Opinie Dolina Szarotek

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Marion, 11 grudnia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Podrążyliśmy trochę kwestię bonusów z tyt. sąsiedztwa (pogodowych i zwykłych) i chyba wyjaśniła się zagadka różnej liczby roślin zbieranych z poletek bez (wydawałoby się) logicznego związku z czymkolwiek.

    Jeśli posiejecie coś obok rośliny, która odblokowaną runę dodającą sąsiednim roślinom bonus (pogodowy lub zwykły) to automatycznie nastąpi jego przekazanie. Można otrzymać do 2 bonusów z tyt. sąsiedztwa, tak więc ważna jest kolejność w jakiej sieje się rośliny, tak aby nie wykorzystywać tych 2 dostępnych slotów na niepotrzebne bonusy.

    Przykładowo: mam na 2 grządkach wiechlinę z odkrytą runą dodającą sąsiadującym roślinom bonus od pogody. Obie grządki przekazały posianej obok szarotce bonus, zajmując oba dostępne sloty. I nie ma znaczenia, że wiechlina przy burzowej pogodzie (taka akurat panuje) nie daje w rzeczywistości żadnych bonusów. Sloty pozostają wykorzystane.
    upload_2023-7-17_11-24-33.png
    Jeśli teraz z drugiej strony szarotki posieję borowika dającego +1 dla sąsiednich roślin, to ten bonus już nie zadziała (wykorzystane sloty).

    Gdyby posiać odwrotnie (najpierw borowik), to wtedy pochodzące od niego bonusy będą aktywne:
    upload_2023-7-17_11-33-16.png
     
    AngelGina, dantic3 oraz marmlada lubią to.
  2. yvonnege_

    yvonnege_ Baron forum

    Dobrze by było, żeby była widoczna jakaś ikonka o zajętych slotach. Powinna być tez widoczna ilość już oddanego towaru na Placu Wiejskim.
     
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Dodaj bonus z góry, dodaj z dołu.
    Lecz uważaj, bo ten z góry już działa 2 razy i ten z dołu nie zadziała.:oops:
    Dodaj najpierw ten z dołu.
    Ale kołowrotek.o_O

    Ciekawe na czym jechał projektant tych bonusów?
    Żeby je rozkminić, trzeba by jechać na tym samym.
    xD:cry:xD

    Tak właściwie czy te bonusy są mi do czegokolwiek potrzebne?
    Nie mieszam roślin, bo mi ułamki wychodzą...:p
    xD:cry:xD

    Tutaj bonusy z run działają biernie.
    Nie mogą tak samo zrobić w szklarni?
     
  4. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    No i chyba to dziwne uzasadnienie otrzymaliśmy. Widać tak ma być... Ciekawe kto coś takiego wymyślił...
    1+1+1=1 xd; w zależności w jakiej posadzimy sąsiadujące rośliny
    Strasznie to nie logicznie. To po co te runy i ich odkrywanie, skoro działają inaczej niż w opisie? Po co takie runy bonusowe wprowadzać, które defa kto tymi bonusami nie są? Sam nie wiem. Nie wiem kto to powymyślał, ale tak to jest zakręcone i nielogiczne, że głowa mała. Bonusy działają inaczej, niż to wynika z opisu... Do tego jakieś bzdurne ograniczenia bonusowe, które są zupełnie nieczytelne. Tego na trzeźwo nie idzie ogarnąć.
     
  5. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Bo to było takxDxDxD:
    dzial-sprzedazy-vs-dzial-obslugi-klienta.jpg

    No co zrobimy, jest jak jest i trzeba sobie z tym radzić...
     
    zazulec, Kloni17 oraz marmlada lubią to.
  6. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    Nie do konca jest to prawda, Jakis tydzien temu posiałam cos ( chyba obuwik ) w obszarze I-2 obok borowików i było pole +7szt, potem cos innego z aktywną runą pogodową posiałam z drugiej strony obuwika i pogoda wyparła bonus od borowika (obuwik został 'zdegradowany' do +6 szt pole).
    W obszarze I-1 takich problemów z pogoda nie miałam. Bonus 'borowikowy' sie zachował mimo wielu aktywnych run pogodowych (mam wszystkie odblokowane)
     
  7. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    Myślałem że jak się znajduje błędy i problemy, to trzeba je naprawiać i rozwiązywać, a nie zostawiać i nic nie robić...

    Gdyby był jakiś błąd z wyprzedażami czy płatnościami to od razu by to zostało naprawione. Bądź co bądź, prawidłowe działanie gry wpływa na atrakcyjność gry i następnie na jej przychody...

    I tu też kolejną mogę podać analogię bo gdzieś widziałem, że na sytuację graczy którzy nie mogą wykonać misji z powodu za "wysokiego" poziomu, bp stwierdziło, że po prostu muszą poczekać na możliwość jej wykonania. Ciekaw jestem czy Bp zaakceptowało by sytuację gdyby, ktoś chciał kupić floreny, ale nie miał pieniędzy i stwierdził, że skoro BP każe czekać na grę bez błędów, to niech Bp poczeka też na pieniądze, aż będzie możliwość (może to nigdy nie nastąpić) opłacenia przelewu, ale floreny chcę teraz...
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Dopóki czegoś takiego nie uda się odtworzyć na środowisku testowym w celu dokładnego pokazania BP w czym jest rzecz, to trudno oczekiwać jakichś wyjaśnień. A na bazie informacji "coś" i "chyba" odtworzyć zjawiska się nie uda...

    Ale tu nie ma błędu. W opinii BP bonusy działają prawidłowo (no pominąwszy dziwne czasy wzrostu podczas burzowej pogody, bo to jednak uznano za błąd).
     
    bona53 lubi to.
  9. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    Poniewaz zgłoszone przeze mnie błędy (7 lipca) nie zostały naprawione, to wypracowałam sobie taki sposób siania:
    dzien: borowik obok rózanecznika
    noc: długorosnące (obuwik, szarotka, wiechlina) tylko 'dotykające' siebie lub borowika
    Pogoda ma największy wpływ na na długorosnace, bo zdazyła mi się 3.krotna jej zmiana na cykl wzrostu obuwika
     
  10. yvonnege_

    yvonnege_ Baron forum

    Śmieszne to trochę, zamiast naprawiać błędy to się próbuje je uzasadnić tak żeby było niby wszystko zgodnie z zamysłem autora tego projektu. Będą kręcić zmieniać, zamieniać a i tak wszystko zostaje zrobione byle jak bez żadnej logiki. Wyjątkowo zagmatwane i niedopracowane, odnosi się wrażenie, że robił to ktoś kto w ogóle nie gra w tę grę tylko sobie a muzom (dla siebie, dla własnej przyjemności) tworzy jakieś projekciki oderwane od rzeczywistości (tej na farmie oczywiście :))
     
  11. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    Ten przypadek o zmniejszeniu bonusu borowikowego zamiesciław w emailu do pomocy tech. oraz wczesniej na forum" i myslę, ze jest łatwy do odtworzenia:
    cytat:
    Kilka dni temu (chyba w niedzielę, 9 lipca) miałam taki 'kwiatek' - sieje obuwika i ma 7sz na pole (sasiad borowik 2x)... po drugiej stronie sieje szarotke (ma bonus pogodowy) i moj posiany obuwik zostaje zredukowany do 6szt na pole (bonus pogodowy zabrał mi bonus od borowika).
     
  12. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    No niestety, odtworzyć się nie udało...
    upload_2023-7-17_15-55-59.png
    Zrobiłam, jak pisałaś i jak widać plon obuwika nie został zredukowany.
     
  13. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    a masz aktywne wszystkie runy pogodowe dla roslin? ja mam i to było na styku obszarów I-1 i I-2
    z Twojego obrazka widac, ze nie masz aktywnych run pogodowych dla szarotki i obuwika
     
    Ostatnie edytowanie: 17 lipca 2023
    hlnrys lubi to.
  14. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    Na razie pewnie niewiele osób ma wszystko odblokowywane, dlatego problemy zgłaszają pojedyncze osoby. Na początku już są problemy, a co będzie jak będzie więcej roślin i możliwości jeszcze więcej ilości oddziaływań pomiędzy sobą. Po co wymyślać takie rzeczy, skoro nie potrafi się tego zaprogramować, tak aby działało bez błędów... To tak jakby stwierdzić, że chce się zrobić samochód, ale ostatecznie potrafić tylko przykręcić 4 koła do karoserii. Niby będzie wyglądało jak samochód, problem w tym, że nie będzie jeździć i trzeba będzie go pchać xd;xDxDxD No ale w sumie potem można stwierdzić, że taki był zamysł ;) xD xD
     
  15. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    No to jeszcze raz... Odblokowałam absolutnie wszystkie runy borowika, obuwika i szarotki oraz odblokowałam dodatkowe poletka uprawne.
    Efekty bez zmian, nic u obuwika się nie zredukowało...
    upload_2023-7-17_16-52-52.png
     
  16. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Obserwowałem w ogólnych pytania o plac.
    https://board-pl.farmerama.com/threads/plac-wiejski.91453/

    Heroiczna walka.

    Jak mocno trzeba było przycisnąć, żeby się dowiedzieć:

    "Finalnie zdecydowano, że zadanie nie zostanie automatycznie zaliczone, lecz Gracz musi sam zwiększyć pojemność jakiegoś magazynu (dowolnego). Skrypt usunął tylko ograniczenie zakresu zadania do magazynu zielonego paliwa."

    https://board-pl.farmerama.com/threads/plac-wiejski.91453/#post-2570607

    O zmianie oczywiście nikt nie raczył graczy poinformować.
    OO jest bez zmian.
    https://board-pl.farmerama.com/thre...nie-szarotek-plac-wiejski.91355/#post-2569976

    Od kiedy ekipa wiedziała o zmianie i dlaczego nie poinformowała graczy?
    BP zakazało?
    Boją się reakcji graczy?

    Zresztą może przyczyna leży gdzie indziej?

    Luknąłem na DE:
    https://board-de.farmerama.com/threads/der-dorfplatz-die-alpenquest.117315/#post-5520398

    i na EN:
    https://board-en.farmerama.com/threads/edelweiss-valley-quest-change.44407/#post-292689

    Ja tam nigdzie nie widzę informacji że skrypt ma zaliczyć zadania tym co mają wszystko odblokowane, tylko że ma je zmienić tak żeby były wykonalne gdy do odblokowania będzie dowolny magazyn.


    Nie dość, że u nas OO pojawiło z około 6h opóźnieniem (a miałem tego nie wyciągać), to jest "jakby inne".
    Ech...
     
  17. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    ja mam odblokowane wszystkie runy wszystkich roslin i moje posiane rosliny mają po 2-3 znaczki pogodowe (u Ciebie jest tylko jeden). Nie pamiętam jaka wtedy była pogoda, ale czesto mam tak, ze obuwik czy szarotka rosną u mnie przez 2-3 pogody.
    Wiem co widziałam. Nie będę drązyc tego tematu jak wg BP wszystko jest OK. Mam teraz swój schemat siania i pogoda mi nie straszna.
    ps.
    mam w telefonie zdjęcie z soboty, gdy posiana szarotka na skrajnym polu obszaru I-2 ma tylko 5szt/pole zamiast 7szt/pole bo ma sąsiedztwo dwóch borowików na polach I-2 przylegających do obszaru I-1
     
    Ostatnie edytowanie: 17 lipca 2023
  18. Iskierka95

    Iskierka95 Komisarz forum

    nie rozumiem tej pogody w alpach,dwie godz,temu słonecznie i tak miało być około 8 godz,następnie pochmurno,teraz weszłam pozbierać różanecznik i jest słonecznie jeszcze prawie 13 godz,następnie burzowo,nic już z tego nie kumam>:(
     
    AngelGina i hlnrys lubią to.
  19. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Odniosę się
    ''
    ''

    niekoniecznie BA_Marion
    wystarczyło z zadaniach
    u Alicji bo dowolny magazyn =
    zaznaczyć minimalny poziom APD gracza jaki musi mieć by to zadanie zaliczyć czy wystarczy 11 poziom czy wyższy /niższy itp


    u Iana = zaznaczyć jaka ma być pojemność magazynu na paliwo 52 000 czy 250 000 by zadanie zaliczyć

    i żadna zmiana zadania niepotrzebna
    i sprawiedliwe dla każdego gracza
     
  20. Lenka6711

    Lenka6711 Zaawansowany

    Niedobrze mi się zrobiło jak przeczytałam dzisiejsze odpowiedzi BA Marion w dziale ogólnym, jak bum cyk. Jak policzek, zero szacunku, zero profesjonalizmu i zero wszystkiego.
    Heroiczna, była też w czwartek, trwała 12 godzin, 1216 wyświetleń, kilka stron pisania z Ekipą, a zakończyła się dopiero dzisiaj. Oszustwem z niekorzyścią i OGROMNĄ niesprawiedliwością dla graczy:

    Od czwartku wszyscy czekali i gdyby Iskierka95 nie założyła dzisiaj nowego tematu dotyczącego nie dotrzymania słowa to co? Nikt by nie poinformował graczy?

    Tyle się ciśnie gorzkich słów i tyle pytań. Nawet nie jestem zła. Wstyd mi tylko za samą siebie, za to, że w ogóle zajęłam się tym tematem.
    ------------------------------------------------
    Pogoda też mnie wkurza, ale wychodzę z założenia, po przejściu sporej ilości negatywnych zaskoczeń, że to ja mam tę pogodę, nie ona mnie.
    Więc totalnie to ignoruję. Jakoś dojdę do tego 23. Wszystko odkryte więc nie ma ciśnienia już na nic. Nawet na grę.

    Miłego wieczoru Wszystkim :)