FAQ - pod lupą

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Mariolka7214 dziękujemy za zwrócenie uwagi, poprawione to niegrzeczne a ;)
     
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    [​IMG]

    [​IMG]
    Według posiadanej przeze mnie wiedzy mianownik liczby mnogiej od słowa "misja" brzmi raczej "misje".
    Podejrzewam, że ktoś usunął np liczbę tych misji i nie pomyślał, że warto cokolwiek pozmieniać.
    Jakim cudem ktoś później machnął (kilkakrotnie) kopiuj/wklej nie patrząc, co kopiuje... cóż.
    Chyba warto poprawić, jeszcze się jakieś dzieci nauczą błędnej odmiany 8)
     
    ankagdw, Nutka, Sekme i dalsza osoba lubią to.
  3. Sekme

    Sekme Generał forum

    Czytam to nowe "magiczne" FAQ i widzę tak:

    [​IMG]

    Tylko w kategorii "stawonogi" mamy 1 rodzaj - pszczoły, a pszczoły są dostępne od 48 poziomu, czyli różowe odznaki też muszą być od 48 poziomu.
     
    Nutka, Anhedrea oraz zzizzie lubią to.
  4. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Można je też uzyskać przy hodowli ssaków jako odznaki dodatkowe.
     
    Sekme lubi to.
  5. Sekme

    Sekme Generał forum

    Tylko te dodatkowe odznaki to nie jest 100%, więc taki zapis mimo wszystko jest błędny i mylący.
    100% jest wyłącznie od 48 poziomu w oazach pszczół.

    O tych dodatkowych co najwyżej można napisać pod tabelką (identycznie jak info o koszykach), że gracze poniżej 48 poziomu mogą uzyskać losowo wypadające różowe odznaki z oaz ze ssakami, prawdopodobieństwo wypadania nieznane.
     
    Nutka lubi to.
  6. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Informacja dotyczy odznak w ogóle, które nie są dostępne dla Graczy poniżej wskazanego w tabeli 21. poziomu. Natomiast jeśli Gracz będzie miał odznaki z hodowli ssaków czy z koszyków, będzie mógł ich używać.
     
    Sekme lubi to.
  7. Sekme

    Sekme Generał forum

    Czerwona, terefere... ;)

    Gracz poniżej 48 lvl. nie ma 100% wypadalności odznak, ponieważ nie ma pszczół. Każde twierdzenie, że na 100% dostanie odznakę, jest hmmm... delikatnie mówiąc wprowadzaniem w błąd ;)

    Dlatego może lepiej nie dorabiaj teorii do faktów, a zwyczajnie powiedź, że dostaliście babola z centrali, gdzie jakiś "znafca" gry to wymyślił, a Wy (czy kto tam tłumaczy) tylko przetłumaczyliście "jak było" i nie chcecie teraz tego zgłaszać wyżej, poprawiać itp., co tam macie w procedurze, bo "szkodliwość" znikoma, więc nie ma sensu, by było poprawnie <= gdybam, bo nie widzę żadnego racjonalnego powodu, by tego nie zrobić, szczególnie, że inne kraje (tradycyjnie, niestety) potrafią mieć poprawny FAQ.

    Sprawdziłam, na niektórych innych forach jest identyczne bezmyślne "copy-paste" i wprowadzanie w błąd, chociaż na EN i DE nie ma takiej bzdury, widocznie ich tłumacz lepiej zna grę albo przynajmniej sprawdził, zanim napisał ;)

    Dla mnie to EOT. Znalazłam bzdurę, zgłosiłam. Co z tym zrobicie, czy staniecie na wysokości zadania, to już Wasza sprawa i Wasze rzetelne lub nie podejście do obowiązków ;)
     
    Nutka lubi to.
  8. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Nigdzie nie napisałam, że Gracz poniżej 48. poziomu będzie miał 100% pewność, że otrzyma odznakę Stawonogów. Napisałam, że poziom odnosi się do odznak w ogóle, nie zaś do sposobu otrzymywania.
    Każdy, a przynajmniej prawie każdy przedmiot w grze ma swój określony poziom. Gracz nawet posiadając go na koncie może nie mieć do niego dostępu i go używać (np. rośliny eventowe, które pozostały w grze). Zatem nie ma tu babola, po prostu błędnie interpretujesz tabelę i moje wypowiedzi.
    FAQ jest całością i istotne są nie tylko tabele, ale również informacje w opisie, jak notka pod tabelą czy o dostępności eventu w pierwszym poście.
    W tabeli nie ma błędu, bo hodując Stawonogi otrzymasz na 100% taką odznakę, a już Gracz sam powinien sprawdzić, czy posiada do nich dostęp, co jest sugerowane w różnicach dostępu do poszczególnych zadań.
     
  9. Mariolka7214

    Mariolka7214 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Chcieliśmy przedstawić Wam zapowiedzi eventów, które wstępnie zaplanowane są na maj:
    • do 1 maja - Event Magiczne wspomnienia
    • do 2 do 8 maja - Event Legenda wikingów
    • od 9 do 15 maja - Event piłkarski
    • od 10 do 11 maja - Event Pełnia Księżyca
    • od 16 do 22 maja - Event Konkurs psiego frisbee
    • od 19 do 23 maja - Zagadkowe zagrody, Ekspres San Gigantica, Maraton zagadkowych zagród oraz nowa misja stała
    • od 24 do 30 kwietnia - Event Świat dzikich zwierząt 4
    Zdaje się, że kolejnym miesiącem powinien być czerwiec :p
     
    Nutka lubi to.
  10. BA_Ghost

    BA_Ghost Guest

    Małe niedopatrzenie - już poprawione ;) Dziękuje
     
    Nutka lubi to.
  11. cyfrzak

    cyfrzak Wielki mistrz forum

  12. =kalina=

    =kalina= Chodząca legenda forum

    Dzień dobry :D Mroczna noc się zbliża :inlove:

    Przydałoby się podpiąć post o ostatniej aktualizacji z błotnym stworkiem i nowym drzewkiem przy faq o pełni :)
     
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    A nie ma tutaj: >>klik<<?
     
  14. =kalina=

    =kalina= Chodząca legenda forum

  15. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Zrobione, dziękuję za czujność i zwrócenie uwagi. Teraz już powinno być dobrze.
     
  16. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    bład w OO gift&trade...."porozumieniewania sie "
     
  17. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Dziękujemy za zwrócenie uwagi, poprawimy.
     
  18. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Kalendarz to tutaj się zgłasza...?
    Nie "Ekspers" tylko "Ekspres" ;)
     
  19. BA_Ghost

    BA_Ghost Guest

    Dziękuję za zwrócenie uwagi. Kalendarz został poprawiony.
     
    zzizzie lubi to.
  20. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Poradnik koła fortuny wymaga aktualizacji.

    Po pierwsze:

    W tabeli nagród są wymienione warsztaty, ale tylko podstawowe. Na kole pojawiają się jednak kolory. Należałoby uściślić jakie kolorowe ulepszenia są do zdobycia.
    Możliwe, że zaszły również inne zmiany w nagrodach, wyłapałem tylko to.

    Po drugie:

    Fragment dotyczący TGC jest już chyba mocno nieaktualny:

    "Uwaga: członkowie elitarnego klubu TGC będą mieli również możliwość zdobycia następujących produktów z dzielnicy rzemieślniczej:
    - Odwłoki z much
    - Dżem agrestowy
    - Placek na kwaśnej śmietanie"

    Nie wiem też jak rozumieć to zestawienie:

    "Nie będzie możliwości zakupu większej ilości niż 100 prób."
    Pomijając fakt że limit chyba zwiększono do 200, to wyżej jest taki zapis:
    "Możemy mieć 20 prób darmowych i nieograniczoną ilość prób imprezowych."

    Z jednej strony brak ograniczeń, z drugiej są.
    (Chyba, że z misji, eventów da się uzbierać ponad limit, ale opis wg mnie, nie jest zbyt czytelny)

    Tyle w temacie.
     
    Sekme i Marrylan lubią to.