Event Dni Morza

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Chris, 3 czerwca 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Anuszki

    Anuszki Półbóstwo forum

    Bo juliuszka jest super, mi również nie raz ani dwa ;) pomogła, w sumie robi to ciągle :) dziękuję
     
  2. Owieczka311

    Owieczka311 Półbóstwo forum

    Ewentu nie skończyłam. Musiałam wyjść, później goście się przyplątali i oddałam w ostatniej minucie to, co udało mi się zebrać. Ale nic to. Pragnę również bardzo przeprosić za to, że nie wysłałam nikomu obiecanych soli. Ale- jak wyżej. Brakło czasu. Teraz idę do kąta się wstydzić, że taka wtopę zrobiłam :( Na prawdę bardzo mi z tego powodu przykro :( Wybaczcie :(
     
  3. MOD_Cookie*

    MOD_Cookie* Guest

    Bobry ++ z TSów zawitały również na moją Farmę :p Ale jestem zadowolona, bo dostałam żabki, koguty i 2 zagrody dla kiwi :inlove::music::inlove: Reszta niewarta uwagi. Drzewka na Farmie troszkę mnie zawiodły :(
    3x cytryna XXL + jedna zwykła
    2x morela XXL
    Klon cukrowy XXL
    Jodła XXL
    Dąb XXL
    Nieśplik japoński
    Japońskie drzewo wiśniowe
    Pozostałe to zwykłe XL-ki. Skleroza nie boli i na Bahamie zapomniałam wystawić, więc zbiór za 5 godzin ;)
     
  4. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    Hejka,
    no to się w końcu przyszłam pochwalić...
    Z drzew na farmie: nico 15 x, xxl czarny bez i cytryna,
    Z zagród: nico 10 x, w tym zapomniany już żółty kurnik i oczywista bobry
    drzewa na wyspie:?? kto zgadnie? każdy,:cry::cry: to napiszę, same xl i to do daktyla.
    Ehh... czekam na następne prezenty i nagrody.
     
  5. gruszeczka65

    gruszeczka65 Okazjonalny autor

    Witam
    Udało się zrobiłam całe zadanie ;)
    Teraz czekam na tajemnicze zagrody i drzewka :) :)
    Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy przesłali mi białe chmurki.
    Pozdrowionka
     
    bari06, gosiagosia60 oraz hiacynta lubią to.
  6. baska22

    baska22 Stały bywalec

    nie zrobiłam całego eventu. zdobyłam pnącze, wszystkie tajemniczości ale nie udało sięjednego itemku tego pierwszego w 2 zadaniu w diamentowym :oops::oops::oops: wystawiłam tajemniczości wszystkie xD
     
  7. pawlak-maja-1990

    pawlak-maja-1990 Czeladnik forum

    Witam, walczyłam do końca, zabrakło 7 wypadajek. Gratulacje zwycięzcom.
     
    gosiagosia60 lubi to.
  8. juliuszka

    juliuszka Generał forum

    Aż mi się serce kraje !
    A ode mnie była propozycja pomocy Dni Morza i czekanie do 14:00.
    Naprawdę mi przykro...
    Tak niewiele brakowało...
     
    hiacynta, Bilonge oraz donatka69 lubią to.
  9. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Ja też do końca propozycje dawałam -.- ale Ty jesteś jednak The Best :music:
     
    hiacynta i juliuszka lubią to.
  10. kobieta15

    kobieta15 Czeladnik forum

    Zagma dzięki jeszcze raz. Wróciła moja wiara w ludzi. Nie wiem czy mogę się z Tobą wymieniać codziennymi prezentami? Pozdrawiam. PS. zabrakło mi 35 wypadajek. Nie skończyłam ostatniego zadania, nie mam pnącza :) ale i tak jest ok.
     
    zagma lubi to.
  11. hapsak89

    hapsak89 Mistrz forum

    Czemu Gorgonie nie mogą zostać w grze? Całkiem ładne są, przynajmniej cos pozytywnego by było z tego eventu.
     
  12. juliuszka

    juliuszka Generał forum

    Ten event był faktycznie wyjątkowo trudny z uwagi na ilość wypadajek.
    Jeżeli ktoś czytał cenne porady i systematycznie grał to powinien spokojnie to zrobić (mając do dyspozycji wszystkie możliwe pola - czyli też odpowiedni poziom w grze).
    Ale niestety znowu wystąpiły błędy (budowa basenów dla gorgonii) i nierównomierność w zdobywaniu morskiej soli.

    U mnie koniec nastąpił w sobotę w południe ale wyłącznie dzięki bonusowi +100% ze wszystkiego.
    Kasztanowe pnącze również pomogło.
    Może i niepotrzebnie, bo wypadajki mi zostały:
    [​IMG]

    Teraz korzystając z:
    [​IMG]
    zamierzam do końca wykorzystać baseny dające 250 TPD.

    A tak na przyszłość (wiem, że i tak nikt tego nie będzie czytał, bo event już się zakończył):
    Wojtek53 pisał o monokulturze, która u mnie się sprawdza najlepiej.
    Nie mam sentymentu dla drzewek albo zagród - wycinam wszystko i jak najszybciej robię potrzebne roślinki.
    Staram się, żeby wszystkie możliwe czasy zbiorów się pokrywały (nie muszę co chwilę zaglądać na farmę).
    Większość zagród mam w ilości przynajmniej 88 szt. (dwie główne łąki).
    Systematycznie podglądam ZgadujZgadulę i kupuję wszystko, co potencjalnie może być potrzebne.
    W czasie eventów z egzotycznymi zwierzętami (żółwie, kiwi, wilki itp.) skupuję w najtańszych cenach wszelkie króliki, kozy, owce, krowy i konie. Te są zawsze potrzebne. No - prawie zawsze. Hodować mi się mało opłaca, bo przeważnie to za długo trwa (poza kurami).
    Jako ciekawostkę mogę wrzucić, że przy cenie paszy dla anakondy rzędu 3.000 SG gotowa anakonda potrafi być tańsza a przynajmniej równa ceną ;)

    Popieram !
    Pewnie po evencie ich TPD będzie drastycznie zmniejszone, ale oprawa graficzna jest wyjątkowo ładna.
    Oby tylko więcej takich głosów (może ktoś wrzuci propozycję do "Zbioru aktualizacji i pomysłów")...

    Pozdrawiam cieplutko w oczekiwaniu na mroczne czasy (Długa Pełnia) !
     
    Ostatnie edytowanie: 10 czerwca 2015
  13. dzoanaa

    dzoanaa Mieszkaniec forum

    Nie udąło mi sie zrobić całego eventu. Ale zgarnełam dziobaki :inlove::D :inlove:szopy, jeze wilki, gołębie, myszy, żaby, i chlew pomarańczowy. Z drzew amherestie :inlove::music::D
     
  14. daruciaa

    daruciaa Forum Pro

    Dziękuję bardzo, w końcu coś dobrego utrafiłam :)
    Gratulacje wyczucia czasu!
     
  15. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    i niby wszystko ok ale żeby trzymać się jakiegokolwiek schematu trzeba zaglądać i pilnować czasu no i przede wszystkim trzeba mieć ten czas a nawet jeśli się ma nie można non stop dzień w dzień siedzieć tylko na farmie - życie ucieka- nie samą farmą człowiek żyje a żeby śledzić fora hm ja nawet jak mam czas to niekoniecznie siłę by ślęczeć przed monitorem.
    Reasumując co by nie było i jak to sianie wiele dni tego samego raczej nie bawi a jeśli już to niech wypadajki lecą tak by każdy miał szansę skończyć przy normalnym zbieraniu bez żadnych dopalaczy czy bonusów a nie tak jak teraz i ostatnio że wiele osób napracowało się zbierało walczyło a nie udało się skończyć z powodu braku wypadajek.
    Ja skończyłam ale wygrane TS-y z eventu to porażka drzewka same xl- a na tyle drzewek na wyspie to myślałam że chociaż jeden tamaryndowiec się trafi a tu lipa :( stajenny oprócz kolejnych bobrów ++ ze specjalnych dał kiwi- i tyle dobrego :)
     
    Bilonge lubi to.
  16. daruciaa

    daruciaa Forum Pro

    Gratulacje! A mnie dziobaki nie lubią :(:(
     
  17. Natalka199

    Natalka199 Młodszy ekspert

    Event ukończyłam w poniedziałek a nagrody hmmmmmmmmmmmmmm,
    zagrody:
    trafiła się perełka bo dziobaki dostałam - 2 moje, warto wspomnieć jeszcze wilki już 7 mam chociaż go czasu GT nie miałam żadnej zagrody, ale jeszcze muszę nadmienić a jakże,trafiłam ukochane bobry++ i to 3 sztuki hehe, zwiększyłam posiadanie ich do 11 sztuk pomimo że w raz z pendolino 20 odjechało w sinion dal, reszta zagród nie warta wzmianki.
    drzewa baha:
    tamandyrowiec
    3 korab
    3 papugowiec
    2 wianowłostka królewska
    2 cedrat
    3 xxl
    reszta szkoda pisać, nic z nowości, {których nadal nie posiadam} i nowych drzewek xxl ze świątyni,których odkryłam 3 zestawy
    drzewa farma:
    tutaj gdyby nie xxl w ilości 11 sztuk ale niestety wszystko to starocie, to by była zupełna katastrofa , reszta xl
     
  18. juliuszka

    juliuszka Generał forum

    Cieszmy się, że były to 8-godzinne rośliny a nie krótsze.
    Poradnik był nieco wcześniej, Est-Orka (mistrzyni podpowiedzi) podała odpowiednie przeliczniki czasowe. Zawsze można to sobie rozplanować, albo po prostu poddać event.

    Dlatego w opisie eventu znalazło się słowo trudny. Choć brakowało dopisku nudny (ale wszystkie takie są).

    I tu przyznaję Ci rację !
    Producenci chyba nie biorą pod uwagę tego, że lista nagród (wygranych TS) może zaczynać się nieco wyżej, niż żółty kurnik albo bardziej ambitnie niż nagminne ostatnio zasypywanie nas bobrami.
    Przy kwalifikacji eventu jako trudny z wygranych powinny zostać wyeliminowane byleco aby nagrody były adekwatne do włożonego wysiłku.
    Dawniej, gdy nowości było w miarę mało, wiele większe było prawdopodobieństwo ich trafienia.
    Obecnie po wprowadzeniu całego mnóstwa dupereli - wartościowe drzewka/zagrody są jedynie odsetkiem w tym galimatiasie.
     
  19. dziunia49

    dziunia49 Stary wyjadacz

    no moze i ja sie pochwale 4 zagrody zolte dla indykow i 3 bociany
     
  20. babydelfi

    babydelfi Ambasador forum

    No to zaczynam TS-ową wyliczankę:
    żółta hodowla świń truflowych :eek:
    żółty chlew -.-
    gołębnik :eek:
    bobry ++ xD :cry: * 2
    pomarańczowe kameleony :inlove:
    żółta fabryka strusich jaj o_O
    myszy :sleepy:
    pomarańczowy kurnik :mad: :cry:
    jeże 8)



    Sadzonki na farmie:

    dąb XL8) *2 >:(
    tarnina :inlove: * 2 xD
    morela XL :)
    czarny bez XL -.- * 2 :mad:
    buk XXL :) * 2
    czarny bez XXL :sleepy:

    cytryna XXL >:(

    nieśplik japoński :D
    grusza XL :mad:
    cytryna XL >:(
    japońskie drzewo wiśniowe :)
    klon cukrowy XXL xD
    kowhai :inlove:


    WYSPA:
    cedrat xD * 2 :D
    papugowiec :) * 2
    karob xD * 5 :inlove:
    orzesznica brazylijska xD
    mandarynka XXL :)
    pistacja XL -.-
    mandarynka XL :sleepy:
    orzesznica brazylijska XL xD
    tamaryndowiec :inlove: :D

    kakaowiec XXL xD (mój pierwszy)
    kakaowiec XL xD (też pierwszy )

    ogólnie bardzo jestem zadowolona, zagrody mogły być lepsze, ale nie można mieć wszystkiego
     
    deadwing lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.