FAQ Farmerskie Koło Fortuny

Temat na forum 'FAQ - gra' rozpoczęty przez użytkownika FAQ, 20 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Farmerskie Koło Fortuny


  Zmienione Farmerskie Koło Fortuny przyniesie nam lepsze nagrody i więcej frajdy. Próby podstawowe i dodatkowe zostają przypisane do trybu zwykłego, natomiast do gry wprowadzone zostaną próby imprezowe (do kupienia za floreny), które nie tylko zmienią wygląd koła, ale również pozwolą na uzyskanie wspaniałych nagród. Próby darmowe dają dostęp do Koła Fortuny w zwykłym trybie z mniej wartościowymi nagrodami, choć nieco lepszymi niż oferowane do tej pory.
  [​IMG]
  Tryb Koła Fortuny wybierany jest przed wprawieniem koła w ruch poprzez wybranie odpowiedniej zakładki po lewej stronie:

  [​IMG]

  Podczas wyboru można zobaczyć możliwe do wylosowania nagrody w danym trybie.
  Klikając "Wygrane nagrody" sprawdzimy jakie próby zostały wykorzystane i co dzięki nim udało nam się zdobyć.
  Tabela nagród resetuje się automatycznie co 8 godzin, ale można to przyśpieszyć płacąc 2 FL za tryb normalny lub 4 FL za tryb imprezowy. Po zresetowaniu nagród zegar zaczyna odliczanie od nowa.

  [​IMG]
  Nagrody możliwe do wylosowania resetują się gdy:
  1) Upłynie określony czas od ostatniej zmiany.
  2) Gracz zresetuje nagrody za floreny.
  3) Gracz wygra nagrodę na kole.

  UWAGA: Resetowanie nagród w pierwszym przypadku następuje z chwilą wejścia do Koła Fortuny.

  Po wybraniu trybu gracz może zakręcić Kołem Fortuny. Jeśli wybrany tryb nie jest taki sam jak poprzedni, nie ma charakterystycznego dla danego trybu wyglądu koła.


  Tryb zwykły koła wygląda następująco:

  [​IMG]

  Po prawej stronie widoczny jest znak Start, a nad nim widzimy ilość naszych prób. Możemy mieć 99 prób darmowych i nieograniczoną ilość prób imprezowych. Przez pewien czas, w trybie normalnym będziemy mieć jednak do wykorzystania zdobyte wcześniej próby dodatkowe ze starego Koła Fortuny, oznaczone jako złote wejściówki.


  Zupełnie inny wygląd ma tryb imprezowy:

  [​IMG]

  Imprezowe wejściówki możemy kupić w Galerii Handlowej w zakładce Inne artykuły, lub klikając na niebieski plusik przy ich ikonce. Jedna próba kosztuje 8 FL. Nie będzie możliwości zakupu większej ilości niż 100 prób.

  [​IMG]

  Po kliknięciu na Start pojawiają się nagrody, a koło zaczyna się kręcić.
  Po chwili strzałka zatrzyma się na nagrodzie. Można też kliknąć znak Stop (umiejscowiony w tym samym miejscu co Start), by przyśpieszyć wyświetlenie nagrody.
  Przycisk Start/Stop jest widoczny cały czas. Jest aktywny nawet wtedy, gdy nie będą się odbywać żadne działania.

  UWAGA: Wynik losowania jest ustalany w trakcie wprawiania koła w ruch. Również wtedy nagroda jest dopisywana do konta.

  [​IMG]

  Nagroda wyświetlana jest w środku koła. Możemy ją również zobaczyć na liście nagród.
  Przy liście nagród pojawiają się też podpowiedzi. A gdy wykręcimy nagrodę, która zawiera więcej niż jedną rzecz, to na środku pojawi się specjalny komunikat z zawartością.

  [​IMG]

  Dotychczasowe próby podstawowe i dodatkowe przekształcają się w darmowe i złote, natomiast dodane zostają próby imprezowe. Próby dodatkowe, które gracze wygrali do tej pory zachowują swoją ważność. Dla niewykonanych misji, w których były do wygrania próby dodatkowe, nagrody zostaną zmienione na super nawóz. W przyszłości nie będzie już do wygrania tych prób, mogą być jednak próby imprezowe. Usunięte zostaną również próby ze Szkoły Farmerów oraz bannery w mieście z pakietami zawierającymi próby. W 5. dniu bonusu za codzienne zalogowanie gracze mogli otrzymać próby dodatkowe, więc teraz szanse na ich otrzymanie zostaną rozłożone na pozostałe nagrody (PD i SG).
  Nagrody oferowane na nowym Kole Fortuny są dużo cenniejsze i mamy większe szanse na uzyskanie tych najbardziej interesujących.

  [​IMG]


  Najbardziej cenną nagrodą jest Jackpot, czyli nagroda główna, np. Muzyczny Kwiatek: KLIK. W momencie jej zdobycia, pokazuje się informacja oraz kolorowe fajerwerki (w opcjach gry mamy możliwość wyłączenia fajerwerków).
  [​IMG]  Za każdym razem mamy 12 możliwych do wylosowania nagród, a szanse na zdobycie każdej z nich są takie same, co odróżnia stare Koło od nowego.
  Ponadto dobór możliwych nagród jest oparty na nowym systemie losowości. Każdej z nagród przypisany jest poziom zainteresowania, wynikający z potrzeb gracza na danym poziomie gry. Podział nagród na 4 etapy jest oparty na kilku czynnikach.
  Przykład: Gracz z 20 poziomem będzie bardziej zainteresowany otrzymaniem jabłoni niż ten na 90 poziomie. Dlatego w jednym przypadku nagroda będzie miała poziom I, a w drugim IV.  Ogólne informacje końcowe
  Wszystkie dane, teksty i wartości odnoszą się do stanu gry przy tworzeniu tego poradnika. Informacje w nim zawarte opieramy na testowej wersji eventu lub nowości w grze, a one mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku oraz wprowadzenia zmian w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat tych zmian lub uzupełnień.
  Poradniki mają jedynie charakter pomocniczy. Różnice między informacjami zawartymi w poradniku a stanem aktualnie obowiązującym w grze nie są podstawą do ubiegania się o rekompensatę.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 14 maja 2019
 2. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Co nowego w poradniku?

  Dnia 13.12.2014 o godzinie 20:20

  Została dodana informacja o nagrodzie głównej Jakcpot

  Dnia 06.01.2015, o godzinie 13:00
  Dodano informację o pewnych ulepszeniach Koła Fortuny oraz screen z możliwością włączenia/wyłączenia fajerwerków

  Dnia 19.02.2017, o godz. 8:45
  Poprawiono informację o ilości darmowych wejściówek w związku z ogłoszeniem

  Dnia 26.05.2017, o godz. 11:56
  Usunięta została informacja o nagrodach dla członków nieistniejącego już klubu TGC.

  Dnia 01.06.2017, o godz. 22:55

  Zmieniona została tabela z nagrodami.

  Dnia 09.06.2017, o godz. 21:10

  Zmieniony został czas niektórych bonusów.

  Dnia 18.12.2017, o godz. 21:35

  Zgodnie z ogłoszeniem zaktualizowana została informacja o zwiększonym limicie darmowych wejściówek.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 grudnia 2017
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.