gretag

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika gretag, 11 maja 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Niemcy i mnie zaskoczyli. Nie wiem dlaczego nie walczyli. W to,że nie mają towaru nie wierzę i Ty pewnie też nie wierzysz. Być może czytają na węgierskim forum i czuli,że nie dadzą rady?
    Węgierscy gracze bardzo mnie zachycili. Wiedziałam,że mogą mieć 2 czy 3 farmerów z dziesiątki w TOP ale tylu?
    Oni się przygotowywali przez rok.To nie było nic na szybko.. Należą się im brawa.
    Jeśli my chcemy zdobyć szczyt też musimy od teraz pracować, gromadzić towar w stodole..

    Rysiu, jeśli masz tam zwierzaki i są głodne a jest zima to zły z Ciebie farmer..hahah
     
  2. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Nie mam.
    Mam główną, deszczowy i lewą cześć wodospadów w drzewach jozuego, ale nie mam czasu, ani chęci tego klikać.
    Jak się z kalendarza trafi kupon, to zbiorę.
     
  3. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    codziennie tam jestem..i to nawet dwa razy:p
    przy takiej muzie to mus;)
    najdziwniejsze jest to,ze tych dwoch z top 3...nic nie wrzucili..mam ich w sasiadach ..sprawdzalem liste pare razy...
     
  4. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Zawsze trochę owoców uzbierasz..
    Ja Ciebie podziwiam za to ręczne zbieranie, sianie itd.. Na początku gry też ręcznie obrabiałam farmę i nawet mnie to cieszyło. Jak raz nadwyrężyłam nadgarstek (byliśmy na wsi , robiłam porządki)i zaczęłam kupować kombajn tak już mnie wciągnęło i nie potrafię z tego zrezygnować. Lubię wygody i tego nie da się ukryć :)
    Zapytaj dlaczego odpuścili walkę w TOP
     
  5. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    nie sadze by odpuscili..zaatakowali ostatnio przeciez..dlatego dziwne to wszystko...
    chyba,ze ich nie dostrzeglem na liscie
     
  6. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Musieli mieć powód.
    Ja też nie miałam zamiaru tyle oddawać szarłatu ale w tym dopingowym szale wrzuciłam więcej.. normalnie sobie zaszalałam.. xD
     
  7. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    przed dozynkami pytalem..czy ida wysoko..odpowiedz nie podjeli jeszcze decyzji....wiem,ze ona mia szarlatu na 55 mld ..wiec towar nie byl problemem...
     
  8. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Nagrody mogły być problemem. Nie były dobre na TOP dożynkowy i to nie ulega wątpliwości..
    Zbieranie towaru na dożynki cały rok a dostaje się nagrody jak z trochę lepszego eventu ... Bo ten z florenowcami był zdecydowanie lepszy..
    Jednak doszłam do wniosku,że Dożynki to nie tylko walka o nagrody ale zabawa..dlatego brałam udział.. Gdyby nie było wspaniałej atmosfery może bym w trakcie odpuściła..

    Na mnie już pora..
    Kolorowych snów Wszystkim życzę.. :)
     
  9. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Może przygotują się na przyszłe dożynki i wtedy ciężko ich będzie przebić...
     
  10. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    ....z tym całorocznym przygotowywaniem się do Dożynek, to nie do końca prawda.
    Z nawet nie wiem jak regularnego zbierania, towaru uzbierasz pewnie 2-3 mld. -
    czyli do pierwszej dziesiątki TOP nie tędy droga.
    I Cardamon raczej zgodzi się z tym - wystarczy zobaczyć ile kasztanów zebrał!!!!

    wydaje mi się, że kluczem są 1-sek. rośliny lub miśki.
    pierdyliard SN
    i kumulacja bonusów "do stodoły", czyli imprezowe
    ale i w takim układzie nie wiem, jak można uzbierać towaru na 100 mld.
    nawet przy zbiorze 200 szt. z jednego super pola....
    to ok. 80 mln. szarłatu....!!!!
    ok. 400.000 SN....!!!!
    w porywach miałem 80.000 SN, więc raczej nie podskoczyłbym
    o_Oo_O


     
    Ostatnie edytowanie: 3 grudnia 2020
  11. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tak miałem.
    W stodole towaru na 2,5 mld SG, 1 mld SG na liczniku w gotówce.
    Po poprzednich dożynkach zostało mi 300 tys., także 2,2 mld nazbierałem.
     
  12. Cardamon

    Cardamon Analityk forum

    Dobry wieczór Mili :). Wróćmy z chmur na ziemię. Mówienie o 14, 13 kosach jest nierealne . 12 kos sobie wyobrażam ale
    życie realne musiało by być podporządkowane farmie ( kogo na to stać ).
    Zbierzmy deklaracje kto jest w stanie zbliżyć się do 11 kos z sierpem z przodu 177.777.777.777 czyli do poziomu
    zbliżonego do tegorocznego zwycięzcy Rekuci1111. Ja się deklaruję . Czy i ile więcej pozostawię domysłom :).
    Zwłaszcza , że jest program śledzący nicki graczy i translatory .
    I dodatkowo największa zabawa jest wtedy gdy pojawiają się niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji.
     
  13. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a brales pod uwage wariant taki...
    5 opryskiwaczy..widzialem wpisy takich userow..
    pom wazki..i bonus taki sam jak dla szarlatu(z Twojego posta)
    przelicz sobie przebitke....
    wchodze;):)
     
  14. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    ...jest kilka możliwych scenariuszy - ważki też !!
    nie mam 5 opryskiwaczy, więc cała para poszła na sianie....
    a na kilka godzin przed końcem zabawy zarobek całkiem godziwy
    nie wiem, czy opchnąłbym ważek za 2 mld.
     
  15. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Ja może pójdę na 11 kos ale różnie może być. Na więcej nie chcę obiecywać.

    Norbi, brawo! Trzymam kciuki..
    Michasiu czy dasz radę, gdybyś miał ileś paszy i 5 opryskiwaczy w ciągu paru godzin( 6 godzin?) nabić tyle towaru żeby stykło na czołówkę dożynek? Raczej nie. Trzeba brać pod uwagę najbardziej szarłat, trochę owoców a może produktów (papuzie pióra)
    Ja stawiam u siebie najbardziej na szarłat , trochę na koty sekundowe , owoce wyspowe i papuzie pióra.
    Nie mam opryskiwaczy i nie liczę ,że będę miała.. Kiedyś był jeden ale zbierałam codziennie i już nie ma.
    - - - -- -
    Miłego dnia :)
     
  16. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Jeśli naprawdę chcecie wciągnąć więcej graczy we wspólne przygotowania do przyszłorocznych dożynek, to moim zdaniem powinniście zacząć nie od pułapu, który chcecie osiągnąć, ale od kwestii zasobów sn, imprezówek, gotówki wkładanej w grę, ilości kont na których będą trwały przygotowania, a przede wszystkim czasu, który chce się przeznaczyć na grę. Nie twierdzę, że macie strzelać liczbami wymienionych przeze mnie rzeczy, bo nie o to chodzi.
    Raczej o to, żeby każdy czytający mógł sam określić czy policzyć, ile realnie może wyciągnąć ze swojej pracy. Bo jeden ma nawozowców na 3 łąki, drugi na pół jednej, a trzeci w ogóle. Jeden inwestuje realne pieniądze regularnie i bez większych limitów, drugi wcale. Itd., itp. Więc u każdego praca, wkład pieniężny będą się inaczej rozkładać.
    I może warto też podkreślić, że nie szukacie tylko krezusów do wspólnej walki o top 10, ale raczej chcecie zmobilizować do przygotowań wszystkich graczy myślących poważnie o dożynkach, niezależnie od tego, jaki pułap chcą osiągnąć.
    Bo po pierwszych waszych postach odniosłam wrażenie, że raczej chcecie się popisać przed innymi, niż rzeczywiście cos wspólnie robić. A chyba nie o to chodziło ;).

    Pozdrawiam.
     
  17. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Bry :) Sam pomysł wspólnych przygotowań jest super ale ważne jest to co napisała Magda

    bo chętnych może być sporo ale część może nie wiedzieć jak się do tego zabrać i tutaj dosyć istotne byłyby wszelkiego rodzaju wskazówki od doświadczonych graczy w jaki sposób wycisnąć jak najwięcej z jednej farmy (zakładam że spora grupa farmerów skupi się na pracy na jednym koncie) przy niewielkim bądź nawet zerowym wkładem finansowym. To mogłoby być interesujące, jak znaleźć się w topie startując od przysłowiowego zera. Myślę, że wtedy zainteresowanie byłoby spore i wątek przygotowawczy byłby żywy przez cały rok :)

    No chyba że zamysł wspólnych przygotowań ma ograniczać się tylko i wyłącznie do osób, które na poważnie chcą walczyć tylko o zwycięstwo, top 10 czy top 20 to w ogóle nie ma tematu :)
     
  18. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    a mi się wydaje, że na początku to właśnie pułap trzeba określić - ustalanie kwestii zasobów, ilości takich czy innych fantów, czy deklaracje zaangażowania finansowego na niewiele się zda, jeśli nie będzie określonego pułapu/kierunku -
    to jakby powiedzieć: jedziemy do Krakowa, bryka jest, kierowca też, fundusze na paliwo są, ale nie mamy mapy

    ....wszystko się da - jasne, że każdy wg. własnych możliwości, ale Węgrzy jakoś zrobili - kwestia motywacji i zaangażowania !!

    ...tylko krezusów szukamy - z kim innym chcesz zawojować TOP 10?!?!
    krezusem może zostać każdy - wystarczy chcieć
    a jak się nie uda, to i tak będziesz krezusem BIS - w pierwszej 20 TOP
    napis na 100 liter potrzebuje 100 krezusów

    a skąd takie wrażenie?
    i czym chcieliśmy się "popisać" - pixelami?

    chris

    wszyscy startujący w maratonie mają nadzieję na zwycięstwo
    inaczej po co startować?
    jeśli dla samej chwały, to ja wolę sam biegać po lesie
    farma tak czy tak jest pewną formą współzawodnictwa
    bez tego nie ma gry:
    dlaczego TOP 10 wrzuca tak niebotyczne ilości towaru?
    Rekucci mógł wrzucić 1/100 tego co wrzucił a i tak dostałby to samo

    a wątek "przygotowania do Dożynek" to bardzo dobry pomysł
     
    Ostatnie edytowanie: 4 grudnia 2020
  19. Cardamon

    Cardamon Analityk forum

    Pisanie poradnika lub założenie wątku " Jak wziąć udział w TOP i zająć dobre miejsce" to wg mnie nie jest dobry pomysł.
    Od tego jest poradnik ogólny ponieważ do tego aby wziąć udział w TOP trzeba dojrzeć.
    Bardziej interesuję mnie farmerzy, którzy biorą udział i zajmują miejsca do 500 lub nawet do 1000, o których nic nie wiemy.
    Jest ich masa; czytają forum ale nie zabierają głosu a przecież mają niezły potencjał.
    Choć gram od jesieni 2012 r. a w TOP biorę udział od 2017 r , kto przed 2 laty słyszał o Cardamonie.
    Taka próba zebrania deklaracji tego potencjału to zorientowanie się czym możemy dysponować w grupie
    a nie popisywanie się kasą czy danie upust własnym ambicjom.
    Mam taki sam szacunek dla tego kto zadeklaruje 1 mld czy 10 mld.

    Pozdrawiam . Przywiędły kwiat jednego TOP-owego wieczoru , mitoman I-klasy ;).
     
  20. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    masz racje...;):)
    pod krzaczkami jest sporo talentow ..trzeba je tylko wydobyc...tylko jak??
    odniose sie do poruszanej tutaj kwestii nakladow..to nie ilosc zlociszy decyduje o sukcesie..a raczej ich lokacja