FAQ - pod lupą

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    Wszystkie wymienione tu błędy są z poradnika z tabelami z kolorowymi ulepszeniami zagród i warsztatów.
    Hodowla Świń Truflowych
    Poprawna nazwa brzmi Świnia wełniana, a nie Wełniana świnia
    Schronisko dla wron
    Powinno być napisane 4 x Wrona Złodziejka zamiast 4 x Wrony Złodziejki
    Mleczarnia (krowy)
    Błędna ilość narzędzi (a nawet niepotrzebne) w fabryce żółtej, pomarańczowej, czerwonej i różowej.
     
  2. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    W poradniku dotyczącym pomocy technicznej nie ma jednej możliwości napisania do niej. Na stronie głównej farmeramy (tam, gdzie się logujemy - farmerama.pl) trzeba wejść w:
    [​IMG] ,
    a następnie w tym okienku:
    [​IMG]
    kliknąć Pomoc techniczna.
     
    Ostatnie edytowanie: 2 kwietnia 2015
  3. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    zrobione, ufff :D

    zrobione

    zrobione
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 25 marca 2015
  4. sofija

    sofija Aktywny autor

    Witam- chyba wkradł sie tutaj chochlik..

    [​IMG]

    Nie ma w kalendarzu takiej daty :p. Albo wtorek, albo 2 kwiecień, który wypada w czwartek.
     
    Agata00755 lubi to.
  5. gebek

    gebek Czeladnik forum

  6. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    W poradniku o sąsiadach i znajomych w pierwszym poście na samej górze napisane jest:
    Podstawowa różnica między sąsiadami a znajomymi:
    Sąsiedzi - mamy ich w pasku w grze, po prawej stronie.
    Znajomi - listę znajomych zobaczymy w grze, w urzędzie pocztowym zaraz po naszych sąsiadach, jednakże nie będziemy widzieli jaki mają poziom.


    To podkreślone jest nieprawdą, gdyż na poczcie widzimy u swoich znajomych jaki mają poziom. Nawet w innym poście jest napisane, że można segregować swoich znajomych i sąsiadów w poczcie alfabetycznie lub według poziomów. Sądzę, że w tym powinno być napisane, że nie widzimy znajomych w pasku po prawej stronie, ale widzimy ich na poczcie.
     
    Ostatnie edytowanie: 2 kwietnia 2015
  7. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    Mam pytanie - w opisie komiksu jest podane, że zostaną wprowadzone nowe misje między innymi ze sztucznymi wąsami. Po co zatem zabierać fabryczki ewentowe skoro nowe dają złote wąsy. Uważam, że jest tu błąd.
     
    Agata00755 lubi to.
  8. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    Poradnik do eventu Komiks znajduje się w poście 1 i 2. Natomiast post 3 jak jest napisane na samej górze posta to "Planowane nowości dotyczące kukułek". Generalnie nie ma on związku z eventem i wpływu na niego, postanowiliśmy jednak zamieścić informacje, które otrzymaliśmy od BP (niezwiązane z eventem), żeby Gracze mogli być przygotowani na "kolorowanie" kukułek w przyszłości. Jak jednak będzie to wyglądać - dokładnie jeszcze nie wiemy. Istotne tu jest słowo - "planowane", a więc plany są, trzeba poczekać jak wyjdzie to "w praniu". Logika podpowiada, że chodzi o złote wąsy, a nie sztuczne - zgodnie z tym co piszesz. Jednak informację o sztucznych wąsach dostaliśmy w dokumencie z BP i tak też zostało to przetłumaczone (żeby znowu nie było "czepialstwa" o złe tłumaczenie :p). Dodatkowo pod postem (pod każdym postem z FAQ) jest umieszczona bardzo ważna informacja, zapisana kolorem czerwonym: "Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku oraz wprowadzenia zmian w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat tych zmian lub uzupełnień.". Nie jest więc to błąd, po prostu na chwilę obecną posiadamy takie informacje. Jak jednak dokładnie będzie, myślę, że musimy poczekać aż przyjdą poradniki dotyczące nowych kukułek.
     
  9. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    Ile błędów można znaleźć z nudów, ehh...
    https://docs.google.com/spreadsheet...UNmS0QtQ1VQVGc&single=true&gid=34&output=html
    1.Zła ilość desek w fabryce podstawowej (300 zamiast 360)
    2. Brak gwoździ w pomarańczowej fabryce
    3. 22 szpadle zamiast 25 w różowej zagrodzie
    4. Powinno być napisane ulepszenia ranczo rodeo(oczywiście z wielkich liter), a nie ulepszenie...
    https://docs.google.com/spreadsheet..._NhTbSInqbo/pub?single=true&gid=3&output=html
    1.Zła ilość desek w fabryce podstawowej u koni (300 zamiast 360)
    2.Zła ilość szpadli u ryb (14 zamiast 16)
    https://docs.google.com/spreadsheet...UNmS0QtQ1VQVGc&single=true&gid=54&output=html
    Tu czas z runą stajenny:
    34:33<--pasza i woda
    17:16<--SP i woda
    A w spisie wszystkich fabryk(drugi link):
    34:34<--pasza i woda
    17:17<--SP i woda.
    W tej tabeli przydałoby się napisać nazwy ulepszonych ryb z wielkiej litery.
     
    Ostatnie edytowanie: 31 marca 2015
  10. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

  11. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dzień dobry :)
    Ja wiem, że to tak tylko dla tradycji :p;):)..... bo przecież wiemy dobrze, że:

    1 kwiecień jest w środę i 6 kwiecień w poniedziałek , a nie tak jak jest napisane:

    [​IMG]
    Czwartek 01.04.2015, godz. 14:00

    [​IMG]
    Czwartek 06.04.2015, godz. 14:00

    INFO: Wyprzedaż rzędów na cudownym pnączu - Cudowne pnącze dowcipnisia
    Chociaż, to pnącze - dowcipnisia :)..... i wszystko może się zdarzyć:D
     
    Ostatnie edytowanie: 31 marca 2015
    MOD_Magiczna i Agata00755 lubią to.
  12. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    rzeczywiście nasza nieuwaga :p dzięki :) już zmienione

    Est-orko haha :D no taki dowcipniś nawet dni pozamieniał :D Już poprawione

    Malinko - ale ile pożytku z tych Twoich nudów, wszystko na bieżąco poprawiamy :)
     
    Malinka_12 i est-orka lubią to.
  13. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/młyn-produkcja-pasz.10469/
    O dwóch błędach pisał już gebek, więc ja jeszcze dodam, że trzeba zmienić to zdjęcie (tu też powinno być przygotuj zamiast zmiksuj):

    [​IMG]
    Trzeba też napisać, że zakładka akcje specjalne pojawia się tylko podczas akcji specjalnych.:).
    I jeszcze trzeba zmienić zdjęcie w kroku 2. To tylko obok młyna na farmie wygląda inaczej.
    [​IMG]
    Przepraszam za jakość posta, ale spieszyłam się i co chwilę coś poprawiałam:).
     
    Ostatnie edytowanie: 6 kwietnia 2015
  14. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    W poradniku o Franku Kędzierzawym znalazłam dwa błędy.
    Post 3:
    Trzecia kropka: Od piątego dnia ciągłego logowania (ale tylko gdy robimy to po raz pierwszy) zaczynamy dostawać prezenty specjalny.
    Piąta kropka:
    ...nie zostanie ona dopisana do naszego konta (przepada).Kiedy osiągniemy maksymalną...(brak spacji po kropce).
     
    Ostatnie edytowanie: 3 kwietnia 2015
  15. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    1. W FAQ o budynkach na farmie trzeba dać nowy screen młyna:).
    2. W FAQ o budynkach w mieście (a dokładniej o wieży strażniczej) napisane jest:
    Wystarczy tylko zakupić Pakiet Srebrny albo Złoty i już Wasze życie na farmie jest łatwiejsze.
    Sądzę, że trzeba też wspomnieć o pakiecie diamentowym, ale nie jest to konieczne.
    3. Z tego samego poradnika, ale o spółdzielni:
    ...Gwiazdki potrzebne do odkrywania run na drzewie mądrości.
    Sądzę, że to podkreślone powinno być napisane z wielkich liter.
    4. W poradniku Cykl hodowli zwierząt napisane jest:
    Nadszedł ten moment, gdy chcemy postawić na farmie naszą pierwszą zagrodę. Możemy ją zakupić u cieśli ,którego znajdziemy w Galerii handlowej .

    [​IMG]

    bądź z poziomu naszej farmy klikając na ikonkę ze zwierzątkami, a następnie po rozwinięciu paska na ikonkę domu cieśli.
    4.1 Spacja jest po przecinku, a tutaj jest przed.
    4.2 Tutaj też nie powinno być spacji przed kropką, tylko po.
    4.3 Jeśli wyżej zdanie się zakończyło, to tutaj nie może zacząć się zdanie małą literą ani wyrazem bądź. Proponuje wyżej zrobić przecinek, wtedy nie będzie problemu.
    5. Z tego samego poradnika:
    ...to plusem wybieramy ilość. Ponieważ jestem zdecydowana na zakup jednego kurnika, dlatego klikam na ikonkę "220 SG".
    5.1 Zdania nie zaczynamy od słowa "ponieważ"
    5.2 Powinno być napisane zdecydowany, a nie zdecydowana.
    5.3 Prawie w ogóle nie rozumiem sensu tego zdania, zaczętego słowem ponieważ. Moja propozycja tego zdania brzmi:
    Ja jestem zdecydowany na zakup jednego kurnika, więc klikam na ikonkę "220 SG".
    Koniec
    Edit: Dzięki Yaris, już usunęłam:).
     
    Ostatnie edytowanie: 3 kwietnia 2015
  16. Yaris_123

    Yaris_123 Cesarz forum

    Zbiornik na wodę jest jak najbardziej do kupienia w galerii w ozdobach, zakładka "rzeczy przydatne":)
     
    Malinka_12 lubi to.
  17. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    Kolejne błędy:
    1. FAQ o dzielnicy rzemieślniczej:
    1.1 ...nie możemy już tego zrobić.PAMIĘTAJMY, że... (brak spacji po kropce) (post 6);
    1.2 ...wyroby które posiadają... (brak spacji przed wyrazem "które") (post 6);
    1.3...Wymieniony bonus pojawi mam się w mikserze: ... (powinno być napisane nam zamiast mam) (post 8.)
    1.4...PAMIĘTAJ: aby rozróżnić czy bonus jest na Farmę lub Wyspę to należy spojrzeć w slot. Jeśli mamy np. taka informację przy ikonce:... (1.Wszędzie napisane jest pamiętajmy, a tutaj napisane jest pamiętaj. 2. Powinno być napisane taką, a nie taka.) (post 8.);
    1.5 Niepotrzebne zdjęcie na końcu 8. postu.;
    1.6 Wprowadzenia zawodu planowane jest na 30/08/2012, ok. godz. 14:15. (chyba było planowane na; ja usunęłabym to zdanie, lub przeredagowała np. Alchemik został wprowadzony do gry 30 sierpnia 2012r. ok. godz. 14:15) (post 9);
    1.7 Kończenie produkcji za floreny (to zdanie z początku postu 10. jest zupełnie niepotrzebne, gdyż w całym poście nie ma informacji o florenach);
    1.8 PAMIĘTAJ, jeżeli masz ustawiony ogród np. na... (powinno być napisane pamiętajmy) (post 10).
    2. FAQ o Dzikiej Łące
    2.1 W kolejnych postach pokażemy jak to zrobić (brak kropki na końcu zdania) (post 1);
    2.2 ...widzimy na mapie w miejscy Dzikiej Łąki... (powinno być napisane miejscu, a nie miejscy) (post 2);
    2.3 Wszystko zależy od tego która stroną wyjdziesz do centrum turystycznego. (nie podoba mi się to zdanie; ja napisałabym: Wszystko zależy od tego z jakiej części farmy pojedziesz do centrum turystycznego) (post 4);
    2.4 Jeśli nie masz kompletu sąsiadów możesz ich wynająć koszt jednego to 15 florenów na miesiąc. (sądzę, że po wyrazie wynająć powinna być kropka, więc automatycznie słowo koszt powinno być napisane z wielkiej litery) (post 4);
    2.5 Czy mogę przenieść przedmioty/zagrody, drzewa/ z farmy na dziką łąkę i na odwrót? (chyba ukośnik znalazł się nie w tym miejscu co trzeba; powinno być napisane: Czy mogę przenieść przedmioty/zagrody/drzewa z farmy na dziką łąkę i na odwrót?).
    3. FAQ o funkcjach przy zagrodach itp. (czyli o "bąbelkach")
    3.1 ...funkcja ta zapisze się nie środku bąbelka. (chyba na środku bąbelka) (post 1 i ostatni:)).
    4. FAQ o Galerii handlowej:
    4.1 Rzeczy przydatne - itemy, które w określonym czasie dają albo PD albo SG. Szczegołówe informacje znajdziecie w Tabele – itemy. (brak przecinka przed drugim albo; źle napisany wyraz: jest szczegołówe zamiast szczegółowe) (post 1);
    4.2 Ulepszenia - drzewek z Farmy. (powinno być napisane ulepszenia - drzewka XL i XXL z Farmy; wyraz ulepszenia nie powinien być podkreślony);
    4.3 Wybrałam zakładkę:... (powinno być napisane wybrałem) (post 2);
    4.4 Klikamy na zielony haczyk aby potwierdzić bądź na czerwony krzyżyk aby odrzucić zakup. (brak przecinków przed wyrazem aby - i to dwa razy) (post 2);
    4.4 W poście 2. dwa razy napisane jest pamiętaj zamiast pamiętajmy;
    4.5 Gdy mowa o florenach w poście 2. to znowu jest wybrałam zamiast wybrałem;
    4.6Aby kupić klikamy na 1 FL (w tym przypadku) i zakupimy jedną sztukę, kiedy chcemy kupić więcej naciskamy na plusik, wtedy cyferka zmieni się np. na... (według mnie po wyrazie sztukę powinna być kropka, a nie przecinek) (post 2);
    4.7 Kolejne raz wybrałam zamiast wybrałem w punkcie III.Kup. (post 2);
    4.8 ...zostaną uporządkowane rzeczy, według alfabetu, czasu lub... (niepotrzebny przecinek przed słowem według).
     
    Ostatnie edytowanie: 3 kwietnia 2015
  18. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    Malinko :) cóż.... przynajmniej mam pewność, że chociaż jedna osoba dokładnie wszystko czyta co piszemy :p Dziękuję za wszelkie poprawki :) Początkowo nie ukrywam, że sobie myślałam: "o nie! znowu Ona :D" Ale teraz stwierdzam - przynajmniej ja nie muszę tego na nowo czytać z lupą, a moja ślepota i tak mogłaby coś pominąć. Co dwie głowy to nie jedna. A ja teraz sobie wchodzę na gotowe poprawki, poprawiam pomału co trzeba i możemy się skupić na innych rzeczach, które też trzeba ogarniać w FAQ :) Także dziękuję raz jeszcze, że wkładasz w to tyle czasu i pomału jak widzisz poprawiamy :)

    EDIT: i taki malutki plusik ode mnie, bo sama widzisz że masz wkład w tworzenie poradników :)
     
    Malinka_12 lubi to.
  19. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    chris975 i gretag lubią to.
  20. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum