gretag

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika gretag, 11 maja 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Pozwol ze powturze za Grecia, nie jestem donosicielem.
    ale rowniez posluze sie slowami Gretki
    Prosze Cie Ateno o ile jest to mozliwe, odpowiedz mi na moje pierwsze pytanie ktore zadalam w moim poscie wyzej.

    Greciu nie smutaj, wracaj bo nic zlego nie zrobilas.Mysle ze Atena ma tylko poprostu zly dzien.
     
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Jacy Wy jesteście przekorni, w Zgaduli był czas, że nie nadążaliśmy z usuwaniem spamu bo Gracze pisali tam o wszystkim tylko nie o tym co być może pojawi się w grze. Tutaj chcielibyście pisać to co właśnie powinno znaleźć się tam i naprawdę nie rozumiem tego problemu. Uważam też, że nie ma powodów do smutku, nic takiego się nie dzieje, przecież jesteśmy dorośli.

    Reniarama przecież napisałam już wcześniej:
    Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości to wyślij proszę zapytanie do Pomocy technicznej, tam uzyskasz wyjaśnienia.
     
    agucha31 i Reniarama lubią to.
  3. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Żebym dobrze zrozumiała - poszło o ten jeden konkretny screen? Przecież o samej spodziewanej zmianie poziomów mówi się w Zgaduli od jakiegoś czasu do...:wuerg: Sądziłam, że takie obgadywanie wszerz i wzdłuż już opublikowanych nieoficjalnych informacji może być uskuteczniane wszędzie - no może oprócz wątków eventowych, bo tam byłby to off-top.
     
  4. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Ateno w zgaduli wszelkie dyskusje kasujesz i upominasz, tu twierdzisz ze w zgaduli jest mniejsce na to, czy napewno to my jestesmy przekorni? Ateno :( czepiasz sie.
    Ja zadalam pytanie czy musze o tym co slyszalam na forum niemieckim zaniesc do zgaduli, Twoja odpowiedz nie satysfakcjonuje mnie.
    No ale zostawiam to i nie bede sie czepiac Twoich slow.
     
  5. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Reniarama żadne plotki czy informacje z for innych krajów nigdy nie były usuwane ze Zgaduli, chyba że zawierały grafiki bez oficjalnych źródeł ale o tym mowa jest w zasadach tamtego działu.
    A to co przeczytasz np. w niemieckiej Zgaduli może być zamieszczone też w naszej, w innych wątkach nie.

    dotikampo tak ten screen, link i info, które pochodziły z bułgarskiej Zgaduli jak już powinny też znaleźć się w naszej Zgaduli bo tam jest specjalne miejsce.

    Jeśli jeszcze ktoś ma pytania czy jakieś zastrzeżenia to zapraszam do PT.

    Tutaj życzę wszystkim miłych rozmów na różne, ciekawe tematy zgodnie z obowiązującym Regulaminem forum.
     
  6. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Czytam dyskusję i bez kawy ciśnienie mi wzrasta.

    Takie rozmowy jak tutaj odbywają się przynajmniej w kilku wątkach i nie ma ciachania. Wygląda na to, że tylko w wątku, który założyła Gretka nie można rozmawiać na temat tego, co będzie się działo w grze.
    To są luźne rozmowy i nie zmuszajcie nas abyśmy zeszli z nimi do "podziemia" - forum i tak ledwo zipie i już mamy minimalną ochotę aby na nim cokolwiek pisać.
    Grecia założyła bardzo przyjemny wątek, skupiła ludzi, którzy nie udzielali się gdzie indziej i znów komuś to przeszkadza. A może to znany wszystkim "wielbiciel" nie może znieść, że jest przyjemnie i wciska przycisk "raport" !!!
     
  7. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Wybaczcie, że się wtrącam, kwestie związane z tutejszym regulaminem to moje hobby.

    Pomijając już pytanie, kiedy mianowicie omawiany punkt znalazł się w regulaminie (co jest nie do stwierdzenia bez screenów, których nie posiadam), mam taką sobie uwagę, która niewątpliwie zostanie pospiesznie usunięta (podsuwam powód: podżeganie rzecz jasna):

    Mianowicie żeby korzystać z gry, trzeba zaakceptować OWH.
    Wszystko jasne.
    Żeby korzystać z forum, też trzeba zaakceptować regulamin – to oczywiste i wszędzie tak jest.
    Ale...
    ... czytając regulamin przed jego akceptacją trudno jest się zorientować, jak kolejne jego postanowienia działają w praktyce.
    Taką orientację można zdobyć dopiero uczestnicząc w życiu tej społeczności.

    I teraz wyobraźmy sobie sytuację, w której okazuje się, że niektóre klauzule regulaminu de facto utrudniają swobodne korzystanie z forum.
    Co można zrobić w takiej sytuacji...?
    Osoba z elementarną wiedzą prawniczą (bo regulamin jest aktem prawnym, choć niziutkiego wewnętrznego rzędu) najpierw sprawdza sobie analogiczne akty obowiązujące na innych forach narodowych (czy jak je nazwać).
    Z tego sprawdzenia jasno wynika, że regulaminy korzystania z forum nie są narzucane odgórnie przez firmę – tworzone są w ten czy inny sposób wewnętrznie dla każdego forum osobno.
    A skoro tak, to podjęcie negocjacji w celu zmiany regulaminu powinno być możliwe.

    Słyszałam jakieś wesołe wspominki z przeszłości, z których wynikało, że tutejszy regulamin powstał w konsultacji z userami.
    Jeśli to prawda, także jego zmiana na drodze konsultacji powinna być możliwa.

    Hmm... czyżbym przeoczyła punkt regulaminu mówiący, że tenże regulamin nie podlega żadnej nowelizacji, ba, wręcz nie może stanowić przedmiotu negocjacji/konsultacji...?
    Cóż, jeśli istotnie przeoczyłam ten punkt, Władza niewątpliwie dobitnie mnie o nim poinformuje.

    Dobra, już zmykam.
    Bawcie się dalej i niech wam nie będzie smutno.
    Sami się przecież godzicie na wszystko, co się tutaj dzieje.
     
  8. danusias23

    danusias23 Książę forum

    Do zgaduli odkąd ktoś bezpodstawnie pomówił Grecię (szkoda, że wtedy tak zapalczywie nie kasowaliście postów nie na temat i podżegających do kłótni - 2 punkty niezgodne z regulaminem forum!), nie ma po co chodzić, i chociaż Akimond dwoi się i troi, jak tak dalej pójdzie i nie będzie można pogadać to niedługo sami tu będziecie.
     
  9. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Nie jestem w ekipie i nie wiem czy, kto i co raportuje. Gdybym jednak była, to miałabym na uwadze, czy takie zachowanie nie nosi znamion uporczywego nękania, zwłaszcza w połączeniu z innymi zachowaniami. A nękanie kogoś, wszystko jedno czy w realu czy w wirtualu, to już bardzo poważna sprawa i zastanowiłabym się, czy warto.
     
  10. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Wiec zaczynam tesknic za owym"wielbicielem", tylko dlatego ze uczciwiej jest patrzec w oczy temu kto mnie nie lubi, anizeli szukac go pod ukrytym innym nikiem. Bo przeciez i tak tu jest prawda.

    Ja nigdy nie zrozumiem i nie moge pojac, jak mozna nekac kogos, dla bycia nr 1, tylko po to aby wszyscy przyznawali racje nawet tam gdzie jej nie ma. Jak bardzo trzeba byc zapatrzonym w siebie, jak trzeba miec chore ego, aby tak postepowac.
    No ale widocznie mozna, trzeba uzywac przemocy aby zdobywac trofea i stanac na podium jestem nalepszy/sza.
    Pytam, po co? dla jakiej idei? dla kogo? brudzic swoje sumienie.
     
    Ostatnie edytowanie: 28 maja 2018
  11. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Myślę Ateno,że rozumiesz. Wątek niby jest ogólnodostępny(oba) ale tutaj piszą sobie ludzie,którzy znają się nieco lepiej.(Chociażby tylko z forum) Pomiędzy zgadywaniem co mogłoby a co nie wydarzyć sie w przyszłości w grze piszemy o róznych innych rzeczach. Czasem w jednym poście.
    A . I miło,że zauważasz,iż jesteśmy dorośli. :)
     
  12. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Bycie doroslym zobowiazuje, czyz nie? Czyz to nie my, dorosli, mamy dac przyklad uczciwosci, lojalnosci, dobrego wychowania, zyczliwosci.
    Te zalety sa dowodem na nasza doroslosc prawda. Wiec jak nazwac kogos kto pisze za plecami, prywatnie na farme, same obelgi na innego gracza? jak na niego spojrzec? co pomyslec? Dorosly czy dzieciak? o ile znam regulamin nie wolno grac dzieciom, wiec?... Dorosly w masce wampira, hieny, pirani ktora zrzera wszystko co napotka?
     
  13. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Oderwę was od złych myśli i coś pokażę.

    Postanowiłam, że nie będę się denerwować, zrobiłam głęboki wdech - równowaga wewnętrzna - i poszłam do szklarni.
    A szklarnia wypluła to:
    [​IMG]

    Zaskakująco szybko i w dodatku z małej doniczki. Dwa pozostałe ulepszenia wyskoczyły ze średniej doniczki. Niepotrzebnie kupiłam tyle chryzantem - 3 pakiety po 9.999. Tyle, że na moim targu chryzantemy kosztują prawie połowę tego, co w sklepiku:
    [​IMG]

    Cieszę się, zawsze to lepsze do ew stukania wypadajek niż goździk - prawie 2x wyższa wartość w stodole.
     
  14. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    No nie wiem czy dobrze zrobiłaśxD:cry:xD:cry: Jeszcze zobaczą i znów dopatrzą się błędu. I będą naprawiać szklarnię po raz kolejny....
    Gratulacje:)
     
  15. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Rozum mi przyćmiło z radości:oops: Dopiero po wysłaniu posta zaczęłam się zastanawiać czy:
    1. we właściwym wątku umieściłam informację, być może jest jakiś właściwy - tematyczny i ktoś mnie zaraportuje,
    2. czy w ten sposób nie ujawniłam jakiegoś błędu w grze - takie ulepszenie tak szybko i jeszcze z małej doniczki...
    Trudno, stało się:oops:

    Edit.
    No i 3. Czy niechcący nie ujawniłam, że na moim targu ktoś stosuje ceny dumpingowe... Może ten ktoś teraz będzie miał problemy...
     
  16. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Co do tego raportowania- to kiedyś ktoś zaraportował mój post i ja o tym wiedziałam. Tzn.nie wiedziałam kto ale wiedziałam,że post "postawiono do raportu" Jakieś info miałam po wejściu na forum..Ale to było tylko raz bo tak poza tym niezwykle grzeczna jestem:music:
    To było już na nowym forum ale dawno i nie wiem czy teraz takie informacje się pojawiają
     
  17. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Dzień dobry.

    Się porobiło.
    Chciałem się pochwalić postępami w ewentach, ale nie wiem, czy tu wolno.
    Są dwa wątki ewentowe.
    Chciałem o coś zapytać, ale są pytania ogólne.
    Post dotikampo pewnie długo nie powisi.
    Jest wątek szklarniowy i targowy.
    Chciałem zapodać jakąś muzę, ale od tego też jest wątek.
    O czym tu pisać ?

    Idę na kurzą wpisywać cyferki.
    xD:cry:xD
     
  18. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Berek, niedługo zaczniemy się zastanawiać czy umieszczanie screenów targu nie narusza czyiś wartości intelektualnych albo danych osobowych.
    Moim skromnym zdaniem to wszystko zmierza w złym kierunku,martwi to tym bardziej ,ze naprawdę coraz mniej nas jest na forum a posunięcia niektórych likwidujące swobodne wypowiedzi doprowadza do niepotrzebnej nerwicy w farmerskiej społeczność:cry::cry::cry:
    Stanie się tak ,że nie będzie kogo ciachać ,bo ostatni zgaszą światło:cry:
     
  19. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Jakbyś zgadła... Byłam dziś pod takim wrażeniem, że aż poszłam sobie regulamin obejrzeć. I znalazłam (m.in.) takiego kwiatka:
    [​IMG]

    Czyli teoretycznie screen z targu możesz wrzucić, ale nick ma być zakryty. Nie możesz też na forum napisać - moja sąsiadka ... potrzebuje wypadajek. Na farmie ma nick ... Grozi Ci za to kara "lepsza" niż za wulgarne zwyzywanie kogoś na forum.
     
  20. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Takich kwiatków jest dużo na naszym forum.. Sama się dziwiłam,że nikt z ekipy nie rusza postów, w których są nicki innych osób.
    Np, w wątku targowym
    https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/targ-analizy-dyskusje.10603/page-77


    Teraz nie wiem o czym byśmy mogli tu pisać..
    Drobnych konkursów też się nie da bo jest do tego inny temat.....
     
    Ostatnie edytowanie: 28 maja 2018