gra nie działa

Temat na forum 'Archiwum - pomoc' rozpoczęty przez użytkownika babajaga58, 2 marca 2023.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. babajaga58

    babajaga58 Forumowy żółtodziób

    mam pytanie czy ktoś wreszcie coś zrobi z tą grą?Gram już kilka lat,ale to co teraz się dzieje to jest masakra,jezeli dalej tak będzie to usuwam grę,bo szkoda moich nerwów, wgrywa sie pół godziny zacina co rusz,pozdrawiam wszystkich cierpliwych graczy
     
  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Jeśli grasz na przeglądarce to wyczyść proszę co jakiś czas historię przeglądania, upewnij się czy podczas czyszczenia pamięci podręcznej zaznaczone zostały wszystkie konieczne opcje dotyczące usuwanej zawartości i przedziału czasowego. Na koniec zamknij system i ponownie uruchom komputer.
    Warto sprawdzić działanie gry na różnych przeglądarkach (Chrome, Edge, Firefox, Opera) oraz połączenie z internetem.
    Polecamy również aplikację - Autonomiczny klient do pobrania - jest to rozwiązanie alternatywne opracowane dla Graczy, którzy dysponują sprzętem o niższych parametrach i w związku z tym mają problemy z grą w technologii Unity.
    Informacje na temat klienta znajdziesz w tym temacie: Autonomiczny klient do pobrania.

    Jeżeli zastosowanie się do powyższych wskazówek nie poprawi działania gry to zapraszam w celu sprawdzenia konta do PT, zgodnie z poradnikiem: Pomoc Techniczna.

    Czy tutaj masz jeszcze jakieś pytanie?
     
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    O, a to już wiadomo coś o parametrach?
    Bo te (ciężko je nawet nazwać parametrami) mówią tylko tyle, że klient odpali praktycznie na każdym sprzęcie.

    https://board-pl.farmerama.com/threads/aktualne-wymagania-sprzętowe.89533/

    Dokładniej to, że da się go zainstalować.
    Nie ma tu nic o tym, że gra będzie działać jak należy.
    Przypuszczam, że większość pojawiających się tutaj podobnych zapytań (a jest ich co raz więcej), jest spowodowana właśnie za słabymi maszynami.
    Czyszczenie ciastek nie jest panaceum i nic nie pomoże na wymagania.
     
    Kasiunia13 lubi to.
  4. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    hlnrys po co pytasz? przecież masz otwarty swój wątek odnośnie wymagań sprzętowych i między innymi w nim przekazywane są Tobie otrzymywane informacje.
    A skoro już zapytałeś to ja też mam pytanie bo cały czas zastanawiam się co Ci te informacje (jak już otrzymasz wszystkie) dadzą, zmienisz sprzęt? bo wydaje się logiczne, że jeśli po stronie gry nie ma żadnych problemów a nam na posiadanym sprzęcie gra muli i zacina to znaczy, że sprzęt jest za słaby i/lub internet niestabilny (ja np. mojego staruszka wzmocniłam - dysk SSD, dodatkowa pamięć RAM i jeszcze coś tam fachowiec poprawiał i naprawiał) i teraz to niebo a ziemia, ale nie zmieniałam niestety mojego żółwiego i często niestabilnego połączenia z internetem bo nie mam takiej możliwości, ale i tak teraz jest dobrze.


    babajaga58 czy masz jeszcze jakieś pytanie?
     
    hlnrys lubi to.
  5. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Co mi te informacje dadzą?
    Poważnie?
    Może właśnie chcę sprzęt mienić, i takie wymagania by mi pomogły.

    O to to to, pełna zgoda.
    Tylko jaki jest za słaby (pomijam już maks wymagania, o które proszę)?
    I to jest sedno sprawy.
     
    Kasiunia13 lubi to.
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No wiesz, ja widząc, że gra zbytnio obciąża procesor, pamięć i dysk nie wyrabia, wiatrak lata jak opętany to nawet nie patrzyłam jakie wymagania są w FAQ bo sama widziałam, że parametry mojego laptopa są za cienkie i dlatego je zwiększyłam, ale nowego sprzętu za kilka tysięcy tylko dla gry nie zamierzam kupować. Jeśli kiedyś tam okaże się, że nie podołam grze to pewnie będę zmuszona się z nią pożegnać, ale mam nadzieję, że aż tak źle nie będzie.

    Ale zostawmy może nasze dywagacje na inną okazję, bo nie sądzę aby to rozwiązało problem Autorki wątku.
     
    hlnrys lubi to.
  7. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Sama zwiększałaś na czuja.
    Myślę, że to (zaznaczone) jest przyczyna oporu BP względem podania wymagań.
    Boją się wymaganiami odstraszyć graczy.
    Masz rację.
    Ale nie do końca:
    Przynajmniej by wiedziała na czym stoi (nie tylko ona).
     
  8. pepe2013

    pepe2013 Książę forum

    No tak. Z tego co zauważam z tych wywodów dot. wymagań sprzętowych i wogóle problemów z grą to BP obrało jedno zawsze stanowisko. A mianowicie są problemy to pewnie problem ze sprzętem u graczy... a może tak w drugą stronę przejdziemy... a może to problem z serwerem BP... Drodzy Moderatorzy, Wy nie jesteście niczemu winni, ale Farmerama to nie jedyna gra w którą np. ja gram... a gram w inną grę i jakoś wymagania Farmeramy do mojej drugiej gry to namiastka potrzeb sprzętowych, dziwne, że w tamtej grze wszystko hula a zaraz po przejściu na Farmeramę czasami muli jak muł... i co... mój wypasiony sprzęt ma problem? Nie sądzę. Często słyszę, zwłaszcza przy nowych eventach jak się coś wykrzacza graczom, ciasteczka wyczyścić etc. i u mnie czasami też jest problem. Nic nie robię czekam do 1h i dziwnym trafem wszystko wraca do normy. Więc logika podpowiada, że często BP robi nas w konia i tyle. Albo co to jest za rozwiązanie problemu jak np. jeden gracz zgłasza problem i słyszy, że nikt nie zgłaszał nic podobnego to "na pewno" u Ciebie jest problem - śmiechu warte - owszem może w niektórych przypadkach to racja... ale jakoś zawsze jak czytam na forum to od razu "to u Ciebie problem".

    Niezależnie od wszystkiego... życzę jak najmniej problemów i miłego dnia :)
     
    hlnrys lubi to.
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Tak, wzięłam pod uwagę sugestie fachowca i moje możliwości finansowe i na tę chwilę jestem zadowolona.
    Nie wiem jaka jest przyczyna, że nie otrzymaliśmy więcej informacji ale czy się boją? wydaje mi się, że nie mają czego bo czy te informacje są czy ich nie ma to Gracze przecież sami widzą jak gra działa na ich sprzęcie.

    pepe2013 jasne jest i tego nikt nie ukrywa, że podczas startu eventu czy kilku wydarzeń jednocześnie kiedy do gry wchodzą nowe dane to serwer gry jest bardziej obciążony i mogą występować spowolnienia ale gdy do tego dodamy jeszcze niestabilne połączenie z internetem i problemy sprzętu/oprogramowania to klops.

    Przypominam jednak, że dział Pomocy nie służy do dyskusji, jeśli macie jakieś pytania to proszę otworzyć lub kontynuować w swoich tematach.

    Czy Autorka tego wątku ma jeszcze jakieś pytania?
     
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Pytań nie ma, temat zamykam.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.