Dyskusje

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika ZgredzioO, 16 września 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Jest to produkt z fabryki tukanów.
    [​IMG]

    Sam totem tiki możesz kupić na targu pod warunkiem, że masz odblokowany posąg tukanów w Świątyni Małp.
     
  2. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    powiedzcie mi ludzie jedną rzecz, eventy wskakują jak szalone praktycznie non stop, prawda? to jak tutaj hodować roślinki na misje w spółdzielni? xD jak ja niby mam natrzepać 16 k białej lilii niby?na targu: weż zapomnij, pszenica ma juz cenę astronomiczną a co mówiąc o lilii...i druga sprawa czy w młynie nie powinien pojawić się 4 slot na super paszę w standardach nieustannie coś jest do wyprodukowania a weż teraz zacznij produkować SP <bezradny> a tak w ogóle to chyba nie nazbieram tych czekoladowych trufli:( 330 ?!?! ma diamencie...
     
    Ostatnie edytowanie: 19 kwietnia 2020
  3. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    stoone1 mnie tylko od czasu do czasu te misje mobilizują a właściwie nie tak misje jak Gracze, którzy mają już prawie pustą Spółdzielnię i przeczytam o tym tutaj: Misje w spółdzielni. Staram się rzadko zaglądać do tamtego wątku bo właśnie też mam setki tysięcy różnych roślin do wysiania w misjach "wysokopoziomowych" i wolę je sobie siać spokojnie, i w swoim tempie. Misje nie "zając", nie uciekną i mnie też nikt nie goni to po co się stresować? Wystarczy, że korzystam z przetworów czy bonusów z pnącza, które przyspieszają wzrost niektórych rodzajów roślin, np. z kategorii Kwiaty czy Inne i jak jest taka możliwość to używam przetworów, które dają +3 rośliny z każdego pola. W ten sposób zbiera się te tysiące ciut szybciej.
    A co do super paszy, to u mnie na farmie młyn ją kręci bez przerwy, mam turbo młyn więc produkcja trwa o połowę krócej, od czasu do czasu jeszcze skróci ten czas produkcji bonus z pnącza i nie jest tak źle. Wszystkie pasze dla zwierzaków kupuję na targu, czasami zdarzy się kupić taniej ale nie obraziłabym się gdyby tak można było produkować SP też w młynie na wyspie. Jest już od dawna taka propozycja: Super Pasza - produkcja w młynie na Bahamaramie.
     
    olgs3 i WłoskaHacjenda lubią to.
  4. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    to nie stres to niecierpliwość ;) misji przybywa i ciągle jakieś się odkładają a chciałbym żeby tak zostało kilka ... ostatnio udało mi się ukończyć prawie wszystkie czasówki i jak liczyłem tak sobie to aktywnych mam około 118tu, żeby nie wszystkie kukułki, hodowle i menażerie to nie byłoby tak żle pełnia księżyca przez ostatni event już wygląda lepiej ;)odnośnie SP to miałem na myśli taki odrębny odrębny tylko i wyłacznie na jej produkcję nawet jakby wydłużyli czas dwukrotnie mogłaby sie tam sobie produkowć pomalutku dobre i te ...załóżmy 30 tygodniowo a właśnie jaką masz najstarszą zalegającą misję? bo ja (przyjmując, że sam koniec to najstarsza) Arkę Noego jakoś nie chce mi się stawiac tych kurników itd:p na wypadajki lepiej jest zasiać paproć szybka z duża liczbą PD czy jakiś jęczmień z 3x dłuższym czasem wzrostu?
     
    Ostatnie edytowanie: 19 kwietnia 2020
  5. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    U mnie "magazynowych" - 7, "hodowlanych" najwięcej - jak się nie pomyliłam to 30 i choć niektóre mogłabym zakończyć to w jednych i drugich żal mi oddawać te ciężko zdobyte "kolorki", wolę wybudować sobie jakiś róż warsztat :)
    "Pełniowych" - 0 już od jakiegoś czasu mam z nimi spokój ale za to jeszcze Zamki z piasku "w lesie" (tej to chyba nigdy nie skończę, kto to widział oddać 15 pand cyrkowych czy 18 Sułtanów :eek::cry:) i 3 z tymi tysiącami roślin wyskopoziomowych. Jak teraz tak patrzę to mimo wszystko nie jest u mnie z tymi misjami tak źle, myślę, że jak na moje "starania" to jest bardzo dobrze. W sumie wychodzi, że zostało jakieś 41, a najstarsza to Popyt na owce i niech tam sobie czekają na "lepsze" (czytaj: więcej i taniej "wysokich" kolorów na targu) czasy :)
    Do Arki Noego też podchodziłam jak pies do jeża ale w końcu się zmobilizowałam i kiedyś tam ją zrobiłam.
    A co do tego dodatkowego slotu to raczej możemy sobie pomarzyć, nie ma tak dobrze ;)
     
    olgs3 lubi to.
  6. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    no to ładnie ładnie ja w tyle, jak to się mówi - kiedyś / póżniej to zrobię ;) w księżycowych [ciach] kaktus gromniczy mnie 100Puje niestety:( a zamki z piasku wiadomo temat dobrze znany:/
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 19 kwietnia 2020
  7. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Co znaczą te wyrazy? możesz dodać tłumaczenie i pisać w języku polskim?

    A co do misji, różnych sposobów i strategii gry to warto zajrzeć np. tutaj: Nieoficjalny Poradnik Farmeramy, sposób na większą ilość "wypadajek" też tam gdzieś jest ;)
    Znaczenie ma podstawowy czas wzrostu (PD żadnego wpływu nie ma), im dłuższy czas tym większa szansa na więcej wypadajek.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 kwietnia 2020
  8. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    kurde , sądzę, żę coś tam dukam w języku polskim xD odnośnie [ciach]- to nie mogłem, być może zostałoby to potraktowane jako wulgaryzm po polsku więc wybrałem wersję łagodniejszą ;) w misjach jest :srebro, złoto i... diament czy coś pokręciłem ?;) aaa bo powinno być * na diamencie :/ literówka...
     
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Odnośnie wyrazu bez tłumaczenia, który w naszym języku ma też wulgarne znaczenie - usunęłam dla spokojności :)

    A diament to rozumiem, już myślałam, że to coś z francuskiego ale nawet tłumacz nie odnalazł ;)
    Jeśli chodzi jeszcze o te wypadajki, co posiać, jakich użyć przetworów i ile roślina będzie rosła to polecam opracowane przez naszych Graczy: Kalkulatory.
     
  10. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    to zależy ktore z tłumaczeń, sądzę że 'krwawy' nie jest nazbyt nieprzyzwoitym, zwłaszcza podczas pełni księżyca xDxDxD
     
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Krwawy z pewnością nie, ale kto Ciebie tam wie czy nie użyłeś obcojęzycznego wyrazu zamiast wulgarnego polskiego, ciężko wyczuć co Autor miał na myśli i żeby nie było wątpliwości to najlepiej używać polskich, niewulgarnych słów.
    Tak że ten, zapomniałam co miałam napisać....aha owocnych zbiorów na farmie i spokojnej nocy :)
     
  12. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    Oj wiadomo, że o krwisty chodziło;) w temacie księżycowych rzecz jasna było :pDziękuję i nawzajemnie iiii małoo_O stonki
     
  13. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    stoone1, bliźniak mówisz??? ;) Ale to ja jestem ta ładniejsza, ok?? xD
    Od kiedy się za misje wziąłeś? Ja postanowiłam że kiedyś "wyczyszczę" stodołę.. jak na razie z misjami z TS-ów idzie mi najlepiej i pełnia jakieś 2 miesiące temu ruszyła.. :music:
    Irytuje mnie tylko to, że co chwila wpadają jakieś "wysokopoziomowe", fajnie że są, ale się człowiek nad jedną nie zastanowi, motyki nie złapie i pyk już następna na koncie.. -.-
    Co do zbiorów PD, ja tam nadal trochę jak dziecko we mgle.. :p
    Jakoś nie umiem zdobywać tych muchołapek i innych cudów... :oops:-.-
     
    cyfrzakk lubi to.
  14. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Ciekawa propozycję mam na koncie, które kiedyś założyłam pracując w Czechach.
    I nie mam jak tego kupić :(

    [​IMG] [​IMG]

    Na moim polskim, głównym koncie nie ma takiej propozycji :(
     
    Ostatnie edytowanie: 21 kwietnia 2020
    Ciasteczkowa♥ lubi to.
  15. Ciasteczkowa♥

    Ciasteczkowa♥ Komisarz forum

    U mnie też taka jest, chociaż wiadomo- w złotówkach ;) 11,99 wychodzi, a to nadal lepiej, niż <majątek> na G&T xD:cry:

    Trochę poprawiłam;) Wiem, że to był niewinny żarcik, ale przyjęliśmy na forum, że z tego nie żartujemy.
    MOD_Marion
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 21 kwietnia 2020
    WłoskaHacjenda i Anhedrea lubią to.
  16. WłoskaHacjenda

    WłoskaHacjenda Naśladowca mistrzów

    Nie jestem fanką Jaśka, wydaje mi się, że trzeba by było mieć ich naprawdę dużo, żeby był efekt przy zbiorach. Ale za ekspertkę się nie uważam, dlatego pytam: warto się skusić na ten zakup?
     
    Ciasteczkowa♥ lubi to.
  17. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Wszystko zależy od zaawansowania farmy i posiadania innych udogodnień, np. posiadania kasztanka czy uszlachetnionego krokusa
    No i Miecio też ma czasem coś do powiedzenia.
    Można też kupić i przehandlować w czasie G&T.
    Można też zamknąć oczy i nie zauważyć oferty-.-
     
  18. WłoskaHacjenda

    WłoskaHacjenda Naśladowca mistrzów

    Kasztanka nie mam, krokusa uszlachetnionego jeszcze też nie, ale opcja z opchnięciem na G&T jest atrakcyjna. ;) Albo mogę zostać fanką Jasia, nie mówię, że nie (dlatego pytam, jestem otwarta na rady). Pytanie tylko: kim jest Miecio? O Mieciu nic nie wiem. ;)
     
    grakula16 lubi to.
  19. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Mieć albo nie mieć, oto jest pytanie;):pxD
    Prawie jak z Hamleta, wiem, wiem, prawie robi dużą różnicę:p
     
  20. WłoskaHacjenda

    WłoskaHacjenda Naśladowca mistrzów

    Aaaaaa, taki Miecio. xD Styki mi w mózgu nie zadziałały, czasem (jak widać) mam spięcia na łączach. :D :p
     
    grakula16 i MYSZKA2005 lubią to.