Farmerskie Koło fortuny - nagrody i dyskusje.

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika Angel, 30 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. rysio

    rysio Ambasador forum

    Proponuje zlikwidowac kolo fortuny, przynajmniej w tej formie.
    Dla mnie jest calkowitym nonsensem jesli z 12 pozycji obojetnie ktorego kola 8-9 zajmuja SG, TPD lub TP oraz slkadniki dzielnicy rzemieslniczej, a co 3 wygrana to mandragora.
    Pozostale przewaznie 3 pozycje zajmuje drzewo podstawowe typu jablon lub XXL grusza lub surmia. Notabene dzieki zielonemu ekspresowi zmniejszylem ilosc grusz XXL z ponad 100 do 10 szt.
    Z ostatnich zapowiadanych 3 nowosci na kole nie widzialem (o wygraniu nie mowimy) ani jednej.
    Na tydzien przepada mi ok 20 szt normalych wejsciowek bo na kole nie ma nic interesujacego (poziom 129)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  2. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    A ja lubię koło fortuny i nie chcę jego likwidacji. :)
     
  3. rysio

    rysio Ambasador forum

    no to dac wszystkim graczom rowne szanse a nie przez algorytmy niektorych dyskryminowac i to w dosc perfidny sposob
     
    krasnoludek10 lubi to.
  4. halina54

    halina54 Hrabia forum

    proponuje zlikwidowac mandragore ,drut i eliksir bo dostajemy go jako wypadajki ze wszystkiego i cos z pnacza..to sie pytam po co jeszcze to dziadostwo wpychaja na sile i chyba po zlosci uszczesliwiaja nimi graczy?Bialej goraczki dostaje jak za uciulane z trudem wejsciowki co drugie to to badziewie
     
  5. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Mnie tez koło "uszczęśliwia" tymi produktami rzemieślniczymi:
    [​IMG]

    A jednak je lubię. :):p
     
    krasnoludek10 lubi to.
  6. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ty przynajmniej nie dostajesz co chwilę SG:pxD
     
  7. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Już wolę te SG od tych drutów czy mandragory.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  8. VELOCI_RAPTOR

    VELOCI_RAPTOR Stary wyjadacz

    Zakręciłem i cóż ...

    [​IMG]
     
  9. jagoda5333

    jagoda5333 Forumowy żółtodziób

    A ja przed chwila coż za szczeście, wykrecilam +200 i go nie dostalam i wogole wszystko sie zacina...masakra z tym kolem
     
    krasnoludek10 lubi to.
  10. PolakM

    PolakM Komisarz forum

    przed momentem wylosowałem z "darmowej próby" Bonus na plony: + 1, okazuje się że bonus ten nie dotyczy + 1 dla roślin lecz + 1 dla "większy zysk budynków warsztatowych - czas trwania bonusu 6 godz."(taka informacja jest po najechaniu na ikonę bonusu w pasku z lewej strony). Sprawdzałem i rzeczywiście w manufakturach - warsztaty dają + 1 szt dodatkowo.
    W związku z powyższym, mam pytanie czy ktoś też tak miał, czy to pomyłka, pierwszy raz się z czymś takim spotykam
     
    krasnoludek10 lubi to.
  11. kasia_79

    kasia_79 Młodszy ekspert

    zaktualizowali nogrody na kole i teraz jest +1 dla zagród , +1 dla warsztatów i +1 dla owoców
     
  12. [stoprocent]

    [stoprocent] Forumowy żółtodziób

    Powie mi ktoś co to jest lot ufo oraz rejs statkiem? Bo wygrałem te dwie rzeczy, ale kompletnie nie mam pojęcia co to jest i co z tym zrobić.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  13. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Postaw np w ogrodzie ozdobnym. Oba itemy dają skrzynki
     
  14. [stoprocent]

    [stoprocent] Forumowy żółtodziób

    Dziekuje bardzo! :)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  15. rysio

    rysio Ambasador forum

    Pozwolilem zrobic sobie miesieczne zestawienie nagrod ze zwyklego kola fortuny. Powod - skonczyc wreszcie z mitem "losowosci". Losowosc jezeli by nia byla powinna miec rozklad normalny Gaussa. Ponizsze zestawianie (tabela) wkazuje ze wynik niczym nie przypomina rozlkad nermalny:
    godzina
    przedmiot123456789101112suma
    PD121154811226
    TPD1416
    SG322374213431
    perfumy3113533423
    SP13217
    SN332222115
    SN Zosi1312435120
    turbo nawoz Zosi33
    plony +1 / 6h22
    +25%/+50% PD / 6h33
    kolorowe zwierzeta1236
    sol131211413
    cukier221218
    mandragora1161327223
    drut123
    eliksir311210118
    drzewa1113
    XL134
    XXL123
    farmarka2125
    gwiazdka4239
    impr. wejsciowka2237
    zagroda112
    zolte ulepsz2114
    pomarancz ulepsz22
    produkt rzemiosla22411111
    suma142418241227221837162025
    Czego w tabeli nie da sie niestety zbrazowac to kolejnosc wypadania - powstaja prawdziwe ciagi wypadajnosci w poszczegonych godzinach (tzn. 3-5 razy ta sama godzina w kolejnosci).
    Wg byloby wskazanym zastapic sformulowanie "losowosc" faktem sterowania wypadajek skryptem.
    Moze moj apel do MODOw i tworcow gry zostanie zaakceptowany
     
  16. izabell2468

    izabell2468 Półbóstwo forum

    nie udaje mi się zakręcić kołem fortuny, jak to zrobić? Klikam strzałkę i się nie kręci?

    Już odkryłam:)

    Twoje posty połączyłam, ponieważ na forum nie piszemy swoich postów jeden pod drugim. Jeśli chcesz coś dopisać, to korzystaj proszę z opcji "Edytuj"przy poprzednim swoim poście.
    Proszę zapoznać się z poradnikiem --->Edycja posta oraz Łączenie postów
    Tutaj można poćwiczyć --->Wątek do ćwiczeń
    MOD_Zła
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 4 września 2018
    krasnoludek10 lubi to.
  17. Zgredek_farm

    Zgredek_farm Forumowy żółtodziób

    Kolo fortuny od nośnie nagród to nic innego jak żenada.
    Z tego co dobrze pamiętam miały być floreny do wygrania a tu lipa...
    A perfumy, sól, cukier zdejmijcie to dziadostwo.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  18. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie za bardzo rozumiem, co chciałeś przedstawić :(
    Czego oczekiwałeś, a co wyszło z Twoich obserwacji?
    Jeżeli tabelka na forum tego nie odwzorowuje, zrób wykres, albo inny obrazek i nam go pokaż.
    Drogi imienniku. Możesz podać jakieś źródło, skąd wziąłeś takie informacje? Ja gram od 2010 roku i nie przypominam sobie, żebym choć raz wylosował choć 1 floren na kole. Nie przypominam sobie też żadnego poradnika ani ogłoszenia, w którym byłoby napisane, że taka możliwość w ogóle istnieje. No ale nie twierdzę, że znam wszystkie. Przez te 8 lat coś mi mogło umknąć, dlatego proszę Cię, powiedz, skąd masz takie wiadomości?
     
    Anhedrea i krasnoludek10 lubią to.
  19. _Jacqueline_

    _Jacqueline_ Młodszy ekspert

    może chodzi o drzewko florenowe?

    miałam całe 3, z koła właśnie, kiedyś co było i w ts wtedy. Porzuciłam grę i rozpaczam do tej pory :p konto istnieje, ale mail nie na który było założone, nie ma możliwości odzyskania buuu...

    mam nadzieję, że kiedy wróci choć raz floreniaste drzewo :)

    z koła zaś wczoraj wpadły różowe gęsi :D z miesiąc temu też :D i 2 razy od maja też ranczo rodeo czerwone :)
     
  20. foczunia84

    foczunia84 Cesarz forum

    I co ma wnosić tak kompletnie nieczytelna tabelka?Koło fortuny to miły dodatek do gry,a nie źródło różowych zagród,sn,sp i może jeszcze fl.Dostajesz coś w prezencie,tylko tyle.Jak ci się nie podobają ( według ciebie są nieużyteczne) te drobne prezenciki,to nie kręć kołem.Zresztą o ile kojarzę nick,to tobie mało co się w grze podoba.....
    Koło jest bardzo fajne.Mimo że nie dostaję codziennie 200 procent do zbiorów.
     
    tigre i miwi45 lubią to.