Częstotliwość siewnych eventów

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika chris975, 18 lutego 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Ile eventów siewnych w miesiącu jest najbardziej odpowiednie?

Ankieta zamknięta 18 marca 2018.
  1. 1 raz w miesiącu

    20 głos(ów)
    7,2%
  2. 2 razy w miesiącu

    156 głos(ów)
    56,3%
  3. 3 razy w miesiącu

    63 głos(ów)
    22,7%
  4. 4 razy w miesiącu

    22 głos(ów)
    7,9%
  5. 5 razy w miesiącu

    6 głos(ów)
    2,2%
  6. 6 i więcej razy w miesiącu

    10 głos(ów)
    3,6%
  1. dszmyd

    dszmyd Hrabia forum

    Myślę, że dwa to tak w sam raz, żeby trochę na nie czekać i mieć czas na cieszenie się samą grą :)
    Czasami codzienność, w przeciwieństwie do ciągłych wydarzeń - nie jest taka zła :)
    A może też byłby czas na poznanie różnych możliwości jakie daje gra :)
    Jestem za 2x:):):)
     
  2. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Dobry wieczor:)
    Zaglosowalam na 3 eventy, popieram wiekszosc graczy, kiedys czekalismy na eventy z utesknieniem :D to bylo wydarzenie na farmie, forum, czacie, liczylismy do ostatniej minuty czas rozpoczecia eventu:D
    Rowniez uwazam ze powinnismy miec czas na misje, uzupelnienie stodoly, bo do tej pory nie ma chwili oddechu miedzy eventami, chociaz prawda jest ze nie musze robic wszystkich eventow to jednak sam fakt ze nakladaja sie 3 eventy w tym samym czasie przeraza i bardzo czesto nie mozna sie zdecydowac ktory event robic.:p

    Dodam ze na prosbe kolezanki akinomrd, napisalam na stronie niemieckiej o istniejacej liscie, oraz poprosilam o wsparcie i zalozenie takiej listy na niemieckim Forum. Kilka osob juz podjelo rozmowy na ten temat.:) Mam nadzieje ze nikt nie bedzie mial mi za zle tego iz serdecznie pozdrowilam niemieckich graczy od Polskich Forumowiczow:) jezeli ukaze sie taka lista na niemieckim forum, dam wam znac o tym.
     
  3. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Nie obawiałabym sie tego,ze w przypadku kiedy wyniki tej ankiety dotrą do BP to zrobią 2 eventy siewne trwające po 10 dni z tysiącami wypadajek.Teraz,od dłuższego czasu,testują na nas ile są w stanie z gracza wycisnąć...zaangażowania i kasy.Wobec stanowczego sprzeciwu graczy będą musieli podjąć jakieś starania żeby zmienić swoja taktykę.Ich działania pozwalają wyciągnąć wniosek,ze ludzie tam pracujący to fachowcy którzy doskonale wiedza co robią ale i zdają sobie sprawę jaki będzie finał jeżeli jak tzw.starzy się zbuntują i odejdą a nowi będą szybko rezygnować.
    Nie dość,ze jest kilka eventow to jeden zahacza o drugi.
    Ja nie chce być zmuszana do dokonywania wyborów/powód opisałam na kozetce/.Ja chce robić,tak jak do tej pory,wszystkie eventy a firma powinna umożliwić mi to poprzez rozsądne dawkowanie tych wydarzeń na farmie.Oprócz eventow ekstremalnie zwiększyła sie ilość misji w spółdzielni.Większości nie da ruszyć bo trwają niekończące sie eventy siewne.
    BP może wziąć pod uwagę nasze opinie ale...pod warunkiem,ze tych głosów nie będzie tak mało jak mało graczy udziela się na forum.
    Grających a odwiedzających tylko sporadycznie forum jest dużo,dużo więcej.Ci najczęściej zaglądają żeby zobaczyć FAQ do eventu i tyle.
    Jeżeli ankieta ma przynieść jakikolwiek pozytywny efekt musimy zmobilizować naszych sąsiadów i znajomych.Mam nadzieje,ze parę wysłanych sówek może w tym skutecznie pomoc.
    Głosuję na 2 eventy
     
  4. kacper_07

    kacper_07 Ambasador forum

    Jak dla mnie to powinny być 3 eventy (i tak zagłosowałem)... 2 na farmie +1 w mrocznej strefie. Ostatnio szaleją jak tylko mogą z tymi eventami.... Pytanie tylko, czy BP weźmie pod uwagę nasze opinie?!
     
  5. .Basia410.

    .Basia410. Ambasador forum

    zagłosowałam za 2 siewnymi w miesiącu :) nie podoba mi się brak czasu na realizacje eventow
    ze spółdzielni:sleepy: oraz wprowadzanie eventów które czasowo zachodzą na siebie

    .
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A co będzie, jeśli zarówno starzy, jak i nowi zanudzą się na śmierć podczas "uzupełniania stodoły" albo robienia misji w oczekiwaniu na takie z rzadka cedzone eventy...?

    Nie rozumiem i nigdy już pewnie nie zrozumiem narzekania na ilość eventów i jednoczesnego robienia wszystkich jak leci. No i niestety nie rozumiem też, co może być zabawnego w uzupełnianiu zapasów albo robieniu misji z marnymi nagrodami - to już naprawdę lepiej książkę poczytać.
     
  7. BiałyTrabant

    BiałyTrabant Fanatyk forum

    Zagłosowałem na 3 w miesiącu po 1 w każdej strefie. Farma, Wyspa i Pełnia
     
  8. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Starsi stażem gracze dobrze pamiętają czasy, kiedy event byl wydarzeniem na farmie. Teraz dzień przerwy zasługuje na taką nazwę.
    Maraton eventowy powoduje zniechęcenie młodych, oni tak naprawdę nie mają czasu na poznanie poradników do gry, mechanizmów gry, no bo kiedy?
    Mam sąsiadkę, która gra dlużej ode mnie. Ona na widok przeładowanego kalendarza coraz częściej mówi o zakończeniu przygody z farmą.
    Dobrze by było, gdyby bp wzięło również głosy niezadowolonych pod uwagę i znalazło w tym szaleństwie jakiś balans.

    Piszecie o wyborze między eventami. Jasne.
    Tylko jeśli dwa nakładają się na siebie z różnicą czasową 2 dni, poradnik dostajemy do piewszego, do drugiego 2 dni później, to tak naprawdę decydujemy się w ciemno na robienie/nierobienie pierwszego w kolejce.
    Jeśli mamy mieć wybór, to niech to będzie zrobione porządnie: oba poradniki równocześnie i wtedy gracz na spokojnie podejmie decyzję, który z nich jest dla niego atrakcyjniejszy, a taki, który ma ambicję zrobić oba, będzie miał czas na wymyślenie, jak je pogodzić.

    Zagłosowałam na 2 eventy siewne w miesiącu. Pełni nie brałam pod uwagę, bo to mini event i niech tak zostanie. Do tego hodowlany, jakiś renzo czy inny pociąg od czasu do czasu i tak nie będzie miejsca na nudę.
     
  9. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Intensywność eventowa stycznia i lutego dała nam popalić, a zwłaszcza ta nowa - mam nadzieję, że przejściowa - moda na nakładanie na siebie kilku siewnych imprez w tym dorzucanie siania do hodowlanego:sleepy: Dwa siewne eventy w miesiącu oznaczają w praktyce jakieś 8 dni zabawy z nimi i to dla przeciętnie zaawansowanych graczy. Pozostaje jakieś 20 dni na imprezy typu hodowlane czy oczyszczanie stodoły, które i może trochę wiszą w kalendarzu, ale pyka się je w parę godzin. W jednym czy drugim miesiącu wykorzysta się te 20 dni na popchnięcie do przodu misji (nie wszyscy je robią) czy uzupełnienie stodoły. W kolejnym miesiącu zaczniemy się nudzić jak mopsy. Jedni zaczną narzekać a drudzy szukać w sieci dodatkowych rozrywek. Wydłużyć czas imprez? Wyobraźcie sobie, że obecny event trwa 2 tygodnie i do pnącza potrzebne jest 40 czy 50 gierek:wuerg: Wydaje mi się, że wcześniej był taki comiesięczny rytm: 3 eventy siewne z 2-3 dniami odstępu i ok. tygodniowy hodowlany plus mini-eventy. To mi zdecydowanie pasowało. Miedzy eventami był czas na załatanie najpilniejszych dziur w stodole, w czasie hodowlanego brałam się za misje. Teraz jakieś dzikie kombinacje muszę wyczyniać, żeby np. znaleźć czas na posianie cebuli do przetworów:wuerg: Tak wiem, że można kupić, ale mi to zabija przyjemność grania:sleepy:
     
  10. Reniarama

    Reniarama Generał forum

    Zgadzam sie w 100% z Toba, jesli mamy miec wybor w eventach to poradnik powinien byc w tym samym czasie do obu lub 3 eventow.

    Dokladnie. Firma BP robi wszystko aby nas zniechecic do gry, pazernosc na kase ktora my czesto bezmyslnie wkladamy w gre, zaslepila BP. Ale, mowiac o zaslepieniu, cos czuje ze poczatek eventow hodowlano- siewnych jest ze strony firmy oslepieniem nas graczy abysmy nie narzekali na to ze super pasze musimy kupic, ostatni event dowiodl ze zrobilismy go bez uzycia sp. Hodowlany w tym miesiacu byl najlepszym eventem, nie tylko ostatnich lat, pokonal nawet krolowa. Mysle ze eventy nakladajace sie na siebie, to system jaki maja Chinczycy, nie podoba sie komus cos? wiec zatyramy was, wy zginiecie my zostaniemy. Ktos tu wspomnial o odchodzacych graczach, ja rowniez znam wielu ktorzy odeszli, czy to z sasiedztwa czy znajomi, znudzeni, zawiedzeni, rozzenowani. Ja rowniez mysle o odejsciu, jezeli nic sie nie zmieni a warunkiem dobrze prespektojacej farmy bedzie tylko kasa.
     
  11. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Zagłosowałam na 2 ewenty w miesiącu i tyle w tym temacie . xD
     
  12. kruszynka63

    kruszynka63 Książę forum

    Witam farmerską brać .Czytam Wasze opinie i wiem że nigdy nikomu się nie dogodzi .Pamiętam jak dobrze ponad rok temu eventy siewne były tylko 2 w m-cu , ile było wtedy narzekania ( że wieje nudą na farmie , że jak tak dalej będzie to ludzie będą rezygnować z gry ... itd) .Mamy odmienność (nie wiadomo w co ręce włożyć:oops: ) i co ?znowu mamy problem .Gdybym miała wybierać miedzy stanem sprzed ponad roku a tym co się dzieje teraz ,wybiorę terażniejszość . Mamy prawo wyboru ,nikt nas do niczego przecież nie zmusza ale to tylko moje skromne zdanie .Każdy z nas ma inna taktykę gry . Wśród nas są tzw.siewcy sałaty ,sadownicy ,hodowcy ,producenci i nikt nam nie narzuca co mamy robić na farmie .Pozostaje nam wybór ,więc i w tej kwestii niech tak będzie , ale co ja tam wiem;).Pozdrowienia dla wszystkich :).
     
  13. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Nie rozumiem Waszego narzekania
    mnie ktoś zarzucił że to gra strategiczna i nie muszę robić wszystkiego ba że nawet się tak nie da
    to dlaczego jak chodzi o eventy to strategia się już nie liczy ?

    odeszli gracze i się nie dziwie
    jak ktoś za bardzo nastawi się że musi to ,musi tamto bo on chce mieć więcej lepiej być wysoko
    dochodzi do wypalenia i znużenia
    albo też osiągnął to co miał do osiągnięcia i po prostu brak celów mniejsza ilość eventów i gracze się nudzili

    Chcecie mieć kiedy uzupełnić stodołę , robić misje w spółdzielni to trzeba wybierać
    tak jak ktoś wybiera że jest sadownikiem ktoś się bawi w przetwórstwo a ktoś tylko robi eventy albo i po trochu a wszystko

    A sianie do misji to jak dla mnie jest zaprzeczeniem Waszego narzekania na siewne eventy !!!

    Co niby mają gracze robić gdy nie będzie tak często eventów ? Patrzeć jak rosną jabłka albo bezsensownie siać do misji :eek:
    Targ będzie można zamknąć bo zwyczajnie on nie będzie potrzebny
    żaden potem towar nie zjedzie i wydaje mi się że żadna wtedy strategia a monotonia gry się zacznie
    nawet przetwórstwo stanie się zbędne

    Ja tam nie wiem , nie znam się chyba , krótko gram
    mam niekiedy problem z ukończeniem eventów przez wypadajki i przez to się on mi ciągnie o wiele godzin dłużej
    a jednak jakoś daję radę zrobić eventy , uzupełnić stodołę nadrobić zwierzaki
     
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    tylko ze, wprowadzenie tylko dwoch siewnych eventow w miesiacu wymusi na Bp wprowadzenie wiekszej ilosci eventow opartych na innych kasodajnych rzeczach....juz widze te komentarze;)xD a po drugie jak dla mnie im wiecej eventow tym lepiej i to nie z wzgledu na to ze ,robie wszystkie tylko dlatego ze,,ich natlok wyzwala w graczu strategiczne myslenie oraz to ze,dzieki nim ceny na targu sa takie a nie inne...a w przypadku zmniejszenia ich ilosci i mozliwosci siania pod stodole dojdziemy do sytuacja takiej ze,stodola teoretycznie pelna ale nastapi targowy zastoj... ja wole dynamiczna gre w ktorej trzeba myslec i kombinowac..co kupic a co sprzedac anizeli sianie dla samego siania.....
     
  15. babula40

    babula40 Komandor forum

    Zagłosowałam za 1 eventem siewnym , ale szanuję opinię innych graczy .
    Pozdrawiam dawno nie widzianych znajomych farmerów :)
     
  16. Odilia

    Odilia Młodszy ekspert

    Witam serdecznie ;0) Nie narzekajmy na eventy tylko róbmy może te które nam się podobają a jest z czego wybierać Pozdrawiam
     
  17. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Moim zdaniem jeśli coś się nazywa "wydarzenie" to powinno być i zostać "wydarzeniem" Tymczasem jeśli co 2 -3 dni są kolejne to przestaje być "wydarzeniem" a staje się codziennością. Tak jak z kalendarzami. Był adwentowy i było na co czekać. Teraz jest letni,walentynkowy za chwilę będzie wiosenny,jesienny ... i szczerze mówiąc nie będzie już taki fajny.
    Gra przestaje być dla ludzi,którzy chcą przy niej spędzać wolny czas a zaczyna być dla tych ,którzy wolny czas poświęcają na real..
    Gram dość długo i pamiętam czasy kiedy każdy event był na prawdę był wydarzeniem a poczas jego trwania forum było rozgrzane do czerwoności-
     
  18. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Zagłosowałam na 2 eventy siewne w miesiącu, dodatkowo może być w strefie pełni i to jednocześnie z eventem na farmie (kto nie ma na stałe, wykorzystuje w tym czasie kombajn i cmj).
    To, że jest możliwość wyboru robić, czy nie robić event, to zawsze tak było - ja lubię robić eventy, tylko takie z sensem. To co się ostatnio dzieje nie jest dla mnie żadnym wyzwaniem ani dobrą zabawą. Kolejny event kończę po zdobyciu nagród, które chcę uzyskać (zwykle to jest pnącze) i nie sieję więcej ani jednego maleńkiego pola rośliny eventowej.
    Gdyby dalej było tak jak jest, to przestanę robić eventy, nie mówię jeszcze o zakończeniu gry ale mam przesyt ulubionych zajęć na farmie (tj. eventów). A na dodatek natłok różnych wydarzeń na farmie powoduje, że gra tnie, muli i jak to tam jeszcze nazwać.
     
  19. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Zagłosowałam na 2, jako uzasadnienie - składam podpis pod postem Sookie :)
     
  20. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No dobra, ostatnia próba i już się zamykam - bo co ja tam wiem.
    Osobiście traktuję każdy event jako propozycję, nie jako obowiązek.
    Naprawdę aż tak mało jest ludzi, którzy tak to widzą...?

    "Wydarzenie" to dość niefortunny przekład, choć rozumiem, że niełatwo jest dobrać inne polskie słowo.
    "Wydarzeniem" może być wszystko, co się akurat wydarza, a więc także np pad serwera.
    Tu chodzi o "imprezę", czyli jakieś "wielkie wydarzenie".
    Jasne, że imprezki organizowane jedna po drugiej powszednieją...
    ... no ale naprawdę najprostszym wyjściem jest traktowanie ich jako propozycji (bo też i są takimi właśnie propozycjami ze strony firmy). Wtedy i ilość czasu poświęcanego grze można spokojnie dostosować do własnych zasobów tego czasu.

    Aha, a co do temperatury forum, to gram pewnie za krótko... ale najbardziej rozgrzane forum widuję głównie przy okazji błędów oraz niezgodnych z oczekiwaniami TSów.