FAQ - pod lupą

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. _Ola_Z_

    _Ola_Z_ Wielki mistrz forum

    takie małe czepiactwo językowe odnośnie poradnika z wyprzedażą SP
    https://board-pl.farmerama.com/inde...ent-wyprzedaż-super-paszy-super-oferta.13140/

    Wygląda to tak, że otrzymujemy informację ze od gracza takiego i takiego dostaliśmy Super paszę, a następnie po przelogowaniu się dostajemy taką samą informację (w ten sposób dostajemy 2x super pasze, otrzymujemy je pojedynczo).
    chyba lekko składnia się posypała w tym zdaniu
    a poza tym brakło przecinka (przed że, a właściwie ze) i ogonka w paszy
    wyrażenie "od gracza takiego i takiego" dla mnie ma inne znaczenie (sugeruje mi dwóch graczy), może lepsze byłoby "gracza takiego a takiego"; choć obydwa nie brzmią ładnie

    Jeśli ktoś danego dnia przekroczy limit 20 otrzymanych prezentów, to otrzyma paszę następnego dnia.
    może warto konsekwentnie trzymać się "super paszy"?

    Pytanie: Jak otrzymają moi sąsiedzi super pasze?
    Odpowiedź: Pasze otrzymają pojedynczo po zaksięgowaniu zakupu
    i znowu składnia - może lepiej by brzmiało "Jak moi sąsiedzi otrzymają super paszę?"
    w odpowiedzi tylko ogonka w paszy brak i konsekwencji - skoro poradnik dotyczy super paszy, to może lepiej "Super paszę otrzymają..."

    Pytanie: Czy przyjaciele z mojej listy znajomych otrzymają również super pasze ?
    Odpowiedź: Nie, tylko sąsiedzi.
    jak wyżej - składnia i ogonek w paszy, a może słówko "również" nie jest konieczne?
    "Nie, super paszę otrzymają tylko sąsiedzi"
     
  2. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Dziękujemy, poprawiłam. Teraz już chyba powinno być ok
     
  3. Cerwin

    Cerwin Forumowy żółtodziób

    W FAQ dotyczącym Oaz miłości w części "Kolorowe zwierzęta" tj.
    https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/oaza-miłości.10453/#post-36322
    brakuje tabeli w której podane byłyby równowartości SG zwierząt pochodzących z hodowli.

    Do tej pory taka tabela nie była niezbędna ale w przypadku gdy BP przygotowuje event jak obecny tj. "Święto kasztana", gdzie w pokoju 4 musimy oddać zwierzęta z hodowli, taka tabela jest potrzebna.
     
  4. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Przedyskutujemy kwestię dodania czegoś takiego do poradnika.
     
    est-orka lubi to.
  5. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dobry wieczór:)

    Przygotowałam te wartości w Nieoficjalnym poradniku.
    Nieoficjalny Poradnik Farmeramy
    Nieoficjalny Poradnik Farmeramy
    ale w dwóch postach, bo graficzki się nie wyświetlały.....bardzo prosiłabym o połączenie tam tych postów...łatwiej byłoby link wtedy podawać.
     
    BA_Izolda* lubi to.
  6. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Proszę bardzo, połączone.
     
    est-orka lubi to.
  7. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dzień dobry :)
    Bardzo dziękuję:)
     
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Prośba o stworzenie tabel z wartościami nominalnymi SG wyrobów z dzielnicy rzemieślniczej.

    Skoro mają takie wartości półprodukty w stodole, to wyroby gotowe tym bardziej powinny je mieć.

    (BP chyba ma takie gotowe zestawienia ?)
     
  9. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Pewnie zostanę gdzieś odesłana, jakoś w takich sprawach nie mam szczęścia ;)
    Ale fajnie by było, gdyby ktoś poprawił literówkę w kalendarzu - kalendarz adwentowy figuruje jako "kalednarz" ;)
     
  10. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Dziękuje, poprawiłam:)
     
    zzizzie lubi to.
  11. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Dobry wieczór:)

    W Pytaniach ogólnych mamy temat dotyczący zdobycia
    perfum.
    Można by było te odpowiedzi(informację jak zdobyć perfumy) zebrać w całość i dodać do poradnika o Oazie miłości, w poście o perfumach,jak je zdobywać:)
    Brakuje tam kilku sposobów:)

    Będzie to przydatne dla nowych graczy,będzie można odesłać do poradnika a tam będą już wszelkie informację o perfumach:)

    Dziękuję:)
     
  12. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    Carlain - bardzo dziękuję za sugestie. Wszystkie opcje zostały sprawdzone i dodane do poradnika. Ależ macie dobrą pamięć, co do tych perfum :)
     
    carlain21 lubi to.
  13. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

  14. MOD_November

    MOD_November Nadzorca forum

    Dziękujemy za sugestię :) Wpisane na listę "do zrobienia w chwili wolnego czasu" :)
     
    monia1125 lubi to.
  15. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Dobry wieczór:)

    W poradniku do zagród specjalnych na farmie, jak mamy opis zdobycia zagród przy literce D-jest brak literki a w Zagdkowa zagadka "Północ".

    Proszę uzupełnić;)
     
  16. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Dziękuje, poprawiłam:)
     
  17. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    Taka drobna uwaga, w tym ..::klik::.. poradniku, przy serowni powinna ukazać się informacja że była do zdobycia również w evencie "SantaKon 2014".
    Podobnie w tym poradniku ..::klik::.., przy zagrodzie dla psów powinna być informacja iż zagrodę tą można było uzyskać również w Adwentowym zadaniu hodowlanym - Ostatnia świeczka.
    I jeszcze pytanie: w którym poradniku zostanie umieszczona informacja że psy mają ulepszenie w postaci zagrody dla psów II pomarańczowej?
     
  18. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    1 i 2 dodane,dziękujemy:)

    Jeżeli chodzi o ulepszenia zagrody dla psów to znajduje się to tutaj https://board-pl.farmerama.com/inde...pszenia-zagród-i-warsztatów.10459/#post-36343 i tu też została dodana informacja, że pomarańczowa zagroda dla psów była do zdobycia w misji "Ostatnia świeczka"
     
    monia1125 lubi to.
  19. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    I jeszcze jedna uwaga, w tych tabelach Tabele - itemy na przykładzie itemu z tej tabeli ..::klik::.. o nazwie "Konik Morski" wnioskuję o dopisaniu w tym oraz w itemach o nazwach:
    1. Zamek z piasku
    2. Kot ratownik
    3. Mały pomocnik Mikołaja
    dopisać iż można te itemy zdobyć w Kolekcji komiksów tam jest tabelka z t informacją: Kolekcja komiksów.

    I jeszcze jedna uwaga, jeżeli te itemy znikają tzn po postawieniu np w Ogrodzie Ozdobnym kiedy chcę go usunąć dzieje się jak z Koszmarnym Wiaderkiem (przedmiot zostaje permanentnie usunięty), prosiłabym o wpisanie przy takich itemach że po iluś tam użyciach stają się przedmiotem ozdobnym, który po usunięciu z Ogrodu Ozdobnego nie wraca do paska a idzie do śmieci (w przypadku Konika Morskiego - jak się okazało po 3 użyciach) - bo farmerzy (jak ja) nie wiedząc o tym postawią taki przedmiot w Ogrodzie i potem kicha (a mógł spokojnie iść na pnącze..)

    PS. Podejrzewam ze to dużo pracy, ale przydałoby się wiedzieć, co stanie się tylko ozdobą, co można chować i wkładać do paska bez przeszkód, zwłaszcza że teraz poradnik wprowadził mnie w błąd.
     
  20. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Jeżeli chodzi o to do dodałam taką informację, dziękujemy za zwrócenie uwagi.
    .
    Natomiast jeżeli o to chodzi to zapiszemy sobie żeby pamiętać i w wolnej chwili sprawdzimy.