blazers

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika blazers, 13 marca 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy domek blazersa to dobry wybór ?

  1. oczywiście

    55,7%
  2. jasne

    14,1%
  3. to chłop na schwał

    18,0%
  4. balansuję się

    15,4%
  5. połykam budyń i szczerzę kły

    22,0%
  6. dopiero teraz ?

    29,2%
Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.
  1. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Ksiądz profesor Tischner został przycięty:oops:No i jak tu się dziwić,że ludzie nie chcą pisać na tym forum?
    Miłej nocy wszystkim
     
  2. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Może nie wszyscy wiedzą, kto to był ks. Tischner?-.-:cry:
    Cytowanie klasyków ze zmianami jest niedopuszczalne, wręcz zmienia znaczenie powiedzenia
     
  3. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    :D:D H&M ma fajne młodzieżówki :D I rozmiary takie z tych "mniejszych". Też sporo z niego mam xD Do reserved też czasami zaglądam na młodzieżowy xD Jest plus, jesteśmy wiecznie młode :D:D:D:music:

    xDxD toż koniecznie wszystko mokre się odstawia :p;)
     
    aweva55, kacper_07 oraz agucha31 lubią to.
  4. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    Ewuś wzajemnie miłej i kolorowych
    hahaha no to fakt jeszcze teraz połowę twarzy zakryta i te oczy nie zawsze zdradzają wiek xD;)
    Ech wiesz jak to bywa, nooo niby sie pamięta ale to na jakis czas az tu nagle sobie przypomnisz ale juz po fakcje xD:cry:
     
  5. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    Bry :)

    [​IMG]

    Mamusie kochane moc najserdeczniejszych życzeń. Jesteście jedyne i macie super moc :inlove:

    [​IMG]

    i żeby nie wiem co i tak jesteście niezastąpione :inlove:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Można się poprzerzucać z sąsiadem samolotami z papieru przez balkon :)
    :p:p:p zdecydowanie można się odmłodzić xD I na piękne oczy łapać ;)

    xD tu się zdarza często :p Zdało by się wycieraczki do monitora zamontować xD;)
     
  6. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    Bry
    Taaa. Ale wiesz jaki byłby popłoch po ściągnięciu masek, no ciekawe jestem ile osób by na takie oczy sie nabierało a później zwiewało aż by sie kurzyło xDxD
    No chyba ze bedzie tak :)
    [​IMG]

    A później szybki rozwód i tłumaczenie, ale twarzy nie było widać xDxD

    Albo sobie osobiście zamontować chlapacze xD
     
  7. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    Dzień dobry :)


    Na 48 europejskich państw, wyglądamy tak :

    W ilości zakażeń na milion mieszkańców, mamy na dzisiaj 39 miejsce, 38 państw Europy ma większy problem.
    W ilości zgonów na milion mieszkańców, mamy na dzisiaj 32 miejsce, 31 państw Europy ma większą tragedię.

    ... i to my musimy podjąć działania.
    Bardzo ciekawe wnioski :)
     
  8. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    xDxDxD w sumie dobra myśl. Przekierowanie gdzie indziej i lapek bezpieczny xD Tylko jeszcze jakiś śliniak czy coś na klatę xD;)

    xDxD i nie będzie, że widziały gały co brały xD A potem jeszcze

    [​IMG] :p

    Poczytałam poradnik... Jedna łąka, tony zielska. Trzeba będzie odpalić wszystko,co możliwe 8) Trochę skrzynek otworzyłam, tylko sporo zielonych do zutylizowania :sleepy: Ale walczymy :D
     
  9. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Nie rozumie
    Jesli mamy 39 miejsce na 48 państw to gorzej jest w 9

    Pomijam ilość testów na milion mieszkańców?
    Czy mniej tym lepiej?
     
    Ostatnie edytowanie: 26 maja 2020
    aweva55, Marrylan oraz agucha31 lubią to.
  10. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    O to jest myśl :)
    NO nie ale za to liczba rozwodów może sie powiększyć xD;)
    O zobacz całkiem dziś zapomniałam o poradniku :cry:
    u nas tych testów ciągle chyba najmniej sie robi
     
    aweva55, MaDzo oraz Marrylan lubią to.
  11. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    Starałem się pisać jasno Marzenko, ale jeżeli trzeba doprecyzować, to bardzo proszę ...
    Pierwsze miejsce w ilości zakażeń to - 19.632 na milion ... my mamy 578 na milion, co daje 39 miejsce na liście. Ostatnia na liście - Grecja, ma 276 zakażeń na milion mieszkańców. Wszystkie państwa powyżej 39 miejsca, mają większą od Polski ilość zakażeń na milion mieszkańców, a wszystkie państwa poniżej 39 miejsca, mają mniejszą ilość zakażeń na milion mieszkańców od Polski
    Jaśniej nie potrafię, przepraszam :)

    W ilości wykonanych testów na milion mieszkańców, mamy 34 miejsce. To znaczy, że 33 państwa w Europie, wykonały większą ilość testów na milion mieszkańców, a 14 państw wykonało tych testów mniej niż Polska.
    Nie potrafię powiedzieć, czy większa ilość testów jest w tej chwili konieczna, natomiast z pewnością nadejdzie czas, kiedy w wielu dziedzinach życia wykonanie testu stanie się koniecznością.
    Skoro już o tym mówimy i koniecznie chcemy znaleźć dziurę w moście, to należy zaznaczyć, że to polska firma BioMaxima z Lublina, jest producentem najlepszych na świecie testów przesiewowych oraz dwu i trzy genowych testów genetycznych. Potężnym błędem było i jest do nadal, sprowadzanie dużo gorszych i dużo droższych testów zza granicy. Francuski Instytut Pasteura 12 maja wydał pozytywną opinię na temat zarówno przesiewowych, jak i genetycznych testów polskiej produkcji i dopuścił je do stosowania w laboratoriach Francji. Tym samym Francja dołączyła do grona 60 krajów świata, które korzystają z produktów tej firmy. U nas niestety jeszcze do tego nie doszli, że mamy najlepszy test na świecie ... albo inne uwarunkowania spowodowały, że to nie polska firma była beneficjentem krajowych zamówień. Do dzisiaj wykonano w Polsce około 780.000 testów, a możliwości produkcyjne krajowego producenta to 200.000 miesięcznie.
     
  12. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    o tak. Jak w końcu zniosą maseczki to będzie zonk i ucieczka gdzie pieprz rośnie :pxD;)

    będzie ciężka walka. Ale ciężką artylerię wytoczę 8);) Prawa strona zawsze mi ciężej idzie trzeba będzie dużo zielska :sleepy:

    i tego nie mogę pojąć. 8) Albo myślenie, że wszystko lepsze, co nie nasze, albo.. te inne uwarunkowania :sleepy: ech... blado wypadamy z tymi testami jak na razie.
     
  13. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Jasne.Dziękuję za wyjasnienia:)
    Mozesz mi podać stronę z której masz te dane.Jesli nie tu to na sowę.
    Chętnie przeczytam

    Co chwila słyszę wypowiedzi lekarzy mówiących o wciąż za malej ilości testów w Polsce.I szacują,ze gdyby było robione więcej to ilości chorych i zgonów spowodowanych wirusem znacznie by się zwiększyły.
    I ja nie mam powodu żeby im nie wierzyć

    Poki co zagadka z tych niewyjaśnianych

    -----------------------------------------
    Dzisiaj
    Nowych zachorowań 445 / zgony 17
    Wczoraj
    zachorowań 341/ zgony 11

    Wypłaszczanie wciąż trwa?
     
    Ostatnie edytowanie: 26 maja 2020
  14. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    Na temat tych innych uwarunkowań nie będę się rozpisywał, ale wszyscy wiemy jak zabiega się o zamówienie przynoszące grube miliony. BioMaxima nie musi zabiegać o krajowe zamówienia, ponieważ całą produkcję sprzedaje dużo drożej zagranicznym kontrahentom, co przy obecnej cenie dolara, czyni sprzedaż o wiele bardziej atrakcyjną. Szkoda tylko, że Ministerstwo nie dostrzegło w porę potencjału firmy i nie wpisało się w kolejkę oczekujących w odpowiednim czasie, mając złożone oferty, przygotowane i wycenione specjalnie na rynek polski.

    Wpisz sobie Marzenko w Google - Worldometer coronavirus
    Tabela jest aktualizowana wielokrotnie w ciągu doby, możesz dowolnie sortować dane, możesz również porównać stan z dzisiaj do wyników z wczoraj. Po kliknięciu w dany kraj, masz pełne spektrum informacji włącznie z archiwalnymi.

    Oczywiście, że będziesz słyszała wypowiedzi lekarzy o braku testów, możesz nawet o tym przeczytać :)
    Trzeba słuchać i czytać obu stron, wyciągać wnioski i potwierdzać je w źródłach neutralnych, wtedy mamy wiedzę.
    W innym przypadku, jedni, albo drudzy robią nam wodę z mózgu, a na to nie zawsze można sobie pozwolić. Ze mną jest jeszcze inaczej, ponieważ niewłaściwa ocena sytuacji może być bardzo kosztowna, dlatego staram się każdą informację zweryfikować w sposób najlepszy jaki potrafię.
     
    aweva55, agucha31 oraz Marrylan lubią to.
  15. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    xDxD NO i nie bedzie tłumaczenia ze widziały gały co brały xD;)
    Ja jej nawet nigdy nie skończyłam :cry:, no ale fakt az tak też o to nie walczyłam
    I to są właśnie szczere fakty, ta ilość testów, ech
     
    aweva55 i Marrylan lubią to.
  16. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    też chętnie zajrzę :) Dziękuję Marku :)

    ja z 2 razy też całej nie zrobiłam :cry: Ale potem już cisnęłam na maksa. Zwłaszcza, jak dali baobaby ;) Damy radę, nas nic nie zatrzyma xD:D

    xDxDxD no gały widziały...tylko gały xDxDxD reszta była zasłonięta maseczką tajemnicy xD
     
    -MarekW- i agucha31 lubią to.
  17. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    A ja mieszkając w Polsce i pracując w polskim szpitalu wielospecjalistycznym mam styczność z wieloma pacjentami, sama miałam robiony wymaz ( bo mozna było zapisać się i bezpłatnie zrobić) powiem tyle- ludzie nie chcą tych testów mieć robionych. Szpitale nie są przepełnione, OJOM-y zapełnione są pacjentami ale nie z koronawirusem. I w sumie- histeria na wyrost. Nam się udało- wypłaszczyła się skala zachorowań dzięki czemu nie ma sytuacji jak we Włoszech czy Brazylii.Jak słyszę o jakiś mitycznych lekarzach mówiących,że jest za mało testów to śmiać mi się chce.
     
  18. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    O dziwo właśnie z obydwu stron padają te same słowa.
    Stąd wnioski
    Od 3 miesiecy temat nr 1 na całym świecie wiec jest gdzie posłuchać i przeczytać.

    Dzieki.Juz w zakładkach:):)

    Aga popatrz na stronie ktorą podał Marek ile testów wykonuje sie na milion mieszkańców w Europie.Porównaj z iloscia zachorowań i zgonów.Liczby nie kłamią

    Śmiać ci się chceo_Oo_Oo_O

    Na szczęście ci mityczni jeszcze żyją,pracują i pomimo zakazu maja odwagę mówić głośno jakie by były ilości chorych gdyby robiono duzo więcej testów.
    Oficjalnych danych nie zmienisz.
    Na forum ci się może uda.Powodzenia

    A ja nie.
    I moze to dla ciebie niepojęte ale jestem taką samą obywatelką Polski jak ty.
     
    bacowa70 i agucha31 lubią to.
  19. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    w tej calej pseudo dyskusji zapominacie o jednej i chyba nawazniejszej rzeczy...
    porownujecie ilosc przeprowadzonych testow w danym kraju...a nie bierzecie pod uwage w jakim okresie zostaly one przeprowadzone,,,,,,,,,
     
    agucha31 lubi to.
  20. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    Jakoś one mnie nie motywowały :) Ale teraz motywacja jest inna :)
    No i jak sie tu ma pytanie czy te oczy mogą kłamać? xDxD Oj chyba raczej tak xDxD a śpiewali że nie xDxD
    Ewcia ale myślę ze jednak mimo wszystko jest ich zbyt mało robionych
    NO nie kłamią ale gdyby było robione więcej testów to myślę ze i te statystyki byłyby wyższe i chorych znacznie więcej i to miałam na myśli w poprzedniej wypowiedzi
     
    Marrylan lubi to.