Dom dla zwierząt

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Mateusz, 21 marca 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Głosujcie

  1. Tak

    38,9%
  2. Nie

    61,1%
  1. Mateusz

    Mateusz Ambasador forum

    Ostatnie edytowanie: 22 marca 2015
  2. SMOD_Wadera*

    SMOD_Wadera* Guest

    Pomysł dodałam do spisu :)
     
    Mateusz lubi to.
  3. -karol1299-

    -karol1299- Nadzorca forum

    Pomysł na szczęście niema szans na realizacje, bo BP nigdy nie wprowadzi pomysłu który aż tak zrujnuje targ, i doprowadzi do dużych strat BP.
     
  4. Mateusz

    Mateusz Ambasador forum

    znowu ty denerwujesz mnie ty już wiesz co BP wprowadzi a co nie jak masz mnie denerwować i pisać aby z tego była kłótnia to nie udzielaj się ok bez odbioru!
     
  5. -karol1299-

    -karol1299- Nadzorca forum

    A czym ja cię denerwuje? Ja tylko pisze, prawdę, ten pomysł jest bez sensu, bo ta gra polega też na tym by wybrać co się chce hodować itp.

    JA nie mam zamiaru się kłócić ani cie denerwować, ja tylko pisze opinie na temat tego pomysłu, od tego są przecież komentarze.
     
  6. MOD_Ananke

    MOD_Ananke Guest

    Mateusz, -karol1299- proszę się nie kłócić; każdy ma prawo się wypowiedzieć na temat publikowanych na forum pomysłów; trzeba liczyć się z tym, że nie wszystkie opinie będą pochlebne; proszę pamiętać, by dyskusja dotyczyła pomysłu i zaproponowanych w nim rozwiązań, niedopuszczalne są oceny osób i obrażanie;
     
    krasnoludek10 lubi to.
  7. dorota444

    dorota444 Koneser forum

    A mi pomysł bardzo się podoba, rozumiem go jako dodatkowe miejsca na zagrody, wówczas więcej można siać roślin na dotychczasowych planszach. W związku, z tym, iż stale przybywa jakieś nowe zwierze, to robi się problem z hodowlą, a trzeba ich coraz więcej do eventów.
    Bardzo dobry pomysł :)
     
    Mateusz lubi to.
  8. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    krasnoludek10 lubi to.
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    monia1125 to fakt mamy już od dawna w grze magazyny, w których możemy umieszczać zagrody ale maksymalnie 8 a tutaj Autor proponował o wiele większą ilość zagród w tym domu dla zwierząt. Niestety pomysł jest bardzo "skromny", niczego konkretnego tutaj Autor nie napisał ale domyślam się, że nie były brane pod uwagę żadne ograniczenia.
    Co prawda nie wyobrażam sobie takiej opcji ręcznego wkładania 100 lub więcej zagród w okienka tak jak to teraz robimy w magazynach ale gdyby był taki dom zwierząt z nieograniczoną ilością okienek i można było wstawić tam zagrody np. budowniczym to byłabym za.
    Być może kiedyś i coś takiego się w grze pojawi i póki co pomysł zostawiam do oceny Graczy i owocnych dyskusji życzę.
     
    monia1125 i krasnoludek10 lubią to.
  10. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Nie zgadzam się z tym pomysłem, bo go kompletnie nie rozumiem, a więc i nie rozumiem sensu jego funkcjonalności. Miło by było, gdyby autor nie szedł na ilość pomysłów, ale raczej skupił się na ich jakości. Tyle w temacie. Dobranoc.


    [ciach]

    Proszę się skupić na wyrażaniu opinii o pomyśle,

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 19 marca 2021
    MKMK2002, iza_79 oraz -karol1299- lubią to.
  11. niki1990

    niki1990 Komandor forum

    A nie prościej wprowadzić to jako rozbudowę menażerii?
     
    krasnoludek10 lubi to.
  12. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    Atenko kochana, w 2015 roku kiedy pomysł powstał, Autor nie chciał rozbudować pomysłu.
    "Dom dla zwierząt" BP wprowadziło w postaci menażerii, jak to bywa w oparciu o swój plan, czyli ograniczenie ilości wsadów.
    W tym momencie Autor chyba stracił zainteresowanie swoimi pomysłami. Szkoda, bo tutaj widziałabym potencjał, np. opisanie pomysłu ulepszenie do x sztuk + ładowanie z automatu za pomocą kliknięcia. A tak no pomysł już jest..

    Bardzo fajna byłaby rozbudowa menażerii. Pytanie tylko jak bardzo? I czy jak wspomniała Atena klikanie 100 sztuk zwierzaka i każde osobno ulepszanie czy miałoby odbiór i zainteresowanie u graczy.

    Podsumowując bez dokładniejszego opisu i przedstawienia jak by to miało konkretnie wyglądać waham się.
     
    niki1990 i krasnoludek10 lubią to.
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Monia, trudno wyczuć co Autor ma na myśli jeśli tego nie napisze.
    A co do pomysłu to nic nie stoi na przeszkodzie aby go nawet teraz rozwinąć czy dodać nowe sugestie bo jednak 8 zagród w magazynie to nie to samo co 100 czy więcej.
    Tylko szczerze mówiąc w formie rozbudowywanych menażerii do kilkudziesięciu miejsc absolutnie tego nie widzę, nawet gdyby była opcja umieszczania zagród przez budowniczego to mógłby pojawić się jeszcze problem z brakiem paszy i mogłoby się nagle okazać, że paszy zabrakło i zagrody "puste".
    Tak jest przynajmniej teraz z podawaniem paszy do zagród w menażeriach, zabraknie np. jednej i nie widać, że hodowla nie została uruchomiona.
     
    monia1125 i krasnoludek10 lubią to.
  14. monia1125

    monia1125 Hrabia forum

    100 zagród jest nierealną opcją. Ale taka np. 24 w wyglądzie: 3 rzędy po najechaniu kursorem, po rozwinięcie 3x plansza jak teraz.
    Zmiana z karmieniem, jeżeli karmimy kombajnem.ręcznie, nakarmi zawsze, ale jeżeli do jakiegoś zwierza brakuje pasz to go nie nakarmi. Widoczny brak paszy po najechaniu - "szare" zwierzę.
    I trzeba trochę rozplanować żeby każdy zwierz miał paszę. ;)

    Możliwość uzupełniania ręcznego lub jako dodatkowa opcja w kombajnie (tutaj plus dla firmy, tak jak to jest z chmurkowym, że trzeba go osobno dokupować, bo nie jest połączony ze zwykłem zbiorem z pól czy ogrodów).

    Oczywiście to tylko propozycja. Ale i tak się nad pomysłem waham.
    Niby zagród coraz więcej, miejsca mniej, eventy dość schematyczne i wymagające, gdzie trzeba reorganizować farmę, ale to chyba taki plus tej gry, że trzeba na coś się zdecydować.
    A mając możliwość kilku magazynów po 100 sztuk zwierza, to nie trzeba kombinować. Raz na jakiś czas przenieść magazyn na inne miejsce bo akurat event, a zwierzaki same się będą hodować..
    Taka 24 niby lepsza, można pokombinować mieć po 24 różowe lub neonowe ulepszenia i jakieś mocne ułatwienie by to było.
     
    niki1990 i krasnoludek10 lubią to.