Ogłoszenie Dodanie wersji Unity na stałe (z czasowym zachowaniem wersji Flash)

Temat na forum 'Oficjalne ogłoszenia - gra' rozpoczęty przez użytkownika BA_Rock, 30 listopada 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_Rock

  BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

  Drodzy Farmerzy,

  Mamy ekscytujące wieści!

  2 grudnia 2020 o godzinie 14:00 wersja Unity/WebGL pojawi się na stałe na serwerach live (wersja Flash na razie będzie dostępna).

  Ważny test techniczny dostarczył przydatnych informacji, które bardzo pomogły nam nie tylko w ustaleniu daty premiery, ale także w zaplanowaniu na przyszły tydzień wydania rozwiązania alternatywnego, jakim będzie klient do pobrania. Pomoże to każdemu, kto ma problemy z klientem Unity/WebGL. Wstępne testy z naszymi Moderatorami poszły jak dotąd dobrze i jak zwykle poinformujemy Was kiedy będziemy mieć nowe wieści. Bądźcie czujni!

  Zapewniamy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by zapewnić dobre wrażenia każdemu Graczowi, ale należy przy tym pamiętać, że na dłuższą metę gra we Flashu nie będzie możliwa.

  Oprócz wymagań sprzętowych, gra w Unity/WebGL ma również inne ograniczenia. Jeszcze raz zatem przypominamy: przeglądarka Internet Explorer jest nieobsługiwana nie tylko przez Farmeramę, ale ogólnie! Prosimy używać innej przeglądarki, co pomoże również w grze w klienta Unity/WebGL. Jeśli korzystacie już z innej przeglądarki, sprawdźcie czy jest to najnowsza jej wersja. Więcej informacji znajdziedzie w naszym FAQ poniżej.

  Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie - zwłaszcza podczas fazy otwartej bety i ostatniego testu technicznego. Wasze wsparcie ogromnie pomogło i jesteśmy wdzięczni za Waszą lojalność i zrozumienie.

  Wraz z wydaniem klienta Unity/WebGL robimy pierwszy ważny krok w przyszłość. Będziemy to pisać wielokrotnie: naszym głównym celem jest celebrowanie z Wami jeszcze wielu urodzin, świąt wielkanocnych, Halloween i świąt Bożego Narodzenia.

  Ale co teraz w praktyce oznacza wprowadzenie klienta Unity/WebGL?
  Klient Unity/WebGL będzie dostępny poprzez znany już przycisk "Przełącz na Unity", klient Flash pozostaje na razie głównym wariantem. Oznacza to, że jeśli zalogujecie się do Farmeramy, uzyskacie dostęp do wersji Flash. Przypominamy, że klient Flash będzie dostępny tylko przez kilka tygodni. Jak już wspomnieliśmy, wkrótce zaprezentujemy klienta do pobrania, co będzie kolejnym dużym krokiem :)

  Na koniec jeszcze raz dziękujemy wszystkim Moderatorom! Są po prostu niesamowici i możecie nam wierzyć: są tu dla Was! Ich wsparcie jest ważne, a ich opinie oraz niestrudzony wysiłek ogromnie pomagają nam w podejmowaniu decyzji. Dziękujemy Wam! Doceniamy każdego z Was i to, że reprezentujecie Farmeramę i społeczność w najlepszy możliwy sposób.

  Nie możemy się doczekać kolejnych lat i z niecierpliwością czekamy na przyszłość Farmeramy razem z Wami.

  Wasz zespół Farmeramy

  [​IMG]
   
 2. BA_Rock

  BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

  Klient Farmerama Unity/WebGL - grudzień 2020 r.
  Planowane wydanie: 2 grudnia 2020 r. o godz. 14:00 CEST

  Jakie są minimalne wymagania?
  Klient Unity/WebGL to zupełnie inna technologia niż Flash i ma wyższe wymagania systemowe. Intensywnie to przetestowaliśmy i uważamy, że aby osiągnąć akceptowalne wrażenia z gry, gracze Farmeramy będą potrzebować co najmniej:

  System operacyjny:
  • Windows: 7 SP1+, 8, 10 (tylko wersja 64-bitowa)
  • MacOS: 10.12+
  • Linux: Ubuntu 16.04, 18.04 i CentOS 7
  Sprzęt komputerowy:
  • CPU: Core i3-3110M (BGA) (wydanie czerwiec 2012)
  • Karta graficzna: Intel (R) HD Graphics 4000
  • RAM: 4 GB
  • System operacyjny: Windows 7, 64-bitowy.
  Niemniej jednak klient Farmerama Unity/WebGL działa również na komputerach z mniej wydajnymi specyfikacjami sprzętowymi, ale czas ładowania może znacznie wzrosnąć i może być konieczne wyłączenie animacji lub ograniczenie jakości obrazu w ustawieniach.

  Której przeglądarki można używać?
  Dowolna najnowsza wersja przeglądarki Firefox, Chrome, Edge lub Opera na komputer. Należy pamiętać, że Internet Explorer nie jest wspierany!
  Jednak aby uzyskać najlepsze wrażenia, zawsze zalecamy korzystanie z przeglądarki Firefox i Chrome (dla obu wersji 64-bitowe) w najnowszej aktualnie wersji.

  Czy w grę można grać na smartfonie/tablecie?
  W tej chwili nie działa to dobrze, zalecamy używanie komputera stacjonarnego lub laptopa.

  Gdzie jest punkt dostępu dla klienta UnityWebGL?
  W prawym rogu Twojej gry znajduje się przycisk, który umożliwi przejście na wersję Unity. Zalecamy, aby w tym samym czasie mieć otwarte tylko konto w przeglądarce, zwłaszcza jedno konto z uruchomionym klientem Unity/WebGL.
  [​IMG]

  Jak długo potrwa ładowanie klienta Unity WebGL?
  Ze względu na to, że technologia Unity/WebGL bardzo różni się od technologii Flash, czas ładowania jest dłuższy w porównaniu do wersji Flash. Dotyczy to zwłaszcza pierwszej próby załadowania klienta lub załadowania po wyczyszczeniu pamięci podręcznej, plików cookie i/lub ponownym uruchomieniu przeglądarki.
  Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że początkowe ładowanie (pierwszy dostęp do klienta Unity) zajmie więcej czasu, ponieważ wszystkie zasoby i treści muszą zostać pobrane w tle, a także musi zostać zainicjowany silnik klienta Unity. Oznacza to, że średni czas początkowego ładowania może zająć więcej czasu niż zwykle, więc prosimy o cierpliwość przy pierwszym uruchomieniu tej wersji.
  Gdy załadujesz grę po raz drugi, trzeci itd., ładowanie gry będzie szybsze. Nie możemy podać dokładnego czasu załadunku, ponieważ zależy on w dużym stopniu od kilku czynników, takich jak:
  • specyfikacja sprzętu - im mniej wydajny komputer, tym dłuższy może być czas ładowania
  • połączenie internetowe
  • zasoby zgromadzone na koncie
  • oprogramowanie - jeśli uruchomisz zbyt wiele aplikacji, które muszą łączyć się z internetem w tym samym czasie, proces naturalnie będzie przebiegać wolniej, a niektóre z nich mogą działać w tle bez Twojej uwagi,
  • wykorzystanie Twojej przeglądarki: ważne jest, aby zakładka, na której ładuje się klient Unity/WebGL, była aktywna i nie była zmieniana na inną kartę. Ponadto najlepiej nie otwierać innych witryn internetowych, zwłaszcza takich które mogą wymagać dużych zasobów procesora.
  Co się stanie, jeśli nie można się załadować wersji Unity Web/GL?
  Najpierw zachowaj spokój! Wypróbuj inną przeglądarkę i bądź cierpliwy.
  Pamiętaj: zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przenieść wszystkich graczy Farmeramy do Unity.


  Czy coś się zmieniło w wersji Unity WebGL?
  W rzeczy samej. Targ został zmodernizowany (szczegóły podane we wcześniejszym ogłoszeniu) i działa wesołe miasteczko Renzo (Hurra!), są też mniejsze zmiany wizualne. Reszta gry działa tak samo jak w wersji Flash, ale może wydawać się nieco inna.
  .
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.