Dyskusje

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika ZgredzioO, 16 września 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. skorpion_JM

    skorpion_JM Stary wyjadacz

    A może Kim Wilde - You Came (Official Music Video), która jest moją idolką od zawsze.

    I mogłabym tu zamieścić tych utworów więcej, bo we wszystkich klipach Kim dużo dzieje się, chociażby np. ten:

    Ale to raczej nie dla dwulatki, sorry:music:
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2022
    agniecha$ i gretag lubią to.
  2. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    To trzeba było pisać, że dla dwulatki szukasz teledysku :)
     
  3. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Oj tam, sam też chętnie popatrzę xD
     
    agniecha$ i gretag lubią to.
  4. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    To dla dwulatki :) Dla Ciebie innym razem :)
    Niekończąca się opowieść :)
     
    agniecha$, marmlada oraz krasnoludek10 lubią to.
  5. skorpion_JM

    skorpion_JM Stary wyjadacz

    Dla dwulatki to wydaje mi się odpowiedni byłby może ten:

    Albo może taki anglojęzyczny:D

    lub piękna piosenka z filmu "Vaiana"
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2022
    agniecha$, gretag oraz krasnoludek10 lubią to.
  6. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Dla dwulatki powiadasz... To może poskacze sobie w rytm tej muzyki...

    To jeden z moich ukochanych kawałków do gibania się, gdy od siedzenia przy kompie zesztywnieje mi kark:D

    Mam jeszcze parę takich ukochanych, ale chyba niekoniecznie dla dwulatki. No chyba, że sam będziesz się chciał pogibać:
    - Outkast - Ms. Jackson:inlove:
    - Eminem - Without Me :music:
    - Beastie Boys - Sabotage :D

    Na forum nie odważę się tego wrzucićxD
     
  7. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Bardzo fajne. I dla dwulatki, i dla opiekuna :p
    No własnie tego chciałem uniknąć. Takie pioseneczki i klipy do nich są robione na jedno kopyto. Dorosłych usypiają, a dziecko ma je w nosie i albo ucieka z pokoju, albo ciągnie do klawiatury, bo skojarzyło, że jak dorosły coś zrobi, to się piosenka zmienia :sleepy:

    Jestem przeciwny, jeżeli w wypowiedzi jest więcej przecinków niż treści. Ale wulgaryzmy są częścią języka. I są sytuacje, kiedy to słowo na k, ch, czy amerykańskie f samo się ciśnie na język. Można trzymać dziecko pod kloszem i puszczać mu same Fasolki, Śpiewające Brzdące i im podobne. Owszem, te piosenki są bardzo dobre, ale czasem zbyt "sterylne". Pamiętam, że sam będąc dzieckiem bardzo je lubiłem, ale też pamiętam z jakimi wypiekami na twarzy w wieku 8 czy 10 lat słuchałem "piosenek dla dorosłych", albo stojąc w przedpokoju zza pleców rodziców oglądałem serial kryminalny w tv :cry::cry:
    Nie wiem jeszcze, jak zareaguje dwulatka, ale mnie właśnie przypomina dzieciństwo. Pamiętam, że pierwszy raz, kiedy ten film widziałem, byłem u babci i bardzo nie chciałem wracać do domu zanim się nie skończy :D


    A na razie numerem jeden na liście jest przebojów dwulatki jest ruchomy cyc xD:cry:xD
     
  8. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Z serii '' just dance* ''







    to przykłady ale jest tego od groma
    wpisać co szukamy i można tańczyć słuchać tańczyć
    [​IMG]

    ***
    Dzieciaki lubią
    El Chombo - Dame Tu Cosita
    Crazy Frog -AxeL F
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 20 września 2022
    krasnoludek10 i gretag lubią to.
  9. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ogólnie fajne piosenki, ale dwulatka jeszcze nie da rady śpiewać, a z tańczeniem też kiepsko. Na razie jest na etapie oglądania i ewentualnie słuchania piosenek (bo przecież nie rodziców xD)
     
    PoloMit, agniecha$ oraz krasnoludek10 lubią to.
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No taka dwulatka na pewno jest wymagająca i uwagi, i zabawy. Ja co prawda już od dawna nie mam do czynienia z takimi maluchami (zzizzie aktualnie jest chyba na tym etapie to może podzieli się doświadczeniem ;)) ale wiem, że jakie by nie było fajne to co mruga i skacze na ekranie to dziecko nie powinno za długo wlepiać oczu w ten ekran (zaleca się do 1 godz. dziennie a najlepiej do 3 roku w ogóle), bardzo to jest niezdrowe :eek:
    W zamian jakieś klocki, układanki, plastelina, itp... ;)
     
  11. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    No, tego dziecka to na godzinę nie da się posadzić przed ekranem... Maksimum, co usiedzi, to 10 minut. A i to tylko przy ekstremalnie sprzyjających okolicznościach :)
     
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Rozumiem, że aktualnie Dyskusje o dwulatkach gatunku Homo sapiens tu lecą 8)xD

    Trochę już po tym etapie jestem (chwilowo), ale tak ogólnie to ja miałam lepiej: dwie sztuki świetnie bawią się same (i przynajmniej dobrze się rozumieją), a do tego mam juniora, który umie organizować zabawy (pewnie lepiej jeszcze pamięta, co jest fajne w takim wieku).
    Zabawy i zabawki, hmm... czy raczej chodzi o to, żeby dwulatka przynajmniej na parę minut dała Zgredziowi odsapnąć...? ;)

    Czyli normalna zdrowa dwulatka, ciesz się (nawet jeśli nie twoja, zresztą sam napisałeś, że wszystkie dzieci są pani Jeżowskiej oraz twoje).
    Podobno dwuletnie dziecko potrafi skupić uwagę na 5, max 8 minut.
    Ciesz się jeszcze bardziej 8)xD

    Najogólniej: "rób to co ja", czyli uczymy dwulatkę nerwicy natręctw pana Nadala; malowanie palcami (uwaga: opiekun też powinien malować); rozmowa przez telefon, z opiekunem, misiem albo lalką (telefon może nie mieć baterii ani nawet wyświetlacza); tajemnicze pudełka (coś dla farmera) - w pudełku chowamy kilka przedmiotów (z wyjątkiem noży kuchennych itp), z których dałoby się coś zbudować, po czym budujemy z dwulatką (nie ma lekko); klocki, klocki, klocki - wcale nie musi być śliczny zestaw lego, wszystko się nada i nawet lepiej, jeśli te klocki są różne, podobno to rozwija intelekt; układanki też są świetne, np jest taka drewniana, gdzie w odpowiednich otworach trzeba umieścić figurki (krowa, koń, te klimaty - znowu dla farmera w sam raz); umieszczanie rozmaitych elementów w odpowiednich otworach, u mnie poniewiera się taki jeż, któremu trzeba powtykać kolce (w grzbiet, w grzbiet - proszę bez kosmatych myśli, wszak mamy dwa lata); budowanie domku dla czegokolwiek (doskonale się tu sprawdzają plastikowe kubeczki, a domek może być choćby dla kredki); jeśli dwulatka rozmowna, to zabaw "mówionych" jest od metra i ciut ciut; jakieś improwizowane instrumenty muzyczne...
    ... albo można kupić dużo gotowych zabawek oczywiście.
    A jak się człowiek postara, to sam się nawet będzie nieźle bawił, zamiast niecierpliwie wyglądać terminu zniknięcia dwulatki xD
     
  13. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Tego, że dwulatki na ogół nie znikają same z siebie i w przeważającej większości przypadków ewoluują do trzylatek, to jestem świadomy. Żyję na tym świecie wystarczająco długo, żeby mieć ogólne pojęcie, jak to działa. Może bez szczegółów, ale jednak coś kojarzę ;)
    Potrzeba mienia jakiegoś jutuba pod ręką wynika z charakteru mojej pracy. Sporo czasu spędzam w domu przed komputerem, a jednocześnie nie jestem rozliczany co do minuty z tego, co robię. Gdy więc taka dwulatka zawędruje do pokoju, w którym sobie urządziłem kącik do pracy (to się chyba nazywa gabinet), zwykle nie przeszkadza mi zbytnio. Mogę przełączyć zakładkę w przeklądarce i spędzić z nią chwilę albo dwie.
     
  14. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    chciałbym by powstał folder "misje w spółdzielni których nigdy nie dokończę" lub zapomniane. Bez kitu, te całe hodowlanki to o kant ... czy ktoś o zdrowych zmysłach odda złote okazy za kilka florenów, SG i PD? czy BP zdaje sobie sprawę, że wartość dostarczanego towaru jest kompletnie nie proporcjonalna do nagród? przecież ile SG można szarpnąć sprzedając albo dać jako wkład na dożynkach.Ciort tam w złote okazy (chociaż to w zamyśle kulminacja misji ) a czerwone i różowe ulepszenia to z czego niby ? bez sensu bez sensu bez sensu . Żadnej misji nie mam dokończonej. Szacun dla tych, którzy tego dokonali .
     
  15. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    krasnoludek10 i PoloMit lubią to.
  16. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    przypomina mi to nieco te wszystkie wiadomości/ fakty - wyrywanie z kontekstu i łapanie za słówka, nieważne co było wcześniej czy później albo całokształt wypowiedzixD :D :pz resztą 2016 to nie 20238) i teraz tak : ci duzi kropelki złapią z różniastych skrzyń a ci mali nawet nie będą w stanie dobić do tych wymagań chociażby z SP i miksowaniem . poza tym, jak napisałem wyżej "szacun dla tych, którzy tego dokonali"

    Swoje zdanie wyraziłem i nic mnie nie przekona do tego, że hodowlanki mają sens :eek: a to, że jeden lubi chleb a drugi piekarza świadczy jedynie o tym, że każdy ma swoje halo na bani, do czego ma prawo :p
     
    Ostatnie edytowanie: 26 kwietnia 2023
  17. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Gdybym miał się czepiać słówek, to zapytałbym
    do której grupy ty należysz :p


    Ale rozumiem intencję.
    Obiektywnie licząc, większość misji w spółdzielni się nie opłaca. A jednak ludzie je wykonują. Coś w tej grze trzeba robić i na coś wydawać uciułane sianogrosze :)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  18. SperanzaE

    SperanzaE Baron forum

    Większość starych misji hodowlanych mam zrobionych do 6. poziomu. Kury skończyłam, obecnie wykańczam króliki. Po prostu cały czas coś hoduję w oazie i tak kolejne misje powoli idą do przodu. Bez żadnego konkretnego celu a ot tak, by je zrobić :) Poza tym na końcu czekają florki do zgarnięcia i to mnie dodatkowo motywuje do przerabiania tych misji.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  19. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    zdecydowanie bajaderki:music: ale nie te pseudo cięte w kwadrat tylko prawdziwe z definicji czekoladowe kule:D osobiście nie mam problemu na co wydawać SG, zwłaszcza jak trwają dożynki xD ewentualnie na te wszystkie składniki paszy dla zwierząt, bo nie sposób jest uprawiać wszystkiego :p natomiast porównując misje dotyczące drzewek czy zwierząt to nie są one aż tak drastyczne jak hodowlanki. Zwierzę czy drzewo prędzej czy później wpadnie, stawia się i cyk ! Zdecydowanie trudniej wyhodować 3 złote okazy:oops:nie mówiąc o tonach SP potrzebnych na to.
     
    SperanzaE i krasnoludek10 lubią to.
  20. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Biedne króliki, jak tak możesz je wykańczaćxD:cry:xD

    U mnie misje.. Cóż, też leżą odłogiem8) Ale prawda jest taka, że nie mam kiedy ich robić:oops:
     
    SperanzaE lubi to.