Dęby

Temat na forum 'Archiwum - pomoc' rozpoczęty przez użytkownika dszmyd, 23 listopada 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. dszmyd

    dszmyd Hrabia forum

    Nie bardzo rozumiem działanie tubek z wodą. Sadzę dąb, klikam tubkę i co się dzieje ? Czy dąb rośnie szybciej czy też po ręcznym wykarczowaniu go, w zależności od czasu kiedy to zrobię (Tabelka zaawansowania ) otrzymam zielony, złoty lub czerwony liść
    Rozumiem, że jak wyrwę dąb bez tubki przed upłynięciem 100 % czasu wzrostu to stracę dąb nie otrzymując żadnego liścia. A czy jak tubkę dołożę po godzinie od posadzenia, to czas się o godzinę przesunie ?
    Niby błahostki, ale dębów mało i szkoda by było któryś stracić :)
     
  2. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Tubkę możesz użyć tylko raz i skróci czas z 12 h do 7 godzin z groszami.Gdy usuniesz wcześniej to dostaniesz liść o niższej wartości.Najlepiej trzymać i zebrać jak dojrzeje.
     
    zzizzie lubi to.
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Domyślam się (na podstawie twojego następnego pytania zadanego w Ogólnych), że nie mojej odpowiedzi oczekujesz.
    No ale akurat jestem pod ręką, więc odpowiem.

    Myślę, że warto poczytać poradnik - to nie są "dęby", te drzewka, tylko klony. Stare klony zresztą.
    Klikasz tubkę - klon rośnie o 35% krócej, czyli zamiast 12 godzin jakieś 7 z groszami.
    Jeśli dodasz tubkę później, czas i tak skraca się licząc od tego podstawowego.
    Ale czerwony liść dostaniesz dopiero po skończeniu wzrostu, czy skróconego, czy tego dwunastogodzinnego.
    Jeśli wykarczujesz ten klon wcześniej, dostaniesz albo zielony, albo złoty liść zależnie od czasu, jaki już upłynął.
    Kolor dostępnego liścia widać przy wyborze działania (zbiór/dodanie tubki).

    Ponieważ pobawiłam się tymi klonami, to dodam tylko, że warto mieć dwa liście złote i dwa zielone (te zielone to dla ambitnych, którzy chcą zrobić wszystkie zadania).
     
    hator i olgs3 lubią to.
  4. dszmyd

    dszmyd Hrabia forum

    Dzięki bardzo, oczywiście, że klon, dwa zielone już oddałam, teraz tuż tuż 2 złote i koniec :)
     
  5. ewdusia95

    ewdusia95 Stały bywalec

    witam chciałam zapytać o taka sprawę, zrobiłam 2, 3, 4, 5 zadanie z liśćmi i powinnam otrzymać klony by móc zrobić ostatnie zadanie z liśćmi. Niestety ale klonów nie otrzymałam
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No nie za bardzo pasuje to twoje pytanie do tego wątku.
    Ale radziłabym przyjrzeć się tabelce w poradniku do eventu - zadania z liśćmi nie dają klonów - klony dostaje się tylko z zadań z (dziwne słowo) żołędzikami.
     
  7. SMOD_Casino

    SMOD_Casino S-Moderator Team Farmerama PL

    Graczom dziękuję za pomoc i temat zamykam :)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.