Dyskusje

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika ZgredzioO, 16 września 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Zorcia to szklarnia i wypadajki;):)
    a topspiny..u mnie jest krotki czop na fh i lubie nim kontrowac prostym zbiciem gasi kazda rotke:p
     
    czechu79, olgs3 oraz grakula16 lubią to.
  2. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    fakt, to ona "rozgryzła" szklarnię....
    nie lubię takich "zgaszeń", szczególnie jak wcześnie uderzone, takie "nakryte"
    i na bh
    Zgredek chyba też gra, to może nie polecimy za off....
    :music::music:
     
  3. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a pamietasz Incasenta,,nauczyl wielu handlowania;)
    oj to mialbys zemna problem ..lubie grac blisko przy stole a pileczke uderzam najpozniej gdy jest w maksie;)
     
    czechu79, olgs3 oraz AladdinSane lubią to.
  4. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Pomijając kto był pierwszy, to odkrycie działania chutneya spowodowało wzrost zainteresowania maszynami. Wcześniej mało kto używał kombajnu. Jedną czy dwie łąki z dużymi polami wszyscy obrabiali ręcznie :)

    To były czasy... Chutney kosztował wtedy majątek. Ale ktoś zauważył, że można go przedłużać dżemem z dyni, więc zjadało się jednego chutneya i tyle dżemów z dyni, na ile było kogo stać :D
    A dziś? Kto dziś jeszcze używa dżemu z dyni?
     
  5. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    oj fakt to byl niezly trick....jeden cmj a potem tylko dynia;)
    jak to zmienili to ograniczyli chyba dzialanie babeczki;) chociaz tego nie jestem teraz pewny
     
  6. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    Inkasent to legenda handlu....
    pamiętasz zdjęcie Przyjaciół?
    wersja bez nicków a potem z nickami....
    i konkurs "kto jest kto"
    trafiłem 1....Iknasenta
    xD

    teraz nie do pomyślenia !!


    nie lubię takich grających przy siatce i uderzających jak najwcześniej - wolę zmęczyć "ganiających" po rogach....

    edit.
    rzeczywiścieie był myk z dyniowym....
    pamięć nie ta
     
    Ostatnie edytowanie: 15 stycznia 2020
  7. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    pamietam:)
    zreszta wtedy off byl inny..ludkow bylo wiecej a co jest teraz garstka zostala
    widziales jak gra mama ito? ma krotkiego na bh..lubie jej zagranie ala banan tylko,ze bez ruchu nadgarstka cos ala pchniecie wiesz mi ,ze sprawia ono przeciwnikowi duzo trudnosci
     
  8. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Tak, ograniczyli. Wtedy działała bezterminowo. Czyli można było załadować dżemów na miesiąc, zjeść jedną babeczkę i mieć 10 dni ekstra :)
    A teraz maksymalny zysk z babeczki to chyba 50 godzin (ale tu pewności nie mam co do liczby).
     
    czechu79, olgs3 oraz -norbijas- lubią to.
  9. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    więcej było piszących - tak mi się wydaje

    jeśli rzeczywiście została tylko garstka, to tak rozbudowana gra daleko nie popłynie
    osiądzie na mieliźnie i....
    pewnie nie będzie opłacalne jej stamtąd ściągać
    do końca roku rdza załatwi sprawę....-.-8)

    mama zaraz obejrzę....
    a wcześnie "pchnięty" na ślepo bh Harimoto?....
    marzenie !!
    to ja mogę mu sznurówki wiązać
     
    czechu79, olgs3 oraz -norbijas- lubią to.
  10. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    sprawdzilem i max bonus jaki moze dac to 200 h
    https://board-pl.farmerama.com/threads/babeczka-pinkie-pie.49627/#post-1541043
    zreszta kto by z tego korzystal jak w slotach rotacja jak na stolexD
    oj tak zle nie bedzie,,,ludzie graja tylko off omijaja;)
    z blokersow to mistrzem jest Kiki Niwa
    chyba Zgredzio linka nie wytnie;):)


    a wracajac do mama ito
    3min 30 sek w setach 1 do 1 w trzecim ding prowadzi 5 do 1..serwuje ding odbior ito tym o czym ci pisalem...
     
    Ostatnie edytowanie: 15 stycznia 2020
    olgs3 i AladdinSane lubią to.
  11. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    rotacja w slotach konkretna
    czasami trzeba coś wywalić, żeby parę min. później, znowu wstawić to samo !!


    unikalny styl
    czasami trochę blefuje machając po uderzeniu, ale bh uderzoną rakietką w pionie....?!?!
    albo fh przechodzące obok siatki !!!!
     
    olgs3 i -norbijas- lubią to.
  12. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    przynajmniej cos sie dzieje..pamietasz nabijanie tpd jedna roslinka,,,
    a niwa luzackie granie gdyby sie przylozyl to kto wie;) chociaz gumy to chyba ma po kilkunastu tuningachxD
    zreszta kiedys tez sobie podrasowalem gumy..po przyklejeniu wystawaly poza rakietke;)
    link z ito wrzucilem wyzej;)
     
    olgs3 i AladdinSane lubią to.
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Tja.
    Czyli topspiny fh/bh skutecznie wygryzły rozmowę, która - jak sądzę - była chyba ciekawsza dla szerokiego grona.
    Ale co robić, jak dyskusje "nie tylko" o grze, to nie ma sposobu na te topspiny, ech.
    Choć żal, nie powiem - każdej ciekawej rozmowy na temat interesujący więcej niż dwie osoby żal, zwłaszcza na tym forum dotkniętym brakiem prawdziwych dyskusji (chyba że o topspinach).

    No nic, może kiedyś jeszcze wrócimy do tematu sprzed topspinów (fh oraz bh oczywiście).
     
  14. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Gdy w grze pojawiło się rzemiosło, to były zapowiedzi, że dodatkowe sloty na określony czas będzie można zdobyć podczas eventów. No i gdzie one się podziały? Raz czy dwa pokazali, że się da coś dać i idea upadła.
     
  15. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Może trzeba się upominać by to dali,jest cicho na ten temat to nic nie robią.
     
    kalinamala i czechu79 lubią to.
  16. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    nie wiesz gdzie sie podzialy? znajdziesz je przeciez tuz nad zatoka piratow:pxD
     
  17. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Przed wiekami to ja sobie "w pingla" pykałam ale to tak dla zabawy i amatorsko, tak że z takimi zawodowcami nie pogadam i może wrócę jeszcze do wcześniejszego tematu :p

    Z perspektywy czasu jako już prawie 10-letni Gracz to dla mnie oczywista oczywistość, że na forum trzeba zaglądać, niekoniecznie pisać jak ktoś ma mało wolnego czasu ale czytać tak, chociażby ogłoszenia i poradniki a i od czasu do czasu do wątków z rozmowami o wydarzeniach też warto zajrzeć.
    Pamiętam moje początki w grze, tutorial krok po kroku z Eleonorą, trochę błędów po drodze, floreny wydane na kręcenie kołem i takie tam większe lub mniejsze potknięcia. Dopiero po jakimś miesiącu trafiłam na forum, znalazłam wątek gdzie pisali Gracze z dłuższym stażem (pozdrawiam Nałogi :inlove:), podpowiadali co, gdzie i jak, wspomogli od czasu do czasu jakimś smakołykiem i wtedy już zaczęłam zaglądać wszędzie gdzie się dało. Wtedy jednak dużo więcej działo się na forum, było o wiele więcej Użytkowników i różnie bywało :)
    Można też grać nie zaglądając na forum i opierając się tylko na Newsach ale w ten sposób za wiele się nie osiągnie, no i pewnie taka samotna gra szybko się znudzi.

    A co do multikont to dawno, dawno temu było to zabronione, można było mieć tylko jedno konto, a jeśli już były na jednym IP np. 2 czy 3 konta to nie mogło być między nimi żadnych interakcji (wysyłania prezentów, itp...), że o targowych transakcjach nie wspomnę. Od dawna jednak Farmerama ma odnośnie tych multi dyspensę i jeden Gracz może mieć wiele kont, wszelkie ręcznie wykonywane czynności są dozwolone, ale jeśliby ktoś się skusił na użycie jakiegoś nielegalnego programu np. typu bot to konta powinny być i są blokowane. Tak mówi Regulamin gry i tak moim zdaniem powinno być, bo wszelkie nielegalne "środki" są nieuczciwe wobec pozostałych uczciwie grających Graczy.

    A przypadkiem jak weszła do gry Babeczka Pinkie Pie to nie było już możliwości przedłużania CMJ dyniowym? tak mi się jakoś kojarzy :p
     
  18. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Całkiem możliwe. To było tak dawno i tyle się od tego czasu podziało na farmie, że mogę się mylić :p

    Ech te Nałogi... Niby wątek wciąż jest, ale odkąd zabrakło Szefowej, świeci pustkami :(

    Taaa... Tam się tyle razy już zmieniła ekipa, że nikt by nie miał bladego pojęcia, o czym do nich się pisze.
    Przez jakiś czas po tym, jak się pojawiły sloty, można spokojnie dawało się grać bez ich używania. A teraz? Spróbuj zrobić event bez chutneya. Tak samo by było z drugim slotem diamentowym. Zwiększyli by ilość wymaganych roślin tak, że bez dyni nie podchodź :oops:
     
  19. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Może to i dobrze, że idea upadła bo gdyby tak dołożyli np. drugi diamentowy na stałe to jednocześnie wymagania w eventach czy misjach by wzrosły i zamiast siać 50 tys. to musielibyśmy siać 100 i tyle by było. Co najwyżej więcej wydalibyśmy na "dopalacze" ;)
    No ja też na 100% pewna nie jestem ale wydaje mi się, że zanim weszła babeczka to wcześniej już to przedłużanie dżemem zostało zlikwidowane (dość szybko się okazało, że CMJ+dyniowy to za dobrze) :p
    A no Szefowa zniknęła i Nałogi chyba na jakiś odwyk poszły niestety :(

    A ktoś pamięta akcję z odwykiem dla Nałogów? :D
     
    AladdinSane, gosiagosia60 oraz olgs3 lubią to.
  20. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Ekipie by można było przypomnieć co poprzednicy chcieli zrobić.Druga część bardziej przemawia za tym by siedzieć cicho,zgroza by była jakby w poradniku było napisane by ukończyć event trzeba wysiać 60 tys rośliny i więcej. Ja bym bardziej widziała sloty z podziałem na rośliny,drzewa,zagrody i warsztaty.
     
    kalinamala i grakula16 lubią to.