Hodowla kolorowych zwierząt

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika ewelajna82, 1 kwietnia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  2. GWIAZDKA2015

    GWIAZDKA2015 Okazjonalny autor

    Oczywiście moja propozycja co do klonowania sprawdza się w 75 % i pewnie już tu była omawiana w innych wątkach. Pierwsze moje spostrzeżenia to godziny klonowania najlepsze przeskoki miałem 5-5.30 rano, 12 - 12,30 w południe i 23 - 0,30 północ. Gram krótko bo od grudnia 2015r ale oprócz zadań 10 w hodowli wiele mam porobionych w tym zupę (brak mi flądry i osła) wszystko to dzięki klonowaniu a tylko mały procent dzięki zakupom. Teraz jak zlokalizować swój złoty slot (przede wszystkim nie zniechęcać się po paru nieudanych próbach) podam na przykładzie kur. Trzeba poza BB zrobić próbę na czterech hodowlach 0III, I0II, II0I, III0. I-kura zwykła 0-kurczak rosołowy teraz chwila oczekiwania i na pewno któraś hodowla zaskoczy (będzie to wasz ZŁOTY SLOT z którego jest największe prawdopodobieństwo udanej hodowli) - będzie to kurka miniaturka lub maksymalnie tęczowa nigdy z takiego zestawu nie wyskoczy tęczowa lub złota. Najlepszy odstęp w miksowaniu jest co trzeci poziom zwierzaka. W czasie BB klonujcie tylko podstawowe zwierzaki są najlepsze przeskoki nigdy z poziomu wyższego - przeskok tylko co najwyżej o jeden lub dwa poziomy. To chyba na tyle tak szybko jak by ktoś miał pytania piszcie sówkę postaram się pomóc.
     
  3. Laevia

    Laevia Młodszy ekspert

    Z mojego punktu widzenia są to wyliczenia absurdalne... Na ilu próbach to zrobiłaś, żeby potwierdzić jakoś swoją teorię? Według mnie potrzebowałbyś około tysiąca klonowań, żeby mieć jakaś podstawę badania.

    Piszesz, że któraś hodowla na pewno zaskoczy - co jeśli zaskoczą dwie? Mam dwa złote sloty? Co jeśli żadna nie zaskoczy? Mam napisać do bigpointu o reklamację? Pewnie prawdopodobieństwo przeskoku w takiej relacji wynosi koło 25% dla każdej z tej próbu. Nie jest to dużo, ale to też zero, więc mając 1/4 szans powodzenia na pewno, któraś z tych prób się uda i wydaje mi się, że nie jest to podyktowana żadnym złotym slotem. A co jeśli teoretyczny "Złoty Slot" ma około 80% szans na powodzenie i akurat w tej próbie się nie uda przeskoczyć (bo przypuszczam, że nie dajemu mu 100% szans na powodzenie)?

    Dla mnie cała Twoja teoria jest oparta na szczęściu i bazowaniu "uda się albo nie uda". Trochę ciężka do uwierzenia, ale ciekawa, tylko żeby była prawdziwa musiałby znaleźć się jeszcze ktoś, kto potwierdzi to.

    Przyznam, że jestem bardzo ciekawa jak dokładnie wygląda system klonowania, jakie są prawdopodobieństwa przeskoków oraz inne dane z tego tematu.
     
    Aachreptak i mmutla lubią to.
  4. ewelajna82

    ewelajna82 Okazjonalny autor

    Fajnie że o tym piszesz, na pewno spróbuje tego sposobu przy następnym BB. Jejku jeszcze nigdy z klonowania nie wyskoczyło mi nic złotego. Ale byłoby fajnie:D
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No nie rozśmieszajcie mnie xD
    Sposób ze złotym slotem, o którym user GWIAZDKA2015 pisze jako o swoim prywatnym wynalazku, funkcjonuje na forum od ładnych paru lat, a opracowali go najwięksi giganci sztuki miksowania.
    Wystarczy przejrzeć odpowiednie wątki.
    Od siebie dodam, że ten sposób wymaga duuużej ilości zarówno SP, jak i SG.
     
    mmutla, gadek, Laevia i dalsza osoba lubią to.
  6. Mariolka7214

    Mariolka7214 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Potwierdzam ;)



    Poczytaj wątek mini eventy- temat do rozmów, jest całe mnóstwo i dyskusji i obrazków, klonujemy w ten sposób od hohoho i jeszcze dłużej ;)
     
  7. GWIAZDKA2015

    GWIAZDKA2015 Okazjonalny autor

    Nie napisałem że to mój prywatny wynalazek. Sam też wzorowałem się na wcześniejszych informacjach na różnych stronach a wydałem na to ponad 3000tys super paszy a i tak mam czasem bolesne wpadki.
     
  8. Laevia

    Laevia Młodszy ekspert

    No nie wiem, dalej mi się to wydaje absurdalne... To jak historia ze złotym pociągiem. Wielu uważa, że istnieje, ale tak naprawdę to tylko wymyślona legenda i przypisaniu jakimś faktom/zjawiskom nierealnej historii.
    A jest może jakiś dokładny tego poradnik? Może pokuszę się sama na sprawdzenie tego.
    Ale jestem ciekawa czy są jakieś osoby, którym się to nie sprawdziło. xD
     
    wolf031973 lubi to.
  9. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Poszukaj w nieoficjalnych poradnikach - może coś tam jest.
    Sposób się sprawdza, a jakże... ale jest naprawdę bardzo kosztowny.
    Wszystko zależy od tego, ile realnej kasy ktoś jest skłonny wydać na grę.
     
  10. karpik321

    karpik321 Mieszkaniec forum

    No ja tez walcze z tymi kolorowymi zwierzakami ale nie wierze w to ze kiedykolwiek ukoncze te misje.Czy to wogole jest realne?
     
  11. ewelajna82

    ewelajna82 Okazjonalny autor

    Chyba nie. Katastrofa!!!
     
  12. Antenka18

    Antenka18 Ambasador forum

    Oczywiście, że realne. Nawet jak klonowanie nie wychodzi to zawsze można kupić kolorowańce na targu choć trzeba na nie sporo sg
     
    Nutka lubi to.
  13. wojtekszef

    wojtekszef Mistrz forum

    Witam, mam chciałbym skrzyżować ze sobą krowy, tylko nie wiem czy cos z tego moze wyjść . Chciałbym skrzyżować 1 krowę rudą, 1 krowę alpejską, 1 krowę białą , 1 krowę łaciatą. Trwa Baby Boom i nie wiem czy warto ryzykować, co o tym sądzicie????
     
  14. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    wojtekszef żeby wyhodować zwierzę o poziom wyższe ze 100%-wą pewnością to trzeba włożyć do oazy 4 takie same zwierzęta z niższego poziomu. Wkładając miks czyli zwierzęta z różnych poziomów ryzykujesz. Przy odrobinie szczęścia może trafić się zwierzę nawet o kilka poziomów wyżej ale możesz też stracić, czyli dostać zwierzęta z niższego poziomu a nawet same zwykłe.