Inwentarz - dodatkowe opcje i oznaczenia dla ulepszeń.

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Bobinek, 17 kwietnia 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy jesteś za takim udoskonaleniem.

 1. Tak

  44 głos(ów)
  81,5%
 2. Tak bez możliwości ustawienia z ulepszeniem

  0 głos(ów)
  0,0%
 3. Nie

  6 głos(ów)
  11,1%
 4. Obojętne/ nie mam zdania

  4 głos(ów)
  7,4%
 1. Bobinek

  Bobinek Młodszy ekspert

  Witam mam taki pomysł który by bardzo ułatwił pracę w inwentarzu. Chodzi konkretnie o to aby po przejściu do zagród lub drzew teraz mamy u góry informację ile mamy sztuk zagrody lub drzewa oraz ile mamy paszy przy zagrodzie. Myślę, że pomocne były by kafelki z boku takiej samej wielkości jak informacja o paszy na przykład ile mamy dostępnych ulepszeń żółtych pomarańczowych, czerwonych, różowych czy neonowych przy zagrodach a ulepszeń XL,XXL przy drzewach. Po kliknięciu w kafelkę z boku nie bezpośrednio na zagrodę od razu ustawialibyśmy zagrodę neonową lub na przykład drzewo XXL.
   
  Jerzy2006 i Azile lubią to.
 2. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Witam.

  Tytuł lekko zmieniłam aby więcej mówił o Twoim pomyśle, dodałam również w ankiecie opcję dla niezdecydowanych. Pomysł dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
   
 3. MOD_Zgredek*

  MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

  Zagłosowałem na tak. Mała rzecz, a cieszy.
  Takie pomysły lubię. Nie to co kolejna łąka, albo nikomu niepotrzebny gatunek w TS.
   
  MKMK2002 lubi to.
 4. BA_Czerwona

  BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  Nie bardzo rozumiem jak miałaby wyglądać taka informacja o posiadanych ilościach ulepszeń. W przypadku zagród mamy ich nawet 5, trochę by to zaburzyło widoczność.
  Ale ta druga część pomysłu bardziej mi się podoba, bo nawet przy budowniczym ciężko jest wyciągać ulepszenia, jeśli ma się np. po 3 sztuki drzewa.
  Może powinna pojawić się osobna zakładka (lub filtr) do ulepszeń z podstawami, wtedy wyświetlałyby się tylko ulepszenia, dla których mamy podstawy i można by je stawiać za jednym zamachem.
   
 5. -gonska-

  -gonska- Okazjonalny autor

  Przede wszystkim dobrze by było uporządkować opisy inwentarza, bo jest bajzel. Np. Baobab, Cerdat i... Drzewko kiwi, czy nie może być po prostu Kiwi? Albo Wybieg dla tygrysów i Zagroda dla anakondy, może po prostu Anakonda, Tygrys, ostatecznie Anakonda zagroda, Tygrys wybieg... Wtedy byłby porządek alfabetyczny i łatwiejszy przegląd inwentarza... To samo z ulepszeniami np Wielbłądy zagroda żółta, Wielbłądy zagroda pomarańczowa i Wielbłądy tkalnia dywanów itd.
   
 6. michalina

  michalina Czeladnik forum

  Dobrze by było dodać kafelka z informacją ile sztuk (drzew, zagród, warsztatów) i ich ulepszeń mamy umieszczonych na polach gry.
   
 7. .Robaczek.

  .Robaczek. Generał forum

  Od dawien dawna marzę o czymś podobnym. To znaczy żeby np stawiając ulepszenie zagrody od razu sama "pobierała" sobie podstawę z paska jeżeli by była dostępna ... to samo z drzewami. Zazwyczaj większość czynności robię ręcznie więc takie wyciąganie z paska, najpierw podstaw potem kolorowych ulepszeń strasznie irytujące... nawet z kombajnem trzeba się na klikać jeśli się stawia różne rodzaje zagród i różne ulepszenia
  Też jestem za tym... na początku były normalne zwierzęta farmerskie, i był kurnik, chlew, obora,stajnia.. potem zaczęły się zagrody dla.. wybiegi dla... stawy, bajora itp... straszny bałagan się w tym zrobił, w tej ilości zagród,warsztatów i ulepszeń coraz trudniej się odnaleźć... na początku jeszcze było trochę logiki w tym wszystkim, kury produkowały jajka, kaczki pierze, krowy mleko a potem już była istna inwencja twórcza. Ujednolicenie nazw... najpierw nazwa zwierzęcia potem ulepszenie czy rodzaj warsztatu, żeby w pasku to wszystko koło siebie było... tak samo na targu, jak mnie denerwują kolorowe zwierzęta, osiem gatunków, przy wprowadzaniu nowego siedzę poluje na targu i chce mieć widok na całą ósemkę nowych zwierząt i nie raz nie da się tak ustawić żebym wszystkie widziała, tak miałam ze słoniami, ale jak sobie filtrować jak wpisze słoń nie widzę mamuta... wrr
   
  Ostatnie edytowanie: 16 listopada 2017
  mamaiza69 i -gonska- lubią to.
 8. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Hihi, nie może to być ;) bo kiwi to na farmie kiwi (zwierzę) i drugie kiwi (drzewo) byłoby mylące :p ale podzielam zdanie, bajzel totalny.. :sleepy:

  A co to pomysłu, to.. mam obawy co do przejrzystości. Wolałabym, żeby można było np. na pomarańczowe ulepszenie zagrody postawić np.czerwone bez zdejmowania całości, żeby automatycznie przy takim wstawianiu pomarańczowa trafiła do paska i nie trzeba by było ściągać i znów wykładać podstawy.
  Już jest pomysł odnośnie kolorowych na targu i mam nadzieję, że wejdzie szybko do gry, bo mnie też irytuje takie szukanie igły w stogu siana. A nazwy kolorowych są tak zmyślne, że nawet nie zaprzątam sobie nimi głowy, więc nie jestem wstanie wpisać w wyszukiwarkę nazwy tego czego szukam -.-
   
  mamaiza69 i .Robaczek. lubią to.