Sugestie działania na farmie sąsiadów - kontynuacja

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika lilly99., 3 grudnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy jesteś za powiększeniem zakresu działań odnośnie sąsiadów - pomoc sąsiedzka

  1. Tak, w zupełności

    16,1%
  2. Warto spróbować

    3,2%
  3. Nie jestem przekonany

    12,9%
  4. Zupełnie nie

    67,7%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. lilly99.

    lilly99. Forumowy żółtodziób

    Proponuję możliwość podjęcia działań na farmach sąsiadów, poprzez kliknięcia (3), w tym przykładowo nawożenie, zbieranie, podlewanie itp. czynności.
    Nawożenie dawałoby skrócenie czasu dojrzewania uprawy o 1/3.
    Zbieranie mnożyłoby ilość danego produktu w inwentarzu sąsiada.
    Podlewanie dawałoby skrócenie czasu rośnięcia rośliny o ten sam czas, jak w przypadku posiadacza gry.
    Puste pola dawałyby brak możliwości podjęcia działań na nich.

    Jeśli chodzi o pomocnika, to zyskiwałby on dodatkowe punkty, zależnie od rodzaju zasobu.
    Np. drzewo - 50, pole uprawne 25 punktów, zwierzęta - 35 punktów, niezależnie od ich rodzaju
     
  2. dyniowyfarmer

    dyniowyfarmer Forum Pro

    nie wiem czy to dobry pomusł osobiscie nie chciałbym mieć niezapowiedzianego goscia na farmie bo np komuś urośnie cebula jego sąsiad posadzi ją od nowa a własciciel zaloguje się za dziesięc minut to będzie kłopot bo on chciał zasadzić sałate
     
  3. kajetanplusaga

    kajetanplusaga Forumowy żółtodziób

    można by wprowadzić zasadę, że wyłącznie gracz sadzi u siebie plony; jeśli on nie zasadzi, nikt nie będzie mógł podjąć żadnych działań. To samo dotyczy zwierząt.
     
  4. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    bez sensu bo wtedy zalozmy zbiore cos za siasiada i beda puste pola a przez ten czas i tak nic nie urosnie...
     
  5. MOD_Dotti

    MOD_Dotti Guest

    Autora pomysłu prosiłabym o jego dopracowanie.
    Proszę napisać m.in. w jaki sposób miałaby się odbywać taka pomoc sąsiedzka- jak dostawalibyśmy się na farmę sąsiada? Co dokładnie moglibyśmy, a czego nie moglibyśmy na niej robić? Co widzielibyśmy w trakcie takiej sąsiedzkiej wizyty?- wszystkie plansze gry sąsiada, czy tylko wybrane elementy?
    Na dopracowanie pomysłu pozostawiam czas do jutra do godziny 18:40.
     
  6. lilly99.

    lilly99. Forumowy żółtodziób

    To pozostawiłabym w gestii moderatorów, w jaki sposób poprzez kliknięcie można by przejść na pole znajomego - 'sąsiada'.
    Jeśli chodzi o zakres czynności - to nawożenie już zasianych pól, zbieranie upraw (wtedy zwiększałby się zasób posiadacza), nawadnianie. Odnośnie zwierząt, to działałoby to w podobny sposób - z możliwością dokarmiania.
    W trakcie takiej wizyty podejmowałoby się działania na farmie głównej.
     
  7. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    a jesliby sasiad nie chcial zeby mu zuzywac nawoz? ja np bym nie chciala, czasem go zbieram a nie chce kupowac a tu bylby taki zonk ze ktos mi go zuzyje...
    i w ogole jakos mi sie nie podoba zeby ktos wchodzil na moja farme....
     
  8. michur77

    michur77 Forumowy żółtodziób

    wszystko mogłoby być niezależnie od zasobów posiadacza gry - 'w nagrodę'
     
  9. chomcio40

    chomcio40 Zaawansowany

    Nawet gdyby to miało działać 'w nagrodę' to pomysł kompletnie mnie nie przekonuje. Załóżmy, że uczynny sąsiad nawiezie mi moje goździki, te urosną w ekspresowym tempie, a ja i tak zbiorę je dopiero wieczorem, jak wrócę do domu. A nawet niechcby i je zebrał, po powrocie do domu zastałabym puste pola zamiast pięknych kwiatków, a akurat miałam taką fantazję, żeby sobie na nie popatrzeć.
    Absolutnie nie chciałabym, żeby ktoś gospodarzył na moich włościach, nawet gdyby miało mi to dawać jakieś profity. Podobnie jak nie ucieszyłabym się, gdyby pod moją nieobecność sąsiadka dokarmiała moje realne koty, którym przybywałyby nadprogramowe kilogramy ;)
     
  10. Yaris_123

    Yaris_123 Cesarz forum

    A nie lepiej, żeby były profity bez ingerencji w czyjąś farmę?? Czyli np. za każdy zbiór sąsiada dostajemy jakieś punkty, które potem możemy na coś wymienić i wtedy też aktywny sąsiad to sąsiad w cenie:)
     
  11. kazak9

    kazak9 Mieszkaniec forum

    Ten pomysł był już szeroko komentowany na starym forum. Farma to taka gra, w której niektórzy radośnie hodują i sadzą co popadnie, a inni bez zegarka i kalkulatora nie klikną nic. Przykład: siejesz coś na wypadajki przed eventem ,a twój radosny sąsiad zbiera wszystko przed rozpoczęciem eventu..albo: ty sobie odpalasz bonusy, jajka i takie tam, bo liczysz każde PD, wchodzisz jak co rano na farmę i jesteś na dzień dobry grubo w plecy, bo sąsiad wstaje 5 min wcześniej...to może zepsuć dzieńo_O
     
  12. BA_Chris

    BA_Chris Guest

    lilly99. moderatorzy forum czy czatu nie odpowiadają za stronę techniczną gry, w związku z tym to nie my odpowiedzialni i władni jesteśmy za pojawienie się jakiejś aktualizacji w grze, jedynie przekazujemy pomysły i opinie naszych Graczy twórcom gry. W związku z tym by Twój pomysł mógł zostać przekazany dalej musi spełniać wszystkie wymagane wymagania opisane w zasadach działu czy też wzorach na poszczególne pomysły. Dopracuj więc swój pomysł, może inni użytkownicy Ci w tym pomogą, wszelkie zmiany nanieś proszę w pierwszym swoim poście za pomocą opcji edytuj. ;)
    Na poprawki pozostawiam czas do jutra do godziny 17.25 :)
     
  13. SMOD_Wadera*

    SMOD_Wadera* Guest

    Pomysł nie został dopracowany w związku z tym zamykam wątek i przenoszę go do archiwum :)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.