Opinie Dolina Szarotek

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Marion, 11 grudnia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. -Tara60-

    -Tara60- Młodszy ekspert

    :mad:
    O kurde ,dowiem się jak będzie pełnia, na razie nie ruszam humusa , poczekam na zmianę albo jak będę musiał to spróbuję z jabłkami:oops:
    Ale drzewka mam na polu to raczej nie znikną i nazwa chyba się różni (purpurowe oko )
     
    Ostatnie edytowanie: 21 stycznia 2023
  2. kornik1

    kornik1 Cesarz forum

    Ja dostałam 1 cukierka od początku pobytu w Alpach czyli od 5 stycznia :D
     
  3. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Też teraz sprawdziłam i u mnie też zabierane są jabłonie zamiast jabłek.:mad:
    Co jeszcze zostało nam zabrane nie wiadomo, to zdaje się jakoś się nazywa.8)
    Już teraz wiadomo dlaczego niektórzy gracze nie mogli oddawać owoców, cały czas zabierało drzewka i one się po prostu skończyły.:(
    Ciekawe jak te błędy zostaną zrekompensowane.
     
  4. -tunga-

    -tunga- Aktywny autor

    Sprawdziłam stan jabłonek i ustawiłam produkcję humusa. Rzeczywiście pobrało mi drzewa a nie owoce. Dobrze,że tylko zwykłe a nie xxl. Ostatnio dużo ich oddawałam, bo miałam na pierwszej pozycji. Dziekuję za czujność i wpis na forum.
     
  5. Farma_Piotra

    Farma_Piotra Analityk forum

    Ja też sprawdziłem , pobrało drzewa. Niech bierze xDxD, dokupiłem 500, Smacznego im życzę. Oby sie nieokazało że po naprawie oddadzą drzewa a zabiorą owocexD
     
  6. kasia_79

    kasia_79 Młodszy ekspert

    Mnie została 1 jabłoń , 1 pomarańcza i 1 orzech włoski . Oj coraz droższe te Alpy ;)
     
  7. wiesi06

    wiesi06 Aktywny autor

    mam tak samo
    dziękuję Wszystkim za czujność i informację na Forum, bo sama nie wpadłabym aby sprawdzać stan drzewek
    boję się o drzewka z Pełni, bo trudno byłoby odbudować ich stan
     
  8. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Miło, że informują o tym, choć tak się zastanawiam czy ten problem w oprogramowaniu faktycznie wynika z takiej samej nazwy
    jabłko i jabłoń przecież się różnią w nazwie :music:
    Dobrze też, że problem został przekazany , ale czemu ,, nic się nie wydarzy w ten weeken,, ? Przecież mogłoby, a nawet powinno wydarzyć się choć tyle, że Alpy zostają na ten weekend (przynajmniej) zamknięte . Czyżby BP się obawiało, że takie zamknięcie może firmę narazić na straty , więc z dwojga złego wybierają to ,,mniejsze zło,, którym jest narażenie na straty Farmerów - przecież nie do wszystkich graczy ta informacja dotrze, by się powstrzymać od produkcji czegokolwiek, zaś zamknięcie Alp / aż do naprawy / daje gwarancję , że wszyscy się powstrzymają i nikomu system nie zacharapci drzew zamiast owoców.
    Zresztą kto to wie, co tak naprawdę nam ten system ,,zacharapca,, tymi licznymi nieprawidłowościami ; tu nie dopisze, gdzie indziej nie zaliczy, a to źle wyświetla itp, itd, i... z każdym dniem coraz gorzej.
    U mnie od pierwszego dnia klienci prawie że nie dają cukierków - na 42 dni działalności w Dolinie - i obsługiwania tych ,,przyjemniaczków,, - dostałam ledwie 6/7 cukierków, nie więcej, czyli tak średnio 1 tygodniowo :oops: podobnie i nawozu ,,natychmiastowe drzewo,, ; w magazynie mam 7 sztuk + 2 których użyłam chcąc sprawdzić jak to działa - owszem po użyciu drzewo od razu przechodzi w kolejny etap (i owoce trafiają do magazynu) ale czas do zakończenia etapu jest dłuższy, niż miało przed użyciem tego specyfiku.
    Co do weekendowego klienta to chyba jednak miał i ma tylko po 3 zlecenia - aż poszłam do Poradnika sprawdzić
    i tabelkę przyniosłam
    [​IMG]

    A co do wypadalności kluczy, to u mnie zbyt obficie nie lecą - od klientów też je dość rzadko dostaję - ale, że używam tylko do przyspieszenia produkcji drewna i czasem na dodatkowy slot w recyklingu , ewentualnie na przyspieszenie produkcji drzewek, to jakoś bardzo nie odczuwam ich niedoboru.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Też nastawiłam humusa - z orzecha kokosowego - i mi drzewa pobrało o_O
    no przecie orzech kokosowy a palma kokosowa to dwie różne nazwy
    -
    chyba za bardzo przeciążono system i zaczął działać w oparciu o grafikę a nie nazewnictwo :music:
    No pięknie - wypadałoby teraz na farmie zrobić spis wszystkich nieruchomości, jak też ruchomości i dla tych ostatnich książkę przychodów i rozchodów założyć notując skrupulatnie skąd, gdzie, co i czego ile ...Od jutra każę Mietce tym się zająć i ją ze stanowiska dozorcy stodoły na główną księgową awansuję :pxD:cry:

    choć nie ma się tu z czego śmiać
    i w sumie najbezpieczniej to chyba by było zaprzestać jakiejkolwiek działalności nie tylko w Alpach, lecz i na farmie
     
    Ostatnie edytowanie: 22 stycznia 2023
  9. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Jabłonka to koszt 300sg czyli nawet taniej niż jabłka na targu
     
  10. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Też to zauważyłam i kupiłam 500 jabłoni.
    Tylko szkoda tych co cenne drzewa stracili. Ja też nie zawsze jabłka oddawałam a więc poszły i lepsze drzewa.
    Za ten błąd to niestety należy się graczom super kod bonusowy...a nie taki na otarcie łez.
    Alpy są bardzo drogie, coraz droższe.
     
  11. Lenka6711

    Lenka6711 Zaawansowany

    Jeny, sprawdziłam i faktycznie. Przepadły mi drzewa, po zakupie jabłoni humus można produkować. Ojojoj, grubsza spawa. Przecież też oddawałam jak leci, nawet nie wiem co, oprócz jabłek, które okazały się być jabłoniami. Lipa.
     
  12. izabell2468

    izabell2468 Półbóstwo forum

    Mało tego, doszedł kolejny błąd - nic nie można wpisać w okienko "wyszukaj", a przy ilościach też nie daje się wpisać nic ręcznie z klawiatury, a jedynie klawiszem plusa. I to jest zarówno w Alpach, jak i na farmie i na targu. Masakra
     
  13. Miśkowo

    Miśkowo Chodząca legenda forum

    Jestem pewien, że ten błąd wyjątkowo szybko w BP naprawią... Inne niekoniecznie...
     
  14. .Basia410.

    .Basia410. Ambasador forum

    Dziękuję za informację :)
    kolejny prezent urodzinowy:sleepy: stawiam szlaban na Alpy mam dość:sleepy:


    .
     
  15. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Uwaga!
    Sprawdźcie czy dolicza produkcję desek, drzewek, humusu.
    U mnie nie dolicza
     
  16. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Widzę, że szopki ciąg dalszy.
    Czy tu cokolwiek działa jak należy?
    Sądząc po naszych OO, to wszystko śmiga, a na DE pewnie mają brudne ciastka.
    xD:cry:xD
     
  17. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Teraz humus doliczyło. 2 razy deski poszły w siną dal.
    Ciekawe kto to naprawia... Chyba jakieś sprzataczki.
     
  18. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    Po przeczytaniu polazłam sprawdzić u mnie i...zeżarło mi klony>:( Sok na targu 800 a drzewa 3750 o wczoraj trochę już tego przemieliłam >:(>:(:cry:
     
  19. amber♥

    amber♥ Komandor forum

    Masakra z tymi Alpami - żeby produkować humus nastawiałam owoce z pełni :( teraz nawet nie mam jak sprawdzić czy pobrało drzewka ?? Obawiam się że tak , ponieważ nastawiłam palmę kokosową , niby daje orzech kokosowy to inna nazwa a również pobrało drzewka...u mnie pas - przestanę tam zaglądać bo zaczynam mieć nerwa a to nie jest wskazane przy chorym sercu.
    Pewno na najbliższym G&T będę szukać drzewek pełniowych:p
     
  20. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    Właśnie, błąd dotyczy również innych owoców a w naszym OO jest, że tylko jabłek.
    Niech ktoś z ekipy poprawi OO