Drzewo florenowe - mozliwość jednorazowego zakupu przez każdego z graczy

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika dyniowyfarmer, 27 lutego 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

czy podoba Ci sie ten pomysl

 1. tak

  73,3%
 2. nie

  26,7%
 1. jaarte

  jaarte Okazjonalny autor

  to tak jak z echem..jak ktoś sie odezwie to pojawia się zzizzie ;)
  swoja droga nie rozumiem po co taka walka na nie, skoro Ci to obojętne. drzewka florenowe jak pokazuje głosowanie przyda sie wiekszości, którzy go nie maja..jeżeli myslisz tylko o sobie, to wystarczyło by zagłosowac na nie i starczy..po co udowadniac coś, co nikogo nie interesuje
   
  Ostatnie edytowanie: 15 października 2016
  Anhedrea lubi to.
 2. Azile

  Azile Komandor forum

  "Z przykrością stwierdzam, że niewiele rozumiem z twojego wywodu, może trochę zbyt emocjonalny jest jak na tę skalę wirtualnego i - wybacz - naprawdę dość błahego problemu.
  Co to są te "szanse", które nigdy nie są równe...?
  Szanse na rozwój farmy, czy szanse na rozwój do niczego niepotrzebnej kolekcji...?
  I co ma do tego jakikolwiek event?!
  W eventach nie chodzi o kasę, tylko o umiejętność gry... jak ktoś nie umie grać, to oczywiście może się skupić na kolekcjonowaniu rozmaitości za kasę (w ramach wyrównywania szans, a jakże)."
  No jestem najbardziej na tej grze mało, yyyy.... "emocjonlna" nie grałam kilka latek, "szanse" rozumiem przez to co napisała Atena... czyli mamy ewent na BB i świat dzikich zwierząt , wiadomo ze go nie skończysz, bez kupienia SP. (tak wiem można z drzewka, misji, z eventów, no tak na siłę może jeden skończysz, kup pasze skończysz każdy, ja się zbytnio nie napracowałam przy evencie, kupiłam....to jest porównanie szans....Ja tak to rozumiem. Co do kolekcji nie zbieram niczego, mam trochę "śmiesznych starych rzeczy" , zbieram to co mi się przyda, zagrody, drzewka, może do misji, może na rynek...Eventy co mają do tego? Zaczyna się nowy,"trochę" roślinek będzie trzeba, to jest trudny event, ale ja go zrobię, mam czas, a nie event w stylu kupię sadzonki albo BB? To takie trudne?
  ( a co do trudnych eventów jaka umiejętność gry ? Posianie roślinek na małych polach z chutneyem ? Serio to takie trudne?)
  To ja właśnie mówię luz...Po co tak walczysz na nie, nie kupisz i już jak nie chcesz...nie rozumiem tego....
   
  Wanilia89 i babula40 lubią to.
 3. agniecha$

  agniecha$ Chodząca legenda forum

  Sama sobie odpowiedziałaś ; umiejętność gry to właśnie ukończenie eventu bez kupienia super paszy lub tak rozplanowanie misji czy zadań aby zmieścić się w czasie i zebrać odpowiednie potrzebne czy to wypadajki czy roślinki .

  Tak właśnie to jest trudne ! Serio ! Dla kogoś innego nie będzie już takie łatwe i możliwe do osiągnięcia ma mniej pól albo nie jest w stanie zakupić cjm itp albo ma nie zdeponowane puchary i nie zdobędzie wymaganą ilość wypadajek itd itd
  Tak jak widzisz nie ma równych szans a umiejętność gry w farmerame to wielka zaleta .

  Ja np wcale nie potrafię grać w farmeramę :cry:

  Ja hodowlany Świat dzikich zwierząt zrobiłam do podstaw a miałam szanse cały go zrobić mimo że nie kupiłam sp , tylko nie bardzo widziałam sens brania ulepszeń .
  Nie zawsze zakup sp jest gwarancją ukończenia tego typu eventu - wystarczy że nie masz wystarczającej ilości zwierzaków i zbyt małą ilość sianogroszy na ich zakup i tony super paszy nie pomogą .

  Drzewka zagrody ts-y nie kupuje bo nie tylko że mnie na to nie stać ale też jakoś mi szkoda wydać kasę na tak wielką niewiadomą loterię .
   
  babula40, zzizzie oraz Azile lubią to.
 4. jaarte

  jaarte Okazjonalny autor

  no nie..jak..poszło mi 600 sp miałem 4 ml sianogroszy i zrobiłem to w jeden dzień, bez pezesady, co tu umieć xDxDxD
   
  Azile lubi to.
 5. Azile

  Azile Komandor forum

  agniecha$ ale ja mam puchary zdeponowane, mam cm, ,mam pola, nie odkryłam nawet gwizdek za sp(mam gwiazdki) a mam zrobiony event bo kupiłam sp, bo mogę, bo mam taki kaprys, i co zabroni mi ktoś? Dalej to nie trudne xD To Ty pracuj ja kupie xDI ktoś chce kupić drzewko? Czemu nie?
   
  Ostatnie edytowanie: 15 października 2016
  babula40 i jaarte lubią to.
 6. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  No straszne to po prostu, tak się pojawiam i pojawiam.
  Załatw mi bana, to przestanę - raportuj niestrudzenie, może za którymś razem się uda.

  Wątek jest ogólnodostępny i tak się fatalnie (dla ciebie) składa, że każdy może tu coś napisać. Nawet ja.
  Ale ja jednak preferuję dyskusje... więc już nie będę wam przeszkadzać xD

  Event hodowlany to dość szczególna postać eventu, jako argument w tym konkretnym przypadku średnio się nadaje. Nie chce mi się tego po raz kolejny wyjaśniać.

  Jaka "umiejętność gry" przy eventach z sianiem...?
  Cóż, jeśli ktoś w ramach kaprysów kupuje co się da, to faktycznie żadna umiejętność nie jest potrzebna (poza umiejętnością korzystania z systemu płatności oczywiście).
  Hasło "wypadajki" coś ci mówi...?
  A tak w ogóle to masz może pnącze kasztankowe, drzewa nawozowe i uszlachetnione rośliny...?
  Nie "walczę na nie", wyraziłam swoje zdanie, a teraz zbieram za to cięgi xD
  Nie powiem, nawet to zabawne xD

  W sprawie drzewka florenowego: jeśli każdy gracz będzie mógł kupić dowolną ilość, to ja jestem na tak.
  Kupię, a co tam, taki kaprys 8)xD
   
  babula40, agniecha$ oraz KaBeUK lubią to.
 7. KaBeUK

  KaBeUK Analityk forum

  Nie rozumiem ataku na Zuzę. Tak jak napisała - każdy może wyrazić swoją opinię w dyskusjach, a Ty niekoniecznie musisz się z nią zgadzać. Ona uważa, że drzewko jest zbędne - Jej prawo. Ja z kolei myślę, że mogłoby być udostępnione do kupna/zdobycia i takie jest moje prawo.

  Skoro uważam tak to znaczy, że moja opinia jest cacy, a opinia Zzizzie jest be?
   
  babula40 i zzizzie lubią to.
 8. tosia

  tosia Nadzorca forum

  Ogólnie jestem na tak ale czytając komentarze tak sobie myślę, że dlaczego miałabym mieć możliwość jednorazowego zakupu florenowca?

  Sporo ludzi pisze o równych szansach itd. to jeśli moja sąsiadka ma 5 florenowców (tak się jej trafiło), to dlaczego ja nie mogę mieć możliwości zakupu 5 drzewek? Chyba, że 4 odbierzemy sąsiadce aby było po równo;)
   
  babula40 i agniecha$ lubią to.
 9. Azile

  Azile Komandor forum

  "Jaka "umiejętność gry" przy eventach z sianiem...?
  Cóż, jeśli ktoś w ramach kaprysów kupuje co się da, to faktycznie żadna umiejętność nie jest potrzebna (poza umiejętnością korzystania z systemu płatności oczywiście).
  Hasło "wypadajki" coś ci mówi...?
  A tak w ogóle to masz może pnącze kasztankowe, drzewa nawozowe i uszlachetnione rośliny...?
  Nie "walczę na nie", wyraziłam swoje zdanie, a teraz zbieram za to cięgi xD"

  Tak mówi mi coś hasło "wypadjki", to że grasz rok nie znaczy że jak ktoś miał przerwę, albo zaczął grać teraz jest niepełnosprawny umysłowo i nie umie czytać forum( no i zawsze jak czegoś do końca się nie rozumie mamy pytania na forum), jeszcze nie mam uszlachetnionych roślinek, ale tak upycham je w te doniczki;) Nie mam drzewka nawozowego (zresztą chyba w ogóle go nie ma, nie wiem nie sprawdziłam) i nie jest mi ono do szczęścia potrzebne tak się składa że potrafię skończyć event bez super nawozu, mam po prostu na to czas, ale rozumiem że jak ktoś pracuje takie drzewko by mu się przydało, i wcale bym nie byłą na nie gdyby była możliwośc jego zdobycia w jakiś tajemniczych sadzonkach czy czymś tam :) To nie chodzi o to że wyraziłaś swoje zdanie, Ty po prostu starasz się udowodnić że masz rację za wszelką cenę, nie przyjmujesz argumentów innych( ja starałam się ich podać kilka, Twój był jeden bo Ci nie potrzebne). Więc dobrze masz racje, nikomu drzewko nie jest potrzebne bo nie jest potrzebne Tobie;) Dziękuję za dyskusję i za możliwość wyrażenia swojej opinii :)

  "Nie rozumiem ataku na Zuzę. Tak jak napisała - każdy może wyrazić swoją opinię w dyskusjach, a Ty niekoniecznie musisz się z nią zgadzać. Ona uważa, że drzewko jest zbędne - Jej prawo. Ja z kolei myślę, że mogłoby być udostępnione do kupna/zdobycia i takie jest moje prawo.

  Skoro uważam tak to znaczy, że moja opinia jest cacy, a opinia Zzizzie jest be?"

  To nie jest atak na Zuzię a próba przekonania jej swoimi argumentami, jeśli poczuła się ona z tego powodu urażona to bardzo ją przepraszam:) Dla mnie temat drzewka jest zakończony, po co się kłócić o głupotę na forum jak można się dobrze bawić na farmie, bez względu na to jakie kto ma poglądy czy styl gry ;) A B.P. i tak zrobi to co mu będzie najbardziej opłacalne...
   
  Ostatnie edytowanie: 17 października 2016
  babula40 i jaarte lubią to.
 10. KaBeUK

  KaBeUK Analityk forum

  Nie wygodniej byłoby kliknąć "odpowiedz" by zacytować post do którego się odnosisz?

  Ale dlaczego chcesz Ją przekonywać do swoich racji? Uszanuj to, że każdy ma swoje zdanie. Ona nie chce - Jej sprawa ;)

  Chyba musimy pogodzić się z tym, że nie możemy mieć wszystkiego co byśmy chcieli. Drzewko florenowe fajnie mieć, ale można grać i bez niego. Może producent kiedyś nas mile zaskoczy i umożliwi zdobycie go, ale osobiście wolałabym jednak to nawozowe ;) w końcu kasztankowe pnącze miałoby dla mnie rację bytu ;)
   
  babula40 i zzizzie lubią to.
 11. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  Ja rozumiem ;)

  Nie rozumiem za to walki o niepotrzebne drzewko florenowe - i jednoczesnego totalnego braku zainteresowania tym, co w grze naprawdę ważne.
  Gdyby ktoś postulował powtórzenie eventu z kasztankowym pnączem oraz przywrócenie możliwości zdobycia drzew nawozowych - byłabym zdecydowanie za, chociaż sekwoje mam, a pnącza nie używam.
   
  babula40, jan_hh oraz Azile lubią to.
 12. Azile

  Azile Komandor forum

  Jakoś kopiuj, wklej zajmuje mi mniej czasu ;)

  Bo to dział dyskusji, a dyskusja polega na przedstawieniu argumentów i przekonaniu nimi strony przeciwnej;)

  Nie uważam tak mnie tam od dziecka uczyli że należy walczyć o swoje :p Bez drzewka nawozowego też się da żyć, ale gdyby gracze nawzajem się wspierali, było by więcej eventów dających możliwość zdobycia takowych drzewek zagród czy czegokolwiek...
  Jeśli czujesz się zaatakowana, bardzo Cię przpraszm, nawet Cię nie znam, nie kojarzę Twojego nicku, nie wiem kim jesteś, chciłam troszkę Cię przekonać widać nie udało się ;) Ja tam nie biorę do siebie osobiście tego co piszesz, bo niby dlaczego? Bronisz swojego zdania i tyle, nie znamy się przecież :)
  Zależy co dla kogo w grze jest ważne, dla mnie ważna jest zabawa i zdobywanie nowych rzeczy, zresztą całej gry nie uważam za zbytnio ważną, to tylko gra, i tak się kiedyś znudzi. Jeśli napiszesz kilka swoich ciekawych pomysłów bardzo chętnie je poprę jeśli tylko to będzie Tobie lub innym graczom przydatne :)
  Życzę Wam z całego serduszka aby się udało przepchnąć pomysł z drzewkiem nawozowym :) i jednocześnie mam nadzieję że florenowe, jak i wiele innych przejdzie :)(czytałam gdzieś że ludzie jajecznych nie mają o_O)
   
  Ostatnie edytowanie: 17 października 2016
 13. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  Ależ nie przejmuj się... przywykłam do ataków i bardzo mnie one bawią, więc wszystko jest spoko xD
  Nie napiszę ciekawych pomysłów, bo nie zwykłam popełniać plagiatów - takie pomysły, mniej lub bardziej sensowne, kursują po forum z zastanawiającą regularnością.
  No i widać, że zajmujesz się głównie zbieractwem... eventy to główny element tej gry, a bez drzew nawozowych jest trudniej. Wartość nawozowej sekwoi oceniam na 1000 x wartość tego kolekcjonerskiego florenowca. Wartość pnącza kasztankowego mniej więcej tak samo. Pomysłów (zdecydowanie nie moich) na przywrócenie możliwości zdobycia tych elementów było krocie. Szanse na ich realizację - zerowe, czemu się zresztą nie dziwię.
  Widzisz, ja po prostu czytam forum... od dwóch lat z górką. No i coś tam wiem o grze dzięki temu.
   
  babula40 i draculik34 lubią to.
 14. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  jaarte, chrumcia91 Wasze ostatnie posty ze zbyt ostrą wymianą zdań, prowokującą do kłótni usunęłam i bardzo proszę o spokojne rozmowy na temat pomysłu bez osobistych wycieczek i uszczypliwości.
   
  chrumcia91 lubi to.
 15. MobilisA075

  MobilisA075 Weteran forum

  Ja na waszym miejscu wstawiłbym to drzewo na imprezową jako główna nagroda. Jednak pojawiało by się na kole rzadko.
   
 16. yedi5656

  yedi5656 Czeladnik forum

  za gwiazdki czemu nie,ale znając bp to ustala 1000 gwiazdek na drzewie!

  gram dosc długo bo od 2010 i jakoś nie miałem okazji do nabycia drzewka florenowego,i puscić jeszcze raz sprzedarz i dać możliwość do zdobycia na kole lub ev?

  Twoje posty połączyłam. Jeśli chcesz coś dopisać, to korzystaj proszę z opcji "Edytuj"przy poprzednim swoim poście.
  Proszę zapoznać się z poradnikiem --->KLIK
  Tutaj można poćwiczyć --->Wątek do ćwiczeń

  SMOD_Atena.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 26 października 2016
 17. NiesamowicieZdziwiony

  NiesamowicieZdziwiony Moguł forum

  Nie była to akcja jednorazowa! Proszę nie wprowadzać graczy w błąd!
  Możliwość zdobycia florenowca pojawiła się 2 razy:
  1) Tajemnicze sadzonki
  2) Kręcenie kołem

  ----

  kwiecień 2012 roku było do wygrania na kole, kilka (1 do 3 - dokładnie nie pamiętam) tygodni przed tym lub po tym było w Tajemniczych sadzonkach.
   
  Ostatnie edytowanie: 5 sierpnia 2019
 18. BA_Rock

  BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

  NiesamowicieZdziwiony, stwierdzenie Zgredka, które kwestionujesz jest jak najbardziej prawdziwe. Kiedy florenowce pojawiły się w tajemniczych sadzonkach było bardzo wyraźnie podane w ogłoszeniu, że nie będzie możliwości ich ponownego zdobycia i nie będzie ich można przesyłać na G&T.
  Potem i owszem, BP zmieniło zdanie i dało je ponownie, tym razem na kole, powodując radość jednych i irrytacje drugich (tych którzy wydali masę florenów, żeby zdobyć ten unikat w TS-ach). Co jednak absolutnie nie zmienia prawdziwości tego co napisał Zgredek, że było mówione (a w zasadzie podane/napisane w oficjalnych informacjach), że dostępność drzew florenowych miała być wyłącznie jednorazowa.

  W tej chwili BP daje różne inne itemy, które dają floreny, tyle, że w ograniczonej liczbie (ograniczona liczba użyć). A drzewo Florenowe jako takie powinno zostać unikatem zgodnie z pierwotnymi deklaracjami firmy.
   
  gosiagosia60 lubi to.
 19. zzizzie

  zzizzie Chodząca legenda forum

  O rany.
  Jestem doprawdy niesamowicie zdziwiona twoją znajomością przedpotopowej wersji gry 8)xD

  A co do tego florenowca, to jest naprawdę eksponat kolekcjonerski i nic więcej.
  Całe 365 florków rocznie, mniam.
  I to ciurkane po jednym na dobę.
  Ech, użyłby człowiek że hej, ile też dobra wszelakiego można za to kupić 8)
  No, może za twoich czasów coś to było warte...
  ... w tej chwili doprawdy nie ma o co tak walczyć, pojedynczy florenowiec nie zasługuje na uwagę.

  Nie warto podciągać starych wątków... nawet jeśli się człowiek akurat nudzi i nie ma gdzie się pochwalić znajomością prehistorii... tego, chciałam powiedzieć: gry.
   
  MOD_Zgredek*, gosiagosia60 oraz olgs3 lubią to.
 20. NiesamowicieZdziwiony

  NiesamowicieZdziwiony Moguł forum

  niema się co dziwić, mojego jedynego florenowca mam właśnie z kręcenia kołem (co chyba widać na moim avatarze) co widać rónież w pełnej grafice ponieważ zrobiłem screena: [​IMG] a na TS'ach nie udało mi się trafić ani jednego choć wtedy sporo wtopiłem realnej kasy na zaup florenów
  (Twój, Twoja, Twoje ... - tak mnie uczono aby okazywać drugiemu człowiekowi szacunek, małą literką jest troszkę niezbyt kulturalne.)

  No niestety jak dodałem odpowiedź to się dopiero zorientowałem, że odgrzałem przysłowiowego kotleta ;(


  BA-Rock: Tak, założenie i obietnice były takie, że to jednorazowa możliwość zdobycia florenowca ale faktem jest również to, że pojawił się drugi raz - osobiście mam nadzieję że nie ostatni. Idąc tropem mojej nadziei (która umiera ostatnia) - marzy mi się kolejna możliwość zdobycia itemu "10 milionowy gracz" item dość duży (2x2) ale co 24godziny (a może co 20? dokładnie już nie pamiętam) daje 15 florenów bez żadnych limitów zebrań

  i przepraszam ale naprawde niechący odgrzałem tego kotlecika ;( jednak lepiej zjeść niż wyrzucić ;p
   
  Ostatnie edytowanie: 10 sierpnia 2019
  kalinamala lubi to.