Opinie Dolina Szarotek

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Marion, 11 grudnia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. 7jessy75

    7jessy75 Wyjątkowy talent

    Jak po odblokowaniu borowika zobaczyłam, które drewno jest potrzebne do produkcji nasion, to ręce mi opadły.
    I całkiem mi sie odechciało dalej w to grać.
    Samymi drzewami już dawno zdobyłam 20 poziom, zlecenia robione na tip top, a jeszcze jak wpadł cukierek to łohoho.
    A od kiedy weszły te rośliny, to jakaś totalna porażka, zlecenia stoją, bo nie ma czym kończyć, ba niektórych nawet zacząć nie ma czym.
    Nawet Małgośki już ze 2 czy 3 razy nie zrobiłam bo nie ma bursztynów w takiej ilości, bo zwyczajnie nie lecą.
    Nawet nie wiem jakim mianem okreslić prace w tych ogrodach.
    Roślinnych wypadajek nie ma, a klienci wołaja o nie w kosmicznych ilościach. Pytanie po co? Kto to wymyślił? No jak to po co? Zeby kończyć za floreny.
    Spadam z tych ogrodów i zamykam na 4 spusty. Zostane w lesie i ugram tyle ile sie da owocami i recyklingiem. Bo w roślinach zapasy toną mi w zastraszającym tempie.
     
  2. milka1057

    milka1057 Zaawansowany

    witam...mam pytanko..odblokowałam w grzybkach +1 do sąsiednich roślin posadziłam a tu zonk..nie ma + 1...czy Wy też tak macie?
     
    tamako lubi to.
  3. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Ten bonus +1 jest ale dla innego rodzaju roślin które są posiane obok grzybka

     
    tamako, AngelGina oraz incasent lubią to.
  4. milka1057

    milka1057 Zaawansowany

    tzn...których roślin? toż grzybek i różanecznik to są różne rośliny...chyba że ja coś nie kumam....różanecznik,grzybek,różanecznik...myślałam,że będzie + 2szt różanecznika,a tak nie jest..to na czym polega to +1?

    ok.jest..grzybek musi być też do zbioru..pokazuje tylko w czasie zbioru..wcześniej nie ma podglądu
     
  5. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Tzn, że bonus działa tylko jak roślina go dająca (tu grzybek) jest do zbioru?
    Trzeba z różanecznikiem czekać aż grzyb dojrzeje?
    Toż to w tym czasie zbiorę różanecznik x3 i tylko ostatni będzie z bonusem od grzyba?
     
    tamako, kaska860 oraz Miśkowo lubią to.
  6. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Od góry np rząd różanecznika
    , grzybek, róz, itd. Różaneczkik można zbierać, zasiać. Daje nawet 7 szt.Ostatni zbiór rożanecznika, a potem zebrać grzybka.
     
  7. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Nie mam pojęcia o co chodzi milka1057 z tym "gotowy do zbioru"... Działa to dokładnie tak, jak w FAQ pisze. Jeśli jakaś rabatka "zasąsiaduje" choćby 1 poletkiem z rośliną, która ma bonus dla roślin sąsiednich, to ten bonus "złapie" i tak będzie ją "trzymał", dopóki jej nie zbierzemy.

    Przykładowo: w środku poletko ulepszonego borowika. Sąsiadująca z nim cykoria nabyła bonus +1 (a właściwie +2, bo wcześniej była tam inna grządka z borowikiem, którą usunęłam i posiałam na nowo.)
    Jak widzicie cykoria bonus "trzyma" również gdy borowik zostanie zebrany (tutaj usunięty, nie ma znaczenia).

    ezgif.com-optimize.gif
     
  8. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    jak roslina załapie od grzybka +1 to czas jej zbioru nie ma znaczenia, bo do zbioru jest +1 (tak miałam z szarotką, która miała +1 mimo zebranego grzyba przed zbiorem szarotki) czyli rózanecznik siejesz i zbierasz jak ci pasuje... jesli posiejesz go obok grzyba i załapie +1 to tak będzie do zbioru rózanecznika
     
  9. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Nie wiem jak Wy, ale ja właśnie uzyskałem dostęp do całego ogrodu:
    [​IMG]
     
  10. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    jakim cudem,jak nastepne pole mozna odkryc na 23lvl,hmmm
     
  11. zielonygroszek83

    zielonygroszek83 Baron forum

    Piękne :inlove:
    Tylko trzeba mieć co na tym siać :p
     
  12. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Nie wiem, pytaj BP.:p;)
    Może lepiej dodam, że nic się nie dało posiać, a po przelogowaniu czar prysł.:(

    Dzień bez błędów dniem straconym.
    Dziwne że dopiero dzisiaj, a nie w dniu wprowadzenia.
     
  13. marmlada

    marmlada Fanatyk forum

    To się nazywa mieć znajomości :p

    U mnie tez 2 razy pojawiło się całe pole w grządkach,zaraz po przejściu na alpejskie ogrody, ale dosłownie po sekundzie wszystko wracało do normy, nawet przelogować się nie musiałam.
     
  14. incasent

    incasent Ambasador forum

    To dopiero się nazywa mieć znajomości ;D
     
  15. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    I to ja mam znajomości?
    xD:cry:xD
     
  16. marmlada

    marmlada Fanatyk forum

    Z losowością mi nie idzie, to przynajmniej z F5 mam fory xD:p
     
  17. Iskierka95

    Iskierka95 Komisarz forum

    u mnie dziś filip przeszedł samego siebie za 40 apd chciał 384 szt różanecznika,sama nie wiem czy się śmiać ,czy płakać>:(
     
  18. incasent

    incasent Ambasador forum

    Te ilości to jakieś nieporozumienie...
    Jest odrobinę łatwiej jak ma się w magazynie inne rośliny - szarotkę, borowiki i wiechlinę, bo wołają ich o wiele mniej, a zamówienia rozkładają się na szerszy asortyment. I choć te różanecznikowe są kosmiczne, to jest ich mniej....
     
  19. majka0018

    majka0018 Młodszy ekspert

    Poradźcie proszę bo nie wiem co robię źle. Chcę odblokować modrzew europejski a nie mogę. Jest od 16 poziomu a ja mam 17. Wymagane są dwie odznaki arborysty i też mam. W zakładce z drzewami kółeczko jest szare a klikając w odblokuj na odznakach jest zielony ptaszek, ale pod spodem czerwony X. Nie umiem zrobić screena niestety.
     
    tamako lubi to.
  20. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    W naliczaniu bonusów jest błąd i to już przy pierwszym odblokowaniu ulepszeniu. A skoro te ulepszenia są tak zakręcone to co będzie dalej? Niby wszystko było testowane, więc jakim cudem błędy są już na początku, przy tak podstawowej sprawie, jak prawidłowe naliczanie bonusów?
    Odblokowałem ulepszenie grzyba, dające +1 dla sąsiadujących roślin. O ile jak się posadzi jeden rządek grzyba, daje to +1 dla roślin na górze i na dole. Lecz jak się posadzi kolejny rząd to już nie działa, a powinien według opisu tego ulepszenia. Jeśli sadzimy coś na środku, a po bokach grzyb to powinien dawać co najmniej +4 dla rośliny w środku. Dla potwierdzenia wklejam zdjęcie i zaznaczyłem od których grządek powinien być +1.

    [​IMG]

    Ulepszenie to nie nie działa tak jak wynika z opisu >:(>:(>:( Pominąłem już tu nawet sytuację, gdy:
    1 sadzimy jakąś roślinę koło grzyba dostajemy bonus +1
    2 zbieramy grzyba
    3 sadzimy nowego grzyba, dostajemy kolejne +1 dla rośliny sąsiadującej (łącznie już +2 od jednej grządki)

    Gra nalicza maksymalnie +2, dalej przestaje działać prawidłowe naliczanie bonusów >:(>:(>:(
     
    tamako lubi to.