FAQ - pod lupą

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    BA_Musa dzięki i do usług - gdy coś wpadnie mi w oczy :)
    I jeszcze bardzo bardzo dzięki za podanie linka do ulepszeń zagród - jakoś przeoczyłam go :p
     
  2. zosia0402

    zosia0402 Okazjonalny autor

    "5% więcej punktów rzemieślniczych w alchemii. Przykład: za zrobienie pisma / oddanie go do rozbudowy - zamiast 20 punktów do rozbudowy alchemika otrzymamy 21
    pkt." Czytajac poradniki do gry trafilam na taki cukiereczek. Nie ma mozliwosci oddania produktow z alchemika do rozbudowy. Dodatkowe punkty mozemy zdobywac stawiajac skrzaty na polach.
     
  3. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    zosia0402 Twój post przeniosłam do właściwego tematu i na przyszłość,jeśli zauważysz w poradnikach jakieś nieścisłości,zamieszczaj proszę swoje uwagi tutaj.
     
  4. GRZECZNYCHŁOPIEC

    GRZECZNYCHŁOPIEC Analityk forum

  5. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    Nie wiem czy to odpowiednie miejsce do takiej uwagi ponieważ ja w sprawie nieoficjalnego poradnika.. :)
    Sprawa jest taka czy można prosić o uzupełnienie pierwszego postu w Nieoficjalnym Poradniku Farmeramy o:
    1. Dożynki - TOP 500 (listy 2012, 2013)
    2. Równowartości kolorowych zwierząt
    3. Tabelki - rzemiosło
    - tabela ogólnego zestawienia rzemiosła
    - tabele podział rzemiosła ze względu na zastosowanie
    - tabelki podział rzemiosła ze względu na gniazdo które zajmuje dany produkt
    4. Czas wzrostu upiornych roślin
    5. Dopalacze wg zastosowania

    Ułatwiłoby to wyszukiwanie rzeczy w nieoficjalnym poradniku ;)

    Pozdrawiam, jeżeli mój post jest w złym miejscy to proszę o przeniesienie go w odpowiednie ;)
     
  6. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    GrzecznyChłopiec - dziękuję za spostrzegawczość. Naprawimy :)
    Moniu - może być i tutaj, zaraz poprawiam :) Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za uwagi
     
    monia1125 lubi to.
  7. juliuszka

    juliuszka Generał forum

    Witam !

    Event "Sylwestrowe myszy":

    Już któryś raz liczę i ciągle mi wychodzi, że mysich rakiet będzie potrzeba nie 60 tylko 61 a co za tym idzie nieco więcej składników do ich produkcji.
    Ponadto drewnianych palików potrzeba 120 a nie 220.
    Czy to błąd w tabelkach poradnika ?
     
  8. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Faktycznie było źle podliczone, już poprawiłam, dziękujemy za zwrócenie uwagi.
     
    juliuszka lubi to.
  9. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    Witam, wydaje mi się z w tej tabelce:
    https://docs.google.com/spreadsheet...TUt0czBNaUpQVHc&single=true&gid=9&output=html
    brakuje roślinek takich jak: rosiczka księżycowa, czubajka świetlista, dzbanecznik wiedźmowaty
    (one weszły jak podaje poradnik 23 października, w związku z nową stałą misją w spółdzielni która dotyczy właśnie pełni - misji "Upiorne zakupy") i przydałoby się uzupełnić informacje jak rosną te roślinki w poradniku :)
     
  10. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    dziękuję, zanotowane na liście do zrobienia :)

    Dodam że george i goździki już są w tabelkach
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 29 grudnia 2014
  11. zosia0402

    zosia0402 Okazjonalny autor

    Dzieki za umieszczenie postu w prawidlowym watku. Moje pytanie czy poradnik bedzie poprawiony?
     
  12. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    Będzie... Tylko czeka w kolejce oczekujących. Troszkę przez święta i wolne się tego nazbierało. To co jest oczywiste szybko poprawiamy. Na alchemiku przyznam się szczerze nie bardzo się znam, więc jeszcze tego nie "rozklimiłam" i szczerze mówiąc nie bardzo wiem o czym piszesz, więc to niestety troszkę musiało poczekać. Niemniej dziękuję za uwagi i jak najbardziej proszę o zgłaszanie wszystkich zauważanych "cukiereczków" :) I przepraszam za zwłokę i troszkę dłuższy czas oczekiwania :) Zawsze jednak to co tutaj piszecie "wciągamy na listę" do poprawy
     
  13. MOD_November

    MOD_November Nadzorca forum

    Tabelka została poprawiona :) Jeszcze raz dziękujemy za wychwycenie chochlika :)
     
  14. Mariolka7214

    Mariolka7214 Wszystkowiedząca wyrocznia

  15. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    Prośba odnośnie drzew specjalnych na farmie (wyspie się nie przyglądałam), czy można w tej tabeli: Zależność PD za drzewa specjalne na Farmie dodać informację na temat ulepszeń xl i xxl drzew: czarnego bzu i cytryny?
    Oraz w tej tabeli z drzewami dodać informację przy drzewkach które mają ulepszenia xl i xxl że te ulepszenia są do zdobycia w TSach. Oczywiście nie ma problemu z drzewkami które nie zostały wycofane z TSów ale jeżeli np przy czarnym bzie pisze "Aktualnie nie do zdobycia" a przy cytrynie "E - Drzewko do kupienia w pakiecie: "Wierność - 750 FL" a ja dostaję ulepszeni z TSu to trochę mylące jest - bo w takim razie drzewko nadal jest w TSach - dopytajcie góry jak to jest, czy to błąd, czy związek z konkretną nazwą TSów, czy po prostu należy dodać informacje w tabelkach.
    Podałam pzykład cytryny i bzu - bo trafiłam ulepszenia a jak każdy wie ulepszenie kładziemy na podstawowe drzewko - czyli w fakcie drzewko nadal jest do zdobycia (nie wiem jak z resztą np solnym, jajecznym, jarzombem, brzoskwinią - warto sprawdzić).
    Pozdrawiam :)
     
  16. Malinka_12

    Malinka_12 Koneser forum

    W FAQ o misjach w spółdzielni napisane jest w poście o misjach nieograniczonych czasowo, że "niedostępne zadania mają nieaktywną funkcję Dostarcz lub Zakończ natychmiast". Powinno być napisane, że "niedostępne zadania mają nieaktywną funkcję Dostarcz i Zakończ natychmiast".
     
  17. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    poprawione, dziękuję

    Moniu - nowe drzewka jeszcze nie są w tabelkach, rzeczywiście trzeba to zrobić i oczywiście jak mówisz sprawdzić

    chodziło o to, żeby rozróżnić, że chodzi o dwa różne przyciski. W zasadzie powinno być: "mają niedostępne funkcje Dostarcz i Zakończ natychmiast" i tak też poprawię. Dziękuję
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 3 stycznia 2015
  18. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    Wiem, zwracam uwagę żeby się nie zapomniało - zwłaszcza że zauważyłam (bo znając siebie za chwilę pytałabym znowu - a tak mam tutaj -czarno na białym- że już o to pytałam) :)
    Czarny bez to nowe drzewko? (pytania retoryczne - bo to nie wątek z pytaniami) ;)
    Wiem że nie robicie nic na hopka i od razu - ale robicie wszytko powoli, dokładnie i systematycznie. Więc drzewka i tabelki do odnotowania w dzienniczku, że są do zrobienia.
    Pozdrawiam :)
     
  19. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    obecnie powoli (przyznaję się bez bicia:D), przerwa świąteczna i te sprawy :p
    Odnotowane :)
    Zdecydowanie to nie jest błąd w grze, tylko błąd w tabelce, skoro są do zdobycia drzewka cytryna i czarny bez XL, XXL z sadzonek to rzeczywiście powinno być wpisana literka G i tak też poprawiłam. Dzięki


    Drzewka zrobione....ufff :D
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 3 stycznia 2015
    monia1125 lubi to.
  20. MOD_November

    MOD_November Nadzorca forum

    Roślinki właśnie zostały dodane do tabeli :) Dziękujemy za wychwycenie braków :)
     
    monia1125 lubi to.