Opinie Idealny groszek

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 26 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Mariolka7214

    Mariolka7214 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Dobry ;)
    mało Ci tych groszków, jeszcze średniego dołożyć? ;):p
    pewnie zrobię, jak mi się tylko kolorki nie pomyrdają, to pewnie nawet w miarę szybko:p
     
  2. -rybka24-

    -rybka24- Chodząca legenda forum

    Oreczko przybywaj :)
    Zrób porządek z tym groszkiem :)
     
    kybek93, Nutka oraz est-orka lubią to.
  3. Bilonge

    Bilonge Wszystkowiedząca wyrocznia

    Hejka Mariolka :)
    Widzisz zapomniałem że jeszcze są dozowniki xD
     
    toDzasta, kybek93 oraz Mariolka7214 lubią to.
  4. -myszofiko-

    -myszofiko- Czeladnik forum

    event kolejny, jakos tak bez entuzjazmu do niego podchodzę ale gdyby był typu "Królowa..." to zakasałabym rękawy i włożyła gumiaki! Takich eventów brak, oj byłaby wtedy motywacja do gry byłaby! :)
    Ostatnio wszystko na "jedno kopyto" dają
    pozdrawiam wszystkich Farmeromanów:)
     
    toDzasta, kybek93 oraz aleksandra lubią to.
  5. Mariolka7214

    Mariolka7214 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Nie śmiej się z dozowników, dozowniki są fajne, ktos kto je wymyślił miał pewnie tak samo udaną imprezę jak ja wczoraj:p pewnie dlatego przeczytanie dziś poradnika nie sprawiło mi większych trudności xD
    itemy spoko, pnącze będzie do kolekcji, miodzio;)
     
  6. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    Średnim (albo normalnym) jest ten bez bez przymiotnika.
     
    kybek93 i bari06 lubią to.
  7. Flipkowo

    Flipkowo Naśladowca mistrzów

    Eliza9070 na bodajże 4 str post 64 włożyła grafikę jak należy robić, wystarczy tylko się cofnąć do str 4
     
    kybek93 i eliza9070 lubią to.
  8. zonaania2122

    zonaania2122 Wyjątkowy talent

    Event w sam raz dla daltonistów:p
     
    chrumcia91, kybek93 oraz eliza9070 lubią to.
  9. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    Przecież kolory są podpisane. Trudniej by było jak by zrobili tak czerwony, zielony, żółty i kazali sortować raz wg widocznego koloru, a raz z koloru z nazwy. To był by lament [​IMG]
     
  10. azikowo

    azikowo Fanatyk forum

    po ostatnim evencie i tym co działo w wątku eventowym nie dziwię się,że Estorka swojego planu nie daje, cóż pewni gracze pewnie skutecznie Ją do tego zniechęcili :( dla mnie wielka szkoda to info dla Estorki jeśli podczytuje :inlove::inlove::inlove:

    a plan tu jest prosty dla tych co mają SN i SNZ biała niewinność + krestol do slotu i 1 rozsiew na dużych polach i mamy 90 roślinki 2 na małych polach co daje 360 roślinki + 20 podlewam SNZ i po ok 5 h mam komlet pierwszych groszków, potem na noc rozsiewam kolejne i tak w koło macieju dokładnie licząc :) plan skończyć w niedzielę, tym co nie mają SN i SNZ pozostaje siać mozolnie:) najpierw na dużych potem na małych polach oczywiście wszystko z chutneyem:)i pamiętać,że nowy groszek znów duże pola i potem małe
    całą filozofia tego eventu to liczyć dokładnie,żeby nie siać na daremno i szybko dojść do żółtego groszku:)
     
  11. Sadakot

    Sadakot Aktywny autor

    Hmmmm, weekend prawie wolny. Ciekawe ile zrobię.
     
    kybek93 lubi to.
  12. wolf031973

    wolf031973 Książę forum

    Nie podpowiadaj, bo jeszcze jakiś chiński pan V usłyszy i wprowadzi w życie. :):););)
    A event napocznę, zobaczymy co wyjdzie...
     
  13. -rybka24-

    -rybka24- Chodząca legenda forum

    A ja czekam na Oreczkę :)
     
  14. aleksandra

    aleksandra Cesarz forum

    witam,,czyli najważniejsze,,dojść do żóltego groszku,,zawsze robię misje srebrne,,wtedy mam dojście do wybranych misji,,,teraz to się nie sprawdzi,,,trzeba po kolei,bo dozowników nie dostanę,,,ech,,a one konieczne są??
     
    kybek93 lubi to.
  15. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dobry wieczór wszystkim:)
    I się Rybko :) doczekałaś....
    event i ja planuję zrobić szybko .... o tak:

    Zadania 1-4
    : potrzeba po 400 szt. groszków:
    Rozsiewy na dużych polach chmj + woda + qupa + SN + SNZ czas wzrostu 1:05godz. (biała+ kerststol w slocie)
    Zielony = 10 x 9 = 90szt / 32 x 8 = 256szt / 7 x 8 = 56szt / razem 402
    Czerwony= 10 x 9 = 90szt / 32 x 8 =256szt / 7 x 8 = 56szt / razem 402
    Duży groszek= 10 x 9 = 90szt. / 32 x 8 = 256szt / 7 x 8 = 56szt / razem 402
    Mały groszek= 10 x 9 = 90szt. / 32 x 8 = 256szt / 7 x 8 = 56 szt / razem 402
    Zużycie SN + SNZ = (4x10) + (4x32) + (4x7) = 40 + 128 + 28 = 196 szt każdego

    Zadania 5-6: potrzeba po 450szt. groszków:
    Rozsiew na dużych polach chmj + woda + qupa + SN + SNZ (biała+ kerststol w slocie)
    Duży zielony = 3 x 9 = 27szt / 27 x 8 = 216szt / 26 x 8 = 208 / razem 451
    Duży czerwony = 3 x 9 = 27szt / 27 x 8 = 216szt / 26 x 8 = 208 / razem 451
    Mały zielony = 3 x 9 = 27szt / 27 x 8 = 216szt / 26 x 8 = 208 / razem 451
    Duży czerwony = 3 x 9 = 27szt / 27 x 8 = 216szt / 26 x 8 = 208 / razem 451
    Zużycie SN + SNZ = (4x3) + (4x27) + (4x26)= 12 + 108 + 104 = 224 szt każdego

    Zadanie 7
    : potrzeba po 950szt. groszków:
    Rozsiew na dużych polach chmj + woda + qupa + SN + SNZ (biała+ kerststol w slocie)
    Duży żółty groszek = 3 x 9 = 27szt. / 27 x 8 = 216szt
    Mały żółty groszek = 3 x 9 = 27 szt. / 27 x 8 = 216szt
    Na noc zasiew na super polach woda + qupa + SN + SNZ (biała+ kerststol w slocie)
    duży żółty groszek = 40 x 18 = 720szt / razem 27 + 216 + 720 = 963szt
    mały żółty groszek = 40 x 18 = 720szt / razem 27 + 216 + 720 = 963szt
    Zużycie SN + SNZ = (2x3) + (2x27) + (2x40) = 6 + 54 + 80 = 140 szt. każdego
    Rano:
    Zadanie 8: potrzeba 3250szt.
    Rozsiew na dużych polach chmj + woda + qupa + SN + SNZ (biała+ kerststol w slocie)
    żółty groszek = 3 x 9 = 27 szt. / 27 x 8 = 216szt / 128 x 8 = 1024szt.
    zasiew na super polach woda + qupa + SN + SNZ (biała+ kerststol w slocie)
    żółty groszek = 111 x 18 = 1998 / razem 27 + 216 + 1024 + 1998 = 3265szt.
    Zużycie SN + SNZ = 3 + 27 + 128 + 111 = 269

    Zużycie całkowite nawozów SN + SNZ = 196 + 224 + 140 + 269 = 829 szt. każdego

    Uwagi:
    Po drugim rozsiewie oddaję do misji i jednocześnie rozsiewam końcówkę z zadań 1-4 + zaczynam rozsiew do następnych 5-6.
    Tak samo po uzyskaniu kolejnych groszków od razu oddaję do misji i dalej rozsiewy.
    W ten sposób powinnam już mieć na nocny zasiew duży groszek żółty na super pola.
    Dozowników nie brałam pod uwagę.
    Koniec eventu w sobotę

    Robiąc event oszczędnie potrzeba
    Razem zużycie nawozów:
    SN = 40 + 12 + 60 + 30 =142szt.
    SNZ = 40 + 12 + 36? + 6 + 30 = 88 + 36? = 178 szt.
    Zadania 1-4: potrzeba po 400 szt. groszków:
    Rozsiew duże pola chmj +woda + qupa + SN + SNZ czas wzrostu 1:05godz.(biała+ kerststol w slocie)
    Zielony= 10 x 9 = 90szt.
    Czerwony= 10 x 9 = 90szt
    Duży groszek= 10 x 9 = 90szt.
    Mały groszek= 10 x 9 = 90szt.
    Zasiewy woda + qupa czas wzrostu 4:20
    Każde 90 szt. zasiewamy już na małych polach= 90 x 4 = 360 szt. każdego
    drugi zasiew na 14 małych polach = 14 x 3 = 42 szt każdego / 360 + 42 = 402 szt. każdego
    Zużycie SN + SNZ = 4 x 10 = 40 szt. każdego
    Czas = 1:05godz+ 4:20godz. + 4:20godz.
    Zadania 5-6: potrzeba po 450szt. groszków:
    Rozsiew duże pola chmj +woda + qupa + SN + SNZ czas wzrostu 1:05godz.(biała+ kerststol w slocie)
    Duży zielony = 3 x 9 = 27 szt
    Duży czerwony = 3 x 9 = 27 szt.
    Mały zielony = 3 x 9 = 27 szt.
    Duży czerwony = 3 x 9 = 27 szt.
    Zasiewy woda + qupa
    każde 27 szt. zasiewamy już na małych polach = 27 x 4 = 108szt. każdego
    drugi zasiew 108 x 4 = 432 szt. każdego
    Brakujące po 18 szt. każdego groszku uzyskujemy podsypując przy drugim zbiorze po 9 pól SNZ ( 4x9=36 SNZ)
    lub dosiewamy normalnie na małych polach.
    Czas = 1:05godz. + 4:20godz + 4:20godz
    Zużycie SN = 4 x 3 = 12 SN
    SNZ = (4 x 3)+(4 x 9) = 12 + 36 = 48 SNZ
    Zadanie 7: potrzeba po 950szt. groszków:
    Rozsiew duże pola chmj +woda + qupa + SN + SNZ czas wzrostu 1:05godz.(biała+ kerststol w slocie)
    Duży żółty groszek = 3 x 9 = 27szt. / drugi rozsiew 27 x 9 = 243szt.
    Mały żółty groszek = 3 x 9 = 27 szt. / drugi rozsiew 27 x 9 = 243 szt
    Zasiew na małych polach woda + qupa = 243 x 4 = 972 szt. każdego
    Czas = 1:05godz + 4:20godz
    Zużycie SN + SNZ = (2 x 3) + (2 x 27)=6 +54 = 60 szt. każdego
    Zadanie 8: potrzeba 3250szt.
    Rozsiew duże pola chmj +woda + qupa + SN + SNZ czas wzrostu 1:05godz.(biała+ kerststol w slocie)
    żółty groszek = 3 x 9 = 27 szt. / drugi rozsiew 27 x 9 = 243 szt.
    Zużycie SN + SNZ = 3 + 27 = 30szt. każdego
    Zasiew na małych polach woda + qupa
    1-szy = 243 x 4 = 972 szt.
    2-gi 574 pola małe = 574 x 4 = 2296 szt.
    3-ci =
    3250 - (398+2296) = 3250 - 2694 = 556
    556 : 3 = 186 małe pola zasiewamy żółtym groszkiem ....i koniec eventu.

    Razem zużycie nawozów:
    SN = 40 + 12 + 60 + 30 =142szt.
    SNZ = 40 + 12 + 36? + 6 + 30 = 88 + 36? = 178 szt.

    Uwagi:
    W powyższej rozpisce nie są ujęte ilości groszków uzyskanych z dozowników.
    Jeżeli nie zależy komuś na dozownikach to w I części można zmniejszyć ilości, a tym samym mamy o jeden zasiew mniej.
    część I zadania 1-4 potrzeba po 140 szt. groszków:
    Zielony= 10 x 9 = 90szt.
    Czerwony= 10 x 9 = 90szt
    Duży groszek= 10 x 9 = 90szt.
    Mały groszek= 10 x 9 = 90szt.
    Zasiewamy na 20 małych polach po każdym rodzaju groszka. I mamy już po 140 groszków.
    Ogólna ilość zasiewów:
    rozsiewów po 1:05godz. trzeba 5
    zasiewów po 4:20 trzeba 8
     
  16. SMOD_Casino

    SMOD_Casino S-Moderator Team Farmerama PL

    -aniaburczy123-
    Twój post usunąłem jako off top. Na temat zmian w Spółdzielni można podyskutować >>TU<<.
     
  17. -rybka24-

    -rybka24- Chodząca legenda forum

    Jesteś Wielka :) Niezawodna :)
     
  18. Yaris_123

    Yaris_123 Cesarz forum

    Niekoniecznie, bo po 3 sztuki nasion dostajesz z zadań i tylko te możesz rozsiewać, a dozowniki są do zbioru co 2 godziny i dają po 1 sztuce.
     
    kybek93, gretag oraz xBabciaEwa lubią to.
  19. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Jeśli nie zależy Ci na dozownikach to w zadaniach 1-4 można zrobić tylko srebrne i złote kampanie i wtedy siejemy tylko po 140 szt
    Zielony + Czerwony + Duży groszek +Mały groszek
    ..... a nie po 400szt
     
  20. iamcoldlikeice

    iamcoldlikeice Czeladnik forum

    Dzieki wielkie est-orka.:) a w temacie coraz bardziej udziwniaja gre... najpierw spoldzielnia, teraz event w groszkiem.. strach pomyslec co bedzie dalej..:eek::oops: mam nadzieje, ze nie wprowadza groszkow do gry.. na setnym lvl fioletowy groszek, na 101 rozowy, 102 niebieski, 103 czarny itd.. a w piekarni grochowke z bulkami..8)xD
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.