fkamil

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika fkamil, 7 grudnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. fkamil

    fkamil Komandor forum

    A dziękuję :). Chwalę sobie menażerię bo jedno pole 2x2 mieści w sobie 8 zagród więc to fajne oszczędzanie miejsca na wszystkie inne rzeczy, powinnaś spróbować i się przekonać, zwłaszcza jak event ogranicza się do jednego pola- np głównej łąki. Jakby był event gdzie wypadajka leci tylko z zagród to możesz na głównej łące ustawić ich 44...albo 43+8 jak masz rozbudowaną menażerię. Przemyśl i może się skuś jednak bo warto.
    Pozdrawiam i również życzę Ci powodzenia w misjach w spółdzielni. :)
     
  2. MYSZKA2005

    MYSZKA2005 Weteran forum

    Kamil,
    miesiac minal, a sprawozdania brak:(
    chwal sie, jak realizacja planow, miesiac dlugi byl to pewnie sporo:):).
     
    magdusia668, krasnoludek10 oraz fkamil lubią to.
  3. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Szczerze? Czekałem, aż mi ktokolwiek coś napisze bo nie mogłem pisać posta pod postem :), biorę się za pisanie :)

    Minął kolejny miesiąc więc czas na małe podsumowanie.

    • Wykupienie wszystkich magazynów za gwiazdki- zrobione.
    • Ulepszenie ich na maksa- zrobione, menażeria, manufaktura i ogród są rozbudowane do końca.
    • Dokupiłem za floreny drugą menażerię i rozbudowałem ją do 6 zagród- brakuje desek na ostatni.
    • Obornik rozbudowałem na 650 miejsc, nadal mam problem ze składowaniem go na gorsze czasy, ale przynajmniej starcza mi na 3 pełne pola.
    Jeśli chodzi o zadania to wygląda to tak:
    • popyt na wełnę 30%
    • szał na angorę 66%
    • Guano 80%
    • w poszukiwaniu trufli - zakończone
    • migocząca biżuteria 36%
    • poduszkowa bitwa 80%
    • na falach odnowy biologicznej - zakończone
    • 1001 przygód - zakończone
    • kreatywne pałeczki - zakończone
    • perypetie przy zakupie garnka 86%
    • kłopoty z klejem - zakończone
    • magia wąsów 33%
    • przyjacielska przysługa 13% - tutaj się nic nie zmieniło, ale zbieram bobry, może otworzę niedługo warsztaty z deskami jak zakończę guano
    • instrukcja obsługi hydrantu 86%
    • straż pożarna 76%
    • w obronie twierdzy 40%
    • wachlarz możliwości 60%
    • odpoczynek w hamaku - zakończone
    • pożytek ze słonia 96%
    • brokatowe przyjęcie 70%
    • z jednej gliny 73%
    • zagadka kocich łakoci 63%
    Mapa kryształowych wodospadów cała odkryta.
    Kończę siać kawę do ostatniego zadania i na dniach powinienem odkryć ostatnią część na wyspie skarbów.

    Spostrzeżenia:
    Problem z bananami do świątyni małp, gwiazdki jakoś o dziwo podgoniłem.
    Szkoda, że nie można wylosować skrzynki z narzędziami na kole.

    I teraz zrzuty ekranu:
    [​IMG]

    W tym momencie chciałem się skupić na runie która skraca czas wzrostu drzew na głównej łące, dzikiej łące i leśnej polanie.

    [​IMG]

    Rozbudowana manufaktura z czerwonym guano, całkiem przyjemna dostawa do zadania.

    [​IMG]

    I tutaj banany.

    Podsumowanie i postanowienia:

    Mam zamiar skupić się trochę bardziej na zadaniach z Bahamaramy ponieważ zbieranie bananów idzie mi dość słabo. Na głównej łące na dwóch polach (główna i dzika) siać uprawy do zadania, na leśnej mam poukładane magazyny, drzewa i zagrody.
    Jeśli się nic nie zmieni to planuję dokupić manufakturę i powoli ją rozbudowywać.
    Wszystko zależy od tego jak Farmerama planuje odejść od flasha. Moim zdaniem przejdziemy na technologię html5. Jeśli się tak stanie to nie musimy obawiać się o granie na telefonach bo wystarczy nam wtedy zwykła przeglądarka. Jeśli jednak pójdą w wersję PC to chyba jednak pożegnamy się ze zbieraniem "w locie" gdzieś na zakupach czy gdziekolwiek poza domem.
     
    Ostatnie edytowanie: 3 lutego 2020
  4. MYSZKA2005

    MYSZKA2005 Weteran forum

    wow, imponujace:):)
    co do narzedzi to nie chomikujesz gdzies itemow z kola? zgrzybiale domy daja skrzyneczki z narzedziami:)
    ----
    ma nadzieje, ze jednak nowa mechanika pozoli grac na telefonach:)
    jak nie, to kiepsko by to wyszlo i znacznie utrudnilo gre.

    gratuluje postepow i trzymam kciuki za dalsza realizacje planow:)
    w tym tempie to zrealizujesz je w pol roku:):)
     
    magdusia668, krasnoludek10 oraz fkamil lubią to.
  5. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Wszystkie przedmioty ozdobne które dają jakąkolwiek skrzynkę są wystawione. No niektórych rzeczy przyśpieszyć się nie da, ale uważam, że i tak nie jest tragicznie ;).
    Co do gry to byłoby to ogromne utrudnienie jakbyśmy nie mogli sobie zebrać eventu poza domem. Większość osób które nie pracują przy komputerach by pewnie nie skończyła większości.
    Co do postępów no to nie ukrywajmy, że to w dużej mierze Twoja zasługa, - pomoc, cenne rady i wsparcie podczas GT za co Ci oczywiście dziękuję Lidka.
    Oraz dziękuję wszystkim za wymiany w balonie i za prezenty podczas GT, zwłaszcza za podstawy bikini bez których nie odkryłbym ostatniego pola na kryształowych wodospadach :)
     
  6. MYSZKA2005

    MYSZKA2005 Weteran forum

    z ta pomoca itd. to nie przesadzaj, wielu graczy na forum dzieli sie swoimi dowiadczeniami i udziela rad i wsparcia i to glownie ich zasluga, ale przede
    wszystkim to fakt, ze umiesz z nich korzystac i efekty masz impoujace:)
    tak trzymaj:):)
     
    magdusia668, krasnoludek10 oraz fkamil lubią to.
  7. fkamil

    fkamil Komandor forum

    No już nie bądź taka skromna :p. Jestem wdzięczny za każdą pomoc i rade i chętnie z niej korzystam :).
     
  8. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    Witam Kamil
    Mnie to znasz sąsiedzie :) Dziś dopiero zahaczyłam o próg Twojego domu :) Wiesz gdzie pisać jak coś.A jak Ci idzie to wiem, bo migasz mi co chwile.Brawo.Pozdrawiam i się polecam
     
    magdusia668, krasnoludek10 oraz fkamil lubią to.
  9. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Witam:). Dziękuję za odwiedziny sąsiadko, idzie mi całkiem dobrze, nie narzekam. Zrobiłem sobie obszerny plan działania i listę celów, jak na razie idzie mi wszystko zgodnie z planem. Gdybyś potrzebowała cukru czy na kawę to wiesz gdzie mnie szukać ;). Pozdrawiam i również się polecam.
     
  10. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    ahhahah oj ale się uśmiałam
    Ja już cukrzycy dostane,tyle cukru i innych tego typu dobroci mam,koło sypie tymi dobrociami że aż patrzeć na to nie mogę,ja z tych dobroci to potrzebuje teraz tylko wypadajki, te to nigdy w nadmiarze.A za kawę pięknie dziękuję.Fajnej soboty życzę.
     
  11. fkamil

    fkamil Komandor forum

    No to jedną już ode mnie dzisiaj masz, jutro też wyślę. Wzajemnie miłej soboty życzę ;).
     
    magdusia668, olgs3 oraz krasnoludek10 lubią to.
  12. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    A to dziękuje pięknie,przyda się na pewno, gonimy z tym globalem dalej.Życzę fajnego całego tygodnia
     
    magdusia668, olgs3 oraz fkamil lubią to.
  13. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Siema Kamil :)
    Coś Ty ostatnio taki zalatany? Jakoś rzadko forum odwiedzasz. Jak tam plan działania i lista celów - odhaczają się kolejne pozycje?
     
    magdusia668 i fkamil lubią to.
  14. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Cześć Łukasz, trochę real mnie skradł i mam tylko chwilkę czasu na farmę i małe dzień dobry u Eli, niedługo ogarnę swoje sprawy i pojawię się częściej na forum, plan działania i lista celów pojawi się tutaj w następnym tygodniu, muszę przemyśleć kilka rzeczy bo dodałem sobie sporo nowych celów na farmie. Pozdrawiam :).
     
    magdusia668, Miśkowo oraz MYSZKA2005 lubią to.
  15. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Zgodnie z prośbą, wpadłam popatrzeć na to podsumowanie.;):)
    Dzień dobry.:D
     
  16. fkamil

    fkamil Komandor forum

    W związku z tym, że większość zadań ma się ku końcowi postanowiłem sobie napisać kilka nowych celów na ten rok.

    Przede wszystkim wbić poziom 200.
    Odkryć cały grzybowy las.
    Posiadać 5 menażerii (rozbudowanych na 8 zagród).
    Minimum 450 poziom Bahamaramy.
    Posiadać 3 manufaktury (rozbudowane na 8 warsztatów).

    Stare cele:
    rozbudowa obornika na maksa
    wyspa skarbów cała odkryta więc odhaczam :)
    Jeśli chodzi o banany to nie oddawałem zbyt wiele ostatnio. Postanowiłem trochę zmienić taktykę i je zaoszczędzić.
    W tym momencie mam ich 142. Będę ich używał tylko w potrzebie eventowej w razie gdyby brakowało mi jakiejś rośliny, drzewa czy może nowego zwierzaka.


    8 marca minął rok od kiedy klikam z Wami w Farmeramę. Dzisiaj mam poziom 146 na głównej farmie i 372 na Bahamaramie.
    Na leśnej polanie stoją 3 menażerie 2x8 zagród i 1x4. Dwa ogrody rozbudowane na maksa oraz jedna manufaktura na 8 warsztatów.
    Ponieważ wbiłem poziom 145 zacząłem siać krokusa. Chcę go ulepszyć do 1 sekundowej formy żeby dołączyć do "1sekundowych farmerów" ;).
    Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim Farmerom którzy mnie wpierali przez ten rok, którzy wymieniali ze mną miłe sowy oraz częstowali kawą i ciastkami na forum, oczywiście o prezentach i wymianach na GT nie wspominając.


    Zrzuty ekranu:
    Banany:
    [​IMG]
    Gwiazdki:
    [​IMG]

    I tu mój mały wybieg dla zwierzaków domowych.
    [​IMG]

    Dzisiaj kupiłem to niebieskie jajko jako bonus do warsztatów:).

    I przepraszam, że ostatnio nie miałem zbyt dużo czasu na pogaduszki forumowe, ale real pozostawił mi czas tylko na codzienne prezenty i zbiory.
    Pozdrawiam serdecznie:).
     
  17. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    O to rocznica, jest okazja do imprezki, a Ty tak cichutko siedzisz.;)xD
    [​IMG]
    Gratuluję, przez rok to fajny wynik.:D
    Dla porównania startując 5 lat wcześniej po roku nie dotarłam nawet do 80 poziomu. Ciekawa jestem, czy startowałeś od całkowitego zera czy miałeś wcześniej jakieś kontakty z tą grą. A od 146 do 200 szłam przez nieco ponad 5 miesięcy, ciekawe jak Tobie pójdzie.;)xD
    28 czerwca 2018 r.
    5 grudnia 2018 r.
    Życzę powodzenia.:D
     
    magdusia668, Miśkowo oraz fkamil lubią to.
  18. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Startowałem od całkowitego zera. Bardzo bardzo dawno temu grałem w podobne gry na przeglądarce, dosyć krótko bo jakoś mi nie podeszły no i rok temu postanowiłem dać szansę Farmeramie no i tak już zostałem:).
     
    magdusia668 i Miśkowo lubią to.
  19. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Kamil, w przeciągu roku to masz super osiągnięcia :), a widząc twój zapał i zaangażowanie to postawione cele na ten rok osiągniesz do połowy roku;), trzymam kciuki:)
     
    magdusia668 i fkamil lubią to.
  20. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Łukasz patrzysz pewnie przez pryzmat dawnych lat gdzie poziom 100 to był dopiero wyczyn. Oczytałem się tutaj wielokrotnie, że teraz jest łatwo więc nie wydaje mi się, że jest tu co chwalić :). Ot po prostu klikam tu i tam w jakimś tam zorganizowanym szyku i samo wychodzi;). Mimo wszystko dziękuję za miłe słowo ;).
    Pozdrawiam :)
     
    magdusia668 i Miśkowo lubią to.