blazers

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika blazers, 13 marca 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy domek blazersa to dobry wybór ?

  1. oczywiście

    55,7%
  2. jasne

    14,0%
  3. to chłop na schwał

    18,2%
  4. balansuję się

    15,3%
  5. połykam budyń i szczerzę kły

    21,8%
  6. dopiero teraz ?

    29,0%
Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.
  1. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    Bry :)

    [​IMG]
    zaraz Was dopiszę :)

    :D Potwierdzam, takiej terapii jak tu, to nie ma w całym wszechświecie :pxD I oby trwała bez końca :) Nick dopisałam :)

    Gratki, ja niedługo dżunglę skończę tylko się pasza kończy :cry: Na bahamie wywlekłam tygrysy i czerwone pandy, a tu jeszcze całe góry :cry:;) No też poleciałam patrzeć, co to za placek xD:D No tyle trzeba chodzić, człowiek głodny :p;)
     
    Ostatnie edytowanie: 15 listopada 2019
  2. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Dokładnie.
    Bardzo możliwe, że po evencie dadzą jakiś super wypasiony item za kasiorkę. To takie typowe zagranie BP :pxD.
     
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Pewnie ten:
    [​IMG]
    xD:cry:xD
     
  4. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    obstawiam pnacze...
    warsztaty bedziecie skracac? z max bonusami wyjda 4 h 40 min
     
  5. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Opłaca się wystawić te najdłużej rosnące, tylko trzeba do północy poczekać...
     
  6. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Pnącze, item- ja tam stawiam,że Borsty za Królową się przebierze, będzie na tym wózku jechał i rzucał...kupą. Brązową lub zieloną
     
  7. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    o nich pisalem;) na sp w maxie bedzie 1h 41 min
     
  8. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Tak mnie zastanowiły te słowa i...może jednak nie masz racji Norbi ? Może dla właściciela gry korzystniejsza będzie ewentualna utrata 10 (czy 100) multi niż 50 (czy 500) tych co na jednym koncie tylko się bawią ?

    A co do targu czy faktycznie też na tym straci - ja myślę że nie. Może na początku byłyby lekkie niedobory towaru ale z czasem by się to ustabilizowało. Obecnie to głównie multi (jak sam piszesz) zapełnia każdy kramik oferując towary po (powiedzmy że) niższych cenach (lub po tych horrendalnych) W pierwszym przypadku(niższe ceny) jest to pewnym ,,zyskiem,, dla tych pojedynczych, ale z drugiej strony powoduje, że im nie opłaca się produkować ,
    - lecz gdy zabraknie towaru (od multi) skłoni to każdego jednego do własnej produkcji. I może o to Firmie chodzi ? Może właśnie w tym upatruje zysków tak dla siebie jak i dla graczy :p

    Wierzę na słowo - tabsa jakiegoś poproszę - najlepiej taki co na zmienne nastroje podziała bo mam takxD:cry::D
     
  9. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

  10. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    xD:cry:xD

    Mi termin skracacza dla fabryk totalnie nie odpowiada, sobotę mam już zaplanowaną. Jakoś to przeżyjemy moja farma i ja xD.
     
  11. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    nie twierdze,ze moje spojrzenie na ten temat jest jedyne i sluszne;)
    decydujaca rzecza jest kasa i kwestia zysku..co im daje wiecej 10(50) multi czy 50(100) bawiacych sie gra..chociaz granie multi moze odbywac sie tez przeciez bez realnej kasy i ukierunkowane tylko pod wlasne zapasy oraz misje i zarobek na targu..w takim wypadku teoretyczny mulciak "madrze" wykorzystuje wypaczenie gry dla wlasnych interesow....i taka osobe top a sprawa multi obchodzi tyle co zeszloroczny snieg....
    kwestia targu.....no niby kazdy moze sobie wszystko hodowac tylko,ze dwie rzeczy dosc powaznie blokuja sprawe....areal nie jest zbyt duzy porownujac go do ilosci zagrod roslin itd..no i najwazniejsza sprawa....kiedy to robic
     
  12. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Oczywiście Norbi - nasze spojrzenia na ten temat to tylko teorie, przy których nie ma co się upierać, że są jedyne i słuszne bo zazwyczaj nie są :)
    -a odnośnie tych dwu rzeczy ; owszem areał nie jest zbyt duży ale możliwości coraz większe -dziś na tym areale da się wyprodukować (licząc skromnie) 10 razy więcej niż przed paru laty ( co niektórzy wyprodukują i 50 razy więcej)
    (ot już po północy będziemy mieli możliwość znacznego przysporzenia sobie produkcji z warsztacików)
    -zaś co do pytania; kiedy to robić - no niby nie ma kiedy a przecież robimy i produkujemy więc... i wcale nie musi każdy wszystkiego bo nadal jak dotychczas jeden będzie więcej siał, inny hodował, a jeszcze inny sady uprawiał :music:
     
  13. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    xD:cry:xD i jeszcze mu taką koronę z tombaku na głowę wcisną i kieckę z traw dadzą xD:cry:
    chyba specjalnie się bawić nie będę może jedynie ze zbiorem z leśnej poczekam do północy, za dużo by mi zwierza zżarło jak bym wszędzie postawiła ;)
    xDxD a proszę bardzo :D

    [​IMG]
    żeby ten radosny podtrzymać ;)

    No jedna buda skończona, ta najgorsza, w drugiej coś ponad 200 badyla brak, trzecia nie ruszona jeszcze. A w drugim zostały góry do zdobycia ;)
     
  14. aankaa_66

    aankaa_66 Nadzorca forum

    Witam wszystkich. U mnie jeszcze 500 szt.tego zielska i gotowe. Do jutra zejdzie z tym. Ech..Nie cierpię tego czekania xD
     
  15. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    witam kozetkowiczów :)

    zostało do zebrania 500 zielska,moze jutro sie uda skonczyć i zgarnąć ulepszenie a w drugim zostało do zgarnięcia pnacze ;)

    a teraz mam pytanie czy można od razu wrzucic 13 soków i 8 cynamonu i ulepszenie bedzie moje? czy każdy etap trza robic osobno?
     
  16. aankaa_66

    aankaa_66 Nadzorca forum

    Ewa, myślę że można. Nie powinno to być problemem. Ale może się mylę
     
  17. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Wybacz, że tutaj, ale tam nie zdążyłem.
    Przecież zagrody rysi można kupić w czerwonym koszyczku, tanie są:
    [​IMG]
    i tak jak pisze zagma - wychodować.
    Spokojnie zdążysz.
     
  18. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Można wrzucić hurtowo, nagrody w takim przypadku również dopiszą się hurtowo :)
     
  19. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    na tym polu specjalnej troski to się ciągnie okrutnie :cry: Czekania bardzo nie cierpię :cry:;)

    to mi 600 z kawałkiem, jutro po południu pewnie dobrnę ;) Pnącze w drugim już zgarnęłam :p ale jeszcze 245 plecaków, za chwilę zbiór wilków :p
     
  20. Sekme

    Sekme Generał forum

    Dzień dobry :)

    Dawno nie zaglądałam na forum, ale czas dożynek, więc nie mogłam się powstrzymać... no i... tak jakby... generalnie... jakby tu się wysłowić aliganckom polszczyznom...
    "Łubudubu... łubudubu... bardzo mi się ten event podoba. Cieszę się niezmiernie, że możemy w nim wziąć udział. BP drogie szanowne ukochane, masz genialne pomysły!" 8)

    Zatem... relaks, popcorn i kanapa... komedyi odcinek kolejny xD:cry:

    Kalino,
    myślę, że jednak Norbi ma więcej racji, niż Twoja ocena wartości multi i niemulti w analizach BP ;)

    IMHO multi są mega opłacalne dla BP, stąd np. to oficjalne błogosławieństwo dla posiadania wielu kont. Przy czym chodzi nie tylko o to, o czym pisał Norbi, że multi też kupują np. pomocników, żeby mieć możliwość obrobienia tych dodatkowych kont, choć to, oczywiście, też ważne i prawdziwe.

    Nie zapominajmy, że BP zarabia nie tylko na tym, co gracz kupi i za co zapłaci (kombajny, florki, tsy itp. piksele), ale też na tym, o czym gracze bezpośrednio nie decydują, ale z czym mają absolutnie bezpośredni związek, czyli np. na reklamach.

    W wycenie kampanii reklamowej ogromne znaczenie ma zasięg. Cena, którą BP sobie liczy, za wyświetlanie reklam bezpośrednio zależy od liczby aktywnych kont. Im więcej kont, tym większy zasięg = tym wyższa stawka. Nie ma znaczenia, czy są to konta unikalnych użytkowników, czy multi należące do jednej osoby. Przy tej skali zjawiska liczą się sztuki. Aktywność kont łatwo wykazać na analizach zbiorczych (np. ile kont loguje się codziennie, ile kont jest z jakiego obszaru itp. parametrów, które uwzględnia się w takiej wycenie jest mnóstwo). Reklamodawcy oczywiście by chcieli, żeby to byli unikalni użytkownicy, ale nie mają na to wpływu i sprawdzić nie mogą.

    Dowodem na to, że tak jest w Farmeramie, jest oficjalne błogosławieństwo na multi oraz regularne kalendarze i eventy, które zmuszają do codziennego logowania lub regularnej aktywności. Zobacz, jeszcze parę lat temu kalendarz był super atrakcją, a teraz mamy mnóstwo. Wszystko to powoduje, że BP ma super wysoką aktywność w analizach, więc pokazuje swoim reklamodawcom super zasięgi i może ustalać wysokie stawki za reklamę.

    Główny zarobek nie zawsze jest tam, co widać na powierzchni, czyt. w naszym przypadku zakupy w grze. Bardzo często głównym źródłem zysku jest to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Przy czym oczywiście absolutnie legalnie i zgodnie z prawem, żeby nie było.

    Patrz np. kejsy tanich linii lotniczych, które de facto dopłacają do swoich lotów, a jednak nie bankrutują, a nawet się rozwijają ;) albo największej spółki transportowej u naszych sąsiadów, która kupuje nowe tiry, użytkuje do końca gwarancji, a potem sprzedaje drożej niż kupiła ;)

    A w temacie eventu...
    Zdecydowanie jestem za opcją minimalną i to będzie dla mnie "końcem eventu".

    Miłego wieczoru :)
     
    Ostatnie edytowanie: 15 listopada 2019