FAQ - pod lupą

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    monia1125 dziękujemy za zwrócenie uwagi na braki, uzupełnię w wolnej chwili. A co do opisów to tutaj akurat tych literek będzie mało i można zrobić tak jak piszesz ale już w innych tabelach literek może zabraknąć a co gorsza nie wszyscy do tej "legendy" zaglądają albo jej na samym dole nie zauważają i lepiej jest jak opis jest w odpowiedniej kolumnie.
     
    monia1125 lubi to.
  2. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    Zgadzam się całkowicie, nie wszytko da się opisać literkami. Ale można by było zrobić takie opisy:
    Kiedyś: A,b,C (oznaczenia literkami)
    Obecnie: w misji "xyz", Atrakcyjne zagrody, sezon xyz (tutaj opis)
    Tam co jakiś czas się zmienia.
    A żeby literek nie brakło to można wymyślić podział, np.
    A - atrakcyjne zagrody xyz
    A1 - atrakcyjne zagrody zyz
    (jeżeli już coś jest nie do zdobycia w atrakcyjnych zagrodach)
    E - może być oznaczeniem eventu, cyferki szeregują E1, E2 - i nazwa eventu
    S - może być oznaczeniem sezony i znowu cyferki
    O tyle byłoby to czytelniejsze, że widząc same literki z cyferkami wiem że dana zagroda jest obecnie nie do zdobycia..
    Wiem że to sporo zabawy i ciągłe pilnowanie tabelek i nie oczekuje, że będzie to zrobione..
    To tak pomysł i nieśmiałą sugestia.
    I tak podziwiam, że w miarę wszystko jest w miarę aktualne i precyzyjnie opracowane :)
     
  3. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No właśnie wydaje mi się, że z opisami na bieżąco jest lepiej a przynajmniej gdybym ja miała tego pilnować bo pamięć mam dobrą ale krótką i jak czegoś od razu nie zrobię to później nawet zapomnę gdzie zapisałam to o czym miałam pamiętać przy jakichś zmianach.
    Zauważyłam też, że Gracze nie przesuwali się w tabelkach do samego dołu (legenda) tylko nieraz już pytali a co to znaczy A czy B i oprócz tego, że w legendzie opis jest to i tak trzeba to takim pytającym napisać a dodatkowo jeszcze A1, B1, itp... czy to nie spowodowałoby większego zamieszania w tych tabelach? Szczerze mówiąc wydaje mi się, że dobrze jest jak jest ;)
     
    monia1125 i grakula16 lubią to.
  4. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    Pewnie masz rację :)
    Zwłaszcza że to się tak płynnie zmienia..

    Mam jeszcze jedno maleńkie pytanie, czy w tym poradniku: ..::klik::.. można by zrobić podział na zwierzaki specjalne + strefa pełni księżyca i zwykłe??
    :p
    Wiem za dużo bym chciała znikam, nie ma mnie.. Pojawię się następnym razem z czymś sensowniejszym... xD
     
  5. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Widzę, że się Monia nudzisz okrutnie :p
    A zrobić pewnie by można, tylko nie wiem czy to też nie wprowadziłoby zamieszania. Teraz wszystko jest w jednym miejscu i wystarczy Ctrl + F żeby wyświetliła się poszukiwana zagroda, a dzielić to na 3 oddzielne tabelki? może i wyglądałoby to lepiej ale klikania i szukania byłoby więcej. No nie wiem, może kiedyś i tym się ktoś zajmie, jak już też będziemy się nudzić ;).
    Miłej nocy :)
     
    BA_Marion i monia1125 lubią to.
  6. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    Zgłaszam, że na wyspie nie ma możliwości kręcenia teleskopów
     
  7. MOD_Cookie

    MOD_Cookie Wszystkowiedząca wyrocznia

    Informacja została już zmieniona w poradniku :)
    [​IMG]

    maluch86 Twój post usunęłam, ponieważ ten wątek służy do zgłaszania błędów w poradnikach, a nie dyskusji lub zadawania pytań. Do tego bardziej nadaje się dział Pomocy: >>klik<< i następnym razem tutaj zadaj swoje pytanie.
    Co do samej kwestii skrzynek- otrzymywane z nich nagrody są losowe. Czasami dostaniesz PD, czasami SN, ale reguły nie ma żadnej :)
     
  8. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    maluch86 Twój post usunęłam, dodawaj proszę posty w odpowiednich wątkach zgodnie z Regulaminem forum. Jeśli masz zastrzeżenia do pracy członków Ekipy to zapraszam ze zgłoszeniem do PT: Pomoc Techniczna.
     
  9. morellaa

    morellaa Wszystkowiedząca wyrocznia

    Witam:)
    We wczorajszym ogłoszeniu znalazł się błąd w nazwie drzewa-powinno być mongongo,a nie mongomongo;)
    [​IMG]
     
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Witaj morellaa, ale masz sokoli wzrok, ja już czasami się gubię w tych nazwach i takich literówek nie zauważam :D Dziękujemy za zwrócenie uwagi, poprawione :)
     
    morellaa lubi to.
  11. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    hlnrys lubi to.
  12. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Chyba zbyt atrakcyjna ta skrzynka była, skoro okrojono zawartość...:sleepy:
    Poprawione, dzięki:)
     
    ania1713 lubi to.
  13. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Siejemy Soczysty melon
    [​IMG]
    A wszędzie używamy Soczysty arbuz
    [​IMG]

    Może ujednolicić nazwę tej rośliny :p
     
    hlnrys lubi to.
  14. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Roślinka nazywa się Soczysty arbuz i produkujemy z niej Smoothie z melona. Zaraz poprawimy nazwę w tabelce z opisem rośliny eventowej. Dziękujemy, że zwróciłaś na to uwagę:)
     
    BA_Czerwona lubi to.
  15. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Ostatnie edytowanie: 17 czerwca 2020
    cyfrzakk lubi to.
  16. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Mam kilka screenów z konta testowego zrobionych podczas przygotowywania ogłoszenia:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Wartości są takie same jak w tabelce. Ale skoro w grze są inne, to się przyjrzymy temu bliżej i zaktualizujemy tabelkę zgodnie z tym, co jest w grze.
     
    hlnrys lubi to.
  17. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    hlnrys lubi to.
  18. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Cześć :) zaginęło w akcji to zadanie 4. Dziękujemy za czujność, uzupełnimy w wolnej chwili.
     
  19. cyfrzakk

    cyfrzakk Cesarz forum

    hlnrys i krasnoludek10 lubią to.
  20. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Witam cyfrzakk. Dziękuję za zwrócenie uwagi, jak mnie pamięć nie myli to już kiedyś tego PD szukałam i nie znalazłam. Poszukam jeszcze w archiwach i jak znajdę to uzupełnię.
     
    cyfrzakk i krasnoludek10 lubią to.