gretag

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika gretag, 11 maja 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Dziękuję za sprzątanie..hahah..taka ze mnie bałaganiara, po imprezkach nie sprzątam :)
    Nie wiem Danielu o jakie rośliny Ci chodzi.. ...jeszcze jestem zaspana xD
    Sezon właśnie skończyłam. Ostatniego zadania nie robię bo szkoda towaru.
    Nakładka na item założona i działa, sprawdziłam.
    == = = == = = =
     
  2. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Dzień dobry
    Greciu takie pytanie czy przy hodowlanym będziemy coś siać zaraz wychodzę i będe wieczorem i nie wiem jak ustawić farmę
     
    krasnoludek10, aisunel oraz gretag lubią to.
  3. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Nie widać roślin w koszyczkach więc raczej nie będziemy siać.
     
    krasnoludek10 i olgs3 lubią to.
  4. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Dziękuje
     
    krasnoludek10 i gretag lubią to.
  5. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dobry wieczor;)
    Sie imprezuje,sie spi:p.Greciu jaaaaaaak???????? juz nalozylas?.Robie wszystko sezonowe w 100%,ewenty,zakupy i mam 27 poziomo_O.Na rekinach przejde moze 2 lub 3 poziomy,pozostanie 10/11 do ulepszenia.Od dluzszego czasu walcze z teoria,iz jest to gra darmowa,o ile ambicje sa zminimalizowaneo_O.I chyba sezon bedzie pierwszym przypadkiem,gdzie bez inwestycji nie osiagnie sie celu,czyli nakladki?;).Pewnie sezony sa w wersji inclusive,czyli dostaniesz wszystko jak doplacisz;).I tak do konca roku,zeby zdobyc koncowy final na koniec roku 600% przez kilka dni:p.A takie moje 17 mruczek zdobyte blyskawicznie,beda mi sluzyc 15 razy i odemnie zalezy,kiedy z nimi wyjde na spacer:).No ale jest pulapka,gdzies je trzeba ustawic,to co przez najblizsze kilka miesiecy wzmozona ilosc ewentow na basce.:DxD
     
    Ostatnie edytowanie: 6 lutego 2020
    gretag, krasnoludek10 oraz hlnrys lubią to.
  6. aisunel

    aisunel Generał forum

    Wieczor:)
    Przegonilem pajaki,pajeczyny zebralem,odkurzylem salon,puszki sprzedalem i juz jestem styrany:p.I co nikt nie potafi odpowiedziec,ze rok 2020 i sezony okreslily jednoznacznie,iz jest to juz gra czesciowo darmowao_O.Zrobilem wszystko w sezonach,lacznie z zakupami w sklepie za faremki i braklo do nakladki:(.Gdzies popelnilem blad?.Ktos mnie oswieci i poprze moja stara teorie,ze jest to gra darmowa:DxD
     
    krasnoludek10 i gretag lubią to.
  7. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Danielu, może coś w domku farmerskim pominąłeś. Z poradnika wynika,że jak się robi wszystkie codzienne zadania i eventy to powinno punktów styknąć na zdobycie nakładki i itemu..
    Rysiu wyliczał ile dziennie trzeba zdobyć punktów..
    = = = = == = = == =
    Obecny event już mnie zmęczył i przestaję wierzyć,że będzie pnącze w globalu zdobyte..ale chcę się mylić..
    = = = == =
    Pora na kawę i ciasto..
    [​IMG]
     
    fkamil i krasnoludek10 lubią to.
  8. legion1986

    legion1986 Forumowy żółtodziób

    cześć szukam znajomych
     
    krasnoludek10 lubi to.
  9. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Cześć :)
    Jeśli chcesz zaprosić kogoś do sąsiedztwa, to zapraszam do tego wątku: KLIK.

    Na pączki jeszcze możemy poczekać do czwartku, ale faworki albo róże karnawałowe mogę podrzucić dla chętnych :)
    upload_2020-2-18_20-48-28.png
     
    gretag i krasnoludek10 lubią to.
  10. aisunel

    aisunel Generał forum

    Podwieczorowo;)
    Greciuniu bardzo przepraszam,za flustracje i "opluwanie":) firmy,ze nie jest darmowa:p.Ostatnio opuscil mnie entuzjazm zwiazany z farma i staram sie z duza przewaga czasowa przebywac w realuo_O.No ale jak teraz dopadla mnie"eureka",ze jest 5 zwierzakow,ktore codziennie mozna karmic,sezon stal sie bardzo jasniejszy;).Jedna nakladka stracona lecz nie wszystko,pytanie czy stodola wytrzyma:p.Ziolka zaczalem lecz z umiarkowanym entuzjazmem,florianow maloo_O.Zdroweczka i powodzonka;)
     
    gretag lubi to.
  11. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Pyszności takie faworki. Kiedyś robiłam na Tłusty czwartek ale te czasy minęły. Jedynie mogę oczy nacieszyć oglądać obrazki :) Nie ma komu piec. Ja zjem dwa czy trzy a syn jeden i nie ma sensu się zabierać za pieczenie .
    Danielu Ty nie grymaś tylko siej i siej bo można nieźle zarobić na targu :)..choć u mnie ceny nadal niskie ale wieczorem mogą być kosmiczne :p ...a jutro to będzie szał :)
    = = = == =
    Mam zamiar kupić wypiekacz do chleba ale potrzebuję dobrych rad. Jeśli ktoś z Was ma i korzysta to proszę o opinię,..wszystko co jest za i przeciw. Każda opinia cenna, nawet ta odnośnie producenta..

    = = =
    [​IMG]
     
    olgs3 i aisunel lubią to.
  12. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dobry wieczor;)
    Greciu z tymi chrustami,jak najbardziej,z wiekiem priorytety i apetyt sie zmieniaja;).Moj dobry znajomy robi takie chlebki w wypiekaczu od dawna,sa rewelacyjnie smaczne,ich wada jest przydatnosc do spozycia,po 3 dniach robi sie zakalec;).ziola zrobie jutro,sezon ujazmionyo_O.Wszystkiego dobrego;)
     
    gretag lubi to.
  13. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Mam wypiekacz do chleba i widzę dwie wady.
    1.Zajmuje miejsce w kuchni, a mam bardzo małą.
    2. Zjadamy więcej chleba, niż w czasach, kiedy ten chleb kupowałam w sklepie.

    Chleb sklepowy mi po prostu szkodził. Czułam się jakby ktoś mi kamień na żołądku położył. Teraz żadnych problemów.
    W zasadzie maszynkę kupiłam w zupełnie innym celu.
    Tydzień przed świętami uszkodził mi się nadgarstek w prawej ręce. Przede mną widmo pasztecików, uszek ciast, a zagniatać nie było jak. Jedna koleżanka mi podpowiedziała, że ona ma taki wypiekacz do chleba z funkcją zagniatania ciasta na makaron. Zaczęłam szukać. Oczywiście z założeniem, że tylko do tego wyrabiania ciasta będę używać. Jak już kupiłam, to uznałam, że głupio tak nie spróbować upiec chleba, jak już mam urządzenie. Pierwszy był zjadliwy, ale nie był jeszcze doskonały. Dostałam przepis od koleżanki, przeliczyłam sobie na swoje potrzeby i już w tym roku pieczywa nie kupuję.
    Ten domowy chleb jest dobry nawet po 5 dniach (chyba coś źle robię, bo zakalec się nie robi ;)). Dłużej nie miałam możliwości trzymać, a te 5 dni wynika tylko z tego, że w ramach eksperymentu upiekłam w jednym dniu dwa różne.
    Dobierasz sobie wagę chlebka, poziom wypieczenia.
    Możesz sobie upiec chleb, jaki chcesz.
    Moja maszynka piecze też drożdżowe, zagniata ciasto, robi owsiankę na śniadanie i podobno konfitury. Wszystko zależy, jakie dane urządzenie ma programy.
    Przydatna jest też funkcja opóźnionego startu. Możesz sobie tak ustawić, żeby na śniadanie mieć ciepłe pieczywo.
    Polecam
    ZK ;)
     
  14. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dziękuję Danielu :)
    Miałam nadzieję,że dużo ludzi piecze taki chleb i mi podpowiedzą czy warto czy nie itd.
    Jak widzę w piekarni ,że oni np. robiąc bułki nakładają a właściwie pomalują blaszki ciastem a ono później wyrośnie,że ho ho.. to wiadomo co w takich bułeczkach czy chlebie jest.
    Jesteś kochana,że tak mi fajnie opisałaś :) Dziękuję bardzo :)
    Ja akurat kuchnię mam taką średnią tyle ,że wąską. Kiedyś myślałam o powiększeniu a tym samym zlikwidowaniu jednego, najmniejszego pokoju ale teraz już nie warto. Z synem dajemy radę a gości nie miewamy codziennie.
    Jeśli możesz to proszę nazwę Twojego wypiekacza. :)
    Bardzo mnie naszło na pieczenie swojego chlebka z różnymi dodatkami , nawet z owocami. Jadłam już takie , są pyszne..
     
    Miśkowo i olgs3 lubią to.
  15. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Z nazwą to już sówkę Ci puszczę, żeby nie było reklamy ;)
    Do wypiekacza jest książeczka z przepisami, ale warto eksperymentować i szukać w sieci.
     
    olgs3 i gretag lubią to.
  16. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Właśnie taki kupimy :)
    Dziękuję za pomoc :)
     
    olgs3 lubi to.
  17. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie ma sprawy i życzę smacznego :)
     
    olgs3 i gretag lubią to.
  18. aisunel

    aisunel Generał forum

    Dobry wieczor;)
    Greciuniu,mamy na "starosc" tyle dobrodziejstw internetowych z poradami,przepisami,lacznie z wizualizacja,nawet ostatnio stalem sie internetowym kucharzem,roznie to wychodzi:D.Wpisz u wujka wypiekacz chleba,opinie,pozniej dopasowujesz ceny,zreszta co ja Ci tam,jestes inteligentna;).Ale od kolegi,taki cieplutki mniam ale to sa inne chlebki, niz z naszych ogniowych produkcji:p.Pewnie juz probowalas to wieszo_O.Milej nocy i zadowolenia dla Wszystkich;)
     
    gretag lubi to.
  19. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :)
    Danielu, jeszcze nie kupiłam ale kupię w przyszłym tygodniu. Teraz nie mam na to czasu a przecież trzeba odpowiedni rodzaj mąki kupić a nawet różne i inne takie. Jak już będę miała ten wynalazek to trzeba go we wszystkim wypróbować..i chlebki różniste i ciasta i nawet ciasto na pizzę(choć tego nie lubię ale syn uwielbia)
    Mnie najbardziej kuszą chlebki z suszonymi owocami. Kiedyś takie bywały w mojej najbliższej piekarni ale pewnie mało ludzi kupowało bo już nie pieką.
    Miłego dnia i szybkiego ewentu :)
    [​IMG]
     
    olgs3, aisunel oraz abc2016 lubią to.
  20. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Greciu, też mam wypiekacz, nazywam go Kenem, to pierwsza część nazwy firmy, więc bez problemu znajdziesz w necie. Piekę w nim chleb na drożdżach według jednego z przepisów, które są dołączone do machiny, chleb na zakwasie piekę w zwykłym piekarniku.
    Do Kena wrzucam podstawowe składniki, włączam program i on miesza, a jak wymiesza to wysyła mi smsa;), że już można dodać do ciasta to co chcę, zioła, ziarenka, suche owoce. Polecam chlebek z dodatkiem bazylii, oliwek i suszonych pomidorów.:)
    Dzień dobry.:D