Biblioteczka - Fan Klub miłośników książek

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika ~Surreal~, 27 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Nutka

    Nutka Komandor forum

    Własnie zaczęłam czytać drugą część o prokuratorze Szackim. Pierwsza bardzo mi się podobała :music:.
     
    frixi77 lubi to.
  2. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Miło spotkać fana fantastyki wreszcie :D Ja od Wiedźmina zaczęłam ogólnie przygodę z fantastyką - jak bardzo wciągneło widać po nicku i avatarze :p Geralt zdecydowanie jest miłością mojego życia :D
     
    frixi77 lubi to.
  3. FarmaNirvany

    FarmaNirvany Analityk forum

    Ogólnie najl.autor mój to Koontz.
    Ale najl.książka odkąd pamiętam to ''Mały ksiażę''.
    Przeczytałam wszystkie książki o zespole nirvana i o Kurcie Cobainie, oprócz jednej i właśnie jestem w trakcie - ''Pod ciężarej nieba''.
    Bardzo lubię takie książki jak ''my dzieci z dworca zoo'', ''ćpun'', ''pamiętnik narkomanki''.
     
    myszka212, frixi77 oraz TrissMerigold. lubią to.
  4. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Pamiętnik narkomanki był moją ukochaną pozycją za licealnych czasów! Dziękuje za przypomnienie :) Pamiętam, jak wszędzie miałam powypisywane mroczne cycaty z książki :D

    ---
    Skończyłam Złodzieja Dusz, tak jak mówiłam książka napisana raczej średnio i raczej dla nastolatek, ale o dziwo... wciągnęła mnie jak dawno żadna. Chyba potrzebowałam czegoś lżejszego.

    Teraz się wziełam za "Czarne koty i prima aprilis. Skąd się wzieły przesądy w naszym życiu". Spodziewam się jakichś fajnych ciekawostek :D
     
    frixi77 i Nutka lubią to.
  5. frixi77

    frixi77 Ambasador forum

    Witaski czytacze :p
    troche ostatnio urlopowałam i byl czas na ksiazki wiec w trzy dni pochłonęłam Śnieżny wędrowiec i Sekretne życie Cee Cee Wilkes hmmm musze powiedzieć ze ciezko bylo sie oderwać od jednej i drugiej :)

    A teraz mecze Małe Zycie ...ponoć poczatek nudny i tak tez jest czytam odkladam i czekam na rozwiniecie akcji..... ale podobno pozniej leci jak z gorki , jak przeczytam to dam znac ale to ok 800 stron :p

    A tak przy okazji moze ktos posiada ksiazki Diane Chamberlain a chcialby sprzedac ewentualnie pozyczyc ?

    pozdrawiam i milego dnia zycze :)
     
  6. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    U mnie od ostatniego razu sporo książek przeczytanych. Chyba najbardziej godne polecenia to:

    "Dziecko Odyna" - fantasy w najlepszym wydaniu. Aż szkoda, że książka się kończy...

    "Leona. Kości zostały rzucone" - kryminał, ale jakże inny. Główna bohaterka jest specyficzna - uzależniona od hazardu, nie posiada emocji.

    "Śląskie mecyje" - Śląsk prawdziwy, ten sprzed lat, który nadal gdzieś tu jest. Czytając człowiek sobie przypomina opowieści matki, sąsiadki itd. Czasem własne zdarzenia z dzieciństwa.
     
    Nutka i TrissMerigold. lubią to.
  7. -nefretete1-

    -nefretete1- Chodząca legenda forum

    Witam xD
    Koontz jest rewelacyjny,co prawda ostatnio z nowościami jestem do tyłu,ale "Szepty"i "Intensywność" poezja
    Ja polecam Chmielewską przeczytałam jej wszystkie książki i są świetne na wyluzowanie się,ot takie kryminały z przymrużeniem oka.Jak mam gorszy nastrój zawsze sięgam po jej książki mimo tego,że większość dość dobrze znam.
    Ostatnio odkryłam T.Pratchetta i jego "Świat dysku"Co prawda to fatnasy,ale jakie fantasy.Dawno się tyle nie uśmiałam nad książką.Do tego nie tylko śmiech bo i są tam fajne mądrości życiowe między wierszami.
    Co do cyklu o Szackim pierwszy tom świetny,drugi ujdzie,jak dla mnie w trzecim zepsuł wszystko,ale to rzecz gustu,więc NutkaxD
    jak przeczytasz wszystkie trzy to napisz jak Ci się podobały
     
    Nutka lubi to.
  8. marek19781978

    marek19781978 Czeladnik forum

    Witam "mole książkowe" :) Jakich autorów kryminału, sensacji, thrillera polecacie na zimowe wieczory? :)
     
  9. frytka77

    frytka77 Zaawansowany

    polecam bajki dla wszystkich czyli fantazy
    teraz kończę cykl Kate Ohearn--Pegaz
    a już czeka cykl D.J.MacHale --Pendragon

    z sensacji kryminałów polecam książki Nory Rob
    pozdrowienia
     
    Nutka i marek19781978 lubią to.
  10. myszka212

    myszka212 Komisarz forum

    Koontz jest świetny, pierwszą jego książkę, jaką przeczytałam to był "Grom". A Szepty i Intensywność to moje ulubione książki, tę drugą przeczytałam w 1 dzień, czułam się, jakbym wzięła oddech na początku, a odetchnęła po jej zakończeniu. Widziałam też ekranizację tej książki, bardzo dobra. Polecam Ci "Kątem oka", jeżeli nie czytałaś. Z najnowszych cudowna jest "Niewinność", taki dobry, stary Koontz. Teraz czytam "Miasto".
    A czytałaś coś Douglasa Prestona i Lincolna Childa?
    Chmielewska...Lesio, Wszyscy jesteśmy podejrzani, Krokodyl z Kraju Karoliny, Całe zdanie nieboszczyka...wspaniała, relaksująca twórczość.
     
    Nutka lubi to.
  11. Nutka

    Nutka Komandor forum

    Witam :).
    Przeczytałam wszystkie części i w sumie wszystkie mi się podobały, choć trzeci tom chyba rzeczywiście najmniej.
    Ostatnio zrobiłam przerwę od kryminałów i sensacji i przeczytałam całkiem przyjemny romans obyczajowy :music:, a w zasadzie trylogię Anny Ficner-Ogonowskiej ze szczęściem ;), tzn. Alibi na szczęście, Krok do szczęścia i Zgoda na szczęście :inlove:. Dawno nie czytałam tak przyjemnej książki i to w polskich realiach :).
    Aktualnie zaczynam się poznawać z twórczością Olgi Rudnickiej (teraz czytam Fartowny pech), ale to co czytam to tak jak aktualny event :p, niby wybuch ale bez fajerwerków ;). Może inna będzie lepsza albo lepiej trafię w nastrój ;).
     
  12. kwiat11111

    kwiat11111 Wielki mistrz forum

    hejka, a fanatyka romansideł nie ma? ja zaczęłam czytać książkę "zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes:) na razie jest w porządku zobaczymy dalej;)
     
  13. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    No i ostatnio znowu sporo książek "pożarłam".
    - brakujące Rudnickiej (kocham wszystkie jej książki)
    - trochę kryminałów (np Horst, Mróz)
    - niesamowitą książkę "Dziecko wojny" - w kilku momentach myślałam, że się poryczę, mimo iż to nie jest książka "na faktach", ale jak się pomyśli, że to się mogło zdarzyć... bo to się nadal dzieje...
    - "Śląskie mecyje" - książka z mojego regionu, pisana moim językiem, tego typu opowieści słyszałam od mamy, ciotki, wujka itp. Aż się łezka w oku kręci, że ten Śląsk już prawie nie istnieje (prawie, bo nadal gdzieniegdzie żyje).
     
    Nutka lubi to.
  14. Andre1909

    Andre1909 Stały bywalec

    jak ktoś lubi wikingów i historię to polecam [ciach]

    Link wycięłam, na forum nie wolno ich wstawiać.
    Wpisz proszę tytuł i autora.
    Mod_Yasmina
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 4 lutego 2017
  15. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    No i kolejne pozycje u mnie:

    -Witold Jabłoński - kilka sztuk książek - Polska ok 1000r - 1300r. Walka katolików z poganami. Trochę magii...
    -Puzyńska zakończona - czekam na kolejne książki, aż wyda
    -Alysia Abbott "Tęczowe San Francisco Wspomnienia o moim ojcu" - tę pozycję to powinnam pochłonąć (poleciła mi ją bibliotekarka, a lubię podobne książki do niej)
    -Hakan Nesser "Żywi i umarli w Winsford" - to po prostu będzie dobre
    -Anders de la Motte "Ultimatum" - zapowiada się ciekawie, ale jakie będzie zobaczymy
    -Simon Montefiore "Serafima. Pewnej zimowej nocy" - mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo czytałam już inne pozycje autora (np "Saszeńka").
     
  16. kwiat11111

    kwiat11111 Wielki mistrz forum

    Hejka zaczytani czatusie, jaką moglibyście polecić mi książkę fanasy?:)
     
  17. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Zdecydowanie "Kolor magii" i prawdopodobnie wszystkie z tej serii Pratcheta:)
     
    tigre lubi to.
  18. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    No i chyba nikt już nie czyta niczego. Wygląda na to, że ja z moimi ukochanymi książkami to wymierający gatunek.

    Od pewnego czasu mam "fazę" na sci-fi wszelkiego rodzaju. Kryminały, historyczne, obyczajowe książki - lądują bez czytania z powrotem w bibliotece.
    Aktualnie zaczytuję się w "Mrocznych umysłach". Ale kolejne cuda czekają. W tym z uniwersum Metro 2033. No i zdecydowałam się wypożyczyć 2 pierwsze części Świata Dysku.
    Ostatnio pochłonęłam wszystkie części "Dawcy" - to było moje drugie podejście do tej książki, ale przy pierwszym była faza kryminałów. Film się nawet nie umywa do książki. W niektórych momentach było przykro, że coś się kończy tak a nie inaczej.
    Wcześniej przeczytałam fantastyczno-przygodową serię autora "Zwiadowców" o młodych wikingach - "Drużyna" - czemu tak mało tomów jest?
    Teraz czytam te "Mroczne umysły" i już wiem, że filmu, który ma powstać nie będę oglądać. Aktorzy w ogóle nie przypominają bohaterów z książki. A książka jest super, chociaż ma dość mocne fragmenty (a jest w bibliotece dla dzieci i młodzieży). Momentami czytając ją czułam jakbym czytała książkę obozową (II wojna światowa). Mam wypożyczone trzy tomy, czyli to co napisała pierwotnie autorka.
     
  19. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ja z fantasy ostatnio czytam Anne Rice i jej cykl o wampirze Lestacie. Według mnie najlepsza jest druga część - Wampir Lestat. Pierwsza Wywiad z wampirem jest dobrym wprowadzeniem, ale następne choć wciąż niezłe to już trochę pisane na siłę i coraz mniej w nich Lestata w Lestacie.
     
    tigre lubi to.
  20. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    Ile ja lat temu to czytałam, o matko. Pewnie kiedyś przeczytam ponownie.