawiam się wielu zgłoszeń, że coś zginęło. Ponadto nazwa bardzo myląca, bo magazyny w grze już mamy (manufaktura, ogród dendrologiczny, menażeria).
    Według mnie lepsza byłaby opcja zaznaczenia ulubionych przedmiotów w inwentarzu, choć wiem, że nawet kategoryzacja pnącz nadal powoduje problemy dla wielu Graczy (bo nie zdają sobie sprawy, że patrzą tylko na niektóre rzędy).
     
    ***kacper*** lubi to.
  12. mamaiza69

    mamaiza69 Aktywny autor

    Może być, ale pod warunkiem, że w tym "tymczasowym magazynie", podstawy byłyby połączone z ulepszeniami. Do nerwicy doprowadza mnie dopasowywanie ich do siebie po demolce.
     
    LAPONIA47 lubi to.
  13. michalina

    michalina Czeladnik forum

    O to mi głównie chodziło. Jeśli mamy budowniczego to jeszcze nie jest źle, zakładając że nie mamy pojedynczych ulepszeń.
     
  14. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    dla mnie tez to niepotrzebne, w inwentarzu jest sortowanie i tez można wyszukać po nazwie, przypadkowe usuniecie czy wymiana na gt, jest praktycznie niewykonalna, gdyż tam wystepuja potwierdzenia, no jak ktoś ich nie czyta to nic nie poradzi jak się okaze ze czegos nie ma :)

    zresztą nikt nie mowi, ze po jakims evencie trzeba wystawiać te same rzeczy co były wcześniej, ja np. jak robie jakas misje albo cos konkretnego to zmieniam to co stoi na polu, i inwentarz w obecnym działaniu jest wystarczający :)
     
    ***kacper*** lubi to.
  15. SperanzaE

    SperanzaE Baron forum

    Nie mam zazwyczaj problemu z wystawianiem interesujących mnie zagród czy drzewek po eventach. Wystarczy mi np. to, że w misjach mogę zaznaczyć ulubione, czyli te które aktualnie chcę dokończyć.
    A pozostałe to zwykle te które mają najlepszą cenę na targu, no i wybacz ale o takich rzeczach to się raczej nie zapomina ;)
    Dlatego pomysł uważam za niepotrzebny. Również łączenie na stałe podstaw i ulepszeń nie jest, przynajmniej dla mnie takie potrzebne.