Biuletyn producenta

Temat na forum 'Biuletyn producenta' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 21 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie Farmerzy!​

  Oto kolejna seria pytań i odpowiedzi jakie otrzymaliśmy z centrali. Przekazujemy Wam i życzymy miłej lektury:

  "1. Bahamarama: zgodnie z zapowiedzią w naszym ostatnim newsletterze, pod koniec tego roku planujemy przeprowadzenie na wyspie wielkich zmian. Obejmować będą one między innymi powiększenie wyspy, przez co będzie na niej więcej miejsca i robienie postępów na wyspie będzie też o wiele łatwiejsze. Ponieważ mamy tutaj do czynienia z obszernymi zmianami, ich rozwój będzie też trwał nieco dłużej i dlatego planujemy, że ta opracowana wyspa pojawi się online pod koniec roku. W tej chwili zastanawiamy się nadal nad Waszymi pomysłami i życzeniami i jak tylko podejmiemy co do nich decyzję, damy Wam znać przed wdrożeniem ich do gry.

  2. System pogodowy: także i w tym przypadku planujemy w dalszym ciągu „nowe wydanie“ pogody, ale ponieważ uważamy, że prace nad wyspą i innymi częściami gry są dużo ważniejsze, trochę to jeszcze potrwa zanim nowa pogoda rzeczywiście pojawi się na farmie.
  Chcemy skoncentrować się najpierw na poprawie istniejącej już treści zanim wprowadzimy coś tak kompletnie nowego jak nowy system pogodowy.

  3. Gracze na wysokich poziomach: z powodu problemów technicznych dopasowanie krzywej poziomów okazało się niestety trudniejsze, niż się spodziewaliśmy, ale mamy zamiar zająć się tym problemem ponownie już wkrótce. W najbliższym czasie i w ciągu najbliższych miesięcy wprowadzonych zostanie kilka zmian specjalnie z myślą o graczach na wysokich poziomach. Dajcie się zaskoczyć!

  4. Kalendarz akcji specjalnych w grze: właśnie nad nim pracujemy.

  5. Stopień trudność akcji specjalnych: jak już pewnie zauważyliście, ostatnimi czasy nieco eksperymentowaliśmy nad tym, jak lepiej dopasować stopień trudności akcji specjalnych do poziomu graczy. Niestety nie znaleźliśmy jeszcze idealnego rozwiązania – otrzymaliśmy wiele dobrych sugestii od społeczności, których wprowadzenie do gry jest jednak trudne z powodów technicznych. Będziemy się tym jednakże dalej zajmować i będziemy szukać
  lepszego rozwiązania, prosimy więc o jeszcze trochę cierpliwości.

  6. Zlecenia w domu farmerskim: niestety opracowanie zleceń jest bardziej obszerne i wymaga więcej pracy, niż było to na początku zaplanowane, ale jest to tylko przesunięte, a nie zapomniane [​IMG]

  7. Boty: pracujemy właśnie nad systemem, który rozpoznaje od razu osoby korzystające z botów i spamujące targ i który będzie automatycznie podejmować działania przeciwko nim. Szczegóły na temat tego systemu zostaną opublikowane już wkrótce zanim system ten wejdzie w życie. Nasze rozwiązanie powinno jednak zapobiec bardzo szybko jakimkolwiek
  nadużyciom.

  8. „Puste obietnice“: to całkowicie zrozumiałe, że jesteście rozczarowani, że niektóre z zapowiedzi z ostatniego newslettera nie zostały zrealizowane w określonym czasie lub w ogóle. To dla nas zawsze trochę jakbyśmy „dostali się z deszczu pod rynnę“: jeśli nie poinformujemy Was o naszych planach na przyszłość, chcecie więcej informacji (świetnie to rozumiem, bo ja też jestem ciekawski [​IMG]), jednak jeśli podzielimy się z Wami informacjami, nie możemy Wam nigdy zagwarantować w 100%, że będziemy mogli dotrzymać terminów itp., co jest też zrozumiałym powodem Waszego rozczarowania.

  Ponieważ mogą u nas zawsze wystąpić przesunięcia i zmiany w planie, dlatego też moje pytanie do Was: wolicie raczej nadal otrzymywać informacje o naszych planach na przyszłość, czy jest dla Was ważniejsze, aby zapowiedzi były też w 100% zrealizowane? Kompromisem byłoby na przykład, gdybyśmy nadal ogłaszali nasze plany na przyszłość, ale nie mówili Wam, kiedy wejdą one w życie. Którą opcję uważacie za najlepszą?


  Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z wiadomości jakie zamieściliśmy powyżej.

  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 21 sierpnia 2014
 2. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie Farmerzy!​

  W drugiej części newslettera „Użytkownicy pytają, Bigpoint odpowiada“ gracze z całego świata znajdą odpowiedzi na swoje pytania dotyczące Farmeramy.

  1. Planujecie wprowadzić również stałe serie misji w spółdzielni?
  Będziemy nieustannie wprowadzać nowe, stałe serie misji w spółdzielni. Ponieważ w grze dochodzą też ciągle nowe gatunki roślin, owoców i drzew, będziemy się zawsze starać, aby były one potrzebne do wykonania nowych misji.
  2. Wprowadzicie też rośliny, które potrzebują więcej czasu na uprawę?
  Naszym wielkim celem jest wprowadzenie na każdym poziomie roślin, drzew i zwierząt, które będzie trzeba najpierw odblokować. Tak więc w grze pojawi się jeszcze całe mnóstwo roślin, które potrzebują więcej czasu na wzrost i uprawę. Poza tym, radzimy Wam korzystać z super pól, aby wydłużyć czas wzrostu roślin.

  3. Czy Drzewo Mądrości zostanie poszerzone o nowe runy?
  Drzewo Mądrości będzie ciągle poszerzane, a więc także w przyszłości będziecie mogli się cieszyć nowymi runami.

  4. Czy w przyszłości będzie można hodować wszystkie zwierzęta?
  Tak, planowaliśmy to już od czasu wprowadzenia hodowli zwierząt. Ponieważ jednak każde zwierzę hodowlane oznacza bardzo dużo pracy dla naszych grafików, robimy bardzo powoli postępy w tym zakresie. Pracujemy już jednak nad kolejnym zwierzęciem hodowlanym, dajcie się zaskoczyć, o jakie zwierzę chodzi [​IMG]

  5. Czy wygląd domu farmerskiego zostanie dopasowany do nowego stylu graficznego gry?
  Tak, dom farmerski otrzyma już wkrótce nowy wygląd i stanie się nieco bardziej nowoczesny. W przyszłości planujemy również dać Wam możliwość nadania osobistego charakteru niektórym budynkom w grze. W ten sposób będziecie mogli np. rozbudować jeden ze swoich budynków według własnego uznania.

  6. Czy nagrody za zlecenia zostaną dopasowane do cen na targu?
  Pracujemy właśnie nad dopasowaniem wartości tych zleceń. Ponieważ zmiana ta oznacza również zmiany w przebiegu gry i grafikach, trochę to jeszcze potrwa zanim będziemy gotowi. Prosimy o cierpliwość, ale z pewnością możecie spodziewać się zmian jeszcze w tym roku.

  7. Jak wygląda przyszłość Farmeramy? Jak długo planowany jest dalszy rozwój tej gry?
  Farmerama ma już 2 lata i mimo to odnosi nadal sukcesy i jest bardzo popularna na całym świecie. Obecnie nie ma żadnych planów, aby zatrzymać Farmeramę, wręcz przeciwnie: będziemy nadal pracować nad jej rozwojem, w grze jest wciąż wiele do poprawy np. bieżącej zawartości, a także kilka pomysłów, które chcemy realizować w nadchodzących miesiącach i latach. Nieustannie staramy się ulepszać grę i robimy co w naszej mocy, aby Farmerama pozostała jak najdłużej przy życiu – w tym celu potrzebujemy ciągle Waszych konstruktywnych opinii, ponieważ to Wam ma się podobać ta gra [​IMG]

  8. Planujecie nowe ekscytujące akcje specjalne?
  Pracujemy nieustannie nad tym, abyśmy mogli zaoferować Wam ciągle nowe i interesujące akcje i sposoby gry. Ponieważ jednak wprowadzenie takich zmian kosztuje zawsze dużo czasu i pracy, musimy też od czasu do czasu powtarzać niektóre z nich. Mamy nadzieję, że połączenie starych i nowych akcji spodoba się możliwie jak największej liczbie graczy.

  9. Kiedy w grze pojawi się znowu system pogodowy?
  Jak wiecie, mamy już pomysły na zupełnie nowy, przerobiony system pogodowy. Ale także w tym przypadku będziecie musieli jeszcze nieco poczekać, ponieważ damy radę wprowadzić ten nowy system do gry dopiero w przyszłym roku.

  10. Pracujecie nad poszerzeniem pól gry? Planujecie wprowadzenie nowych pól gry i łąk?
  W pewnych okolicznościach moglibyśmy wyobrazić sobie wprowadzenie nowych pól gry. Jednakże musimy wziąć pod uwagę fakt, że dodatkowa przestrzeń i liczne pola gry byłby problem, pogłębiającym przepaść między nowymi i starymi graczami, np. w przypadku wymogów niektórych akcji lub misji. Nasze dotychczasowe starania w tym kierunku nie wystarczyły, dlatego też pracujemy nad tym, aby wdrożyć inny system gry trudności podczas akcji specjalnych. W ten sposób wymagania dla nowych graczy mogą być znacznie mniejsze i jednocześnie akcje specjalne o wyższym stopniu trudności mogą być bardziej interesujące dla bardziej zaawansowanych farmerów. Jak tylko wprowadzimy ten system, i będzie on działał, wprowadzimy do gry również nowe pola gry.

  11. Czy podejmiecie jakieś działania przeciwko graczom korzystającym z botów lub graczy oszukujących na targu?
  Tak, mamy już konkretny sposób, w jaki chcemy w przyszłości radzić sobie z graczami używającymi botów i innymi graczami psującymi grę. System ten zostanie wbudowany w całości do gry w najbliższych miesiącach, ale niestety w tej chwili nie możemy dać Wam żadnych konkretnych informacji na ten temat, ponieważ nieuczciwi gracze tylko by na tym skorzystali. Ale udało nam się znaleźć dobre rozwiązanie, aby znacznie ograniczyć takie działania w przyszłości tak, aby uczciwi gracze nie odnosili już żadnych niekorzyści.
  12. Kiedy pojawią się obiecane zmiany na Bahamaramie?
  Z powodu wielu innych ulepszeń i tematów, nad którymi chcemy popracować lub które chcemy wprowadzić jeszcze w tym roku do gry, zmiany na Bahamaramie nie zostaną wprowadzone do gry wcześniej niż w przyszłym roku.

  13. Czy będzie można kupić drugi zawód rzemieślniczy, koszyki akcji specjalnych i inne pakiety z działu płatności za pomocą SMSa?
  Obecnie staramy się poprawić nasz cały międzynarodowy system płatności: poprzez dodanie nowych metod płatności oraz poprawę istniejących już metod płatności, stworzone mają być bardziej wygodne możliwości dokonywania zakupu. Dokładniej rzecz biorąc, przyglądamy się ponownie w szczególności różnym przedziałom cenowym w funkcji płatności SMSem i chcemy je poprawić. W niektórych krajach dokonanie płatności SMSem nie jest takie proste dla wszystkich dostępnych pakietów, ponieważ w zależności od lokalnego dostawcy płatność SMSem jest powiązana z różnymi warunkami płatności. Jednak w dalszym ciągu będziemy starać się zapewnić Wam więcej metod płatności i dostępnych cen, aby proces płatności był dla Was jak najbardziej łatwy i wygodny.
  14. Dlaczego wprowadzane są ciągle nowe rzeczy, zanim usunięte zostaną stare problemy?
  Ciągle staramy się poprawić występujące błędy tak szybko, jak to możliwe. Niestety, niektóre z nich są bardzo trudne do rozwiązania, ponieważ potrzebujemy wiele informacji na temat sytuacji indywidualnego gracza (hardware komputera, wersje oprogramowania, system operacyjny, wersja przeglądarki, itp.), aby móc je w ogóle znaleźć. Ponieważ wprowadzamy ciągle nowe rzeczy, nie oznacza, że nie pracujemy nad usunięciem starych błędów w grze. Mimo to chcemy się poprawić, jeśli chodzi o usuwanie błędów i oferować Wam bardziej stabilną grę z wysokiej jakości. A tak przy okazji, kiedy wprowadzamy nowe grafiki, nie ma to nic wspólnego z poszukiwaniem błędów w grze, ponieważ graficy nie mogą usuwać błędów i dlatego mogą pracować nadal nad poprawą grafik i przy tym nie brakuje nam pracowników, którzy mogą zajmować się poszukiwaniem błędów J
  15.Czy planujecie nadal rozwinąć funkcję ślubną?
  Tak, pracujemy już nad rozbudową tej i innych tzw. „funkcji społecznych”, ponieważ chcemy, abyście mieli w Farmeramie jeszcze więcej możliwości do współpracy i kontaktu z innymi graczami. Już w najbliższych miesiącach będziecie mogli zobaczyć pierwsze rezultaty naszych wysiłków i jesteśmy ciekawi Waszych reakcji.
  16. Dlaczego wszystkie akcje specjalne i imprezy zaczynają się zawsze koło południa, co jest bardzo niepraktyczne dla normalnych, pracujących ludzi? Czy nie można rozpocząć swoich akcji samemu?
  To nie jest niestety takie proste, jak się wydaje. Pomysł jest dobry, ale jego realizacja techniczna jest niezwykle trudna. Należy również zauważyć, że wielu graczy znajduje się po drugiej stronie świata, u których akcje przebiegają przez różne strefy czasowe. Aby móc dopasować naszą techniczną konfigurację gry tak, aby każdy kraj mógł rozpocząć akcję w czasie dogodnym dla każdego gracza, oznaczałoby niezwykle dużo pracy. I nawet wtedy moment, kiedy gracz może uruchomić dla siebie akcję lub imprezę, bardzo by się różnił. Wiemy, że to jest nadal przyczyną frustracji i zajmiemy się bardziej szczegółowo tym tematem, ale decyzja nie zostanie podjęta ani łatwo, ani szybko.
  17.Gra jest częściowo trudna do zarządzania, czy istnieją więc plany wprowadzenia funkcji takich jak szybkie usuwanie, minimalizacja ilości wiadomości, większa ilość pomocników, dokładniejsze uporządkowanie czasu akcji specjalnych i funkcji sortującej w inwentarzu?
  Tak, oczywiście! Otrzymaliśmy od graczy wiele pomysłów w tym zakresie i będzie spełniać po kolei wszystkie z nich. Wkrótce wprowadzona zostanie funkcje szybkiego usuwania oraz poszerzona funkcja nowych pomocników, w kwestii zmniejszenia ilości wiadomości zrobiliśmy już duże postępy, i jak już wspomnieliśmy, pracujemy nad kalendarzem akcji specjalnych i wieloma innymi mniejszymi ulepszeniami, które będą miały bardzo pozytywny wpływ na grę. Piszcie do nas i dzielcie się z nami nadal swoimi opinie na temat tych zmian, a my postaramy się też wprowadzić je krok po kroku do gry!
  18. Jak będzie wyglądać Farmerama za 2 lata w porównaniu do dnia dzisiejszego?
  Chcemy nadal, aby Farmerama się rozwijała, co oznacza, że w tej chwili skupiamy się teraz także na małych, ale również ważnych i nowych treściach, jak i debugowaniu, poprawie i modernizacji gry. A w przyszłości pojawią się nowe rośliny, drzewa i zwierzęta, jak już wspomniano powyżej, planujemy wprowadzenie nowych pól gry i chcemy rozwiązać wiele starych problemów: Bahamarama to tylko jeden z przykładów, należą tu przede wszystkim wprowadzenie koniecznych małych zmian. Na farmie pojawi się zawsze coś nowego, ale na pewno nie chcemy, żeby gra była przeładowana, a więc postaram się utrzymać równowagę pomiędzy innowacjami i naprawą lub modyfikacją starych treści. Oczekujcie niespodzianek i wysyłajcie do nas w przyszłości swoje komentarze, sugestie i pomysły. Z pewnością myślicie czasem, że nie czytamy lub nie bierzemy pod uwagę tego, co do nas piszecie, ale to nieprawda! Nasi pracowici moderatorzy i administratorzy przekazują nam wszystkie Wasze słowa krytyki i sugestie i często czytamy sami na forum lub stronach fanowskich, co myślicie na temat naszej gry. Niestety, czasami trwa to nieco dłużej, zanim będziemy mogli zająć się Waszymi pomysłami i sugestiami, ponieważ poszczególni gracze tworzą ogromna społeczność rozrzuconą po całym świecie i dlatego możemy dokonać tylko jedną zmianę po drugiej. Jest dla nas jasne, że należy poprawić przede wszystkim kontakt i komunikację z firmą Bigpoint, szczególnie w zakresie nowych pomysłów dotyczących gry. Myślę, że ten newsletter do Was jest pierwszym krokiem do zmiany tego stanu rzeczy. Bylibyśmy bardzo wdzięczni, jeśli dalibyście nam znać co o tym myślicie i przesłali nam Wasze opinie i pomysły: jak możemy lepiej komunikować ze sobą w przyszłości? Za pomocą bardziej regularnych i oficjalnych ogłoszeń, więcej newsletterów, być może moderowane godziny pytań użytkowników lub spotkania użytkowników z ekipą gry na żywo? Regularne prezentacje dotyczące pracy ekipy gry, więcej podcastów, blog ekipy Farmeramy? Bardzo byśmy się cieszyli, gdybyście podzielili się z nami Waszymi licznymi pomysłami i sugestiami w odniesieniu do następujących pytań!

  Pozdrawiamy,​

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 21 sierpnia 2014
  maria.maria48 lubi to.
 3. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie Farmerzy,
  W dniu 05.02.2013 r. odbył się pierwszy wspólny czat członków ekipy d/s społeczności - ElizaDoolittle, Trinithi, producentów - Nina, Sophia, projektantów gry - Erik, uczestników.
  Omawianie były poszczególne kwestie:
  Bahamarama
  Temat ten jest bardzo gorący i było mnóstwo ciekawych pytań.
  Rozmowa toczyła się wokół opublikowanego rysunku koncepcyjnego, który ma pomóc projektantom gry w wizualizacji pierwszych pomysłów. Przedstawione na nim miasto nie znajdzie się wprawdzie na ponownie opracowanej wyspie, ekipa narobiła nam jednak znowu apetytu na inne, okryte dotąd jeszcze tajemnicą, elementy rysunku koncepcyjnego. Koncepcja zostanie opracowana całkowicie na nowo, co się tyczy więcej zajęcia w grze, lepszego uczucia osiągania postępów oraz bardziej różnorodnych celów. Krzywa poziomów zostanie dopasowana, przez co szybkie osiąganie wyższych poziomów ma stać się ponownie interesujące.
  Zwrócimy przy tym uwagę na przeliczenie dotychczas osiągniętych puunktów doświadczenia na Bahamaramie, dzięki czemu osiągnięte dotąd postępy nie będą nadaremne.

  Poinformowano nas, że planowane są również zwierzęta hodowlane, tajemnicze zagrody i rzędy chmur. Stwierdzono ogólnie, że ekipa pracuje z dużym zapałem nad wyspą i jest otwarta na propozycje, życzenia i impulsy ze strony społeczności. Nina miała dla nas niestety również małą kropelkę goryczy: "Będziecie musieli poczekać jeszcze parę miesięcy, za to będziemy regularnie przedstawiać Wam na forum informacje na temat aktualnego stanu prac, tak abyście mieli 'rękę na pulsie' i mogli obserwować postępy, jakie robimy".

  Franek Kędzierzawy i farmerskie koło fortuny
  Co się tyczy Franka Kędzierzawego zapewniono nas, że w odpowiedzi na opinie społeczności nagrody na wyższych poziomach zostaną na nowo opracowane i obecnie znajdują się w fazie testów.
  W przypadku farmerskiego koła fortuny rozważane jest w przyszłości regularne (raz na kwartał) dopasowywanie nagród do "prawdziwego życia na farmie", czyli analizowanie mniej interesujących nagród i dopasowywanie ich do poziomu. Krytykowano między innymi (co spotkało się ze zrozumieniem ekipy), że uczestnicy gry wygrywają 1 perfumy. W tej kwestii wysunięto wskazówkę, aby poszukać niebawem rynku zbytu dla perfum.

  Alchemik
  Uczestnicy gry dali tu wyraźnie do zrozumienia, że alchemik w obecnej formie stanowi najmniej atrakcyjne rzemiosło. Zapewniono nas, że przeanalizowana zostanie możliwość zmiany wielkości skrzatów i handlu na rynku. Obie sprawy wiążą się prawdopodobnie ze sporym nakładem środków.
  Powiedziano nam poza tym, że „planowane są tak czy tak nowe receptury dla wszystkich zawodów“, przy czym podkreślono wyraźnie, że nowe receptury będą do uzyskania nie tylko za FL, ale będzie można je również wygrać w grze. Rozważa się również wprowadzenie nowych stopni w już istniejących zawodach, ekipa nie jest jednak w stanie zagwarantować, czy i kiedy zostaną one wprowadzone.

  Gift & Trade (Prezenty & handel)
  Ekipa oświadczyła nam, że jest wprawdzie w stanie zrozumieć, że G&T cieszy się wśród graczy dużym powodzeniem. Pomimo to nie chce ona oferować tej akcji specjalnej częściej, aby zachować jej atrakcyjność.
  Cały czas prowadzone są również intensywne prace nad rozwiązaniem problemów z funkcją poszukiwania podczas wymiany. Ta opcja G&T została specjalnie wprowadzona w celu pewniejszego zaprojektowania akcji i powinna tym samym również przynosić użytkownikom więcej korzyści w użytkowaniu. W przypadku nowo wprowadzanych specjalnych przedmiotów będzie również w dalszym ciągu istniał okres, podczas którego nie będzie jeszcze można nimi handlować.

  Akcje specjalne
  W pierwszej kolejności dyskutowano na temat częstotliwości akcji specjalnych. Nina stwierdziła przy tym "Nie jest łatwo znaleźć właściwe proporcje, kosztowało to mnie już wiele nieprzespanych nocy - jedni chcą przez cały czas coś robić, inni wolą przerwy - być może kalendarz byłby pomocny w planowaniu, jakie akcje specjalne chcielibyście/moglibyście wykonywać?" Ponieważ gracze uczestniczący w akcjach tak czy tak postępują w ten sposób, zaś inni gracze byliby w stanie na dłuższą metę planować swoje przerwy pomiędzy akcjami, wszyscy uznali to za świetny pomysł. Jego realizacja wymaga jednakże jeszcze sporo czasu.

  Zapowiedziano nam ponadto, że na naszych farmach pojawią się wymagania akcji specjalnych, które będą dopasowane do poziomu farmy, nie jest jednakże jeszcze wiadome, kiedy to nastąpi.
  Rozważane jest ponadto silniejsze włączenie towarów rzemieślniczych do akcji.
  Na zakończenie rozmawialiśmy ogólnie na temat zadań wykonywanych wspólnie. Ekipa obiecała przy tym, że na podstawie doświadczeń z przeszłości jeszcze raz przemyśli np. kwestię nagród.

  Pogoda
  Potwierdzając, że integracja z aktualną codziennością na farmie okazała się zbyt trudna, Eliza stwierdziła krótko i bezboleśnie "Nie ma obecnie żadnych planów dotyczących systemu pogody".

  Tworzenie stosów zagród i drzew
  Z uwagi na fakt, że jakiś czas temu na forum odbyła się ankieta dotycząca układania w stosy/uszlachetniania drzew, temat ten został poruszony również podczas czatu. Nie ma aktualnie jeszcze dokładniejszych informacji na ten temat, ponieważ wynik musi być również sensowny dla wszystkich graczy. W grze ewentualnie pojawi się specjalny las, w którym jednakże wykluczone będzie zwykłe osiąganie nadwyżek w zbiorach.

  Nowe misje
  Cytujemy interesującą wypowiedź projektanta gry na ten temat „Na pewno pojawi się misja, podczas której potrzebne będą towary rzemieślnicze. Planujemy ogólnie dotyczące misji innowacje, w ramach których będzie kilka misji, następujących kolejno po sobie“.
  Aktualnie nie jest jednakże planowana misja na Bahamaramie. Nie będzie też definitywnie żadnych misji przed przebudową wyspy.
  Uczestnicy gry zaproponowali w tym miejscu wprowadzenie także swego rodzaju misji zespołowych, podczas którym zdanym się jest na pomoc sąsiadów. Również i w tym przypadku ekipa obiecała, że sprawdzi możliwość realizacji.

  Super nawóz - jak daleko posunięte jest planowanie samodzielnej produkcji?
  Pod koniec spotkania na czacie poruszono kwestię samodzielnej produkcji super nawozu, czyli, można powiedzieć, "potwora z Loch Ness" wśród funkcji Farmeramy. Zapewniono nas, że funkcja ta zostanie kiedyś wprowadzona. Ponieważ odbędzie się to razem z inną większą funkcją, podobnie jak w przypadku hodowli i super paszy, wymaga to jeszcze czasu.
  Uczestnicy gry zaproponowali, aby produkcję super nawozu powierzyć alchemikowi, co zostało zanotowane przez ekipę.

  Plotki
  Pod koniec rozmowy, w żartobliwej atmosferze, Eliza dowiodła swoich talentów jako projektantka gry i zaproponowała, aby super nawóz powstawał, gdy "skrzaty zmieniają kolor w deszczu". Ucieszyłoby to zapewne ogromie pesymistów co do alchemika i fanów pogody, a zatem kto wie?
  Nasza producentka nie chciała oczywiście pozostać w tyle i rzuciła pomysł "ładowanego kwiatka".
  Końcowym akcentem był komentarz Erika „Ha, ha“.


  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
 4. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie Farmerzy,​

  W czwartej części newslettera „Użytkownicy pytają, Bigpoint odpowiada“
  gracze z całego świata znajdą odpowiedzi na swoje pytania dotyczące Farmeramy.
  1. Czy macie dla nas jakieś informacje o nowej wyspie czyli zmianach na Bahamaramie?

  Zmiany na wyspie będą wdrażane sukcesywnie. Zaczniemy od większej powierzchni, większej swobody w podejmowaniu decyzji oraz możliwości szybszego zdobywania poziomów na wyspie. Te zmiany powinny zacząć się pojawiać w przeciągu 2-3 miesięcy. Nieco później ale także w tym roku zaoferujemy zupełnie nowe funkcje w grze związane z Bahamaramą i jeszcze więcej miejsca na wyspie.

  2. Czy są jakieś nowe informacje o dwóch kolejnych zawodach w dzielnicy rzemieślniczej? W przeszłości pojawiły się informacje, że w sumie ma być 7 zawodów.

  Nie zamierzamy wprowadzać żadnych nowych zawodów nim nie uporamy się z problemami dotyczącymi tych, które już istnieją. Najpierw musimy sprawić, aby te zawody, które już są w grze, stały się atrakcyjniejsze dla naszych graczy.


  3. Czy w przyszłości będzie można produkować super paszę na Bahamaramie?

  Nie zamierzamy udostępniać produkcji super paszy w młynie na Bahamie. Taka decyzja wynika z dwóch powodów. Po pierwsze zachwiałoby to równowagę gry, po drugie wynika to z faktu, że do młyna na Bahamaramie będzie można wykorzystać tylko produkty (rośliny) z Bahamaramy (zostanie to wdrożone w przyszłości), a tym samym zasoby, które są potrzebne do produkcji super paszy nie będą tam dostępne.

  4. Gracze nie wiedzą jak działa system związany ze szkołą farmerów. Nie wiedzą w jaki sposób BP wybiera tych, którzy zostają mentorami/uczniami.

  Selekcja kandydatów do „Szkoły Farmerów” jest oparta na wielu różnych kryteriach. Nie tylko poziom w grze ma znaczenie.
  Każdy kandydat na Mentora trafia do ranking tworzonego przez system, w którym uwzględniane są następujące czynniki:
  • Poziom w grze (czym wyższy poziom, tym wyższe miejsce w rankingu);
  • Aktywność w grze (czym wyższa, tym wyższe miejsce w rankingu);
  • Liczba sąsiadów/znajomych (czym więcej tym wyższa pozycja w rankingu);
  • Czas jaki upłynął od czasu zgłoszenia się na Mentora (czym dłuższy tym wyższa pozycja w rankingu)
  Każdy z tych czynników ma inną wagę i wszystkie razem dają ostateczny wynik każdego z kandydatów. Kandydaci z najwyższym wynikiem mają największą szansę zostać Mentorami.
  Gracze, którym nie uda trafić na listę wybranych od razu, nie są na straconych pozycjach i w przyszłości mogą zostać Mentorami! Każdego tygodnia w nocy ze środy na czwartek, 1000 nowych graczy dołącza do Szkoły Farmerów.
  Gracze, którzy zgłosili się przez przypadek do systemu, albo zmienili zdanie, mogą to zrobić w każdym momencie.
  Natomiast gracze, którzy już zostali wybrani na Mentorów, ale nie mają ochoty nimi być, po prostu nie powinni szukać nowych uczniów i nie będą mieć z tego powodu żadnych niedogodności (oczywiście prócz tej, że nie będą mogli zdobywać nagród przewidzianych dla Mentorów).
  Natomiast zgłosić się na Mentora można w każdym momencie. Proces składania aplikacji do Szkoły Farmerów nie jest w żaden sposób ograniczony czasowo.

  5. Czy planowane są nowe nagrody za awans na wyższy poziom w grze.

  Niestety w tym momencie nie mamy na ten temat żadnych informacji.  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
 5. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie Farmerzy!
  Przedstawiamy Wam kolejne wydanie biuletynu producenta gry, w który znajdziecie odpowiedzi na niektóre z Waszych pytań.

  1. Dlaczego w grze występuje więcej błędów niż to miało miejsce w przeszłości?

  W ostatnich miesiącach podczas startów eventów niestety ponownie występowała zwiększona liczba błędów. Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, wprowadzimy jeszcze bardziej dokładne kontrole jakości.
  Jeśli chodzi o błędu w elementach gry, które funkcjonują na stałe, to w tej chwili sytuacja w Farmeramie wygląda następująco - przez ostanie lata kod gry był pisany przez bardzo wielu programistów i to często pod presją czasu. Z tego powodu, niektóre elementy gry zostały stworzone w sposób, którego teraz nie da się tak łatwo zmienić. Musimy też dodać, że przez pewien czas w naszym zespole nie było wystarczającej liczby programistów. W tej chwili zespół został już wzmocniony i pracujemy nad naprawą wszystkich błędów i problemów technicznych. Niestety niektóre z nich są bardzo złożone, a ich naprawa czasochłonna.


  2. Kiedy pojawi się następna akcja "Handel i podarki"? Obiecano nam, że tym razem nie będziemy musieli na nią czekać aż 6 miesięcy.

  Wiemy, że akcja "Handel i podarki" jest niezmiernie popularna i właśnie dlatego chcemy mieć pewność, że event ten będzie przebiegał bez zakłóceń. Kod gry zmieniał się i narastał przez ostatnie lata, a to powoduje, że problemy o których była mowa w poprzednim pytaniu, mogą mieć bardzo duży wpływ na tego typu akcje jak eventy „Handel i podarki”, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że następuje tu wymiana rzeczy pomiędzy kontami. W tej chwili skoncentrowaliśmy się na naprawieniu starych problemów, ale ze względów, o których była mowa wcześniej, nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy uda nam się je naprawić.

  3. Dlaczego pojawiają się stale nowe elementy gry pomimo, że istnieją jeszcze ciągle stare, nie poprawione błędy?

  Wiele błędów ma źródło we wspomnianych już wcześniej problemach technicznych i niestety w przypadku większości z nich nie tak łatwo znaleźć ich przyczynę. Cały czas nad tym pracujemy i niektóre rzeczy piszemy na nowo na nowo, np. wkrótce tak się stanie ze Szkołą Farmerów. Jej dotychczasowe działania było powodem licznych skarg i problemów, których usuniecie nie jest proste. Nie oznacza to jednak, że cały zespół programistów zajmuje się wyłącznie tymi błędami. Ekipa Farmeramy zyskała nowych kolegów i składa się teraz z 30 członków, dlatego też jesteśmy teraz w stanie zajmować się wieloma tematami na raz.

  4. Dlaczego w ostatnim czasie tak często następowały zmiany w Poradnikach, bądź też pojawiały się mylące informacje w ogłoszeniach (Są to jednakże informacje, które dokładnie w takim brzmieniu były przekazywane menedżerom d/s społeczności.)
  W ostatnim czasie próbowaliśmy informować Was wcześniej o akcjach specjalnych i aktualizacjach. Niestety, w niektórych przypadkach podczas testów znajdowaliśmy konieczne do usunięcia błędy, bądź też musieliśmy wprowadzić inne niezbędne zmiany. W związku z tym, opublikowane informacje odbiegały częściowo od rzeczywistości i wymagały wprowadzenia poprawek. Będziemy starali się pracować na uzyskaniem optymalnego rozwiązania, które pozwoli na wczesne publikowanie informacji, przy jednoczesnym unikaniu wprowadzania zmian lub poprawek błędów w ostatniej chwili.


  5. Pomoc w grze nie jest już aktualna. Kiedy zostanie ona zaktualizowana?

  Pomoc w grze została usunięta na początku tego tygodnia, zaś przyciski pomocy będą prowadziły tylko do odpowiednich FAQ na forum.


  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
 6. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie, Farmerzy!​

  Poniżej przedstawiamy Was październikowy biuletyn producenta gry.​


  Witajcie. Jestem tu dość nowa, dlatego chciałabym na początku się Wam przedstawić. Mam na imię Souni, mam 32 lata i jestem Kanadyjką (czyli kobietą, jeżeli już się nad tym zastanawialiście - wiem, że moje imię nie jest jednoznaczne). Od 6 lat mieszkam w Niemczech, a od 4 lat pracuję w firmie Bigpoint i od niedawna jestem producentka Farmeramy. Uczestniczę w pracach nad Farmeramą od kilku miesięcy i powoli zaczynam mieć poczucie, że rozumiem tę rozbudowaną grę!
  Moim pierwszym, najważniejszym celem, gdy tylko rozpoczęłam pracę przy Farmeramie, było uporanie się z jednym z najpoważniejszych i najuciążliwszych problemem technicznym – nieoczekiwanymi wylogowywaniami z gry. W ubiegłym miesiącu znaleźliśmy i usunęliśmy przyczynę problemu, który powodował prawie 100 000 nieoczekiwanych wylogowań z gry każdego dnia, a dodatkowo dokonaliśmy napraw, które powinny poprawić prędkości gry. Mamy jeszcze bardzo wiele do zrobienia, jeżeli chodzi o techniczne ulepszenia, jednak w tej kwestii zostało już zrobione na tyle dużo, że możemy zacząć koncentrować się na innych sprawach. Poniżej chciałam Wam zaprezentować listę najbardziej priorytetowych spraw, z mojego punktu widzenia:
  99.png
  1. Szkoła Farmerów: jak zapewne wszyscy wiecie, Szkoła farmerów nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Zresztą, nawet gdyby wszystko działało jak trzeba, zawsze będzie istniała ogromna dysproporcja pomiędzy liczbą nowych graczy dołączających do gry każdego dnia, a liczbą aktywnych graczy w danym dniu. Z tego powodu musimy przemyśleć ten system… i właśnie to w tej chwili to robimy! Możliwe rozwiązania to:
  • Gracze mogą wybrać z jakich krajów mieliby pochodzić ich podopieczni (w jakich językach się porozumiewają),co zwiększyłoby ich szanse na szybkie znalezienie kurczaczka.
  • Lepsze zintegrowanie szkoły farmerów z listą znajomych.
  Pamiętajcie jednak proszę, że ewentualna przebudowy systemu, na którym opiera się Szkoła farmerów, to bardzo ważne zadanie, ale jeśli zatrudnimy do niego 10 osób, to wcale nie zrobią tego dziesięć raz szybciej niż jedna osoba. Mamy kogoś, kto nad tym pracuje i jest to jeden z moich priorytetów, ale prace nad grafikami i zmianami w kodzie nie zaczną się tak szybko. Nie sądzę, żeby udało się zrobić cokolwiek wcześniej niż na początku 2014 r.

  2. Więcej miejsca na farmie/nowe mechanizmy w eventach. Trudno jest stworzyć listę priorytetów, na której będą one uszeregowane wg ich faktycznej ważności, bo zawsze jest tak wiele ważnych rzeczy do zrobienia. Jednak większa ilość miejsca na farmie i stworzenie nowych mechanizmów, które będzie można wykorzystać podczas akcji specjalnych, mają dla mnie w przybliżeniu ten sam priorytet i figurują na mojej liście jako następne.
  • Więcej miejsca na farmie: Przykro mi to powiedzieć, ale nie możemy tak po prostu stworzyć dla Was wszystkich nowego pola. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy, ale, najkrócej mówiąc, z punktu widzenia projektowania gry i jej technicznej strony nie miałoby to sensu. Zamiast tego możemy stworzyć dla Was miejsce poza inwentarzem na Wasze dodatkowe drzewa, zagrody i przedmioty ozdobne. Miejsce, które moglibyście udekorować i nawet korzystać w nim ze swoich dodatkowych przedmiotów, jednakże charakteryzujące się innym sposobem gry i rządzące się własnymi regułami. Gdy tylko będziemy mieć więcej informacji na ten temat, niezwłocznie się nimi z Wami podzielimy.
  • Nowe mechanizmy wykorzystywane w akcjach specjalnych: Ten temat jest bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać! Zdajemy sobie sprawę, że nie cierpicie roślin eventowych, jednak to właśnie one dają możliwość wyrównywania szans dla wszystkich graczy. Dzięki nim gracze z niższych i wyższych poziomów mają zbliżone szanse ukończenia eventu (Ci z wyższymi poziomami mają i tak przewagę w postaci dostępu do większej liczby pól). Szukamy jednak nowych rozwiązań, które pozwolą na stworzenia eventów, które będą ciekawe i będą stanowiły wyzwania dla graczy ze wszystkich poziomów. Jeśli macie jakieś pomysły, podzielcie się nimi z nami!
  3. Nowe plansze/ulepszenie interface’u użytkownika: Mamy wiele plansz w grze, które nie są do końca jasne. Chciałabym, aby to się poprawiło, tak aby jak najwięcej graczy tylko na ich podstawie wiedziało o co chodzi w grze. W ten sposób będziemy mogli zapowiadać nowości wcześniej i w bardziej klarowny sposób, zamiast korzystać tylko z forum.
  4. Roślinne rzemiosło: naprawdę chciałabym opracować roślinne rzemiosło na nowo! Przy wszystkich podanych wyżej punktach, uwzględniając nasze aktualne zadania, które musimy wykonać jeszcze przed przedstawionymi tu projektami, a także biorąc pod uwagę akcję specjalne, należy stwierdzić, że mamy przed sobą mnóstwo roboty! Wszystko to zatem może jakiś czas potrwać.

  Chcielibyście wiedzieć, nad czym obecnie pracujemy? Nie mogę Wam wymienić wszystkiego, pozwólcie jednak, że przedstawię Wam przynajmniej zestawienie najważniejszych planów:
  • Nowy design spółdzielni: grafika spółdzielni zostanie kompletnie zmieniona i dopasowana lepiej do „nowego“ stylu Farmeramy, aby być bardziej klarowną również dla nowych graczy. Dalsze ulepszone funkcje to:
   • Możliwość „przewijania” przez wszystkie poziomy misji, bez konieczności wykonywania zadań na niższych poziomach. Da to możliwość podejrzenia od razu wszystkich nagród i podjęcia decyzji czy warto o nie zawalczyć.
   • Filtry, za pomocą których będziecie mogli wyświetlać np. tylko misje Bahamaramy, tylko misje akcji specjalnej itd.
  • Zmienione koło farmerskie: nowa koncepcja bardziej emocjonującego (i bardziej opłacalnego) koła farmerskiego jest już gotowa i znajduje się w fazie realizacji. Już niedługo przedstawimy Wam zwiastun!
  • Ponadto pracujemy oczywiście tak jak zawsze nad akcjami specjalnymi jak Halloween, dożynki itd.
  A teraz odpowiem na pytania wybrane przez zespoły pomocy technicznej z różnych krajów!
  • Czy są jakieś nowe wiadomości na temat akcji "Handel i podarki"?
   • Niestety nic konkretnego. Sprawdziliśmy kod i powinien on działać właściwie. Ostatnim razem nie działał on jak należy, sądzimy jednak, że przyczyną tego są usunięte w międzyczasie problemy ze sprzętem. System funkcjonuje prawidłowo w „idealnych“ warunkach w jakich przeprowadzane są testy. Nie jesteśmy niestety w stanie symulować rzeczywistych warunków, w ramach których wszyscy wręczacie sobie wzajemnie prezenty i handlujecie ze sobą. Jako następny krok ponownie aktywujemy tę akcję, zamieszczając jednakże ostrzeżenie, że działa ona jedynie w trybie testowym oraz, że możliwa jest utrata przedmiotów - aktualnie sprawdzamy tę opcję. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
  • Czy będą dalsze możliwości wejścia w posiadanie złotych bananów?
   • Tak! W zależności od dnia opublikowania tego biuletynu może się zdarzyć, że otrzymacie kilka z nich jeszcze przed tym terminem. Wprowadzimy złote banany jako nagrody w akcjach specjalnych, misjach i nagrodach w sklepiku Renzo, a także, być może, jeszcze w innych miejscach.
  • Czy w przyszłości pojawią się nowe wyspy?
   • Oczywiście!
  • Czy pojawi się Zielony Ekspres z zagrodami?
   • Jak już wspomnieliśmy wyżej, pracujemy nad tym! Aby jednakże uniknąć dodatkowych gatunków zwierząt, główną nagrodą w Zielonym Ekspresie z zagrodami będzie zupełnie nowy typ zagrody, dzięki, której będzie można uzyskać coś co przydaje się już teraz …
  • Czy będą nowe nagrody dla koła farmerskiego?
   • Jak już powiedziałam – nie tylko nowe nagrody, ale także zupełnie nowe koło farmerskie.
  • Wesołe Miasteczko Renzo – czy dodacie nowe minigry i nagrody?
   • Nowe nagrody – na pewno. Minigry… - może. Minigry wymagają bardzo dużo pracy, a my mamy przed sobą tyle innych zadań…
  • Dlaczego w niektórych misjach dostaje się godziny na kombajn zamiast kuponów?
   • To tak, jakby zapytać, dlaczego w niektórych misjach lub akcjach specjalnych istnieją lepsze lub inne nagrody, niż w pozostałych. Próbujemy przyznawać lepsze nagrody za trudniejsze misje i jednocześnie byłoby to nudne, gdyby nagrody były wszędzie takie same. Nie zapomnijcie proszę, że kupony istnieją dopiero od niedawna. Dlatego funkcjonują jeszcze niektóre stare misje, które są trudne, ale dostaje się za nie godziny na kombajn aktywowane od razu, a nie kupony!
  • Dlaczego w niektórych krajach oferujecie specjalne oferty lub akcje specjalne inne niż w pozostałych. Przykład: event Odwiedziny Dzwonnika, dla większości krajów, ale nieco inna misja i nagrody dla w Niemczech/Austrii/Szwajcarii (Królik bez uszu.)?
   • To pytanie jest nieco bardziej złożone! Jest tak, gdyż współpracujemy w zewnętrznymi partnerami. I tak np. w przypadku wymienionej wyżej akcji, przyczyną było to, że dany partner jest reprezentowany tylko w jakimś konkretnym regionie (uwierzcie mi, w Kanadzie nikt nie wie, kto to jest Till Schweiger!). W innych przypadkach jak np. przy Looney Tunes spowodowane to było tym, że partner nie pozwala nam prezentować swojego produktu w określonych regionach. Zdaję sobie sprawę, że te „regionalne“ akcje specjalne nie podobają się Wam i uwzględnię to w rozmowach z partnerami. Nie mogę Wam niestety obiecać, że sytuacja taka nie zdarzy się ponownie - decyzja w tego rodzaju sprawach niemal nigdy nie zależy od jednej osoby.

  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 grudnia 2018
  krasnoludek10 lubi to.
 7. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie Farmerzy!

  Przedstawiamy Wam kolejny biuletyn producenta gry:

  Minął listopad i najwyższa pora na garść najnowszych informacji od Ekipy Farmeramy. Tu, w Hamburgu, zrobiło się znowu zimno i szaro i codziennie przynajmniej jedna osoba idzie na chorobowe z powodu grypy. Nadeszła znowu zima! Pracujemy ciężko i cieszymy się ze zbliżających się świąt.
  Zanim przejdę do zadawanych przez Was pytań, chciałabym Wam przekazać kilka najświeższych informacji na temat spraw, które poruszałam w październikowym biuletynie.


  Aktualizacja: Szkoła farmerów
  Tak jak zapowiadałam w poprzednim biuletynie, planujemy kompletnie przebudować tę funkcje w grze. Zdajemy sobie sprawę, że w funkcjonującej wersji Szkoły Farmerów roi się od błędów. Niestety naprawienie ich zajęłoby nam wiele miesięcy, a mimo to nie rozwiązałoby wszystkich problemów, bo przy tym systemie jaki mamy w tej chwili, liczba kurczaczków będzie zawsze mniejsza od liczby mentorów. W związku z tym podjęliśmy trudną, ale chyba słuszną decyzję, żeby nie tracić wielu miesięcy na naprawianie istniejących błędów, a zamiast tego skoncentrować naszą uwagę na stworzeniu czegoś nowego. Planujemy coś obszerniejszego niż aktualnie istniejąca Szkoła Farmerów. Coś, co pozwoli na spotykania i interakcje z innymi graczami bezpośrednio w grze, a nie tylko poprzez wiadomości na poczcie. W tym celu musimy jeszcze pokonać kilka technicznych trudności, jesteśmy jednak optymistami i uważamy, że zaoferujemy Wam pożyteczne, skutecznie działające i interesujące rozwiązanie.

  Aktualizacja: nowy mechanizm dla akcji specjalnych
  W tej kwestii robimy szybkie postępy i mam nadzieję (chociaż nie mogę tego obiecać na 100%!), że będziemy Wam mogli zaprezentować podstawową wersję nowego mechanizmu dla akcji specjalnych już na czwarte urodziny Farmeramy! W pierwszej fazie pojawią się zarówno elementy dotychczasowych rozwiązań, jak i zupełnie nowe wyzwania. Z biegiem czasu, w miarę jak będziemy rozbudowywać nowy mechanizm, te wyzwania będą coraz bardziej zróżnicowane. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach!

  Aktualizacja: spółdzielnia
  Jak to się czasem zdarza, podczas prac nad nową spółdzielnią, zauważyliśmy pewne niezgodności w przygotowanej wersji przebudowy tej funkcji. Zawsze jest lepiej, jeżeli wyłapujemy tego rodzaju problemy, zanim jeszcze zaczną Wam one sprawić kłopoty bezpośrednio w grze. Dlatego można powiedzieć, że wróciliśmy do deski kreślarskiej. Chcemy mieć pewność, na tyle na ile to możliwe, że ulepszona spółdzielnia będzie spełniała oczekiwania większości z Was. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego wyniku naszych prac i mamy nadzieję, że efekt końcowy Wam również przypadnie do gustu. Myślę, że już wkrótce będziemy mogli się o tym przekonać!

  Odpowiedzi na niektóre z Waszych pytań:


  1. Zbyt wiele gwiazdek, z którymi nie ma co zrobić!

  Pracujemy nad tym, aby w misjach w spółdzielni i zleceniach znalazło się zastosowanie dla większej liczby dotychczas „niewykorzystanych zasobów“ (Ekipy z poszczególnych krajów przygotowały nam pokaźną listę tych przedmiotów). W kwestii gwiazdek potrzebujemy nieco bardziej złożonego rozwiązania, mamy już jednakże już kilka ciekawych pomysłów przeznaczanych przede wszystkim dla graczy z wysokich poziomów, które umożliwią ich wykorzystanie. Słuchamy Waszych opinii na ten temat i pracujemy nad rozwiązaniem!


  2. Kiedy pojawi się event Handel i podarki?

  Jak już wspomnieliśmy w ubiegłym miesiącu, wydaje nam się, że udało się naprawić błędy, które spowodowały problemy podczas ostatniej edycji tego eventu. Nie będziemy mieć jednak stuprocentowej pewności, póki tego nie wypróbujemy bezpośrednio w grze. Po Nowym Roku, najszybciej jak będzie to możliwe, przeprowadzimy testowy event Handel i Podarki. Zapowiemy go z odpowiednim wyprzedzeniem tak, żeby każdy miał czas zastanowić się czy chce brać w nim udział czy tez nie. Nie wiemy jeszcze jak ostatecznie to będzie wyglądało, ale prawdopodobnie zaoferujemy Wam kilka kuponów na wymianę i damy ostrzeżenie, żeby w czasie testów nie wymieniać się, ani nie dawać w prezencie jakiś szczególnie wartościowych przedmiotów, tak aby zminimalizować ewentualne negatywne skutki udziału w tym testowym evencie.

  3. Dlaczego nie ma żadnych osobistych nagród dla graczy? Na przykład nagrody na urodziny lub z okazji rocznicy zarejestrowania się w grze...

  To świetny pomysł, który został już przesłany do naszego zespołu projektowania gry. [​IMG]


  4. Kiedy wprowadzicie do gry nowe prezenty?

  Wkrótce w grze powinny pojawić się jeden może dwa nowe prezenty sezonowe, a potem będziemy starali się aktualizować ich wybór przynajmniej dla każdej pory roku. Wprowadzenie nowych prezentów zajmuje sporo czasu, a obecnie niestety ciągle go nam brakuje.


  5. Kiedy powróci ranking 5 najpiękniejszych farm?

  Niestety funkcja ta została usunięta z gry dawno temu (obawiam się, że nie wiem dlaczego) i w tej chwili w ogóle nie działa, w związku z czym nie możemy jej po prostu ponownie włączyć. Nie jest ona na szczycie listy naszych najbardziej priorytetowych spraw (mam nadzieję, że rozumiecie, że mamy ważniejsze problemy, na których musimy się w tej chwili skoncentrować). Jednak projektanci będą pamiętać, aby zająć się i tym zagadnieniem (podobnie jak prośbami o większą ilość/lepszych prezentów, a także bardziej interesującym mechanizmem związanym z wysyłaniem prezentów), gdy tylko zakończą prace nad nową szkołą farmerów/przebudową funkcji społecznościowych.

  I to już wszystko w tym miesiącu! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wam za interesujące pytania i do usłyszenia wkrótce!


  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
 8. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie Farmerzy!

  Przedstawiamy Wam kolejne wydanie biuletynu producenta gry, w który znajdziecie odpowiedzi na niektóre z Waszych pytań.​

  Życzę Wam udanego roku 2014!

  Wiem, że od ostatniego newslettera upłynęła już cała wieczność i pragnę Was za to przeprosić - byliśmy niezmiernie zajęci i ani się obejrzeliśmy, przeleciało mnóstwo czasu.
  W obecnym newsletterze pragnę Wam przedstawić funkcje/zadania, nad którymi pracowaliśmy w tym roku, odpowiedzieć na niektóre z Waszych pytań, które zebrali nasi moderatorzy i poinformować o dalszych nowinach z Farmeramy.

  Rozpocznę od aktualizacji.

  Aktualizacja: mentorzy
  Parę tygodni temu rozpoczęliśmy techniczną modyfikację systemu mentorów i oczekuje Was wiele radosnych zmian! Zorganizujemy kilka budynków na nowo, co umożliwi Wam łatwiejsze odnalezienie funkcji społecznościowych i dotyczących znajomych. Ulepszymy i uprościmy poza tym Wasze kontakty, a nawet wbudujemy do gry funkcję umożliwiającą łatwiejsze poszukiwanie sąsiadów. Całość systemu zależy bezpośrednio od graczy tzn. możecie teraz szukać swoich własnych mentorów/uczniów/sąsiadów/partnerów w miejsce automatycznego przyporządkowania. Oczywiście będziecie mieli również okazję uniemożliwienia znalezienia własnej osoby.

  Natychmiast po wprowadzeniu tej wersji systemu mentorów, rozpoczniemy pracę nad fazą nr 2. Należą do niej interaktywne funkcje (np. lista rankingowa "5 najpiękniejszych farm") oraz inne emocjonujące interakcje z innymi graczami. Bez obaw – nigdy nie zostaniecie przez nas zmuszeni do zaproszenia swoich przyjaciół przez Facebooka!

  Aktualizacja: nowa mechanika akcji specjalnych
  Zakończyliśmy naszą trzecią komiksową akcję specjalną i jesteśmy już w trakcie przygotowywania czwartej. Poprzez komiksy zamierzamy wprowadzić nowy rodzaj akcji specjalnych, których wymagania będą znacząco odbiegały od wymagań "zwykłych" akcji… Jak już wspomnieliśmy w podkaście do urodzinowego komiksu, jest to trudnym zadaniem i musimy przy tym postępować bardzo rozważnie. Do tej pory w każdej komiksowej akcji specjalnej wprowadzaliśmy zupełnie nową mechanikę (styczeń = zapłata produktami z młyna, marzec = przypadkowe misje w zależności od poziomu gracza i innych czynników, maj = zbieranie określonych roślin/przedmiotów w wyznaczonym czasie) i będziemy to robić również w przyszłości. W ten sposób będziemy w stanie stwierdzić, które mechaniki działają lepiej, a które gorzej, co sprawia Wam przyjemność itd. W trakcie obecnego roku wypróbujemy przypuszczalnie również nieco bardziej "eksperymentalne" funkcje. Poszukujemy przy tym stale uczciwych, trzymających w napięciu i możliwych do realizacji metod dla graczy na wszystkich poziomach.

  To były duże aktualizacje, które wprowadziliśmy w życie od ostatniego newslettera. Przejdźmy teraz do pytań od społeczności.


  Pytania od społeczności - początek 2014 r.

  Dlaczego nie możemy ciągle jeszcze hodować pszczół, mimo że życzyliśmy sobie tej funkcji jako następnej?

  Chcę skorzystać z okazji, aby odpowiedzieć na wszystkie możliwe wersje tego pytania!
  Istnieją 3 możliwe powody, dla których coś, co zostało przez nas obiecane, nie zostało w ogóle wprowadzone, bądź też nie zostało wprowadzone w obiecanej kolejności.

  Przypadek "Hodowla pszczół":
  Gdy przeprowadziliśmy ankietę na temat hodowli pszczół, do hodowli były przygotowane już rozmaite inne zwierzęta. Powinniśmy byli poinformować Was o tym w ankiecie i przepraszam Was, że tego nie zrobiliśmy! Hodowla pszczół została teraz zaimplementowana, może się jednak zdarzyć, że w grze ukażą się najpierw inne zwierzęta. Mamy jeszcze parę spraw do załatwienia i pszczółka musi jeszcze poczekać na swoją kolej (hodowla zwierząt to czasochłonne zajęcie!). Obiecuję Wam jednak, że pszczoła jest już wprowadzona do gry i już niebawem będziecie mogli się nacieszyć jej kolorowymi odmianami..

  7 zawodów rzemieślniczych (oraz dalsze przepisy rzemieślnicze/ulepszony alchemik i menedżer spa)
  Na przestrzeni lat Farmerama miała rozmaitych producentów, menedżerów d/s społeczności i głównych projektantów gier i zdaje się, że wszyscy ci ludzie obiecywali w tym czasie rozmaite rzeczy… Po czym nie powiedzieli nikomu ani słowa o złożonych przez siebie obietnicach. Z tego powodu w ostatnich miesiącach często narzekam na swoich poprzedników i zachowuję dużą ostrożność, jeżeli chodzi o obietnice.
  W normalnym przypadku opowiadam Wam tylko o istniejących pomysłach, jeżeli znajdują się one już w fazie rozwoju i mam względną pewność, że będą one mogły również zostać pomyślnie zrealizowane. Proszę Was, abyście zawsze mieli świadomość tego, że nie posiadam informacji o wszystkim, co zdarzyło się w ciągu minionych 4 lat. Jeżeli mówię Wam, że "o czymś pomyślimy", to oznacza to, że pomyślimy o tym – nie wszystko jest zawsze możliwe do zrealizowania, zaś nasza ekipa i nasz czas są ograniczone, musimy spełniać cele biznesowe i mamy całą masę rewelacyjnych pomysłów - potrzebowalibyśmy przypuszczalnie dziesięcioleci, aby je wszystkie zrealizować.

  Jeżeli chodzi o menedżera spa i alchemika: menedżer spa uzyskał już dwa nowe przepisy, pragniemy ponadto ulepszyć niektóre istniejące przepisy alchemika. Mamy również pomysł na dwa zupełnie nowe zawody i nowy przepis dla alchemików (do którego potrzebne są gwiazdki…), wszystko to jednak może jeszcze trochę potrwać.

  Dlaczego komiksowe akcje specjalne nie są bardziej urozmaicone?

  Jak już wspomnieliśmy powyżej w części poświęconej aktualizacjom, wprowadzamy stopniowo nowe mechaniki akcji specjalnych (których doświadczacie w komiksowych akcjach specjalnych). Oznacza to, że nowe mechaniki i możliwości wprowadzamy każdego miesiąca (lub co drugi miesiąc), a nie wszystkie naraz. Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę metodę? No cóż, gdybyśmy chcieli wprowadzić wszystko za jednym zamachem, potrzebowaliśmy około 6 miesięcy czasu na programowanie, co byłoby dla Was wszystkich ekstremalnie nudne. Chcemy ponadto działać ostrożnie i zrozumieć skutki poszczególnych zmian, aby zorientować się co sprawia Wam więcej bądź też mniej przyjemności. Nic nam nie da, jeżeli zainwestujemy 6 miesięcy pracy w funkcję, co do której przypuszczamy, że się Wam spodoba tylko po to, aby na koniec dowiedzieć się, że nie zyskała ona jednak Waszego uznania.

  Mam nadzieję, że te odpowiedzi pomogły Wam i że wybraliśmy właściwe pytania. Na forach stawiane są co tydzień tysiące pytań i nie zawsze jest łatwo wybrać najważniejsze z nich.

  Na teraz pragnę przedstawić Wam informację na temat tego, co oczekuje Was w drugiej połowie roku:

  Plany na przyszłość - druga połowa 2014 r.


  (Już niebawem) czas na pożegnanie

  Muszę Was z ciężkim sercem poinformować, że po prawie pięciu latach z początkiem lipca opuszczę Bigpoint (i tym samym Farmeramę), aby podążyć za moim przyjacielem do Holandii. W stosownym czasie napiszę jeszcze pożegnalny list, już teraz pragnę podkreślić, że było dla mnie przyjemnością i przywilejem pracować razem z ekipą Farmeramy, moderatorami, administratorami i Wami wszystkimi w celu uzyskania jak najlepszych efektów dla tej gry.


  “III poszerzenie Bahamaramy” – rafa koralowa (tytuł roboczy)

  W ubiegłym miesiącu zapytaliśmy Was o Wasze zdanie na temat czterech rozmaitych koncepcji nowego poszerzenia Bahamaramy. Nasi projektanci gry pragną jeszcze raz podziękować Wam za Wasz udział w ankiecie na forum! Ta ankieta miała za cel uzyskanie Waszej opinii odnośnie różnych opcji, jak: wspólne wędkowanie o zachodzie słońca, odkrywanie zaginionych wysp, przygoda ze świątyniami w dżungli oraz ratowanie rafy koralowej. Zwyciężył temat "Ratowanie rafy koralowej".
  W rezultacie powstanie zupełnie nowa część gry!
  A oto nasz tymczasowy plan:
  Nową część będzie można osiągnąć poprzez budynek portowy na głównej wyspie Bahamaramy. Będziecie mogli stamtąd startować "ekspedycje" do raf koralowych, podczas których tubylcy będą potrzebowali Waszej pomocy w ochronie zagrożonych korali i ekosystemu. Aby im pomóc, będziecie musieli zbierać próbki morskich stworzeń i pomagać mieszkańcom w hodowli i ponownym osiedlaniu tych stworzeń na rafach koralowych, co przyczyni się do uratowania delikatnego ekosystemu.
  Funkcja ta znajduje się jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, dlatego też nie mogę aktualnie zdradzić więcej na jej temat. Cieszymy się jednak na nią i mamy nadzieję, że się Wam spodoba


  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 16 października 2014
 9. BA_Musa

  BA_Musa Guest

  Witajcie Farmerzy!

  Ponieważ jestem tu nowy, pozwólcie, że się przedstawię. Mam na imię Varun i pochodzę z Indii. Od niedawna mieszkam w Hamburgu i dołączyłem do ekipy Bigpoint. Zajmuję się Farmeramą mniej więcej od 3 miesięcy i powoli zaczynam czuć się jak w domu. Zanim dołączyłem do zespołu Bigpoint byłem producentem w Zynga. Tam miałem okazję zajmować się produkcją wielu gier typu „casual” i „mid core”. Mieszkałem w Bangalurze w Indiach, ale moja praca wymagała sporo podróżowania do San Francisco i Los Angeles. Jednak w Europie jestem po raz pierwszy i powoli zaczynam się zadomawiać. Moi znajomi i koledzy z zespołu Farmeramy bardzo mnie wspierają. Karierę w branży gier rozpoczynałem jako moderator w grach RPG i MOBA. W oparciu o te doświadczenia w mojej poprzedniej pracy objąłem funkcję pełnoetatowego menadżera ds. społeczności i pozostawałem w dobrych stosunkach z graczami. Jako osoba pasjonująca się grami, potrafię wczuć się w rolę graczy, rozumiem ich społeczność i wiem, co może ją frustrować. Postaram się z całych sił, abyście byli zadowoleni i mam nadzieję, że Farmerama będzie zapewniać wam doskonałą rozrywkę.

  Ten biuletyn będzie krótki i możliwe, że nie poruszę w nim szczegółowo wszystkich interesujących Was kwestii. Zapewniam jednak, że będzie on publikowany i wysyłany każdego miesiąca. Wszystkie pytania pozostające bez odpowiedzi zostały zebrane przez menadżerów ds. społeczności oraz członków zespołów zajmujących się forami (i oczywiście nadal będą systematycznie przekazywane).

  W niniejszym biuletynie zamierzam przedstawić Wam moją wizję Farmeramy. Poniżej prezentuję sprawy, które w nadchodzących miesiącach będę traktować jako priorytetowe:

  1. Bahamarama III - Rafa koralowa
  Z radością pragnę ogłosić, że w końcu rozpoczęliśmy na dobre prace nad tym projektem. Zanim to nastąpiło, trochę czasu zajęło zaplanowanie zadań, przygotowanie solidnej infrastruktury technologicznej i wdrożenie działań. W tym biuletynie nie chciałbym zdradzać zbyt wielu szczegółów, ponieważ zamierzam obszerniej zająć się tym tematem w przyszłym miesiącu. Jednak skoro już o tym napomknąłem, przedstawiam mały fragment tego, co pojawi się w przyszłości.

  [​IMG]

  Ten obrazek to dzieło naszego grafika 3D i efekt jego kilkutygodniowej wytężonej pracy. Mamy nadzieję, że się wam spodoba i czekacie na więcej tak samo jak my. Poniżej zamieszczam krótki opis tej części gry:

  Rafa koralowa ucierpiała w wyniku katastrofy ekologicznej. Przystań Bahamaramy umożliwi teraz graczom prowadzenie ekspedycji i pomoc lokalnym społecznościom w odbudowie ekosystemu raf koralowych otaczających wyspy. Aby odtworzyć ekologiczną różnorodność rafy koralowej, będzie trzeba odnaleźć w zatrutych wodach zdrowe morskie okazy i umieścić je w lokalnych centrach wodnego życia na wyspach.

  Niestety nie potrafię powiedzieć, kiedy dokładnie ten element znajdzie się w grze i zostanie udostępniony, ale jestem przekonany, że stanie się to szybciej niż Wam się wydaje. Mam nadzieję, że w przyszłym biuletynie będę mógł podać już konkretną datę. Staram się jednak jak mogę, aby nie składać fałszywych obietnic.

  2. Stabilizacja tygodniowych akcji specjalnych
  Pracowaliśmy nad tym ciężko przez ostatnich kilka tygodni. Niestety cotygodniowe wprowadzanie nowych treści wymaga sporo wysiłku i dużej liczby osób. W ten sposób ciężko pracować nad udoskonaleniami i długoterminowymi elementami gry. Wraz z producentami technicznymi i głównymi inżynierami próbowaliśmy znaleźć rozwiązanie tego problemu i mam nadzieję, że w ciągu nadchodzących tygodni wszystko się wyklaruje. Ponadto pracuję z projektantami nad stworzeniem prawidłowej równowagi akcji i promocji sklepowych. Na pewno zauważyliście już kilka zmian, które wprowadziliśmy w harmonogramie sprzedaży. Projektantom doradziłem spróbować jak największej liczby różnych możliwości. Nasi najwierniejsi gracze bardzo potrzebują kolejnych wyzwań w grze. Te wyzwania można zapewnić dzięki odpowiedniej różnorodności starych i nowych elementów gry. Zajmowałem się również poprawą niektórych kwestii mechanicznych, cenami, problemami związanymi z korzystaniem z różnych elementów oraz kilkoma dawnymi błędami, które nadal pojawiają się w naszych cotygodniowych akcjach z powodu starego kodu.

  Moja wizja gry:

  Przez ostatni miesiąc zajmowałem się wypracowaniem własnej wizji gry. Chcę, aby gra i zespół podążali w jednym kierunku i realizowali jeden cel. Jest nim dostarczenie gry farmerskiej najwyższej jakości. Chcemy, aby granie w Farmeramę stanowiło najlepszą część Waszego dnia i coś, na co niecierpliwie czekacie.

  Oto zestaw moich priorytetów:

  1. Poprawa zbalansowania gry i eliminacja problemów z cenami

  Wiele razy gracze zgłaszali nam problemy ze zrównoważeniem gry. Dla nowych graczy niektóre misje są za trudne, a z drugiej strony długoletnim graczom zaczyna brakować już wyzwań. Pracujemy nad rozwiązaniem obu tych problemów. Po przejęciu obowiązków związanych z tą grą, moim najważniejszym celem stał się rozwój określonych nowych funkcji i mechaniki. Chcemy również przenieść część wprowadzonej ostatnio popularnej mechaniki i zastosować ją w większej liczbie misji.

  2. Elementy dla graczy z dużym stażem

  Podczas rozmów z członkami zespołu przypominałem wszystkim, że priorytetem są gracze z największym stażem. Doceniamy ilość czasu i wysiłek, który przez te lata włożyliście w naszą grę. Aktualnie opracowujemy koncepcję nowej mechaniki akcji, która byłaby przeznaczona wyłącznie dla naszych najbardziej doświadczonych graczy. Co to takiego? Więcej szczegółów już wkrótce! Plany długoterminowe obejmują również kolejne aktualizacje i nową mechanikę misji. Pracujemy również nad sposobem wykorzystania gwiazdek uzyskanych przez naszych wiernych graczy. Ta prośba pojawiała się już od jakiegoś czasu i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić odpowiednie rozwiązanie tej kwestii.

  3. Większa przestrzeń

  Grając bardzo dużo w Farmeramę w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wiem, że jedną z największych bolączek graczy jest brak przestrzeni. Według mnie ten problem był już zbyt długo ignorowany. Choć chcielibyśmy uruchomić nowe pola gry, wymaga to wielu miesięcy pracy i nie jest łatwe do wdrożenia. Pracujemy jednak nad koncepcją „miejsc magazynowych”, które umożliwiłyby zachowywanie zagród i oaz miłości bez konieczności ich dezaktywacji. W tym momencie to tylko koncepcja, więcej szczegółów na ten temat pojawi się w kolejnym biuletynie producenta!

  Jeżeli chodzi o inne wiadomości, duże znaczenie przykładam do szczerości i przejrzystości działań w kontaktach pomiędzy projektantami a graczami. Tak zamierzam postępować, dlatego chciałbym się z Wami podzielić wiadomościami na temat prac nad funkcją mentorów. Niestety w ich trakcie natrafiliśmy na mnóstwo problemów natury technicznej, których nie da się rozwiązać w krótkim czasie. Z tego powodu zespół podjął decyzję o wstrzymaniu prac nad tym projektem. Pragnę, aby to, co wprowadzamy w grze, było najwyższej jakości, a z kolei nie chcę, abyśmy pracowali nad czymś, co i tak trzeba będzie później przerobić. Zapewniam Was, że nie rezygnujemy z projektu, ale tylko zawieszamy go na jakiś czas. Gdy tylko otrzymamy odpowiednie narzędzia i będziemy dysponować infrastrukturą technologiczną, prace zostaną wznowione. Była to trudna decyzja, ale mamy nadzieję, że zaufacie naszemu osądowi. Liczę, że w następnej odsłonie biuletynu producenta będę miał dla Was lepsze wieści w tej sprawie.

  Bardzo dziękujemy za Waszą cierpliwość i mamy nadzieję, że nasze kontakty będą częstsze. Będę aktywny na angielskich forach i liczę, że będziemy dużo więcej rozmawiać. Razem z ekipą chcemy dostarczyć wam jak najlepszą grę.

  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 16 października 2014
  .Wojtek.1974, sawantka oraz bieganskag lubią to.
 10. BA_Izolda*

  BA_Izolda* Komandor forum

  Witajcie Farmerzy!
  Poniżej przedstawiamy biuletyn producenta:


  Newsletter producenta – październik 2014 r.

  Czołem, drodzy gracze Farmeramy!​


  Nadeszła znowu pora na aktualizację wiadomości od Waszej ekipy Farmeramy!
  Wrzesień był dla nas ekscytującym miesiącem i zleciał jak z bicza strzelił. Pracowaliśmy intensywnie nad naszymi akcjami specjalnymi i jesteśmy przez cały czas w trakcie opracowywania rafy koralowej. Zanim jednak przejdę do nowości obecnego miesiąca i dalszych szczegółów na temat rafy, chciałbym Wam przekazać garść aktualnych informacji na temat niektórych akcji specjalnych, które miały miejsce w ostatnim czasie.

  W ubiegłych dwóch tygodniach walczyliśmy z licznymi problemami, które powodowały, że nie mogliście się logować w grze. Przepraszamy za nie, zdajemy sobie sprawę, jak bardzo frustrująca może być taka sytuacja. Nasi moderatorzy pomagali nam przy identyfikowaniu tych problemów i dokładali wszelkich starań, aby informować nas o Waszych frustracjach i obawach. Jestem dumny z naszych menedżerów d/s społeczności i producentów technicznych, którzy pracowali po godzinach, aby w najszybszy możliwy sposób reagować na problemy podczas logowania się w grze. Pracujemy intensywnie nad rozwiązaniem kwestii tych ataków i zapewniamy Was, że ma ona dla nas obecnie najwyższy priorytet. Dziękujemy Wam za cierpliwość i wyrozumiałość.


  Rafa koralowa

  Jak już zapowiedzieliśmy w ostatnim newsletterze, pracujemy nad nową funkcją o nazwie "rafa koralowa". Z ogromną radością chcę Was poinformować, że prace zaawansowane są na tyle, że już w następnym newsletterze będę w stanie przekazać Wam dokładny termin jej udostępnienia. Poprosiłem ekipę o zainwestowanie dodatkowego czasu w ostatnie „prace wykończeniowe“ oraz w poprawki błędów. Rafa koralowa stanowi znaczącą aktualizację gry i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby móc Wam zaoferować wysokiej jakości rozrywkę. Funkcja ta zostanie przez nas przetestowana na początku w obrębie firmy, a następnie przy udziale naszych moderatorów, aby uzyskać w ten sposób możliwie jak najwięcej opinii i odpowiednio zareagować. Pragnę być wobec Was szczery i nie chcę budzić przedwczesnych nadziei. Aktualnie planujemy stopniowe wprowadzanie nowej wersji, aby móc kontrolować grę i wykluczyć błędy. Chciałbym, aby gra była dokładnie sprawdzona przez naszą ekipę, zanim udostępnimy Wam tę nową wersję. Z tego też względu nowa funkcja będzie w pierwszym tygodniu po opublikowaniu dostępna tylko w jednym wybranym kraju. Wiem, że wszyscy z niecierpliwością czekacie na tę nową wersję, przyczyną jej stopniowego wprowadzenia są wyłącznie kwestie jakości. Krótko później wprowadzimy nową funkcję dla wszystkich graczy. Liczymy na Waszą Wyrozumiałość dla tej decyzji.


  Akcje specjalne

  W jednym z wcześniejszych newsletterów wspomniałem, że jednym z moich celów jest stabilizacja naszych cotygodniowych akcji specjalnych. Muszę przyznać, że w ostatnim czasie wystąpiły w nich pewne problemy. Ekipa Farmeramy traktuje je poważnie i szybko reagowaliśmy na błędy. Mam nadzieję, że uda się nam jeszcze bardziej ulepszyć tę metodę w następnych tygodniach. Jak już zapewne zauważyliście, przeprowadziliśmy ponadto kilka testów z koszykami z akcji specjalnych. Pracujemy dalej nad ulepszeniem naszych eventów. Niedawno wprowadziliśmy system, który jeszcze bardziej włącza do pracy naszych administratorów forum i prosimy ich o opinie przed udostępnieniem akcji specjalnych. Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, jak bardzo ciężka jest ich praca i jak wysoce sobie cenię współpracę z tą fantastyczną ekipą moderatorów i menedżerów d/s społeczności.


  Renzo

  Ach… Renzo! Prosiliście o niego, a my wysłuchaliśmy Waszych próśb. Mam nadzieję, że spodobał się Wam nasz test w tym tygodniu. Zebraliśmy nieco danych i mamy nadzieję, że będziemy w stanie niebawem wprowadzić tę funkcję na dłuższy okres czasu. Aktualnie nie chcę jednak obiecywać Wam żadnego konkretnego terminu. Na pewno już dostrzegliście, że obiecuję coś tylko wtedy, gdy mogę dotrzymać danej obietnicy. Mam jednak nadzieję, że już niebawem będę mógł Wam przekazać pomyślne wieści! Ale oczywiście, pracujemy nad tym ☺  Halloween

  W ubiegłym miesiącu nasza ekipa intensywnie pracowała nad Halloweenowymi nowościami. Zaplanowaliśmy udostępnienie Wam kilku akcji specjalnych oraz promocji związanych z Halloween i mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu. A oto, specjalnie dla Was, mała zapowiedź:


  [​IMG]

  Przed zakończeniem pragnę Was wszystkich zapewnić, jak bardzo Ważne są dla nas Wasze opinie i współpraca z Wami. W podziękowaniu ekipa Farmeramy pragnie Wam sprezentować 24-godzinny kupon na kombajn, a także kombajn, siewnik i stajennego na 24 godziny

  HAPPYAUTMN14

  Jest on również rekompensatą za ostatnie błędy logowania.
  Kod będzie ważny od 16 października do 22 października - 23:59
  Kod zawiera pomocników na 24 godziny (rozpoczną działanie już po aktywacji kodu) oraz kupon na pomocników na 24 godziny


  I to by było na tyle, żegnam Was do następnego newslettera. W przyszłym miesiącu oczekują Was informacje na temat rafy koralowej, strefy pamięci i kilka informacji dla naszych długoletnich graczy:D Zostańcie z nami!  Varun  Życzymy wielu sukcesów,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  WojchillA lubi to.
 11. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Witajcie Farmerzy!

  Poniżej przedstawiamy Wam specjalny biuletyn producenta, który dotyczy obecnego Eventu: Komiks VI: Umowa

  Czołem, farmerzy!

  W pierwszej kolejności pragnę Wam powiedzieć, że niniejszy newsletter będzie raczej krótki.Chciałem po prostu napisać do Was wszystkich i poinformować Was o kilku błędach, które zauważyliśmy przy okazji publikacji komiksowej akcji specjalnej. Następny newsletter, w którym przedstawimy Wam informacje o nowościach w grze, ukaże się mniej więcej w drugiej połowie miesiąca.

  Podczas naszej aktualnej komiksowej akcji specjalnej wystąpił szereg problemów i wiem, że sprawiły one kłopoty wielu z Was. Pora zaistnienia tych problemów jest dla nas sporym rozczarowaniem, zwłaszcza że Wasze opinie na temat wszystkich naszych aktualizacji treści podczas Halloween były bardzo pozytywne. Ekipa Farmeramy pracowała naprawdę ciężko, aby usunąć jak najszybciej wyżej wspomniane problemy i naprawdę cieszymy się z tego, że udało się nam je wyeliminować. Nie kompensuje to jednak faktu, że nasi wierni gracze mieli kłopoty z grą i wielu z Was nie było w stanie przejść przez komiksową akcję specjalną.

  Jak zawsze, wielką pomocą okazali się administratorzy forum, którzy wybitnie nam pomogli podczas weekendu. Po przeprowadzonych z nimi rozmowach pragniemy Wam jak najserdeczniej podziękować za Waszą cierpliwość I wyrozumiałość, przyznając Wam następujący kod bonusowy:

  THEDEAL2014

  Czas trwania: 12.11.2014 - 30.11.2014, do godziny 23:59

  Kod zawiera:​


  • 15 x Super nawóz Zosi
  • 30 x Super nawóz
  • 3 x Dżem wielkanocny
  • 3 x Jabłecznik z cukinią
  • 3 x Wieniec wiosenny
  • 3 x Chlebek marchewkowy
  [​IMG]

  Ekipa i ja uznajemy te problemy i bierzemy za nie całkowitą odpowiedzialność. Bądźcie pewni, że oferowanie Wam stabilnej i niezawodnie działającej gry ma dla nas najwyższy priorytet.

  Serdecznie Wam dziękuję!

  Varun
  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 listopada 2014
  sylwiakalk i WojchillA lubią to.
 12. BA_Izolda*

  BA_Izolda* Komandor forum

  Witajcie Farmerzy!

  Poniżej prezentujemy najnowszy newsletter producenta.

  Hej, Gracze Farmeramy!

  Listopad już prawie za nami i nadszedł czas na aktualne informacje od Waszej ekipy Farmeramy! W Hamburgu jest już zimno, świąteczne jarmarki są otwarte, a nastrój w zespole jest doskonały. Pracujemy ciężko jak zawsze, cieszymy się jednak na nadchodzące święta. I jeszcze jedno: rozpocząłem naukę niemieckiego! ;)

  A oto dzisiejsze tematy:

  Halloween

  Otrzymaliśmy BARDZO DUŻO pozytywnych opinii związanych z Halloween i jesteśmy rzeczywiście zadowoleni z naszych eventów w październiku. Jak już wspominaliśmy w poprzednich newsletterach, pracujemy nad ciekawymi wydarzeniami dla bardziej doświadczonych graczy, ogromną motywacją jest dla nas to, że tak bardzo się Wam one podobają. Obok związanych z Halloween akcji specjalnych nasza ekipa d/s projektowania gry wykonała fantastyczną robotę również podczas misji „Dzień chili“. Będziemy Wam oferować podobne treści w następnych miesiącach... Będą one skupione wokół tematu „tajemnicze sadzonki i stajenny“.

  Rafa koralowa

  Zaprosiliśmy niedawno do Hamburga kilku administratorów forum, aby przetestowali rafę koralową. Wasze pierwsze opinie były bardzo zachęcające i jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej pracy. Wiem, że Wszyscy już z utęsknieniem czekacie na tę funkcję. Możecie mi wierzyć, że dajemy z siebie wszystko, aby zakończyć programowanie, chcemy być jednakże też pewni, że funkcja ta będzie rzeczywiście dopracowana pod względem jakości. Będziemy nadal nad nią pracować i mamy nadzieję, że wejdzie ona do gry na początku przyszłego roku. A oto mały zwiastun. Jeszcze raz serdecznie dziękuję administratorom za ich odwiedziny! Dali nam oni kilka wskazówek, przede wszystkim dotyczących zachowania właściwych proporcji nakładu pracy Graczy w stosunku do otrzymanych nagród, i nie mogę się już doczekać chwili, w której będziecie mogli skorzystać z rafy koralowej.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  Przyszłe newslettery

  Mamy taki pomysł, aby w przyszłości nasi administratorzy forum i menedżerowie d/s społeczności otworzyli nowe wątki i zaprosili Was wszystkich do zadawania pytań, które będziemy mogli następnie przedyskutować razem z projektantami gry. O ostatecznej wersji tego pomysłu zostaniecie poinformowani w jednym z najbliższych newsletterów.

  Pragnę Was jeszcze zapewnić, że Wasze opinie są dla nas bardzo ważne i bierzemy je pod uwagę podczas planowania zmian i aktualizacji w grze. Niestety nadal trafiają nam się nieprzewidziane błędy, takie jak np. podczas ostatniego Komiksu mimo, że ciągle pracujemy nad niezawodnością naszej gry. Na szczęście udało nam się szybko zlokalizować i rozwiązać problem. Projektanci oraz ja zawsze znajdujemy czas na czytanie wpisów na forum. Potrzebuję do tego niestety aplikacji tłumaczącej, aby móc zapoznać się z treścią forów w innych językach niż angielski ;). Najwięcej przyjemności sprawia mi

  wątek "Moje wydarzenie dnia"! :p W następnych tygodniach zajmiemy się terminarzem i treściami gry na rok 2015 (Wasze życzenia mają przy tym najwyższy priorytet). Plany na rok 2015 są niezmiernie ekscytujące i cieszymy się już na moment, w którym podzielimy się nimi z Wami!

  Ale już w grudniu czekają Was wspaniałe nowości, pozostańcie więc z nami!

  Varun

  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnie edytowanie: 29 listopada 2014
  WojchillA lubi to.
 13. BA_Czerwona

  BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  Witajcie, Drodzy Gracze Farmeramy!

  Już niebawem Boże Narodzenie! Cała ekipa Farmeramy życzy Wam Wesołych Świąt i przyjemnego odpoczynku w rodzinnym gronie. Pragnę Wam podziękować za to, że jesteście z nami i za Wasze opinie, które pomagają nam ciągle ulepszać grę.

  [​IMG]

  Ostatnich 6 miesięcy obfitowało w wiele sukcesów dla gry i ekipy. Wypróbowaliśmy zupełnie nowy sposób pracy i jestem dumny ze sposobu, w jakim nasza ekipa zrealizowała tak wiele zmian i z ciągłego zaangażowania w ulepszanie gry. Mimo to nie zapominamy o Waszych skargach i sugestiach. Wiemy, że obietnice niewiele Wam dadzą i że jako społeczność oczekujecie rozwiązywania Waszych problemów.

  Mamy ambitne plany na rok 2015, a naszymi największymi priorytetami są Wasze zadowolenie z gry i akceptacja naszych planów. Czeka nas mnóstwo pracy i cieszymy się na nadchodzący rok.

  Jak już wspomnieliśmy w poprzednim newsletterze, pragniemy ulepszyć jego comiesięczne wydania. Skupimy się bardziej na Waszych opiniach i zapytaniach. Zajmą się tym od stycznia nasi administratorzy forum i menedżerowie d/s społeczności. Po ostatnim newsletterze w niemieckich forach pojawiły się uwagi dotyczące jakości tłumaczenia i otrzymaliśmy liczne skargi z Waszej strony. Przyznajemy, że popełniliśmy błąd i bierzemy za to pełną odpowiedzialność.

  W następnym newsletterze przedstawię Wam bliżej naszą wizję i nasz harmonogram na rok 2015. Możecie być jednak pewni tego, że stale mamy na uwadze Wasze pomysły i staramy się większość z nich wdrażać. W pierwszej kolejności pragnę Wam przekazać, że w pełni podzielamy Wasze zdanie o konieczności wprowadzenia kombajnu dla Cudownego Pnącza. Zapewne ucieszy Was wiadomość, że omówiliśmy ten pomysł już kilka miesięcy temu i opracowaliśmy już plan dotyczący tej funkcji. Niebawem, jeszcze przed rozpoczęciem realizacji, przedstawimy ją administratorom i zbierzemy ich opinie.

  Poczyniliśmy też znaczne postępy w pracach nad rafą koralową i jesteśmy w trakcie omawiania i planowania kolejnych elementów, jak np. inwentarza. Prosimy Was jeszcze o trochę cierpliwości :) Jestem głęboko przekonany, że dotrzymamy obietnicy i w 2015 roku gra będzie jeszcze lepsza i ciekawsza.

  Cieszymy się zawsze z Waszych opinii na temat naszych newsletterów. Pomagacie nam w ten sposób o wiele lepiej zrozumieć Wasze oczekiwania.

  Jak już zauważyliście w grze zrobiło się bardzo świątecznie, m.in. za sprawą eventu i mamy nadzieję, że Wam się podoba.

  Życzymy Wam i Waszym Bliskim jeszcze raz Wesołych Świąt!

  Serdecznie Wam dziękuję!

  Varun


  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnie edytowanie: 22 grudnia 2014
  beznazwyab lubi to.
 14. BA_Czerwona

  BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  Cześć, Farmerzy!

  Pora na kolejne nowości od Waszej ekipy Farmeramy.

  Rok 2015 miał dobry początek pomimo problemów, jakie odnotowaliśmy z komiksem i akcją urodzinową. W ostatnim czasie odnotowaliśmy kilka incydentów z naszym komiksem, pomimo to robimy aktualnie znaczące postępy w usunięciu ich przyczyny i ulepszeniu schematu akcji specjalnej. Jak już zauważyliście, wprowadziliśmy MNÓSTWO urozmaiceń do Waszych cotygodniowych akcji. Oprócz tego, aby sprawić frajdę naszym Graczom, stale wprowadzamy nowe mechaniki gry. Niezależnie od tego wynikłe problemy były dalece niefortunne, nasza ekipa musiała ciężko pracować, aby zdążyć na czas z ich usunięciem. Wiemy, że wielu z Was musiało użyć efektów bonusowych i przygotować swoją farmę, "pozostając na lodzie" na skutek przełożenia akcji. Prosimy, przyjmijcie nasze szczere przeprosiny. Chcemy, abyście wiedzieli, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wyciągnąć naukę z tych incydentów i zapewnić, że nie powtórzą się one w przyszłości.

  Z innej beczki: nasza ekipa była naprawdę podekscytowana urodzinową akcją specjalną. To wspaniale mieć świadomość, że Farmerama bawi miliony graczy już od przeszło 5 lat! Wiele zrobiliśmy, aby gra cieszyła się powodzeniem przez tak długi okres i przez cały ten czas była największą grą Bigpointu. Przyjęliśmy z wielką uwagą Wasze opinie (zarówno pozytywne jak i negatywne) na temat tej akcji i cieszymy się z Waszego uznania na temat różnorodności, którą wprowadzamy do mechaniki naszej gry. Schemat wykorzystany w akcji urodzinowej zostanie powtórzony i wróci za kilka miesięcy!

  Aktualizacja rafy koralowej: Pomimo powolnych postępów funkcja ta rozwija się pomyślnie. Kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy liczne testy wśród użytkowników, w których wzięli udział wybrani gracze i administratorzy forum. W oparciu o ich opinie zdecydowaliśmy się na zmianę opcji młyna, ponieważ będzie to miało istotne znaczenie dla rafy koralowej :)

  A oto wstępna informacja:

  [​IMG]

  [​IMG]

  W najbliższych miesiącach będziemy mogli powiedzieć więcej na temat właściwego działania tej funkcji.

  Postanowiliśmy również przeprowadzić na forum więcej ankiet na temat opinii i przekazać w ten sposób Wasze zdanie do producentów gry. Kierując się Waszymi opiniami zwiększyliśmy priorytet zmiany "Handlu i podarków Gift & Trade" i zaplanowaliśmy, że ten mini-event będzie się powtarzał w przyszłości w bardziej regularny sposób. Jak zwykle nie mogę Wam obiecać konkretnego terminu, ale pracujemy nad tym! Projektanci gry i menedżerowie d/s społeczności spróbują przeprowadzić więcej ankiet, aby zebrać w ten sposób Wasze głosy i w oparciu o nie właściwie ustawić priorytety naszych dalszych działań.

  Na luty zaplanowaliśmy interesujące akcje: podczas Walentynek wprowadzimy nawet całkiem nową mini grę! A oto zwiastun:

  [​IMG]

  Dziękujemy Wam za zapoznanie się z tym miesięcznym newsletterem!

  Wasza ekipa FARMERAMY

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
 15. TL_Mouse

  TL_Mouse Guest

  Czołem, Gracze Farmeramy!

  Niniejszym przedstawiamy Wam najświeższy newsletter producenta Farmeramy. Tym razem pragniemy Wam przekazać najnowsze informacje na temat rafy koralowej, zmiany designu młyna i poświęcić uwagę Waszym opiniom na temat ostatniego newslettera producenta gry.

  Po pierwsze, jesteśmy wdzięczni za Wasze opinie, gdyż staramy się, aby niniejszy newsletter stał się jeszcze ciekawszy.

  Pragnę zacząć od zapewnienia, że ja - Varun, jestem stale producentem Farmeramy i nie mam zamiaru nigdzie odchodzić! Nie mam pojęcia, skąd się wzięły krążące po forum plotki, ale pragnę Was zapewnić, że moja obecna praca bardzo mi się podoba, stale czytam wpisy na forum i zwracam uwagę na Wasze opinie.

  W roku 2014 skupiliśmy się na społeczności i położyliśmy nacisk na ulepszenie doznań z gry. Nasz obecny plan działań dotyczy w głównej mierze jakości gry i zapewnienia Wam wszystkim pozytywnych i satysfakcjonujących doświadczeń.

  Nasza walentynkowa akcja specjalna była w tym sensie eksperymentem, zaś jego wyniki były bardzo pozytywne. Doskonale rozumiem Wasze krytyczne uwagi i zapewniam Was wszystkich, że krok po kroku zabieramy się za wymagające dłuższego wysiłku problemy.

  Programowanie rafy koralowej poczyniło ogromne postępy. Mogę zatem z czystym sumieniem powiedzieć, że funkcja ta zostanie wprowadzona i będzie dostępna dla Wszystkich graczy już w bliskiej przyszłości. Obecnie nie jestem w stanie poinformować Was o definitywnym terminie realizacji, ponieważ nie chcę składać fałszywych obietnic. W dalszym ciągu koncentrujemy się na zaoferowaniu Wam wszystkim jak najlepszej jakości gry. Zapewniam Was w związku z tym, że wymagane ilości złotych bananów będą racjonalne. Naszym celem jest, aby funkcja ta była dostępna dla Wszystkich graczy i nieźle główkowaliśmy nad tym, co byłoby idealnym wymaganiem dla odblokowania. Myślę, że będziecie przyjemnie zaskoczeni. Miło nam również poinformować o nowościach na Bahamaramie, które zostaną wprowadzone przez nas w marcu, dzięki czemu Wasze złote banany staną się dużo cenniejsze!

  Co się tyczy designu młyna, pragnę powiedzieć, że udostępnione przez nas obrazy były tylko "makietami" i nie będzie żadnych zmian równoważenia wobec żadnego z przedmiotów, które można wytworzyć w młynie. Głównym celem zmiany jest uczynienie młyna bardziej dostępnym i oferowanie Wam wszystkim pilnie potrzebnej możliwości ustawiania kolejności produkcji. Ilustracje były, rzecz jasna, jedynie zwiastunem designu.

  Planujemy również opracować na nowo funkcję "Gift&Trade - Handel i podarki", a nową wersję tej funkcji powinniście zobaczyć na początku czerwca. Dokonaliśmy oprócz tego pewnych optymizacji kodu, które pozwolą nam włączać do gry Wesołe Miasteczko Renzo częściej, niż miało to dotąd miejsce. Równie konieczne jest wprowadzenie kombajnu dla Cudownego Pnącza oraz funkcji przechowywania, o której wspominaliśmy kilka miesięcy temu. Opcje te są obecnie projektowane i przejdą do fazy pełnego programowania, gdy tylko zbliży się termin uruchomienia rafy koralowej. Rozumiemy, że jesteście zainteresowani jak najszybszym ich wprowadzeniem, naszym celem jest jednak, aby funkcje te działały prawidłowo, w związku z czym prosimy Was jeszcze o nieco cierpliwości!

  W następnym wydaniu newslettera omówimy nasze długoterminowe wizje gry i związane z nią doświadczenia, a także naszą filozofię na jej temat.


  Dziękuję Wam i do zobaczenia w grze!

  Varun
   
 16. BA_Chris

  BA_Chris Guest

  Witajcie Farmerzy!

  Publikujemy ten post w odpowiedzi na Wasze obawy najszybciej jak to tylko możliwe. Niestety nie mieliśmy zbyt dużo czasu na to, by przeszedł on przez tradycyjny proces tłumaczenia, jak to zwykle ma miejsce. Ekipa moderatorów forum podjęła się przetłumaczenia tej wiadomości w moim imieniu.

  W przeciągu ostatnich kilku tygodni wyrażaliście swoje zdanie głośno i wyraźnie. W ostatnim czasie były określone momenty, w których Ekipa Farmeramy starała się byście byli zadowoleni z gry. Żałuję, że nie słuchaliśmy Was jeszcze bardziej i że nie obraliśmy innej drogi.

  Przyznajemy, że byliśmy w błędzie. Na wszystkie te kwestie powinniśmy zwrócić wcześniej uwagę, ale nie udało nam się tego zrobić. Usunięcie gwiazdek z misji eventowych było nieszczęśliwym posunięciem i kiepską decyzją. Zawiedliśmy również w przypadku poinformowania Was o zmianach dotyczących runy Stajenny Szybsza hodowla czy nawozu, które wprowadziliśmy. Nasza ostatnia aktualizacja związana z nowym wyglądem młyna dotknęła wielu naszych Graczy, którzy zakupili Walentynkowy rząd na Cudownym Pnączu i dokonali subskrypcji Turbo Młynu. Mamy świadomość, że zawiedliśmy Was swoimi ostatnimi decyzjami i bierzemy za nie pełną odpowiedzialność. W ciągu ostatnich 6 miesięcy poczyniliśmy ogromne postępy w realizacji naszej wizji, by uczynić z Farmeramy grę koncentrującą się jak najbardziej na naszych Graczach. Chcę Was wszystkich zapewnić, że pracujemy obecnie nad rozwiązaniem dotyczącym Młyna. Jednak chcemy być pewni, że będzie ono prawidłowo zaimplementowane do gry i dokładnie przetestowane. To zajmie z pewnością nieco czasu. Dlatego proszę Was o cierpliwość, podczas gdy my obiecujemy pracować nad tymi zmianami dzień i noc, aby szybko mogły zostać wprowadzone. Pragnę także złożyć Wam obietnicę, że wszyscy Gracze, którzy zakupili Walentynkowy rząd Cudownego Pnącza, czy też dokonali subskrypcji Turbo Młynu, otrzymają sprawiedliwą rekompensatę.

  Naprawdę wierzymy, że posiadamy coś, czego nie ma nikt inny. Niezwykłą grę z najbardziej żarliwą i wierną społecznością Graczy. Naszym największym celem jest to, byście mieli poczucie, że Farmerama jest Waszą grą, a my w Bigpoint tylko
  czerpiemy z Waszych rad i doświadczenia i urzeczywistniamy Wasze pragnienia.

  Ale dosyć już tego gadania z mojej strony. Będziemy się teraz koncentrowali na tym, o czym mówiłem, jak również ciężko pracowali nad odzyskaniem Waszego zaufania.

  Dziękuję Wam,

  Varun

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
 17. BA_Izolda*

  BA_Izolda* Komandor forum

  Witajcie Farmerzy!​


  W niniejszym newsletterze zajmiemy się głównie zmianą w designie młyna i modyfikacjami, które zostaną przez nas dokonane w dzisiejszej wersji. Nowy młyn spowodował niestety nieco problemów. Dotyczyły one głównie graczy, którzy zakupili walentynkowy Rząd Cudownego Pnącza i abonament na Młyn. Dla dodania możliwości ustawienia kolejki produkcji w Młynie wprowadziliśmy w nim zmianę w działaniu efektów bonusowych. Niezmiernie Was przepraszamy za wynikłe z tego tytułu kłopoty. Przez ostatnie dwa tygodnie usilnie pracowaliśmy nad usunięciem tych błędów i stworzeniem sprawiedliwego kompromisowego rozwiązania dla naszych graczy. Staraliśmy się również, aby poprawki te nie wpłynęły ujemnie na ekonomię gry. Wersja będzie zawierała następujące modyfikacje:

  1. Produkcja w młynie
  W przyszłości młyn będzie Wam udostępniał wyprodukowane przedmioty tylko po zakończeniu całego cyklu produkcyjnego. Przykład: jeżeli zdecydowaliście się wyprodukować 5 jednostek super paszy, będziecie musieli poczekać do chwili, gdy WSZYSTKIE 5 jednostek super paszy zostanie wyprodukowane i dopiero wtedy będziecie je mogli dodać do Waszego inwentarza. Przerwanie produkcji spowoduje, że wszystkie wpłacone zasoby zostaną przeniesione z powrotem do Waszego inwentarza. Zachowane pozostaną limity dla wody i nawozu. Przykład: przerwanie produkcji super paszy spowoduje, że woda powróci do Waszego inwentarza, ale jej ilość zostanie ograniczona stosownie do istniejącego limitu (maksymalna posiadana pojemność zbiornika). Po przerwaniu produkcji wyświetlone zostanie oprócz tego okno potwierdzenia.

  2. Zmiany w efekcie bonusowym Rzędu cudownego Pnącza
  Czas działania efektu bonusowego Rzędu Cudownego Pnącza został teraz wydłużony do 12 godzin. Czas oczekiwania na ponowne użycie został skrócony do 18 godzin. Czas produkcji w młynie będzie zredukowany tylko przez okres działania efektu bonusowego.

  3. Rekompensata w postaci abonamentu na Młyn
  Wszyscy użytkownicy otrzymają trwający 14 dni abonament na młyn. Możecie skorzystać z tej rekompensaty, używając kodu bonusowego: Mill2015

  4. Odblokowanie trzeciego gniazda
  Wszyscy użytkownicy otrzymają darmowe trzecie gniazdo dla Młyna, które umożliwi ustawienie produkcji dwóch kolejnych pasz.
  Zdajemy sobie sprawę, że te zmiany były dla Was sporym utrudnieniem i szczerze Wam dziękujemy za cierpliwość oraz wyrozumiałość.


  Varun
  Pozdrawiamy,

  [​IMG]

  Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 9 kwietnia 2015
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.