ilości

Temat na forum 'Archiwum - pomoc' rozpoczęty przez użytkownika Mikkaja19, 6 sierpnia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Mikkaja19

  Mikkaja19 Naśladowca mistrzów

  Dzień dobry
  Mam problem z wyświetlaniem się ilości przedmiotów w stodole potrzebnych do oddania w evencie opowieści ze słonecznej zagrody. Kiedy najeżdżam myszką na zwierzaki po lewej stronie, wszystko jest ok. Natomiast kiedy chcę nakarmić zwierzaka po prawej stronie, informacja o przedmiotach w stodole wychodzi poza pole gry. Muszę co chwilę przechodzić na farmę i sprawdzać w stodole, żeby nie oddać za dużo i mieć na rozsianie. W innych eventach też tak jest. Co zrobić, żeby podpowiedzi o ilościach nie uciekały tak bardzo na prawo?
   
 2. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Witaj Mikkaja19.

  Być może okno gry masz źle dopasowane do ramki, zajrzyj proszę tutaj:
  A może grasz przy użyciu autonomicznego klienta i w ustawieniach standardowych masz zbyt powiększony oknom sprawdź proszę:

  [​IMG]

  Daj znać czy to rozwiązało problem?
   
 3. szary_ludzik

  szary_ludzik Zaawansowany

  Witam,
  Miałam ten sam problem. Gram na Chrome, a że malutki ekranik, to grę mam na 125% w tych trzech kropkach - Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome - u mnie jak przełączyłam na 100% pojawiły się ilości roślinek u mewy, bo tylko u niej się nie wyświetlały.
  Mam nadzieję, że może też pomogłam.

  P.S. Chodzę po forum i próbuję znaleźć odpowiedź na moje pytanie - nie na ten temat, ale zapytam może tutaj, aby nie tworzyć nowego wątku - próbowałam znaleźć item "Kawałki tortu" na pnączu.
  Event z ciastami robiłam i gałązkę mieć powinnam, ale jej nie mam :(
  Nawet jeśli pnącza nie udało mi się zdobyć, to chociaż jeden item w pasku powinien być, bo - przyznaję ściągałam ze zdjęć i robiłam już trzy torty, a zdjęć mam 6, z różnym czasem ukończenia, więc coś po wydarzeniu powinno się zachować - jak nie gałązka, to chociaż jeden item...
  Naklejkę z wydarzenia mam.

  Czy ktoś może pisał o znikających gałązkach na pnączu?
  Czy to pytanie do PT?
   
 4. Mikkaja19

  Mikkaja19 Naśladowca mistrzów

  Mam teraz ustawione na 160%. Jak ustawię na 100% to faktycznie widać wszystkie ,ale wtedy mam malutki ekranik. nie ma innego sposobu? Czemu w ogóle w tej grze jest taki problem z tą wielkością ekranu?
   
 5. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Mikkaja19 małe okno gry jest przy ustawieniu 100% tylko na kliencie ale można właśnie przy pomocy opcji Zoom je powiększyć, spróbuj może 120 lub 140 skoro przy 160 jest problem z widocznością ilości roślin.

  Czy masz jeszcze jakieś pytanie?

  szary_ludzik dziękuję za pomoc w temacie.

  A nie w temacie, sprawdzić czy rząd chmur lub jakiś item został w evencie zdobyty może tylko PT. Jeśli więc masz jakieś wątpliwości to zapraszam ze zgłoszeniem zgodnie z poradnikiem: Pomoc Techniczna.
   
 6. Mikkaja19

  Mikkaja19 Naśladowca mistrzów

  Jeśli małe okno jest tylko na kliencie, to jak go usunąć? Można grać nie na kliencie, żeby pole gry wypełniało cały monitor? Po co te kombinacje, w innych grach nie ma takich problemów.
   
 7. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Na kliencie standardowo jest mniejsze okno, które za pomocą opcji Zoom można powiększyć na cały ekran wybierając maksymalny dostępny na Twoim sprzęcie rozmiar, ale nie musisz grać na kliencie, Grać można też przy korzystaniu z przeglądarki (Chrome, Firefox, Opera) gdzie jest okno na cały ekran, jeśli tylko masz sprzęt i oprogramowanie wymagane przez grę w technologii Unity.
  Więcej informacji znajdziesz w tym temacie: Dodanie wersji Unity na stałe.

  Czy jeszcze w czymś mogę Ci pomóc?
   
 8. Mikkaja19

  Mikkaja19 Naśladowca mistrzów

  Przeczytałam właśnie ten poradnik i u mnie nigdzie nie ma tego przycisku, żeby przejść na unity. Jak zakładałam konto 2 miesiące temu była tylko opcja pobrania klienta i to zrobiłam, bo inaczej nie dało się grać. Co mam teraz zrobić, żeby przejść na to unity? Mam spełnione wszystkie wymagania techniczne
   
 9. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Mikkaja19 żeby grać na przeglądarce to po prostu otwierasz okno dowolnej przeglądarki (polecam Chrome lub Edge), wpisujesz lub wklejasz w pasku adresu np. adres: https://farmerama.bigpoint.com/?action=internalGame - tu wystarczy kliknąć, otwiera się strona do logowania, na której wpisujesz nazwę (login) i hasło, i logujesz się do gry w przeglądarce.

  Czy masz jeszcze jakieś pytania?
   
 10. Mikkaja19

  Mikkaja19 Naśladowca mistrzów

  Chyba się nie rozumiemy. Jeżeli loguję się przez przeglądarkę (nawet przez ten link który mi podałaś ) okno gry jest malutkie i w żaden sposób nie można go powiększyć. Jaki sens jest grać na laptopie i mieć okno gry wielkości telefonu. Żeby powiększyć pole gry muszę pobrać klienta i wtedy zwiększam sobie obraz do 160%. Powoduje to jednak, że podpowiedzi dotyczące towarów itp. wychodzą poza ekran i ich nie widać. Podesłałaś poradnik, żeby przejść na unity. Ja nigdzie nie mam przycisku aby to zrobić, zarówno jak gram na kliencie i przez przeglądarkę. Dlatego pytam w jaki sposób grać, żeby gra wypełniła mi cały monitor.
   
 11. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Nie pisałaś, że grając na przeglądarce masz malutkie okno gry. A jeśli tak masz to wyżej podałam link jak takie okno powiększyć dopasowując obraz do ramki:
  Kursor myszy musi być poza ramką gry, przesuwasz go więc poza ramkę, wciskasz na klawiaturze klawisz Ctrl i kręcisz odpowiednio w dół lub w górę rolką myszy.
  Jeśli to nie pomaga to sprawdź w ustawieniach przeglądarki tak jak wyżej wspomniała szary_ludzik:

  Czy u Ciebie te sposoby też nie działają?

  Dodam, że na Unity "się nie przechodzi", gra działa w tej technologii i na przeglądarce i przy użyciu autonomicznego klienta.
  Otwierając przeglądarkę chcąc zalogować się do gry po raz pierwszy czy też po czyszczeniu pamięci, otwiera się okienko do pobrania klienta (3 razy), można je zamknąć w prawym, górnym rogu przyciskiem X i zalogować się normalnie na przeglądarce, nie trzeba pobierać i instalować klienta jeśli sprzęt spełnia wymagania i nie masz technicznych problemów w grze na przeglądarce.
   
 12. Mikkaja19

  Mikkaja19 Naśladowca mistrzów

  To wszystko właśnie powoduje, że mi uciekają podpowiedzi poza ekran. Czy nie ma żadnej możliwości grania na pełnym ekranie bez kombinowania co chwilę z przybliżaniem i oddalaniem? Zaczynam już mieć tego dosyć. Kiedy gram w inne gry ,po zalogowaniu gram na pełnym ekranie i nie ma takich problemów.
   
 13. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Jeśli pisząc "Czy nie ma żadnej możliwości grania na pełnym ekranie bez kombinowania co chwilę z przybliżaniem i oddalaniem?" masz na myśli okno gry na całym ekranie monitora bez ramki i tła po bokach czyli tak:

  fa.png

  To oprócz powiększania w ustawieniach przeglądarki lub rolką myszy nie ma innej możliwości. Ramki i bocznych teł się nie pozbędziesz, tak jest tylko na kliencie ale tam znowu jest mniejszy ekran gry i też żeby było lepiej wszystko widoczne to za pomocą opcji Zoom można je powiększyć. W tym drugim przypadku nie powinno to jednak powodować niewidoczności opisów.
  Ja sprawdziłabym jeszcze w ustawieniach komputera czy jest ustawiona właściwa rozdzielczość ekranu czyli Zalecana.

  Czy jeszcze w czymś mogę Ci pomóc?
   
 14. hlnrys

  hlnrys Chodząca legenda forum

  Znowu jest skopane skalowanie i nic z tym nie zrobicie.
  Nie pierwszy to raz zresztą.
  Tak to wygląda:

  Dobrze jest tylko na 100%, czym większe powiększenie, tym dalej w prawo ucieka dymek.
  Na filmie mam 160% (mam ekran 1920x1080).
  I nie ma znaczenia klient czy przeglądarka.
   
  aleksandra lubi to.
 15. Mikkaja19

  Mikkaja19 Naśladowca mistrzów

  Właśnie tak jest też u mnie. Do wyboru malutkie pole gry lub uciekające dymki. Czy tylko mi to przeszkadza? Nie jestem informatykiem, ale myślę sobie że dla twórców gry naprawa tego nie powinna być wielkim problemem. Czy było to już jakoś zgłaszane? Były może jakieś próby naprawy tego?
   
 16. BA_Marion

  BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

  Tak, było to zgłaszane, ale przy tym evencie tego nie naprawią.

  Czy masz jeszcze pytania?
   
 17. Mikkaja19

  Mikkaja19 Naśladowca mistrzów

  Ok dziękuję. Można zamykać
   
 18. BA_Marion

  BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

  W takim razie zamykam. Miłego dnia:)
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.