Opinie INFO/Ankieta: Pytanie wtorkowe

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 13 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Co chciał(a)byś zobaczyć w nadchodzących eventach?

  1. mniej roślin eventowych

    304 głos(ów)
    19,9%
  2. więcej zadań czasowych

    25 głos(ów)
    1,6%
  3. różnorodność zadań i nowa mechanika

    282 głos(ów)
    18,4%
  4. tematyka związana z danym krajem

    53 głos(ów)
    3,5%
  5. dłuższy czas trwania eventów

    168 głos(ów)
    11,0%
  6. lepsze nagrody

    644 głos(ów)
    42,1%
  7. jestem całkowicie zadowolony/a z bieżących eventów

    55 głos(ów)
    3,6%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. mase3

    mase3 Okazjonalny autor

    Ja także głosowałam za lepszymi nagrodami. Myślę szczególnie o możliwości wygrywania złotych bananów, więcej super paszy w eventach, wyższą punktacją. Myślę także o tym że, przydałaby się modernizacja młyna na farmie tak by produkował pasze w dużo krótszym czasie. To pozwoliłoby zaoszczędzić nam realnych pieniędzy. Na koniec wspomnę jeszcze o drzewku florenowym, ponieważ pomimo mojego 89 poziomu w grze , takiego drzewka nie posiadam. Proszę pomyślcie o tych sprawach. Z góry dziękuję !
     
  2. morellaa

    morellaa Wszystkowiedząca wyrocznia

    Witam.
    Obecne nagrody w zupełności mi odpowiadają,natomiast sianie grubych tysięcy eventówki doprowadza mnie do szału,toteż zagłosowałam na opcję z możliwością zmniejszenia ilości roślin eventowych.Naturalnie jestem również za różnorodnością zadań oraz za zadaniami czasowymi,bo to urozmaica grę,ale miałam tylko jeden głos do oddania(tak jak wszyscy):).
     
  3. amdep

    amdep Moguł forum

    Od ilości roślin w niektórych eventach robi mi się dosłownie niedobrze na sam widok tabeli w Poradniku, więc oczywiście wybrałam mniejszą ilość roślin.

    Ankieta z jednym głosem przy tego typu pytaniach jest... niewłaściwa.

    Powinna być możliwość wyboru 3 odpowiedzi, a moje to było by jeszcze:
    - różnorodność zadań (nowa mechanika - ale co to znaczy????)
    - tematyka związana z danym krajem.
     
    toDzasta, blazers oraz morellaa lubią to.
  4. sabcia95

    sabcia95 Okazjonalny autor

    ja glosuje lepsze nagrody naprzyklad jezeli kupie 5 sadzonek niespodzianek tonie tak ja ostatnio wszystkie pomarance xl
     
  5. azikowo

    azikowo Fanatyk forum

    a pytania na środę nie ma? bo po wtorkowym chyba powinno byś środowe pytanie?
     
    toDzasta i Sekme lubią to.
  6. FarmaMaii

    FarmaMaii Forumowy żółtodziób

    te tajemnicze drzewa i zagrody to mnie są nie potrzebne bo w 99,9% wygrywa się to co się ma. pnącza na chmurę jak dla mnie uciążliwe plewienie. każdy gracz potrzebuje innych zwierząt jak dla mnie może być tajemniczy ale z brakujących mi drzew i zwierząt. myślę że wiele osób będzie chciało brakujące im dekoracje, zwierzęta drzewa xxl za to posadzą mnóstwo roślinek ale to musi być dopasowane indywidualnie nagroda(dajecie pulę z której wybiera się wymarzoną nagrodę).
     
    BA_Czerwona lubi to.
  7. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Spodobała mi się zacytowana wypowiedź, więc spróbuję się odnieść do przedstawionej propozycji w podobny sposób :)

    1. mniej roślin eventowych
    Tu właściwie nie ma co pisać. Wyścigi z sianiem nikomu niepotrzebnego badziewia na czas już dawno przestały rajcować kogokolwiek.

    2. więcej zadań czasowych
    Zadania czasowe na stałe w spółdzielni - tak. Jeżeli za zadania czasowe rozumieć eventy opisane w punkcie 1 - nie

    3. różnorodność zadań i nowa mechanika
    Różnorodność zaczyna się pojawiać. Polega na tym, że oprócz miliona roślinek i 100 tysięcy wypadajek trzeba jeszcze nazbierać w choinkę PD z drzew i zagród. Z natury jestem leniwy i nie chce mi się co 5 minut robić totalnej demolki na farmie. No chyba, że to jest metoda na wyciągnięcie ode mnie florków na budowniczego, to tym bardziej protestuję.
    Sama zaś nowa mechanika może być ciekawa.

    4. tematyka związana z danym krajem
    Ale to już było... i nie skończyło się dobrze. Eventy dostępne tylko w jednym kraju zawsze będą budziły sprzeciw. Niezłym rozwiązaniem były eventy na zasadzie święta danego kraju obchodzonego w całej społeczności międzynarodowej. To jednak jest tylko tematyka, która sama z siebie niewiele jest w stanie zmienić, gdyż większość osób i tak nie czyta opisów, przywiązując jedynie wagę do dwóch liczb: czas i ilość.

    5. dłuższy czas trwania eventów
    Czas jest okej. Zbyt długie eventy zanudzą wszystkich. Obecnie znakomita większość trwa tydzień i wydaje mi się, że to jest optymalny czas. Jeżeli ktoś przez 7 dni nie znajduje czasu na zaglądanie na farmę, to raczej nie jest graczem, któremu zależy na eventach. Osobną kwestią jest pracochłonność zadań eventowych. Ta mogłaby być mniejsza.

    6. lepsze nagrody

    Lepsze to bardzo nieprecyzyjne określenie. Moim zdaniem powinny być bardziej dopasowane do zadań. Jeżeli wymagany jest towar z Bahamy, w nagrodach powinny znaleźć się TPD i ZB. W puli nagród związanych ze zwierzętami powinna być SP. Zwykłe PD i SG nie są zbyt atrakcyjne. Niezbyt podoba mi się też kilka ostatnio dodanych rzędów na pnączu, które łączą w sobie różne rodzaje bonusów. Według mnie jeden rząd powinien dawać jeden rodzaj nagrody, ale za to wyższy. Wówczas miałbym wybór, co mnie bardziej interesuje, czy główna łąka, czy wyspa. Wszystko w jednym jakoś mi nie pasuje.

    7. jest OK
    Zawsze może być lepiej.



    Aha. Zagłosowałem na opcję numer 1.
     
    Ostatnie edytowanie: 14 stycznia 2015
    SMOD_Atena, Sekme oraz juliuszka lubią to.
  8. matiz321

    matiz321 Hrabia forum

    Chcieliście nową mechanikę eventów to macie :D - Od teraz dla urozmaicenia eventy zawsze będą przesunięte o 1 dzień :p

    Ja oczywiście zagłosowałem za nową mechaniką :) Mam nadzieję, że będzie to na serio coś fajnego i odmiennego - jeśli w ogóle będzie - a nie cały czas te same schematy - misja w spółdzielni, event hodowlany, komiks, misja w spółdzielni, event hodowlane i tak w kółko.

    Nie rozumiem czemu 42% zaznaczyło lepsze nagrody. No to czego wy chcecie? Florenowca w każdym evencie, drzewko magiczne w pierwszej kampanii czy może 50 złotych bananów? xD Nagrody już są lepsze niż były np. w zesżłym roku - kilka imprezowych wejściówek [czasem nagrody nie powalają ale mi np. z ostatnich wejściówek udało sie trafić czerwoną kotlarnię i "kfiatka" :D], baaaardzo dużo SP, PD i TPD oraz rzędy pnącza które są coraz to lepsze. Żyć nie umierać :D A wiadomo że do wysiania trochę tej roślinki musi być, żeby takie zdobyć nagrody. Mi na obecny moment brakuje tylko tej różnorodności zadań - cokolwiek się pod tym kryje. Chciałbym tego doświadczyć, ale niestety lepsze nagrody mają 100% przebicie :sleepy:
     
    gosiagosia60 lubi to.
  9. mase3

    mase3 Okazjonalny autor

    Czy sprawiedliwe byłoby gdyby gracz z poziomu 2-3 otrzymał jako nagrodę różowe ulepszenie punktu zbioru piór , a gracz z poziomu 90 np. żółty kurnik ? Uważam ,że nagrody nie mogą być przydzielane losowo , ale uzależnione od poziomu w grze . Osiąganie coraz wyższych poziomów musi mobilizować wszystkich graczy!
     
  10. SMOD_Wadera*

    SMOD_Wadera* Guest

    Beny1982, tutaj usuwam Twój post, w przyszłości jeżeli chcesz zadać jakieś pytanie zapraszam do działu pomocy :)
     
  11. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    typ zagrody zawsze był uzależniony od poziomu gracza, ale np. zagrody TS-owe są od 2 poziomu więc mogą być dostępne dla wszystkich graczy:)
    zakupione TS zawsze są loterią i tu jest losowość i nic tego nie zmieni....
    ale eventowe nagrody powinny być zależne tylko od włożonej pracy a nie od poziomu gracza!
     
    toDzasta lubi to.
  12. ruletka123

    ruletka123 Okazjonalny autor

    Oj tak złotych bananów brakuje i mnie, mam 200 pozom na Bahamie niestety byłam w grupie niedoszacowanych z bananami :( Tak sobie myślę a gdyby zamiast tradycyjnych misji pojawiła się czasowa wyspa gdzie trzeba coś zrobić, zbudować albo wyhodować jakieś nowe zwierze i to w czasie np tygodnia? Potem wyspa znika wraz z końcem misji :) Możesz wtedy prowadzić swoją farmę i mieć zabawę w której uczestniczysz lub nie i błagam niekoniecznie zaraz 100 szt 4 pozom hodowlany :p
    Pozdrawiam
     
    BA_Czerwona lubi to.
  13. Peonia

    Peonia Wyjątkowy talent

    Wybralam roznorodnosc zadan i nowa mechanike. Chcialabym, zeby eventy byly tak interesujace jak jutrzejszy event, w ktorym udzial biore tylko dla pierwszego zadania i dla trzeciego. Moge poglowkowac co zrobic by uzyskac w 3 wymagana ilosc pd a nie tylko siac, siac i siac. Wiem, ze gra polega glownie na sianiu, ale powinny byc jakies granice tego siania. Jednoczesnie chcialabym, zeby gra przyspieszyla do tempa wyzszego od zolwia, obecnie sie slimaczy i jest to wina wprowadzanych nowosci, tej wyczekiwanej rafy i/lub kameleonow. I moze to nie jest miejsce na to, ale gdzie mam to napisac, by zostalo wreszcie wziete pod uwage?
     
    gosiagosia60 i jan_hh lubią to.
  14. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Zagłosowałam na "różnorodność zadań i nowa mechanika".
    Skoro farmerama jest grą, to niech nam dostarcza różnorodnej rozrywki.

    Ciekawi mnie co to takiego "lepsze nagrody". Coś co się ma przestaje być lepszym. Zawsze jest coś lepszego, do czego się dąży. Jestem za tym, aby nagrody były adekwatne do wysiłku/kosztów. I chcę mieć do czego dążyć a nie dostawać na tacy. Już sama satysfakcja z osiągnięcia celu jest nagrodą.

    No i oczywiście eventy mają być wykonalne dla osób niekoniecznie mających dostęp do farmy 24h/dobę. W weekend mogę poświęcić więcej czasu na grę, mogę pójść spać później albo wstać wcześniej (jeśli mi zależy). To jest OK - chcę, to poświęcam czas. Ale wolałabym aby eventy nie ewoluowały w stronę takich, na wykonanie których trzeba brać urlop8)
     
  15. countyside

    countyside Młodszy ekspert

    Też uważam ze pytanie o lepsze nagrody zgniecie inne pytania, nie powinno go być w ankiecie. Nagrody i tak są o niebo lepsze niż np. rok temu , ale faktycznie od czasu do czasu mógłby się pojawić do wygrania chociaż 1 złoty banan :p . Ogólnie jestem zadowolona z obecnych eventów i tak też zagłosowałam :)
     
  16. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    Nie wiem na co chciałabym głosować bo w propozycjach nie widzę żadnych nowości. Poza tym nie wiem czemu mają służyć nasze opinie jak i tak zrobią po swojemu.
    Za każdym zapowiadanym eventem dostaję drgawek jak pomyślę, że znowu muszę coś usuwać aby coś siać i tak w kółko Macieju.
    Moim zdaniem eventy są już nudne i rzeczywiście przydały by się radykalne zmiany. Wcześniej jednak powinni zabrać się za zmodyfikowanie całe farmy. A na koniec to moje marzenia takie same jak kleopatry250 "złote banany".
     
  17. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Zgodnie z powyższym zamykam.
    Dziękujemy za udział w ankiecie, jej wyniki zostaną wysłane do centrali.
     
  18. BA_Musa

    BA_Musa Guest


    Poniżej prezentujemy zsumowane wyniki ankiety wszystkich społeczności FA:

    [​IMG]

     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.