gretag

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika gretag, 11 maja 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dzien dobry:)
    Pozamiatam,przewietrze,wirusy wygonie i maski im pozakladam.Wrocilem z bazaru,same nindza u mnie kupowali,tylko ja w przylbicy jako rasowy polak.Absurd goni absurd jakas grupa glupcow zarzadzila zakaz wchodzenia do parkow i lasow:p i po chwili ta sama grupa tylko bardziej,stwierdzila,ze juz mozna tam wchodzic,to co OTK w tydzien oczyscila lasyxD.Maski nam zalozyli,gdzie sami twierdza,ze to jest tylko placeboo_O.Dobrze,ze mam ta faremke,bo bym zwariowal;).Mam juz 32 poziom sezonu i sprobuje zdobyc jak najwiecej florianow,targuje z wszystkimi zwierzakami codziennie,zobaczymy ile powtorek uda mi sie zrobic;).Aha uslyszalem w radio.ze otworzyli koscioly i cmentarze z jakas norma 15m2 na czlowieka i tak mysle,ze o ile na cmentarzu mozna to kontrolowac,bo np.grabarz wpuszcza limitowane 200 osob i w kolejce czeka x czlowiekow i po wyjsciu np.3, 3 wchodzi,a jak jest 5 wejsc-wyjsc:p.Gorzej z kosciolami, koscielny z wikarym wpuszczaja okreslona metrazem grupe wiernych i ta kolejka przed na co moze liczyc:D.Ide do lasu,zdrowia i rozsadku wszystkim zycze,pogodnej niedzieli:)
     
  2. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    [​IMG]
    Dzień dobry :)
    Jeszcze gorący chlebek.. :p
    Dziś z makiem ale pieczemy różniste..
    Przynajmniej nie muszę wychodzić codziennie do sklepu. Pieczemy duże bo po kawałku rozdajemy a to sąsiadom a to przyjaciółce.. Wszystkim bardzo takie domowe chlebki smakują :)

    = == == = = = == = = = =
    Kto rejestrował się z Onetu ma kod bonusowy na poczcie emailowej.
     
    Ostatnie edytowanie: 20 kwietnia 2020
  3. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dzien doberek;)
    No i stalo sie,stwierdzono u mnie pierwsze 3 przypadki zachorowania na korone,no i grupa nindza zrobila sie bardziej opatulona;).Musze dzisiaj skonczyc "Trims N reses V",bo jutro od 7 bazarek,swoja droga nie mozna tych ewentow tlumaczyc na polski,ja z tego rozumiem tylko 5 V:p.Greciuniu jak ja Ci bardzo dziekuje za ten chlebek i brak przepisu na jego wykonanie,bo jeszcze bym sie skusil:).Tak spojrzalem na ten sezon i moje 5 florianow,to kiepsko to widze,mam 35 poziom,moze z 3 razy powtorke zrobieo_O.Jako krolowa zgaduli moze podpowiesz mi na jakie PS-y mozemy liczyc poza targowaniem?.Spadam z ciapkiem do lasu,co zaloze maske to szczeka,hmm czemuxD
     
  4. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Danielu, koniecznie zakładaj maseczkę a jeszcze lepiej będzie jak zostaniesz w domu. Jest coraz cieplej to i ten wirus może się przestać rozprzestrzeniać.
    O sezonie piszesz...moim zdaniem nie warto oddawać towaru do ostatniego zadania. 5 florenów to nie tak dużo a towaru trzeba oddać bardzo dużo..
    ..ja królową zgaduli? a Norbi królem? xD:D..z tego co wiem to w naszym kraju możemy spotkać jedynie królową pszczół :D
    Masz dobre poczucie humoru i za to Cię lubię :)

    [​IMG]
    Miłego dnia :)
     
  5. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dzien doberek pandemicznie;)
    Bylem,pracowalem,wrocilem bez dusznosci:eek:.No u nas rosnie tych z korona,na 70000,mamy juz 7 sztuk,oczywiscie zarazonycho_O.Jako notoryczny yt-bowiec stwierdzam jednoznacznie te maseczki tak zatrzymuja wirusy jak siatka ogrodzeniowa komary,kolezanka tez cos o stringach mowila,ze te maski to tak te wirusy,jak te sznurki grzeja zima,hmm te kobitki.p.Greciuniu ja rowniez podziwiam Cie za Twoje stonowane poczucie humoru;).Teraz tak bardziej powaznie,najwieksza obrona na te dziwne wiruski jest zel do rak na bazie alkoholu minimum 70%,podobno 50% zachorowan bylo przez rece,nie potwierdzam,nie zaprzeczam,podobno?,mam swoje psikadelko 77%,spirytusik,glicerynka,olejek lawendowy,witaminka E,woda destylowana i bede zyl dluzej niz koronaxD.Powaznie, dlonie sa glownym nosnikiem przekazywania gnojka do organizmu,reszta ma niewielkie zagrozenieo_O.Grupa rzadzaca robi coraz wiecej lizaczkow,a to juz mozna to i to i jeszcze cos,no kurna w moim przypadku od pocztku poznalem wroga/i nie byl to wirus/ i zyje do tej pory jak zawsze bez tych nakazow,bedac w najwyzszej grupie zagrozenia.Greciuniu jak zabrali pomocne rece,to ja juz tutaj nic nie kupuje za real kase i dlatego wielokrotnosc 5 florianow jest dla mnie jak granie w las vegasxD
     
    Ostatnie edytowanie: 23 kwietnia 2020
    krasnoludek10 i gretag lubią to.
  6. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Hmmm.. W Warszawie ostatnio nie widziałem nowych zakażonych a nic nie otwierają, tylko lasy, które sami nie wiadomo po co zamknęli.. Teraz się zasłaniają szkolnictwem, fryzjerami, kosmetyczkami, siłowniami, basenami itp. itd. a ciekawe jak zorganizują egzaminy zdalnie (nie mają 100% pewności, że ktoś nie ściągał) i kiedy otworzą przychodnie dla wszystkich, bo nie tylko na tego wirusa ludzie chorują a ponoć największą wylęgarnią zakażeń są szpitale. I po co nam maseczki jak i tak nic nie dają? Personel medyczny powinien je nosić, bo to on jest najbardziej narażony. Poza tym ludzie niektórzy mają rację. Zakażonych zostawić w domach a zdrowi ludzie niech normalnie pracują i studiują. Jakoś da się zorganizować naukę na uczelni z zachowaniem restrykcji a we wrześniu podobno ma być druga fala. I co? Na 2 lata zamkną ludzi w domach? No chyba zwariowali. Pomijam fakt, że od lat mam alergię na pyłki kwiatów i jak będę co chwilę kichał w maseczkę, to będzie tam pełno wirusów a ponadto będzie mi ciężko oddychać, więc mogę się udusić.

    PS. Egzaminy czy to na studiach, czy w, podstawówce, czy w liceum to wielki stres. A rząd nie może odwołać egzaminów ani się zdecydować na konkretny termin... No, nie wyobrażam sobie, żeby nauczyciele pracowali przez całe wakacje (np. moja mama prowadzi normalne lekcje online), przecież oni też potrzebują wakacji. Z resztą jak i uczniowie. Pomijam fakt, że poczta nie pilnuje naszych danych osobowych, więc im nie udostępnię swoich.
     
    Ostatnie edytowanie: 23 kwietnia 2020
    aisunel i gretag lubią to.
  7. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Jutro wrzucam do oazy ssaki i stawonogi tak po połowie. Niech siedzą do następnego hodowlanego. Wykorzystam to,że w weekend do oaz po 1szt SPaszy.
    Wiem,że mogą nastąpić zmiany i inne kategorie zwierząt mogą być potrzebne ale....kto nie ryzykuje nie pije szampana .... :)
    Danielu, na wirusa trzeba trzeba uważać bo nikt nie wie jakie mogą być konsekwencje. Kto ma inne choroby to jest w większym niebezpieczeństwie. Pytanie kto z nas chorób żadnych nie ma i ma silny organizm.. Maski mam i noszę jeśli wychodzę nawet do skrzynki po listy. Ręce po wejściu do domu myję z przyzwyczajenia więc nie mam z tym problemu i nie zapominam. Czy się uchronię przed wirusem? Tego też nie wiem ale przynajmniej jestem ostrożna.
    Tomaszu, miło Cię widzieć :)
    Nie wiem czy pomyślałeś co by się działo gdyby tak pozwolili nam wszędzie chodzić w grupach i bez maseczek, bez rękawiczek..Wiem,że to są utrudnienia ale trzeba to przetrwać. W przeciwnym razie będzie to co we Włoszech..albo Anglii a nawet w innych krajach.. Owszem, poniosą straty różne firmy ale coś za coś..W końcu ważniejsze jest życie człowieka..
    Trzeba sobie zadać istotne pytanie..Czy był jakiś kraj idealnie przygotowany na pandemię? ?
     
    Ostatnie edytowanie: 24 kwietnia 2020
  8. aisunel

    aisunel Generał forum

    Czesc Tomaszek;).Absolutnie w Twoim przypadku zabraniam Ci:p,noszenia maseczek,ktore autentycznie moga Cie zabic,wirusy,ktore wydalasz z organizmu przy kichaniu osadzaja sie na maseczce i wracaja ponownie do Ciebie,duzo bardziej szkodliwe jak te z koronao_O.Jedyna alternatywa dla Ciebie jest przylbica,no chyba,ze po kazdym a psik zmienisz maseczke:D.Pamietaj o dezynfekcji rak,plyn alkoholowy minimum 70% ,zabija wirusa kazdego na smierc w ciagu 30 sekund;).Ja tak chojracze na bazarku ale co 30 minut spsikuje lapki sobie i moim sasiadom w niedoli i narazie jestesmy w kompleciexD.Spokoju i rozsadku,jak np. w Szwecji:)
     
    Miśkowo, gretag oraz krasnoludek10 lubią to.
  9. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Cześć Danielu. Powiedz to policji, która może dać mandat, na który mnie nie stać. Poza tym rząd sam sobie przeczy, bo każe nosić maseczki, ale jeść i pić w nich już nie. A co jak ktoś kichnie w trakcie jedzenia albo policja go przyłapie?

    Greciu, nikt nie ma silnego organizmu tak w 100%. Ja w styczniu i lutym robiłem USG i badania, które wykazały kamienie żółciowe, wysokie ryzyko zawału serca i udaru mózgu i parę innych nieprawidłowości a teraz mogę je wyrzucić do śmieci. Mama ma problemy z sercem i nawet nie ma kiedy się wybrać do kardiologa, więc ja chodzę do sklepu po zakupy a na te większe wybieramy się raz na tydzień czy dwa, ale niedługo wyda wszystkie swoje oszczędności na ciuchy. Co jest z resztą dziwne, bo dziadek całe życie pali i pije a jakoś nie ma problemów zdrowotnych, za to mąż siostry mamy zmarł parę lat temu na raka, chociaż tylko trochę pił alkoholu. Za wcześnie go wzięły anioły w swe zastępy niebieskie.

    PS. Nie oszukujmy się. Ja od dziecka jestem bardzo chorowity, bo w okresie niemowlęcym miałem zapalenie opon mózgowych a w 2 klasie podstawówki skręt jelit.
    PS2. Niestety nie mamy płynu alkoholowego 70%, więc używamy zaraz po powrocie do domu mydła hipoalergicznego (mamy zapas), przy Carrefourze mają środek dezynfekujący a zakupy w Auchan/K&M to tylko w rękawiczkach jednorazowych. Niestety koszyki są przed punktem pobioru rękawiczek. Jak wracam z komunikacji miejskiej albo ze sklepu a nawet z psem, to od razu myju myju rączek.
    PS3. Staram się być spokojny, ale nie wyobrażam sobie na 2 roku zaliczać WF'u zdalnie a egzaminów ani w tym, ani w żadnym, bo to nijak nie sprawdza naszej wiedzy, ponieważ wszyscy będą ściągać i nikt tego nie zweryfikuje.
     
    Ostatnie edytowanie: 24 kwietnia 2020
    aisunel i gretag lubią to.
  10. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dzien cieplutki:)
    Dzisiaj mialem wolne z koniecznosci,klakson mi wysiadl w staruszku i musialem jechac do doktora elektryka;).Bo jak tu jezdzic bez niego,nindza opatulone w te roznego rodzaju zaslonki z oczmi wlacznie,on nie wie czy idzie chodnikiem,czy ulica:eek:.I jak mu nie trabniesz,to wlezie pod kola i koniec,szpitale przyjmuja tylko z choroba uprzywilejowana medjalnie,a ze zlamaniami do weterynarzaxD.Jak dlugo glupcy od lasu beda nas zniewalaco_O.Jutro na 7 na bazarek,ludzi coraz wiecej i co mnie cieszy starszakow sporo;).Na faremce co chcialem to mam,walcze tylko o to swieto swiatel;).Konin nadal bez przypadku smiertelnego na covid-19,kwarantanny bylo ok.500 pozostalo,6 zarazonych,a w tym czasie na choroby wspolistniejace zmarlo ok. 100 osob;(.Damy rade tylko na spokojnie i z madrym rozsadkiem:)
     
    MYSZKA2005, gretag oraz krasnoludek10 lubią to.
  11. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Dawno mnie tu nie było....
    Danielu, niech każdy sam zdecyduje czy chce być zdrowy czy nie. Ja dbam o zdrowie i zakładam maseczkę oraz rękawiczki. Nikt mi tego nawet nie musi nakazywać.
    Wierz mi,że ci co są przeciw maseczkom zmieniają zdanie jeśli sami zachorują lub ktoś z ich bliskich..
    - - - -- -
    Czekam na niespodziankę, o której trochę w zgaduli.. Czy to o nowe rzędy na pnączu chodzi, Norbi o nich pisał czy coś innego.. ach ta moja ciekawość .. xD
    - - - -
    Kawę zostawiam dla gości..
    [​IMG]
     
  12. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Greciu to chodzilo o nowy kod....
    WOWMOM20
    skrzynia bonusow+25 sp;):)
     
  13. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Masz rację ale węgierscy gracze czekają na coś jeszcze..mogą to być 2 puste rzędy na pnączu albo jeszcze inna niespodzianka..
     
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    oby tak bylo;):)
    chociaz jest juz po 10 a o tej godzinie zawsze mamy nowe OO....
     
  15. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Mogą dać o 11-ej albo po obiedzie :)
    Gdyby dali puste rzędy to chyba dla itemów od Franka albo tych z pakietów..
     
  16. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dzien przedwieczorny:)
    Ach te ogrodniki,rano u mnie 20 stopni i sloneczko,teraz 9,deszcz i rzuca drzewkami na wszystkie stronyo_O.Trzeba pomyslec o jakisich odszkodowaniach od Skandynawow,bo co roku nam tych ogrodnikow,troiga imion podsylaja,a my nic:p.Norbi dzieki [ciach] za bonusa.Greciuniu masz racje odnosnie walki z pandemia;0.Moj lekarz zaraz na poczatku tego wariactwa,zreszta bardzo znany na mojej Wsi,przkazal mi bardzo wazne info,te maseczki tak pomagaja w walce z wirusami,jak siatka ogrodzeniowa chroni przed komarami;).Rece mowil,chron rece,90% zakazen bedzie przez rece,spirytus z gliceryna 70% i tak co 2,3h jak jestes poza domem,ponadto przy twoich chorobach wspolistniejacych predzej maseczka cie zabije jak wirus,no na te kilka minut jak robisz zakupy nic ci sie nie stanie,hmm,kazdy walczy z tym czyms jak chce i uwaza.Oczywiscie na bazarku mam przylbice bo inacze nindza,by sie do mnie nie zblizyli:p.Sezonowke powtorzylem 5 razy,a dla mnie cenne 25fl.Kolega obok mnie ma pawilon spozywczy i mowi Daniel drozdze tanieja i Greciuniu to jest jaskolka przy tym wszystkimxD

    Słówko niemile widziane na forum usunęłam.
    MOD_Zła
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 11 maja 2020
    gretag i krasnoludek10 lubią to.
  17. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Wczoraj był upał a dziś z rana chłodno..
    Piszesz o bazarku to ja Ci coś ciekawego napiszę..Na naszym większym bazarku więcej handlujących i kupujących ale handlujący zdejmują maski i wyśmiewają się z maseczek , policji, koronawirusa... Do tych stoisk mniej ludzi podchodzi w obawie żeby nie złapać choroby. Tracą na swoim nieodpowiedzialnym zachowaniu.
    Ten się śmieje co się śmieje ostatni..
    Drożdży i mąki u mnie jeszcze nie brakuje. Wszystko kupuję do wypieków w necie..
     
  18. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dzien przedwieczorny;)
    Meczaca byla ta sobota a wiatr jak hulal,zoska byla bardziej przyjazna,ludzi sporo na bazarku ale glownie obserwatorow.Mialem smutne zdarzenie z przesympatyczna starsza babulenka,ktora po raz pierwszy wyszla z domu od ponad miesiaca,oczywiscie opatulona w stylu nindza,przepraszam czy moge usiasc/handluje min. lawkami i mam 2 wystawione na wzor/.oczywiscie bardzo prosze,moze podam cos do picia,poprosze wody,prosze.Prosze pana ja sie tak zle czuje w tej masce,trudno mi sie oddycha i chwilke porozmawialismy.Mam u siebie w sprzedazy przylbice i moge ja pani podarowac nieodplatnie,w zamian za pani uzywana maseczke ale panie w telewizji mowia,ze musi byc maseczka,no tak ale ktorej:(.Tragedia:p.I tak dzisiaj stracilem 3 przylbice za wymiane,a ile radochy:).Slowenia stala sie krajem wolnym i otwartym dla swiata i bez wirusa,no tak ale jak tam sie dostac,samochodem miesiac a samoloty nie latajao_OxD.
     
    MYSZKA2005, tigre oraz gretag lubią to.
  19. RosesFarm

    RosesFarm Chodząca legenda forum

    Kawa dla wszystkich odwiedzających w ten chłodny deszczowy poranek.... miłego dzionka :)

    [​IMG]
     
    aisunel, krasnoludek10 oraz gretag lubią to.
  20. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Druga kawa? ..ale taka pachnąca,że nie mogę sobie odmówić:) Dziękuję :)
    Idę czytać poradnik do eventu..
    Miłego dnia Wszystkim życzę :)
     
    MYSZKA2005, aisunel oraz krasnoludek10 lubią to.