blazers

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika blazers, 13 marca 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy domek blazersa to dobry wybór ?

  1. oczywiście

    55,5%
  2. jasne

    14,0%
  3. to chłop na schwał

    18,2%
  4. balansuję się

    15,6%
  5. połykam budyń i szczerzę kły

    21,8%
  6. dopiero teraz ?

    28,9%
Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.
  1. Sekme

    Sekme Generał forum

    Dzień dobry :)
    Jakże mnie cieszy, że tyle osób opuściło porzeczki i inne chruśniaki... xD

    Dziękuję serdecznie za tyle dobrych słów. To było dość niespodziewane. Bardzo ciepło mi się zrobiło na sercu :inlove: :)
    Pozwolę sobie nie cytować każdej wypowiedzi osobno, ale bardzo, bardzo mi miło :) Dziękuję :)

    ***************************
    A teraz po kolei... w porządku chronologicznym ;)


    Marku, skoro temat się wyczerpał, a pytania nie dotyczą meritum, pozwolę sobie nie rozpoczynać nowego wątku.

    Do PT trzeba napisać... Mają służbowy obowiązek przekazywania pomysłów górze... xD:cry:xD:cry:
    Nie tylko przeskoki powinni z powrotem oddać - co nakręciłoby też sprzedaż SP, ale też targ kolorowańców uprzątnąć - w sensie poboru opłaty targowej... np. w razie zwrotu towaru mogliby ją oddawać dla 2-3 najwyższych poziomów, wtedy i handel by ruszył. No ale kto by słuchał graczy... ;)

    Z tej skrzynki skrzynek dostałam skrzynkę z mrocznymi bajerami, w której znalazłam... Uwaga... Tadam!!!! 1 szt. dyni... :DxD:cry:xD:cry: To się nazywa mieć gest... Trzeba wierzyć w ludzi xD:cry:

    Aniu,
    czuję się zaszczycona, że pomimo niezainteresowania tematem poświęciłaś kilka chwil swojego czasu na przeczytanie tego, co napisałam. Jeszcze bardziej ucieszyło mnie, że ta informacja wywołała na Twojej twarzy uśmiech oraz pchnęła do zadania sobie przynajmniej jednego pytania. Znaczy nie pisałam tego na marne :)

    Nie musisz ani rozumieć, ani doceniać. Twoje prawo.
    Właśnie dlatego zazwyczaj piszę, że ten, kogo to nie interesuje, może przewinąć.

    Ale cieszę się, że (jak wynika z komentarzy) przynajmniej kilka osób skorzystało na tym że ten temat w czwartek bumerangiem wrócił do mojego życia. Zresztą Ty w sumie także skorzystałaś - uśmiechnęłaś się :) Na tej podstawie swoją decyzję oceniam jako słuszną i jestem zadowolona z efektów :)

    Co do mojego czasu...
    Dziękuję bardzo, że się o mnie troszczysz. To bardzo miłe z Twojej strony, ale wierz mi, niepotrzebnie się martwisz. Skoro zauważyłaś, że często piszę o niedoczasie, to także niewątpliwie wiesz (nigdy tego nie ukrywałam), że rzadko kiedy robię tylko jedną rzecz na raz.

    Przeważnie łączę rzeczy wymagające wysiłku umysłowego z tymi, które takiego wysiłku nie wymagają, czyli głównie słucham różnych rzeczy audio (książki, wywiady, podcasty tematyczne, wykłady itp.), gdy nie muszę jakoś specjalnie skupiać się na tym, co robię.

    Wielokrotnie już pisałam, że środowisko Farmeramy jest idealnym miejscem do łączenia tych dwóch działalności, więc forum lub farmę obsługuję pod akompaniament czegoś, co mnie akurat interesuje, dlatego nie musisz się martwić o mój czas - jakoś sobie radzę ;)

    Np. wczoraj słuchałam rozmowy o tym co w polskiej trawie piszczy nt. grup mastermind (nie chodzi o grę planszową). To akurat na "Mała wielka firma" było (polecam podkasty ;))


    To wspaniałe, że do urzędów wreszcie zaczynają docierać takie rzeczy.
    Gratuluję sukcesów i chętnie posłucham, jakie ciekawe metody udało się wypracować oraz, co się najlepiej sprawdza u Ciebie :)

    Nazwisko tego pana wydaje mi się znajome - kojarzy się z niemieckim, a może się mylę (później poszukam, jestem ciekawa, skoro polecasz), ale jeśli i był, to raczej nie było to w ciągu ostatnich 8 lat, bo to już inne tematy są na tapecie.


    ****************************

    A skoro już temat czasu nam wylazł...
    Opowiedzcie, czego używacie? Narzędzia, metody, tajemne sekrety rodzinne :music:

    W końcu każdy kiedyś chociaż raz próbował "upchnąć nieupychiwalne" ;)

    U mnie w aktywnym użyciu są np.:
    - z zasady 2 minut z GTD Davida Allena (gorąco polecam książkę, tylko podobno polskie tłumaczenie jest nie bardzo),
    - matryca Eisenhowera też jest ok, ale to sporadyczna "przypominajka" i taki dzwoneczek, który nie pozwala zbaczać z drogi,
    - listy "to do" to standard i oczywista oczywistość, ale je znacznie zmodyfikowałam, bo takie zwykłe u mnie nie są efektywne
    - zjadanie "żaby" rano też czasem praktykuje ;) (To David Tracy, też fajny pan, mocno starszy już, na YT jest jego sporo)
    - wiele rzeczy do "biznesu" przeniosłam z systemu organizacji i prowadzenia domu FlyLady (nazwa własna, więc się nie tłumaczy) - np. podział "na strefy". W Polsce chyba ten system niespecjalnie znany, a szkoda, bo świetny i banalnie prosty. Lekka adaptacja z amerykańskiego "na nasze" i gorąco polecam. IMHO dużo lepszy od systemu Marie Kondo "KonMari", ponieważ dotyczy całego zarządzania, a nie tylko sprzątania ;) Marla napisała książkę, ale nie wiem, czy jest po polsku. Jakby co, używam go już ponad 10 lat chyba, więc chętnie służę pomocą.
    ...
    Itp. standardowe rzeczy, o których każdy wie i milion razy słyszał.

    Aha, z polskich rzeczy ciekawym systemem jest Nozbe, który dość mocno jest oparty na GTD.

    Mam też kilka instrumentów długofalowych - np. 16 tematów fajnie działa albo 100 dni... Szczególnie ta 16-tka jest fajna i bardzo łatwa - pracujemy z 16-toma najważniejszymi tematami na raz, ale osobno i małymi kroczkami :)

    Raczej żaden system nie przejęłam w całości, a próbuję narzędzia i biorę to, co mi pasuje. Na dodatek biorę narzędzia z biznesu i stosuje w domu, a te "domowe" w biznesie. Nie ma znaczenia, ważne, że działają.

    Z rzeczy ciekawszych (przynajmniej tak mi się wydaje, bo zazwyczaj na ten temat mam najwięcej pytań) są plany dnia/tygodnia w wersji minimum, standard i maximum.
    Polega to na tym, że najpierw piszę listę zadań typu "standart - to chciałabym zrobić, żeby dzień był uznany za udany", potem ucinam ją do wersji "minimum - muszę koniecznie, bez tego świat się zawali", a na końcu robię listę "maximum - cud miód, jestem z siebie dumna i w ogóle superhero".
    To pomaga nie tracić trzeźwego spojrzenia i nie mieć wyrzutów, że "nic nie zrobiłam". Plan wykonany, czyli jest ok.
    Na początku myślałam, że skoro dam sobie przyzwolenie na plan minimum, to będę na tym siedziała, a okazało się, że nie - dość często jestem na maximum i w ogóle dużo szybciej wszystko się robi :)


    Rzeczą, która niewyobrażalnie i ogromnie pomogła mi w ogóle uświadomić sobie wiele rzeczy i wyrobić poczucie czasu, było chodzenie ze stoperem i notowanie, jaka czynność ile czasu zajmuje (nawet wizyta na tronie xD).
    Kilka tygodni tak robiłam. Męczące to było jak tralalala, ale efekty są świetne i było tego warte :) W wielu przypadkach pozmieniałam kolejność wykonywanych czynności. Niby para minut tu, para tam, ale w ciągu dnia tych "par" się zbiera tyle, że szok - analiza zapisków wgniata w fotel ;) Sporo lat minęło, ale korzystam do dziś :)


    Np. upchnęłam sprzątanie w różnych miejscach po parę minut przy okazji czegoś, dzięki temu rzadko potrzebne jest pucowanie typu 2 dni od rana do wieczora (tu FlyLady się kłania :inlove:) - łazienkę przecieram szybciutko w czasie, gdy czekam, aż mi się balsam wchłonie (panie wiedzą o co chodzi, a panowie niech idą dalej ;)) - bo i ile to czasu trzeba, żeby przetrzeć armaturę, lustro itp. Para minut - akurat, a wszystko się błyszczy i rano cieszy oko. No i w tym czasie też czegoś słucham ;)
    Co wieczór ogarniam "gorące punkty" i odkładam rzeczy na miejsce, żeby rano nic nie psuło humoru.
    Biurko trzymam prawie puste :)
    Gotowanie też blokami uskuteczniam - jedna babranina, jedno sprzątanie i multum obiadów :)

    Dobra, ale już kończę, bo akurat o tym mogę dłuuugo ;)
    O pracy jako takiej celowo nie piszę, bo każdy ma inną i sam sobie musi dobrać narzędzia.

    Nie jest to system dopracowany, jeszcze wiele rzeczy testuję i zmieniam, dlatego bardzo chętnie posłucham o metodach innych ludzi.

    Wszystko, co genialne, jest proste, więc na pewno jestem gdzieś "ślepa" i ktoś może odkryć dla mnie nowy świat tym, co dla niego jest oczywistą oczywistością :)
     
    Ostatnie edytowanie: 28 sierpnia 2017
  2. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    u mnie jest ich 30szt..nawet sie nie spodziewalem,ze az tyle ich bedzie8) i mam teraz zagwozdke bo w pasku zostalo mi 10 podstawowychi co z nimi zrobic,,usunac nowe xxl typu akacja..muskat..na razie sobie jednego postawilem..reszta czeka..\[​IMG]
     
  3. Sekme

    Sekme Generał forum

    A było wybierać? Było? xD

    A właśnie... coś dawno naszego systemu alarmowego nie widziałam... Czy aby na pewno sprawny i czujny?
    8)xD

    No to odpadam w przedbiegach... U mnie nawet "dzień dobry" jest dłuższe... xD:cry:

    Ale dobrze Ci poszło... Gratuluję :)
    Właśnie straciłam ostatnią nadzieję... Przyznawać się, w czyim porcie Magellan zabalował, że do mnie bukana nie dowiózł? -.-xD:cry:
    Tiki też nie dojechało, ale to przynajmniej z misji wyciągnę... Reszta szczęśliwie przybyła :)



    Tabelkę końcową policzę i zamieszczę albo dziś późno, albo jutro.
     
  4. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Dziekuje ;) Wiedzialam, ze czegos brakuje w tym punkcie.

    Chodza sluchy, ze BP ma zniesc oplate targowa, wiec moze i kiedys przeskoki wroca ;)


    Listy wszelkiego rodzaju robie sobie na zwyklych kartkach albo zoltych przylepcach. Mam tez podreczny zeszyt A4, w ktorym mam mydlo i powidlo, ale sprawdza sie swietnie juz ktorys rok, czyli jest ok xD
     
  5. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Przepraszam, ale nie wytrzymię:oops: Lubię kawunię, ciasteczunio i codzienne rozmowy też, ale jednocześnie uważam, że posty Sekme są bardzo wartościowe i osobiście staram się nauczyć jak najwięcej, czytając je (w końcu uczymy się całe życie - na błędach, ale jednak) :) Ale mam problem z określeniem swych dominujących typów:( A kiler najlepszyxD
     
    Sekme lubi to.
  6. ross2

    ross2 Komandor forum

    Dziekuje Sekme :D
    Jestes genialna i zawsze sie dobrze czyta Twoje posty:Dnie da sie tego robic po lebkach :D
    Smialo moge powiedziec : pozamiatalas genialnie :inlove::inlove::inlove:
     
  7. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    xD:cry:xD:cry: Pędzę wypełniać.;):p Oczami wyobraźni już liczę kaskę od BP :pxD
    Czasu mam akurat dużo, bo pracuję na pół etatu, ale i tak takie upychanie czasem by mi się przydało. Gotowanie hurtem też uskuteczniam. Kilka rzeczy na raz i obiady na kilka dni są :) I listę co mam zrobić i załatwić w danym tygodniu mam pod ręką rozpisaną na "rejony" czyli co mniej więcej w tym samym miejscu do załatwienia i robię grupowo. Najgorzej jak trzeba po całym mieście latać -.- A lista domowa też jest, teraz pomidorki mnie czekają przecier trzeba zrobić :p I to priorytet bo mam w całym pokoju pomidory w pudełkach porozkładane xD A posłuchać czegoś podczas sprzątania też lubię. Szybciej wszystko idzie wtedy :D
    Norbi nieźle, piękny wynik. Też bym miała zagwozdkę, bo akacji xxl ma pd petardowe ale sandał też super.

    :inlove::inlove: Oby się potwierdziło ;)
    W moim tylko troszkę, przywiózł 5 szt, ale jak tylko na gt puszczą...;)
     
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Labirynt dalej mnie oszukuje.
    Ostatni zbiór po północy i będzie brakowało 800 badyla.
    Mam 1500 SNZ.
    Co byście zrobili ?
    Chlapnć 400 szt., czy posiać na noc, bo siew rano (10:00) odpada.
    Zapolować na bonus z koła ? (wejściówek mam 50)
    No nie wiem jak to rozegrać.
    Zośki szkoda, posiać na noc pół farmy na 4h, to też trochę nie bardzo.
    Niech ten event już się skończy.
     
  9. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    posiej na pol farmy..czasem warto poswiecic to pd kosztem sn;)
    zreszta ja nie raz tak sieje
     
  10. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    Hmm jeśli wypadajki już masz w komplecie to bym jednak posiała na noc kosztem tego pd. SN szkoda, zośki tym bardziej. A bonus nie wiadomo czy się trafi. ;)
     
  11. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Skłaniam się ku temu właśnie.
    Na farmie 200 badyla i druga łąka normalnie.
    Na baha 84 badyla i druga łąka tukany.
    Bikini bedą gotowe na rano, to odpalę przy okazji misję i wieczorem mam odkryte całe wodospady.
     
  12. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    o_OxD:cry::cry:ten post jest w moim osobistym top 10 ulubionych postow z tego forum :inlove:
    Sookie dopisek do punktu regulaminu Magdy tez genialny xD:cry::cry:
    uradowalam sie niemozliwie :cry:xD:cry:xD:cry:
     
  13. flucy

    flucy Komisarz forum


    Wiedziałam że to TY, czym go skusiłaś, ja kusiłam go malinówką ale w ostatniej chwili zwiał i uraczył mnie czerwoną gruszą, chyba się w Tobie Magellan zakochał
     
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    zreszta u mnie eventowo nie jest lepiej..;):p
    [​IMG]
     
  15. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Od razu mi raźniej.:)
     
  16. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    Dobry Wieczór :D
    aż wyleżę z tych krzaków xD
    bo w szoku jestem - myślałam naiwnie że tylko ja jeszcze event robię i sieję eventówkę xD
    ja nie mam parcia na pd więc pełen spontan
    walczę o ostatni item na pnącze bo balowałam i nie siałam regularnie xD
    mnie też xD
    nie wiem jak wy ale ja skończę jutro xD
     
  17. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a gdzie mam sie spieszyc? 200 juz mam ..niedlugo bedzie 400;) wiec swoje w grze osiagnolem...teraz przyszla pora na zabawe w grze,,poszukanie sobie innych wyzwan..i nawet gdyby bp nagle dolozylo kolejne poziomy,,nie wejde do blokow startowych bo swoj bieg juz dawno skonczylem
     
  18. Marrylan

    Marrylan Chodząca legenda forum

    Lucynko pchałam xl wszelkie ts-owe a potem perską albicję i inne ts których miałam najwięcej. Ale, że on malinówką wzgardził o_O Niedobry on, niedobry ;) Może na gt upolujesz jak puszczą, albo w następnym pociągu. ;)

    Trzymam za Was, nie takie labirynty się przechodziło xD;)
     
  19. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Labirynt skończony wczoraj z sadzonek sporo bez cisa tiki i oszpilny reszta na GT
     
  20. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    zawsze jakiś ranking się wymyśli xD
    TOP 10 na jesieni np :p
    ja to już stawiam sobie wyzwania xD
    w sensie robić event na spontanie jak dawniej
    rozsiać normalnie bez sn siać też najczęściej raz na dobę xD
    używać tylko co najwyżej chutney z dopalaczy
    bez większej demolki bo event za eventem i staje się to totalnie wkurzające
    a stwierdzam że jest coraz trudniej xD bo zaczynają nam skracać czas eventu a dokładać eventówki
    dojdziemy do 30 tys w 3 dni? xD

    no mają skubańce poczucie humoru
    siać pierdyliardy to samo w kółko :p
    jeszcze włośnicy nie wysiałam a mam 3 następne w kolejce do siania xD z eventami to tak kolejne 5 lat zejdzie xD
    to na co mi poziomy wbijać i tak posegregują wsadzą w przedział albo wagon czy cuś w ten deseń :p