Opinie Domatorzy II

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 10 listopada 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Eviana

    Eviana Team Leader Team Farmerama PL

    Witajcie Farmerzy,

    Nawet tak nieśmiałe zwierzę jak Franek potrzebuje czasem towarzystwa. Dowiedz się, jak prowadzi swoje życie towarzyskie, nie robiąc nic wbrew swojej wstydliwej naturze.

    [​IMG]

    [​IMG]
    Środa, 11.11.2020, godz. 14:00

    [​IMG]
    Wtorek, 01.12.2020, godz. 14:00


    [​IMG]

    [​IMG]

    Pozdrawiamy,

    [​IMG]

    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
    niebo016, magdusia668 oraz gretag lubią to.
  2. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Cos tam porobie...pobawie sie, cos tam wygram...
     
  3. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Trzeba robić bo to i tak sianie na farmie więc i na wyspie przy okazji.
    Nagrody przyzwoite:)
     
  4. lidia1963

    lidia1963 Stary wyjadacz

    co daje item świeto świateł ?
     
  5. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Informację o itemie znajdziesz w >>tym poradniku<< (pod literką Ś):)
     
  6. robins71

    robins71 Stary wyjadacz

    Robię wszystkie ewenty więc i do tego też się przyłożę:)za jednym wstawaniemxD
     
  7. aleksandra

    aleksandra Cesarz forum

    to zacny item 750 tys pd/tpd i 20 ładunków warsztatowych różności,,po wyczerpaniu 125 pd/tpd razy poziom
     
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No bez żartów.
    A gdzie koszyczki do kupienia?!
     
  9. aleksandra

    aleksandra Cesarz forum

    witaj zzizzie:inlove:miło Cię widzieć:inlove:własnie,,też nie widzę koszyxDczyczków,,zapomnielixD,,zaraz naprawią,,:p
     
  10. Marzenakruczek

    Marzenakruczek Ambasador forum

    długi evencik to na luzie bez koszyczków, gorzej z wypadajkami
     
  11. magdusia668

    magdusia668 Fanatyk forum

    robię ... bo jak inaczej xD
     
    talarek1961, niebo016 oraz robins71 lubią to.
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A pewnie, że na luzie (choć osobiście nie zamierzam tego robić, no ale ja nietypowa jestem).
    Po prostu lekturę poradnika do każdego eventu zaczynam od studiowania koszyczkowej oferty - a tutaj to dwa razy przejechałam cały poradnik pełna niedowierzania - jak to, nie ma koszyczków?


    EDIT: na wszelki wypadek poszłam poszukać koszyczków u Anglików i Niemców.
    Niestety nie znalazłam, jestem bardzo zawiedziona :cry:

    Ale za to u Niemców znalazłam coś bardzo sympatycznego - szkoda, że w polskiej wersji ogłoszenia i FAQ tego zabrakło.
    No ale myślę sobie, że nikt się nie obrazi, jeśli wklepię tutaj to, czego w polskich info nie ma:

    In diesen schwierigen Zeiten sind viele von uns zuhause und versuchen das Beste daraus zu machen. Auch in Farmerama ist "Home-Office" angesagt.

    W tych trudnych czasach wiele osób pozostaje w domu i stara się jak najlepiej wykorzystać ten czas. Także i w Farmeramie domowe biuro jest dziś na porządku dziennym.
    To było ogłoszenie, a teraz FAQ:

    Es handelt sich hier um ein Extraevent, welches die Spieler in diesen schwierigen Zeiten mit schönen Belohnungen erfreuen soll.

    Jest to ekstra event, który dzięki pięknym nagrodom ma sprawić graczom radość w tych trudnych czasach.
    Fajne, prawda...?
    Czyżby w PL nie było trudnych czasów, że tak pominięto te dwa fragmenty...?
    Aha, moim zdaniem to, co napisałam, jest zdecydowanie w temacie 8)
     
    Ostatnie edytowanie: 10 listopada 2020
  13. nuka20

    nuka20 Hrabia forum


    Nie mogę nie zapytać. A z wizyty u Anglików nic nie przyniosłaś?;)
    Chyba nie w czasach tkwi tu różnica.


    A tak poważnie, to (wydaje mi się, że ) ogłoszenia i poradniki, muszą bezwzględnie wszędzie zawierać identyczne "zimne dane".
    Reszta jest dodatkiem zależnym od Modów, no i pewnie od specyfiki samego forum.
    To nie pierwszy raz, gdy z powodów...zewnętrznych. Pojawiają się (w tym roku) takie rozbieżności.

    Jeżeli ktoś podejrzewa polskich modów o "zimne serca", to w ich obronie napiszę, że przy okazji aktualizacji skleporamy dodali to:

    "Rozumiemy, że w związku z panującą epidemią i licznymi ograniczeniami wprowadzonymi przez władze wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. W związku z tym postanowiliśmy wprowadzić od Skleporamy ograniczoną czasowo ofertę specjalną z atrakcyjnymi przedmiotami, które można kupić za sianogrosze lub floreny. Mamy nadzieję, że spotka się ona z Waszym uznaniem. Uważajcie na siebie i nie dajcie się zarazie!"

    https://board-pl.farmerama.com/threads/aktualizacja-skleporamy.73369/

    Jeśli dobrze pamiętam, coś podobnego było chyba tylko jeszcze na włoskim forum - zresztą w mocno okrojonej, "symbolicznej" formie. Reszta ograniczyła się do "zwykłego" ogłoszenia, informującego..., że w skleporamie pojawią się nowości. (specjalnie to wtedy sprawdzałam...)

    Czy jest to fajne?
    Eeeee...Powiedziałabym, że jest to potencjalnie kontrowersyjne.
    Różnie takie gesty są odbierane. Nie każdy uwierzy w ich szczerość (w nawet najbardziej niewinnej formie), i nie wszyscy życzą sobie "przypominajek" gdy szukają "odskoczni" od stresu.

    Zresztą pół biedy, jeśli takie "solidaryzowanie" się produktu (bez obrazy Modzi) pojawia się (w subtelnej wersji) przy okazji prezentu/znaczącej zniżki/kodu - czyli czegoś co jest "czystym" zyskiem dla odbiorcy i ma wyjątkowy charakter.
    A co innego, gdy łączy się ściśle ze zwykła działalnością dochodową firmy (Event) i potencjalnie te dochody zwiększa - brawa, że nie ma tu koszyczków (naprawdę nie widzisz, jak te dwie części Twojego postu się gryzą?) wystarczy, że samo wydarzenie jest mocno angażujące...bo długie.

    Tak, w okresie gdy wiele osób zmuszonych do siedzenia w domu, mocno cierpi z powodu monotonii i nudy.
    To im oferuje gra...monotonny i nudny miesięczny (prawie) event...

    Naprawdę uważam, że polski poradnik wygląda lepiej. (Ale może to ja jestem średnio sympatyczna, a jak wiadomo - ciągnie swój do swego)

    Eventu nie robię...Zresztą jak zwykle ostatnio. Nie wiem czy ta deklaracja dostatecznie broni "bycie w temacie wątku".

    Ale chyba już i tak bardziej nie zaryzykuję, więc dalej pociągnę tutaj temat "poradniki i ewentualne błędy".
    Wydaje mi się, że niepotrzebnie w "dyskusyjnym wątku eventowym", zaplątał się link do "dyskusyjnego wątku eventowego", zwłaszcza, że wredota odsyła do zakończonego eventu, a raczej jego... "wątku dyskusyjnego".
     
    Ostatnie edytowanie: 10 listopada 2020
  14. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    U Anglików niczego takiego nie znalazłam.
    I oczywiście w pewnym stopniu zgadzam się z tobą, takie "ocieplające wizerunek" dodatki nie są niezbędne.
    Czy rzeczywiście są aż tak rażące...?
    Oj nie przesadzajmy, mogą się nie podobać, ale chyba jednak nie powinny przeszkadzać.
    Zdziwiłam się, że Niemcy dodali te zdania "od siebie" - ale dobra, załóżmy, że to ja jestem przesadnie (i tandetnie) liryczna, bo mi się to spodobało.
    Nie oburzam się na taką emocjonalną promocję produktu, wszystkie chwyty są dozwolone, jeśli nikomu nie szkodzą.

    A co do braku koszyczków, to naprawdę nie widzę, co też się tak gryzie w moim poście - zawsze oglądam koszyczki, choć nigdy ich nie kupuję - no to się zmartwiłam. Przelotnie i nie na serio, zapewniam cię.
     
  15. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    Mogą przeszkadzać (oj ledwie zaczęłam ten temat) na pewno w większym stopniu niż ich brak - więc lepiej uważać.
    Chyba zgodzisz się ze mną również w tym, że w pewnych tematach i okolicznościach "neutralność" nie istnieje, lub jest bardzo marginalna. Więc jeżeli coś się nie podoba - to przeszkadza.
    A co do koszyczków. Teraz zobaczyłam, ze post edytowałaś, a nie pisałaś "ciągiem". I pewnie gdzieś tak w trakcie, przestałaś się dziwić, że koszyczków nie ma (nie tylko z powodu przelotności samego zdziwienia), a żart się sam nie skończy.;)
    Więc już mi się tak nie gryzą, chociaż nadal dziwnie mi się na to patrzy całościowo - ale może to moja przypadłość, podejrzewam stety/niestety stała.

    Może pochwalmy grafikę eventu, by być w temacie...W poprzedniej edycji podobała ci się obudowa laptopa (mam równie dobrą pamięć co ty ;)), to może w tej zachwyćmy się widokiem za oknem xDTak świetny event;)
     
  16. Lunari78

    Lunari78 Wyjątkowy talent

    ja robię choć i tak nie zaliczam wszystkich
     
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    O tak, widok za oknem (czyli grafika eventu) to majstersztyk xD
    (Choć w sumie to ja nie przepadam za tą konkretną kreską... ale co tam ;))

    A żeby tak podsumować tę rozmowę - wiesz, co jest w tym najzabawniejsze...?
    Ja nawet nie spojrzałam na te daty od - do, przecież szukałam tylko koszyczków.
    Zresztą nadal nie rozumiem, dlaczego ich nie ma, równie dobrze mogłyby być (każda okazja do zarobienia kasy jest dobra).
    A w kontekście tego braku koszyczków niemieckie dodatki do OO i FAQ stają się bardziej zrozumiałe ;)
    No dobra, zaraz się zacznie wycinanie tzw offtopu - a szkoda, fajnie było pogadać ;)
     
  18. dotas

    dotas Stały bywalec

    Po przeczytaniu postów szczególnie zzizzie i nuka20 dopiero zobaczyłam czas trwania ewentu. I teraz stwierdzam, że nie trzeba się tu mocno spinać. Można na luzie. I moje motto ostatnio przy ewentach brzmi ile się da tyle jest mojego. Zebrać co się da. Nieraz wyczyszczę się z SN i SNZ do cna, a potem trzeba to odbudować. Jeden event zrobię w całości inny do pnącza. Nie sieję z zegarkiem. SN i SNZ nie kupuję. Gra ma dawać relaks. I staram się aby tak było.;)
     
  19. izabell2468

    izabell2468 Półbóstwo forum

    Robię cały - podobają mi się nagrody i mam zamiar zgarnąć Piccolo i Święto świateł :music::D
     
  20. niebo016

    niebo016 Generał forum

    Nie dam rady zrobić całego ewentu wyszło mi że zrobię Tylko 9 zadań , niby jak mam wysiać na 1 polu ponad 24 tysiące ewentówki, czystka, no jak?
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.