Opinie Dolina Szarotek

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Marion, 11 grudnia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Lenka6711

    Lenka6711 Zaawansowany

    Ok, to już wiem, co miałaś na myśli:) czyli 3 x Natychmiastowe drzewo. Przeczytałam - 3 odznaki i zrozumiałam, że dostałaś 3 odznaki arborysty ;)
     
  2. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    mam pytanie co lepiej zrobic mam jedną odznake ,odblokowac pole czy dozbierac drugą na drzewko szyszki
     
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Zawsze i wszędzie najpierw powiększyć areał.
    Farma, wyspa, pełnia, czy szrot dolina - bez znaczenia.
    Większy areał - większe możliwości.

    Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale takie jest moje zdanie.:p
     
  4. Lenka6711

    Lenka6711 Zaawansowany

    Ja bym odblokowała pole. Jak nie będzie miejsca na drzewka, to i Modrzew, jak się okazało bardzo znaczny, nie pomoże. Wiśnie też gdzieś sadzić trzeba;)
    Zrobisz, jak zechcesz:) Więcej miejsca - więcej możliwości w przypadku Alp;)
     
  5. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    dziękuje bardzo:) takiej porady potrzebowałam :) to wjezdzam w Alpy odblokowac pole :D
     
  6. Iskierka95

    Iskierka95 Komisarz forum

    i znowu się zaczyna,pierwszy slot który odblokowałam za klucze to slot produkcji drzewek,produkowałam po 3 drzewka do tej pory,teraz chciałam wyprodukować morele i 3 slot jest zamknięty na kłódkę a klucze dalej nie lecą,tak jest tylko u mnie czy u was też
     
    gretag, ponderoza70 oraz dantic3 lubią to.
  7. dora4370

    dora4370 Moguł forum

    No właśnie najpierw pole bo ja zrobiłam na odwrót , szczęśliwa że wdrapałam się na 5 poziom ,item zdobyty i nie patrząc na nic odblokowałam drzewko . Myślałam że po przejściu na 5 poziom pole dostanie się z automatu a tu guzik i musiałam znowu zbierać owoce na odznakę żeby mieć dostęp do większego areału . W tych alpach jadę na chybił trafił , zresztą jak na całej farmie :D ,ale co tam ,powoli i do przodu .
     
  8. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Dodatkowe sloty są tymczasowe - te za klucze odblokowuje się każdy z osobna ( za każdy trzeba 10 kluczy zapłacić) ale nie wiem na jak długo, bo jeszcze zeń nie korzystałam
    - wykupiłam ,,pomagiera,, za 5 florenów i mi odblokował cały komplet ( wszystkie w tartaku i w stolarni) na 48 h - chcąc znowu zeń skorzystać trzeba kolejne 5 florków wydać - póki co nie zamierzam :p
    -------------------------------------------------
    już doczytałam - te za klucze są przez 72 h czynne, a potem znów kłódeczka i od nowa trzeba zapłacić
     
  9. Iskierka95

    Iskierka95 Komisarz forum

    dzięki,tego nie doczytałam,czyli jak klucze nie lecą to się łap za kieszeń i kupuj floreny,Alpy to studnia bez dna:wuerg:
     
  10. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    i co ja mam robić,magazyny prawie pełne,recykling w toku w 3 slotach,produkcja w tartaku pełną parą i nie można zebrać,na polach drzewka 8)

    [​IMG]
     
  11. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Szkoda, że nie da się wstrzymać produkcji. niechcący wpakowałam średni pień, a nie przesunęłam suwaka :cry:
    Pnie na wagę złota.
     
  12. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    :D:Dto tak jak ja klikam i do przodu ale wolałam zasiegnąć dobrych rad farmerów :)
    musisz sie na troche wstrzymac;) idziesz jak burza :)brawo
     
  13. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    W sumie podobają mi się te Alpy :).
    Gdyby tylko nie muliły całej gry.
     
  14. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    zrobiłam dokładnie to samo:oops:
     
    gretag i ponderoza70 lubią to.
  15. grazaw6

    grazaw6 Stały bywalec

    ja stoje w miejscu od rana,modrzewie opanowaly moja alpejska polane i mimo zastosowania dostepnych skrotowcow to i tak nie chca zakonczyc wzrostu, magazyny pelne,podskakuja z radosci ,pniakow brakuje, produkcja wstrzymana, i o czym tu mowic, do jutra musze czekac,wniosek nasuwa sie sam tj. produkowac drzewa o krotkim wzroscie.
     
  16. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    E tak nie może być
    jestem w dolinie i póki nie zjadę w dół nie widać że była poczta :sleepy:

    na farmie sówka to w alpach wieszczek


    bo jakby nie było koperta wieszczy dobre nowiny lub złe :pxD
     
  17. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    u mnie na 400 ADP potrzeba wsadu za 68 000 tyle wsadziłaśo_O
     
    dantic3, gretag oraz ponderoza70 lubią to.
  18. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    U wszystkich tyle potrzeba tego wsadu :) i u wszystkich jest ta ,,czarna dziura,, w której cały towar może przepaść - a jak przepadnie
    no to 3 nawozy i /lub ?/ 2 cukieraski dostaje się na osłodę :cry:

    Tak się przyjrzałam temu recyklingowi w tartaku i...
    [​IMG]
    w Poradniku - tutaj pisze, że można doń dawać także zielone paliwo - tymczasem nie można - przynajmniej u mnie w tartaku go nie ma w przedmiotach, które idą do recyklingu, ale mogę oddawać narzędzia - a w tabeli nie są ujęte :music: zatem gdzieś jest nieprawidłowość
    - zapytam więc jak u Was w tartakach ; narzędzia, czy paliwo macie dopuszczone ?
    Albo też obficie podlewać te o długim wzroście :p;) - najlepiej tym nawozem ,,natychmiastowe drzewo ,, o ile się taki posiada
     
  19. ponderoza70

    ponderoza70 Stary wyjadacz

    Tak za tyle oddałam towaru i dostałam tylko !!!! 3 nawozy "natychmiastowe drzewo"
    dlatego byłam rozczarowana bo towaru dużo aż 40 godzin czekania i dostałam "losowość":mad:

    Kalina do recyklingu zielonego paliwa też nie mam możliwości oddania ale narzędzia tak mogę zapakować
    a teraz z samego rana kolejna dawka " :mad: "
    skoro dostałam te nawozy chciałam wypróbować 1 szt - wybrałam modrzew w ostatnim etapie owocowania czyli 25szt szyszek
    i teraz nie wiem czy to jest błąd czy znów losowość
    wg poradnika powinnam mieć możliwość zebrania owoców a po zastosowaniu tego nawozu miałam tylko pnie do zebrania
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 16 grudnia 2022
  20. gretag

    gretag Chodząca legenda forum

    U mnie dziś nie dopisało wcale PD.
    Mam tyle co wczoraj przed wyłączeniem komputera.