Opinie Event Wyścig Traktorów

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 23 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Megan

    Megan Komandor forum

    Dzień dobry:)
    Drzewek nawozowych nie mam, kasztanka mam, trochę SN też się znajdzie lecz zostawiam wszystko na czarna godzinę, z resztą kasztanka mogę uruchomić dopiero za dwa dni, więc i tak musiałabym czekać.
    Nawet dobrze się składa, zrobię sprawdzian czy uda się zrobić event bez tych wszystkich udogodnień:p
    Jeżeli wypadajki będą lecieć jak w ostatnich eventach, to nie powinno być źle, ostatnio nawet zostało sporo po zakończeniu eventu.
    Nareszcie nie demoluje farmy, wszystkie zagrody zostawiłam, tak samo warsztaty, sieje długo rosnące, takie które mogę zebrać dwa razy na dzień na połówce Bahy i na głównej łące.
    Po bokach mam sporo drzewek, szkoda mi je usuwać, lubię porządek i nie przepadam za zmianami, dlatego ten event bardzo mi pasuje:pxD
     
  2. pat3l

    pat3l Stary wyjadacz

    też prawda :)
     
    Anetta41 i eliza9070 lubią to.
  3. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    Ja usunęłam zagrody wczoraj i dałam długo rosnące, bo wydaje mi się, że z pól poleci więcej wypadajek niż z zagród i warsztatów. Rano na wyspie zebrałam imbir i jeszcze raz go posiałam, wszystko będzie gotowe o 14.30 i zobaczymy jak będą lecieć. Wszystkie drzewa zostawiłam , z nich też powinno ładnie lecieć. Też nie lubię demolki na farmie, a właściwie nie lubię po skończonym evencie ustawiania wszystkiego na nowo, też lubię porządek. Cieszę się, że nie będę siała tych tysięcy roślin eventowych, za to uzupełnię sobie stodołę, bo ostatnio jakoś mało roślin mam. Event robię samymi wypadajkami, mam nadzieję, że pójdzie szybko i sprawnie i że SN nie będzie konieczny, chociaż mam go sporo, ale ostatnio nigdy nie wiadomo co sie może przydać ;):pxD
     
  4. -katie1234-

    -katie1234- Komandor forum

    Witam w ten piękny biały poranek:) Czyli event startuje o 14.00 i tylko siejemy i zbieramy wypadajki tak :) ?? Gdyż nie wiem czy dobrze doczytałam...
     
    Anetta41, Megan oraz eliza9070 lubią to.
  5. Antenka18

    Antenka18 Ambasador forum

    Opcje masz 3:
    - siejesz ewentówkę + wypadajki + słonecznik - robisz biopaliwo
    - siejesz ewentówkę + wypadajki + słonecznik - robisz turbopaliwo
    - robisz ewent samymi wypadajkami :D
    Do koloru do wyboru :)
     
  6. Kathea

    Kathea Baron forum

    Ja nie demoluje farmy, zbieram też na bieżąco, nie czekam do rozpoczęcia eventu. Fakt, wypadajek bardzo dużo. Tak dużo chyba jeszcze nie było. Dziwne trochę jest to, że produkując biopaliwo trzeba niewiele mniej tych wypadajek, trochę brak logiki w tym dla mnie. Chyba że z eventowej roślinki wypadajki będą lepiej leciały, może być też tak. I tak chcę za 40 godzin odpalić pnącze i wspomóc się przez chwilę różą, więc powinno być ok.
     
  7. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    Witajcie! [​IMG]
    A dokładnie - w najbardziej leniwej wersji - tylko zbieramy wypadajki (lecą ze wszystkiego). Eventówki siać nie potrzeba.
    Może tu jest drugie dno, chociaż niekoniecznie. Do wyprodukowania biopaliwa premium stosunek lnicznika do turboliny jest 18:1, czyli z 4 dużych zwykłych pól z lnicznikiem powinna wypaść co najmniej 1 turbolina, a to (chyba?!) nie powinien być problem... Czyli, jednak wszystko w porządku?
     
    Ostatnie edytowanie: 24 listopada 2015
  8. Kathea

    Kathea Baron forum

    eliza9070, tylko że BP co chwile udowadnia że teoria i praktyka nie zawsze idą ze sobą w parze. Teoretycznie się zgadzam, ale nigdzie nie jest podane że na taką ilość pól czy czasu, musi wypaść taka a nie inna ilość wypadajek.
     
  9. niesamowitusia

    niesamowitusia Książę forum

    Co ile można odpalić kasztanowe pnącze? (pamięta ktoś) da radę dwa razy podczas eventu ? :oops:
    co 96 znalazłam :p
     
    pat3l i Anetta41 lubią to.
  10. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    co 96 godzin
     
    pat3l, Anetta41 oraz niesamowitusia lubią to.
  11. .Bogumiła.

    .Bogumiła. Cesarz forum

    ewencik robię
    zastanawiam się tylko nad opcją robienia bo wypadajek dość dużo.Mam postawione wszędzie drzewa zobaczę jak będą wypadać .
     
  12. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    Oczywiście, ale moje skromne doświadczenie mi podpowiada: Ze wszystkimi dopalaczami, uszlachetnieniami itp. itd. jest 100% wypadalności wypadajek, z doświadczeniem i szczęściem 90 - 70 %, więc z doskoku te 25% nie powinno być problemem. Ale z tym stwierdzeniem zgadzam się w 200%:
     
  13. Kathea

    Kathea Baron forum

    Owszem, tak było, ale mam wrażenie że powoli zaczynają z tym kombinować przez pnącze. Przynajmniej na moim serwerze. Przy ostatnim evencie podczas którego były potrzebne wypadajki to leciało mi tylko jakieś 80% z róży (SP plus pnącze i wszystkie dodatki), specjalnie w pewnym momencie zaczęłam sprawdzać i ani razu nie wyleciało 100% (a wcześniej tak było).

    To wszystko nie zmienia faktu że ilość wypadajek jest ogromna. I o ile dla mnie to praktycznie nie stanowi problemu to dla kogoś kto nie ma pnącza i sporej ilości SN to już może być problem, nawet na wysokim poziomie.
     
    Ostatnie edytowanie: 24 listopada 2015
  14. magdalena

    magdalena Weteran forum

    Oj nie straszcie że nie da 100%.
    Już dawno kasztanka nie odpalałam.
    Kiedyś było na sto procent, sto procent dawało z goździków.
    Jak będzie mi brakować to odpalę kasztanka i dam znać jakie będą efekty.

    Nie mogę się doczekać wyścigu w ewencie i zaległego itemu z TOP ;)
    Ewent robię na samych wypadajkach i ryzykuję zostawiając drzewa na całej farmie tylko w lesie tropikalnym małe pola i CMJ.
     
  15. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    Nie mam pnącza, SN właśnie sprawdziłem i jestem w szoku aż 650! (parę zadań ze spółdzielni zrobiłem), co nie zmienia faktu, że jeszcze bardziej będę oszczędzał (sknerostwo rośnie wraz z zasobnością).
    Jestem dobrej myśli i tegoż Wszystkim życzę.
     
  16. -katie1234-

    -katie1234- Komandor forum

    Dziękuję za pomoc :)
     
    pat3l, Anetta41 oraz eliza9070 lubią to.
  17. magdalena

    magdalena Weteran forum

    Dla młodych farmerów z bardzo niskimi poziomami sianie rośliny ewentowej może dać kilka mln PD/TPD, a co za tym idzie kilka poziomów na farmie czy baharamie.
    Roślina ewentowa z dużego pola daje 64PD, po ewencie wymiana roślinki 4PD i 4SG.
    Przy zbiorach 3 razy dziennie (dla chcących to i ponad 4 razy dziennie) można tego troszkę naprodukować, a może wcale nie trzeba będzie do ewentu wrzucać, bo wypadajki wystarczą na ewent.

    Wiem powiecie na targu można zarobić, ale również można stracić na prowizji no i trzeba mieć dostęp do targu (odpowiedni poziom).

    Ewent przed rozpoczęciem mi się podoba, bo mam wybór jak go zakończyć.
     
  18. -katie1234-

    -katie1234- Komandor forum

    Dzięki za pomoc :D
     
    Antenka18 lubi to.
  19. Kathea

    Kathea Baron forum

    Troszkę się nie trzyma całości to co napisałaś. Owszem, siejąc eventówkę można zarobić te kilka milionów pd/tpd, ale to dotyczy gracza który ma dostęp do wszystkich pól, ma dostęp do rzemiosła (czyli też targu), potrafi korzystać z tego rzemiosła i wskazani też są pomocnicy aby te wszystkie pola kilka razy dziennie obrobić. No i spory zapas sianogroszy na nawóz, plus zapas SN aby szybko rozsiać roślinkę tak aby mieć ilość potrzebną na te wszystkie pola. Więc podsumowując, ilu graczy na niskim poziomie ma taką możliwość?

    Kolejna sprawa, sianie eventówki aby później nie wrzucać jej i zakończyć na wypadajkach. Kompletna strata czasu, wody, nawozu i SN. Moim zdaniem już na samym początku najlepiej zdecydować czy idzie się w same wypadajki czy w wypadajki plus eventówka. Dobrym pomysłem jest sprawdzić na jednym lub dwóch zasiewach jak jest z wypadajkami w przypadku siania eventówki, ale to raczy z czystej ciekawości.

    Teraz jeszcze sprawdziłam i w przypadku farmy eventówka wypada lepiej jeżeli chodzi o PD, natomiast w przypadku wyspy już jest nieopłacalna, pod warunkiem oczywiście że ktoś ma odblokowane rośliny.
     
    Ostatnie edytowanie: 24 listopada 2015
  20. niebo016

    niebo016 Generał forum

    Wszystko pięknie ładnie , plan eventowy opracowany a tu brak kombajnów aby zadania nie robić ręcznie... szaleństwo i lenistwo :music::p8)
     
    toDzasta, -katie1234- oraz eliza9070 lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.